Serie A - Sezon 2018/19

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 21 lipca 2018, 10:12

Dla porządku zakładam nowy temat o przyszłych rozgrywkach.

- Wczoraj wylosowano drabinkę Pucharu Włoch:

TUTAJ całość. W 1/8 pewnie Bologna, w 1/4 Atalanta a w półfinale Roma.

- W czwartek o 19 losowanie terminarza Serie A.

- Superpuchar z Milanem zagramy w Styczniu.

- Beniaminkowie: Empoli, Parma, Frsosinone.


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2018, 12:07

Dragon, tam sie nic nie pozmienia z Palermo i innymi!?

trzeba szybko na jakis wyjeździk pojechać :P


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 21 lipca 2018, 12:11

Raczej nie, ale sprawa jeszcze jest bodaj w toku. Ostatnio jak czytałem to bliżej jest wersja, że Parma wystartuje z minusowymi pkt. Mówi się o 6.

Polska strona Parmy informuje, że wyrok ma być w poniedziałek. Kilk.


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 21 lipca 2018, 13:50

Wujcio Zamparini chce spuścić Parmę z powrotem. To chyba on zaczął nakręcać temat przekupstwa i degradacji.

Mam nadzieję, że Parma mimo wszystko zacznie przyszły sezon w SerieA.

To wstyd dla włoskiej piłki żeby takie sytuacje miały miejsce. Za śmieszne koleżeńskie smsy degradacja bądź ujemne punkty - WSTYD!

P.S. nie mogę się już doczekać tego sezonu :angry:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 23 lipca 2018, 13:55

Parma zostaje w Serie A. Zacznie z 5 pkt. ujemnymi. Calaio 2 lata dyskwalifikacji.


Obrazek
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 13:36

Aurelio De Laurentiis kupuje Bari. Od teraz SSC Bari. Chce stworzyć drugi klub z południa który mógłby walczyć z północą.

"SSC Bari będzie zarządzał mój syn, Luigi. Wszyscy moi pracownicy są na mnie wściekli, bo obudziłem ich dziś o 6:45 i konsultowałem z nimi sprawy dotyczące mojego nowego klubu. Niech kibice będą spokojni - Bari nie będzie tylko dodatkiem do Napoli".


Obrazek
Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 16:37

Jest tyle rzeczy do poprawy w Napoli. Począwszy na gabinetach w których podpisywane są nowe kontrakty, kończąc na sklepach kibica i ogólnie na całej infrastrukturze. A ziomek kupuje Bari, w które z czasem będzie musiał wpompować miliony monet.
Jeszcze kilka lat temu jak nie było drużyn B to ten pomysł był by dla mnie zrozumiały ale teraz... To musi być miłość.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 14:12

Coś mi się wydaje, że Inter i Milan będą się bili o drugie miejsce, a o czwarte Roma z Napoli.


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 14:43

albertcamus pisze:Coś mi się wydaje, że Inter i Milan będą się bili o drugie miejsce, a o czwarte Roma z Napoli.
Milan nie ma pomocy. I nie zanosi się żeby ją jakoś sensownie wzmocnili. Milan jest jednak kadrowo za Romą i Napoli.


Juve per sempre sara...!!!!
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 14:44

albertcamus pisze:Coś mi się wydaje, że Inter i Milan będą się bili o drugie miejsce, a o czwarte Roma z Napoli.
Szczerze? Jestem za, aby tak było. Milan, po pozbyciu się kitajców i może zakontraktowaniu Conte, nabierze jakiejś strategii, która za to zaczyna działać i interistów już choćby awansem do LM.

Roma niby fajne zakupy robi z Monchim, ale mam wrażenie, że miast dopakować skład, robi się tam Sevilla bis, czyli niby wysoko, ale nigdy nie tak wysoko, by łapać trofea. Napoli? Zobaczymy jak to będzie funkcjonować za Carletto. Jeśli przyjmą taktykę jak rok temu, że wszystkie ręce na Serie A, to znowu może być sieczka z nami do samego końca, nie mniej liczę, że Ancelotti ich tam oprzytomni, że jednak trzeba zawalczyć o trochę hajsu idąc dalej w rozgrywkach niż tylko na grupie kończąc, bo jak się popatrzy na tę objazdową tańczącą wieś, jaka tam jest w gabinetach, infrastrukturze, to nie wiem, jak to może dalej funkcjonować i o ile należy się pochwała za patriotyczne nastawienie i ratowanie Bari, to jednak dziadziuś mógłby pierw jeden klub doprowadzić do poziomu.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 21:05

Osgiliath pisze:Roma niby fajne zakupy robi z Monchim, ale mam wrażenie, że miast dopakować skład, robi się tam Sevilla bis, czyli niby wysoko, ale nigdy nie tak wysoko, by łapać trofea. Napoli?
Dobra, ale który zespół dopakowuje skład wystarczająco, by realnie zagrozić Juventusowi w zdobyciu jakiegokolwiek trofeum? (chyba, że piszesz o LE) :-) Nie wiem czego oczekujesz po klubie, który w prawie 100letniej historii zdobył Scudetto trzykrotnie. Jak dla mnie ich model biznesowy jest spoko. Znają miejsce w szeregu, Monchi będzie nabijał klubową kasę, co przybliży ich do budowy nowego stadionu. Czasem zdarzy im się pozytywny wyskok jak tegoroczny półfinał LM. W Sevilli zaprowadził Hiszpanów do tytułów w LE. Zachciało im się 'dobrej zmiany' i zostali w tym roku bez LM. Atletico też nie wbiło się w towarzystwo z marszu, tylko na spokojnie i po cichu. Serie A czy La Liga to nie PL, gdzie Arsenal do tej pory trzepie ogromny hajs, ale tam konkurencja jest zabójcza.


Nikt we Włoszech nie jest na tyle mocny aby podskoczyć wystarczająco wysoko, by nas przeskoczyć. Jasne, dałoby się to zrobić (w teorii), ale po sezonie twój klub albo nie gra w Pucharach bo FFP, albo ogłasza bankructwo. Przykładów nieudanego/nieudolnego pójścia na skróty byle nas zdetronizować jest kilka.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2018, 15:30

Parmie po odwołaniu anulowali całą karę - 5 pkt. Dostali tylko grzywnę. Calaio też ma skrócony okres dyskwalifikacji. Po co był ten proces na pokaz?


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 20:59

Ale brama Ciro Immobile. 3 obrońców przy nim, a ten strzela bramkę :bravo:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 21:22

Arkadiuszo się rozkrecił już 2 gol :-) Mamy 16 zawodników w Seria A jest kogo podpatrywać.


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 20:14

Roma wygrała 1:0. Świetny debiut młodziutkiego Kluiverta. To dzięki niemu Dżeko strzelił bramkę. Po wejściu na boisku Holendra gra Romy się rozruszała.

Ciekawe jak się młodzian rozwinie. Widać, że ma potencjał. W genach zostało :)


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Zablokowany