Sezon 2017/18

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 06:27

Zakończyła się pierwsza kolejka. Kluby z Mediolanu wygrały po 3-0, Milan grając prawie cały mecz z przewaga jednego zawodnika, posiadanie piłki 78-22. 19-letni Patrick Cutrone, który dobrze spisywał się w sparingach wywalczył karnego, zanotował asystę i strzelił bramkę. Inter gładko się przejechał po Fiorentinie. Napoli 3-1. Roma wymeczyla 1-0 z Atalanta.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2017, 07:40 przez Il Fenomeno, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Jvri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 192
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 06:40

Czyżby ciekawy sezon się zapowiadał? Zobaczymy kto pierwszy dostanie zadyszki :smile:


Kolakow

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 listopada 2008
Posty: 38
Rejestracja: 16 listopada 2008

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 07:16

Il Fenomeno pisze:Milan grając prawie cały mecz w 10, posiadanie piłki 78-22. 19-letni Patrick Cutrone, który dobrze spisywał się w sparingach wywalczył karnego, zanotował asystę i strzelił bramkę.
Milan grał w 11, przeciwko 10, już nie wymyślajmy.


Forza Juve
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 07:38

Przecież o tym wspomniałem.

Edit:
O kur.wa, myślałem o jednym, napisałem drugie - już edytuje


Obrazek
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 08:12

Ogólnie Serie A można powiedzieć, że rozpoczęła się z przytupem, choć bez większych niespodzianek (może poza Lazio i Torino). 2,2 bramki na spotkanie, nudno nie było :)


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 09:11

będzie ciekawie, z pewnością wynik Interu zaskakujący, nie spodziewałbym się na pewno 3:0. Milan mam wrażenie, że w tym sezonie będzie cos nad nimi czuwało, grać przez 99 % spotkania 1 więcej nie często się zdarza. już na starcie mają z górki;) z kolei szkoda wyniku Romy, bo Atalanta powinna była coś strzelić.


gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 12:07

Il Fenomeno pisze:Zakończyła się pierwsza kolejka. Kluby z Mediolanu wygrały po 3-0, Milan grając prawie cały mecz z przewaga jednego zawodnika, posiadanie piłki 78-22. 19-letni Patrick Cutrone, który dobrze spisywał się w sparingach wywalczył karnego, zanotował asystę i strzelił bramkę. Inter gładko się przejechał po Fiorentinie. Napoli 3-1. Roma wymeczyla 1-0 z Atalanta.
Warto dodać, że karny i czerwona kartka była po skorzystaniu z systemu Var, początkowo sędzia wskazał na wapno i dał żółtą zawodnikowi Crotone. Wynik mógł być wyższy ale bramkarz gospodarzy zanotował kilka imponujących interwencji.
Jeśli młody będzie dalej tak się rozwijał to nie potrzebny nam będzie Belotti bo mamy swojego :) razem z Silvą mogą narobić szumu w Serie A.

Po 1 kolejce analizując grę to Inter pojedzie Romę bez mydła, choć wolałbym remis.


TottiGol

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2003
Posty: 136
Rejestracja: 25 września 2003

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 12:28

Nie zapominajmy, że Roma, jako jedyna, miała poważnego rywala w I kolejce. I to na wyjeździe...


Forza Roma
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 12:48

TottiGol pisze:Nie zapominajmy, że Roma, jako jedyna, miała poważnego rywala w I kolejce. I to na wyjeździe...
Miała jednak osłabioną tę Atalanta, to raz. Dwa - ledwo to wygrała i na to zwycięstwo nie zasłużyła. Roma grała naprawdę kiepsko i aż cud, że Atalanta nie zgarnęła kompletu. Póki co Inter faktycznie zaprezentował się zacnie. Fakt faktem obecna Fiorentina nie ma żadnego startu do tych wcześniejszych zespołów, bo to ekipa ewidentnie w przebudowie, cholernie osłabiona, ale jednak koncentruję się na samej grze. Nie sądzę, by Inter się po Was przejechał, raczej nie, ale będzie faworytem przed tym spotkaniem. Zobaczymy, może rzymianie miło zaskoczą.


Inter1908Mediolan

Interista
Interista
Rejestracja: 22 września 2016
Posty: 26
Rejestracja: 22 września 2016

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 12:52

rammstein pisze:będzie ciekawie, z pewnością wynik Interu zaskakujący, nie spodziewałbym się na pewno 3:0. Milan mam wrażenie, że w tym sezonie będzie cos nad nimi czuwało, grać przez 99 % spotkania 1 więcej nie często się zdarza. już na starcie mają z górki;) z kolei szkoda wyniku Romy, bo Atalanta powinna była coś strzelić.
Wynik Interu jest zaskakujący dla was, a na pewno nie dla kibiców Nerazzurri. Nie licząc pierwszego sparingu z Norymbergą, to graliśmy bardzo mądrą i poukładaną grę. Mogę powiedzieć, że organizacja gry w Interze była na bardzo wysokim poziomie. Każdy się naśmiewał z transferów naszych, a według mnie zrobiliśmy zdecydowanie mądrzejsze ruchy niż Milan. To prawda, że oni potrzebowali rewolucji w przeciwieństwie do nas i nie zmieni to faktu, że byli wyżej, ale nikt mi nie powie, że tacy zawodnicy jak Joao Mario czy Gagliardini nie mają jakości. Wyśmiewany Vecino i Valero rozegrali genialne spotkanie, czegoś takiego u nas dawno nie widzieliśmy, co za spokój i widać, że im piłka nie przeszkadza w grze. Zresztą Vecino miał ponad 93% celnych podań, a Borja Valero ponad 92%. I jeszcze chyba najbardziej wyśmiewany transfer, Skriniar. Chłopak jest genialny, wiem że to dopiero początki, ale to co on gra to jest magia i 11 mln jakie na niego wydaliśmy mogą wydawać się śmiesznymi pieniędzmi. W sparingach był rewelacyjny, wyglądał jak stary, doświadczony obrońca, a może być chyba tylko lepiej pod wodzą Luciano Spallettiego, bo debiut z Violą to była klasa.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 12:59

CavAllano pisze:Fakt faktem obecna Fiorentina nie ma żadnego startu do tych wcześniejszych zespołów, bo to ekipa ewidentnie w przebudowie, cholernie osłabiona, ale jednak koncentruję się na samej grze
No właśnie, co jest z nimi? Wiedziałem, że poodchodzili Ilicić, Valero, Bernardeschi czy Vecino, ale nie spodziewałem się, że zostaną z takim szrotem. Oni pozbyli się dosłownie wszystkich kluczowych zawodników. Jak, czemu? Gdzie zastępstwa? Jakiś kryzys i potrzebowali gotówki czy co?


Obrazek
gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 13:24

pablo1503 pisze:
CavAllano pisze:Fakt faktem obecna Fiorentina nie ma żadnego startu do tych wcześniejszych zespołów, bo to ekipa ewidentnie w przebudowie, cholernie osłabiona, ale jednak koncentruję się na samej grze
No właśnie, co jest z nimi? Wiedziałem, że poodchodzili Ilicić, Valero, Bernardeschi czy Vecino, ale nie spodziewałem się, że zostaną z takim szrotem. Oni pozbyli się dosłownie wszystkich kluczowych zawodników. Jak, czemu? Gdzie zastępstwa? Jakiś kryzys i potrzebowali gotówki czy co?
Z tego co mi wiadomo to Viola jest na sprzedaż, bracia Della Valle chyba chcieli nałapać kasy i sprzedać klub. Kogoś tam kupili jak choćby Simeone ale raczej będą się bić o pozycje 8-10.
Inter1908Mediolan pisze:Każdy się naśmiewał z transferów naszych, a według mnie zrobiliśmy zdecydowanie mądrzejsze ruchy niż Milan.
To się uśmiałem :prochno: nakupiliście środkowych pomocników, gdy ta formacja była u was bardzo dobra, to jest przemyślane? Valero pogra 1-2 sezony i emeryt, JM którego ubóstwiacie zaczął na ławce... A obrona leży i kwiczy. Skriniar to no name, wy widzicie w nim mega gwiazde bo gra u was, sezon pokaże czy to taki kozak. Dalbert przepłacony. Cancelo wam załatwił Kondogbia chcąc odejść. To wszystko wygląda na wielki chaos i łapanie się brzytwy a nie przemyślane ruchy.

Zresztą łap porównanie, kto zrobił mądrzejsze (weź pod uwagę stosunek ceny do klasy zawodników) i odpowiedz sobie sam:
Obrona
Skriniar, Dalbert, Cancelo vs Rodriguez, Conti, BONUCCI, Musacchio
Pomoc
Vecino, Valero vs Biglia, Kessie, Calhanoglu
Atak
Pinamonti vs Silva, Kalinic, Borini

Owszem na papierze mieliście na starcie lepszych graczy to i wzmocnień mniej ale nie mów mi, że wasze mercato jest przemyślane :) przepłacacie za średniaków (Skriniar 23mln vs Musacchio 18mln, Cancelo 35mlnn vs Rodriguez 18 czy Dalbert 30mln vs Conti 25). To nie są przemyślane ruchy tylko improwizacja.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2017, 13:32 przez gpl88, łącznie zmieniany 1 raz.


Inter1908Mediolan

Interista
Interista
Rejestracja: 22 września 2016
Posty: 26
Rejestracja: 22 września 2016

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 13:31

gpl88 pisze:
pablo1503 pisze:
CavAllano pisze:Fakt faktem obecna Fiorentina nie ma żadnego startu do tych wcześniejszych zespołów, bo to ekipa ewidentnie w przebudowie, cholernie osłabiona, ale jednak koncentruję się na samej grze
No właśnie, co jest z nimi? Wiedziałem, że poodchodzili Ilicić, Valero, Bernardeschi czy Vecino, ale nie spodziewałem się, że zostaną z takim szrotem. Oni pozbyli się dosłownie wszystkich kluczowych zawodników. Jak, czemu? Gdzie zastępstwa? Jakiś kryzys i potrzebowali gotówki czy co?
Z tego co mi wiadomo to Viola jest na sprzedaż, bracia Della Valle chyba chcieli nałapać kasy i sprzedać klub. Kogoś tam kupili jak choćby Simeone ale raczej będą się bić o pozycje 8-10.
Inter1908Mediolan pisze:(...)Każdy się naśmiewał z transferów naszych, a według mnie zrobiliśmy zdecydowanie mądrzejsze ruchy niż Milan. (..)
To się uśmiałem :prochno: nakupiliście środkowych pomocników, gdy ta formacja była u was bardzo dobra, to jest przemyślane? Valero pogra 1-2 sezony i emeryt, JM którego ubóstwiacie zaczął na ławce... A obrona leży i kwiczy. Skriniar to no name, wy widzicie w nim mega gwiazde bo gra u was, sezon pokaże czy to taki kozak. Dalbert przepłacony. Cancelo wam załatwił Kondogbia chcąc odejść. To wszystko wygląda na wielki chaos i łapanie się brzytwy a nie przemyślane ruchy.

Zresztą łap porównanie, kto zrobił mądrzejsze (weź pod uwagę stosunek ceny do klasy zawodników) i odpowiedz sobie sam:
Obrona
Skriniar, Dalbert, Cancelo vs Rodriguez, Conti, BONUCCI, Musacchio
Pomoc
Vecino, Valero vs Biglia, Kessie, Calhanoglu
Atak
Pinamonti vs Silva, Kalinic, Borini
Co to za porówniania? Chłopie weź się nie ośmieszaj. W napadzie mamy jeszcze Edera i Joveticia, pomoc to Gagliardini, Valero, Mario, Vecino i Brozović.
Ty uważasz, że macie lepszą ławkę? To się przekonamy. Właśnie dlatego Mario zaczął z ławki, bo to nasz atut. Mamy tam paru piłkarzy, którzy spokojnie mogą gwarantować jakość. Wczorajsza zmiana Mario była rewelacyjna, a w obwodzie jest jeszcze chociażby Gagliardini. Poza tym Inter pracuje jeszcze nad minimum dwoma transferami więc na twoim miejscu wstrzymałbym się, bo wasi napastnicy przy Icardim znaczą niewiele. Typowe dziecko FM, które patrzy na nazwiska, a ja jestem przekonany, że Silva to będzie wasz symbol najgorszego transferu :D

z środkowych pomocników odszedł Medel i Kondogbia, a przyszedł Valero i Vecino. Wymieniliśmy gorszych na lepszych. Obrona również została wzmocniona. Zrobiliśmy pierwszy raz od wielu lat przemyślane transfery i jakiś milanista nie wmówi mi, że tak nie jest :D
Inter i chaos? I mówi to milanista? hahahaha
to wy daliście 18 latkowi 6 mln euro na sezon, BO ON TAK CHCIAŁ I JEMU BRACISZKOWI 1,5 MLN. GDZIE JEST CHAOS CZŁOWIEKU? NA PEWNO NIE U NAS. ;)

Oczywiście Conti kozak po jednym sezonie, a Skriniar już nie. Jesteś człowieku hipokrytą. Skriniar był bardzo chwalony i na razie spisuje się rewelacyjnie. Poza tym daliśmy za niego 11 mln więc nie przekręcaj.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2017, 13:36 przez Inter1908Mediolan, łącznie zmieniany 1 raz.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 13:35

Inter1908Mediolan pisze:Co to za porówniania? Chłopie weź się nie ośmieszaj. W napadzie mamy jeszcze Edera i Joveticia, pomoc to Gagliardini, Valero, Mario, Vecino i Brozović
Czytanie ze zrozumieniem się kłania ;) Kolega Milanista nie porównał ze sobą dwóch kadr, a porównał tegoroczne transfery na poszczególnych pozycjach. Chyba dość logiczne, że nie umieścił tam Brozovicia czy Gagliardiniego.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2017, 13:36 przez pablo1503, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 13:35

Człowieku piszesz o transferach, jak robie porównanie to mówisz o zawodnikach, których mieliście. To się zdecyduj. Napisalem, że na papierze mieliście lepszy skład ale chyba mówiliśmy o NOWYCH NABYTKACH. W transferach przychodzących was zjadamy w każdej formacji, co nie oznacza że tak jest w podstawowych 11-stkach. Czytaj ze zrozumieniem. :prochno:
Inter1908Mediolan pisze:
to wy daliście 18 latkowi 6 mln euro na sezon, BO ON TAK CHCIAŁ I JEMU BRACISZKOWI 1,5 MLN. GDZIE JEST CHAOS CZŁOWIEKU? NA PEWNO NIE U NAS. ;)

Oczywiście Conti kozak po jednym sezonie, a Skriniar już nie. Jesteś człowieku hipokrytą. Skriniar był bardzo chwalony i na razie spisuje się rewelacyjnie. Poza tym daliśmy za niego 11 mln więc nie przekręcaj.
Ten 18-latek jest najlepszym bramkarzem świata w swojej grupie wiekowej. PSG dawał za niego 20mln, dzięki umowie niby damy mu 8mln pensji netto a za rok możemy zarobić na nim 70-80, chaos?

Conti a Skriniar to raz, że inne pozycje a dwa że Andrea to odkrycie sezonu, o Skriniarze usłyszałem jak go kupiliście a to o czymś swiadczy. Co do cen do podaje dane z transfermarkt, Ty liczysz 11 bo daliście tam kogoś w rozliczeniu czy na raty, w praktyce was kosztował więcej.

Śmiej się z Silvy śmiej tylko się nie zdziw jak on i Cutrone na koniec sezonu będą mieć po 15+ bramek.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2017, 13:47 przez gpl88, łącznie zmieniany 3 razy.


Zablokowany