Sezon 2017/18

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 16:30

Jeśli chodzi o chaos to nie odnosiłem się do działań klubu tylko samego mercato, które u was dopiero w ostatnich dniach zaczęło wyglądać jak powinno. Owszem dużo ryzykujemy ale nie mamy innego wyjścia chcąc wrócić na top.
pelson pisze:
gpl88 pisze:Zresztą łap porównanie, kto zrobił mądrzejsze (weź pod uwagę stosunek ceny do klasy zawodników) i odpowiedz sobie sam:
Obrona
Skriniar, Dalbert, Cancelo vs Rodriguez, Conti, BONUCCI, Musacchio
Pomoc
Vecino, Valero vs Biglia, Kessie, Calhanoglu
Atak
Pinamonti vs Silva, Kalinic, Borini
Jeśli na podstawie pierwszej kolejki już jesteś w stanie stwierdzić, kto zrobił lepsze transfery to jesteś na prawdę zabawny :)
Nie na podstawie jednej kolejki tylko obserwacji poszczególnych zawodników z poprzednich lat. To, że Milan bardziej się wzmocnił nie podlega dyskusji, a dlatego że mieliśmy gorszy skład i musielismy go całkowicie przebudować i kupić lepszych graczy niż Wy. Zresztą nie dalej jak tydzień wstecz tą opinię podziałało jakieś 90% użytkowników waszsgo forum.
pelson pisze: Świadczy to o tym, że jeśli nie słyszałeś o Skriniarze to znaczy, że jesteś niedzielnym kibicem calcio i daj sobie chłopaku już spokój.
Albo o tym, że grał w średnim klubie, którym mało kto się interesuje.
pelson pisze:Nie no zabawny jesteś, strzelenie dwóch bramek ogórom na poziomie Niecieczy to dla Ciebie wystarczające osiągnięcie, aby wiedzieć, że ten transfer wypali? :co?: Calcio zweryfikuje.
Obserwacja jego aklimatyzacji i pracy na boisku. Ty widzisz 2 bramki strzelone ogórkom a ja kilka obejrzanych spotkań i tego jak on pracuje dla drużyny. Plus to jak grał w Porto i reprezentacji. Plus opinia CR7. Więc to trochę więcej niż Twoje sprawdzenie wyniku na flashscore ile bramek strzelił.
pelson pisze: Podsumowując, gramy dobrą 1 kolejkę, Fiorentina już w 15 minucie meczu pogodzona ze swoim. Kapitalny debiut Vecino-Valero, zwłaszcza drugi niesamowity. Widać w końcu poukładaną grę i Spal widać, że na robocie nie wymięka. Czekam na dalszy ciąg z wielką niecierpliwością, ale jestem w stanie stwierdzić, że w tym sezonie powalczymy.

Czeka nas jeszcze transfer Schicka i na pewno jakiegoś ŚO, Cancelo dziś po testach.
Jak zapewne widziałeś, dobrej gry wam nie odmawiam, widziałem mecz i sam stwierdziłem, że rozjedziecie Romę. Odnosiłem się jedynie do transferów bo tu zrobiliśmy lepszą robotę niż Wy i to raczej dyskusji nie podlega patrząc na ilość i nazwiska.


Michellaga

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 września 2013
Posty: 40
Rejestracja: 09 września 2013

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 16:58

Przyjdą derby to wszystko będziemy wiedzieli. Takie dyskusje nie mają sensu.

Juve i Napoli zdecydowanie przed resztą stawki i to miedzy nimi rozegra się kwesta mistrzostwa. Natomiast o dwa miejsca dające LM powalczą 4 drużyny Inter, Milan, Roma i Lazio. I tyle. Po pierwszej kolejce nie ma co się pluć.


Inter1908Mediolan

Interista
Interista
Rejestracja: 22 września 2016
Posty: 26
Rejestracja: 22 września 2016

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 21:18

Sezon wszystko zweryfikuje.
90%? HAHAHA, co za kłamczuszek. Właśnie mało kto traktuje Milan poważnie i w typowaniach na ten sezon jesteście za Interem :D. Po co te kłamstwa?


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 21:44

Pojawiła się wyważona i inteligentna wypowiedź ze strony kibica Interu, to musiał przyjść drugi kibic tej zacnej drużyny i zepsuć całe dobre wrażenie :prochno:


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Jvri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 192
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2017, 08:52

Przyznam szczerze, że tego się nie spodziewałem. Kłótnie kibiców na obcym forum :prochno:
Panowie, pogodzę Was. Nie warto oceniać transferów wcześniej, aniżeli na koniec sezonu. Życie pokazywało już nie raz, że ani kwota, ani forma w poprzednim sezonie nie jest żadnym gwarantem.
Poczekajcie, niech pograją. Wnioski wyciągniemy na koniec.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2017, 09:58

gpl88 pisze:
pelson pisze: Świadczy to o tym, że jeśli nie słyszałeś o Skriniarze to znaczy, że jesteś niedzielnym kibicem calcio i daj sobie chłopaku już spokój.
Albo o tym, że grał w średnim klubie, którym mało kto się interesuje.
No niestety kolego Milanisto, ale w tej kwestii trochę się pogrążasz. Milan skriniar to było jedno z objawień poprzedniego sezonu Serie A (wraz z np Contim czy Caldara). To że Ty go nie znasz świadczy akurat słabo o Tobie a nie o tym że to jakiś nie wart uwagi no name. Fajny transfer Interu.

Okna transferowe zweryfikuje sezon i nic więcej, te wasze spory są bez sensu.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2017, 10:42

Pewne jest to, że Juventus jest głównym faworytem. Czy wygra raz kolejny? Ciężko powiedzieć, takich rzeczy nie da się przewidzieć. Ale akurat o Interze czy Milanie wiemy na chwilę obecną tak niewiele, że wszelkie oceny mijają się z celem. Osobiście uważam, że Inter ma dużo lepszą kadrę od Milanu. Kibice tego drugiego klubu mocno odlecieli, chyba przez wzgląd na wydane kwoty. Z topów pozyskali jedynie Bonucciego (strzał życia, a wszyscy wiedzy, na czym skorzystali). Wzięli kilku dobrych zawodników, ale nie zapominajmy jednocześnie z poziomu jak słabej kadry startowali. Do tego wrzućmy tego Donnarummę, jeśli mowa o graczach z bardzo wysokiego poziomu (którego swoją drogą przy Raioli za rok bardzo ciężko będzie utrzymać - Real pewnie już zaciera ręce; już też chłopina się wahał), a tak bez szału, szczerze. Kibicom Milanu może się wydawać inaczej - po tej mizerii, jaką w składzie mieli, ale powolutku. Moim zdaniem prędzej powalczą o pozycję z Romą niż ekipą zza miedzy. Inter z kolei kilku znakomitych zawodników już w składzie miał. Taki Borja to nie jest top, ale kogoś takiego właśnie im brakowało. Młody Słowak do obrony to bardzo fajny zawodnik. Utrzymali Perisicia. Nie pozyskali co prawda Di Marii, Verrattiego czy Sancheza, ale pamiętajmy o tym, że to nie było realne, a celem klubu jest kwalifikacja do LM, o czym zdaje się mówił sam Spalletti. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że ich kadra to numer 3 w lidze, za Juve i Napoli. Taki Icardi to absolutna światowa czołówka, Handanović w sumie na chwilę obecną Donnie nie ustępuje. Problem Interu od dawien dawna polega jednak na ulepieniu z tej mąki zjadliwego chleba - niby wszystkie składniki na blacie, ale coś nie idzie. To chyba w dużej mierze kwestia mentalności.

Wczoraj kobieta Buffona, będąca jednocześnie dziennikarką powiedziała prawdę, że tak naprawdę nikt nie wie skąd się te pieniądze Milanu wzięły, sytuacja póki co nie jest przejrzysta. Taka jest prawda, a środowisko Milanu się obraziło. Hipokryzja. Wydali 200 mln, zarobili ok. 20 i co, wszystko git, FFP ominięte? Pewnie jak w przypadku PSG.

Jestem bardzo ciekaw sezonu Milanu, bo postawili wszystko na jedną kartę i w przypadku ewentualnego braku awansu do LM może być buba. Choć po zgraniu tego teamu raczej podołają temu zadaniu.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2017, 18:57

Ja wcale się nie zdziwię jeśli Inter Mediolan stanie się w tym sezonie konkurencyjny i dołączy w wyjściu o miejsce gwarantujące Ligę Mistrzów. Jak @CavAllano pisze wyżej ich skład wygląda dobrze, a może i nawet bardzo dobrze, każdy kto śledzi uważnie Serie A umie docenić jakość zawodników, których obecnie ma do dyspozycji Spalletti. Media mediami, zapowiedzi zapowiedziami, ale wzmocnienia poczynili takie na jakie ich było stać i uważam, że dokonali tego w rozsądny dla siebie sposób i w tym elemencie widzę analogię między Interem, a zawodnikami których pozyskało Juve w sezonie 2011/2012. Przyszli dwaj gracze, którzy rodzimą ligę znają na wylot - Valero, Vecino. Hiszpan gwarantuje jakoś w rozegraniu, Vecino bardzo dobre wsparcie podczas obrony, a sam zawodnik posiada jeszcze granicę rozwoju. Perspektywiczny Skriniar może stać się ostoją defensywy w niedalekiej przyszłości. Poza tym Icardi, Perisic, Candreva, Miranda i Handanovic nie są na odpowiednim poziomie by o - dajmy na to - 3 lokatę powalczyć czy zająć? Na koniec pozostawiłem oczywiście największe moim zdaniem wzmocnienie, czyli przyjście wymienionego już wyżej Luciano Spallettiego. Różne rzeczy o tym trenerze pisać można, ale pewnym jest że drużyny prowadzone przez niego prezentują bardzo dobry poziom sportowy i dobrą organizację gry, dlatego też jestem w stanie wyobrazić sobie Inter na 3 miejscu. Dlaczego piszę po raz kolejny o tej konkretnej lokacie? A no dlatego, że Juve jest o dwa kroki przed Milanem, Romą, Interem, a o krok przed Neapolem. Myślę, że jeżeli ktoś ten tytuł ma zabrać z Turynu to największe zagrożenie to właśnie podopieczni Sarriego.

Co tyczy się AC Milanu? Absolutnie euforia ich kibiców mnie nie dziwi i jest dla mnie zrozumiała. Pod skrzydłami Montelli będą grali zawodnicy prezentujący pewną jakość sportową. Uważam jednak, że poukładanie tej drużyny w taki sposób by odniosła sukces zajmie więcej niż jeden sezon. Jestem w stanie sobie wyobrazić wygraną AC Milanu Pucharu Włoch, ale Serie A jest daleko poza ich zasięgiem, nie tylko ze względu na Juve, ale również ze względu na Neapol.
Michellaga pisze:Juve i Napoli zdecydowanie przed resztą stawki i to miedzy nimi rozegra się kwesta mistrzostwa. Natomiast o dwa miejsca dające LM powalczą 4 drużyny Inter, Milan, Roma i Lazio. I tyle. Po pierwszej kolejce nie ma co się pluć.
Nie mam nic do dodania :ok:

PS: Pytanie - od którego sezonu i czy już oficjalnie Serie A będzie miała gwarantowane 3 miejsca w Lidze Mistrzów i 4 jako dopuszczające do eliminacji do tych elitarnych rozgrywek?


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2017, 22:41

Od tego, Wagner.


Obrazek
Inter1908Mediolan

Interista
Interista
Rejestracja: 22 września 2016
Posty: 26
Rejestracja: 22 września 2016

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2017, 00:15

O ile się nie mylę, to nawet 4 miejsce daje już bezpośredni awans do LM


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2017, 06:10

Il Fenomeno pisze:Od tego
Jesteś w stanie podać link UEFA potwierdzający taką zmianę? Zmiana ta nie ma wpływu na ilość miejsc w LM dla klubów angielskich? W rankingu dalej Włosi są za wyspiarzami. https://www.uefa.com/memberassociations ... s/country/


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2017, 08:20

wagner pisze:
Il Fenomeno pisze:Od tego
Jesteś w stanie podać link UEFA potwierdzający taką zmianę? Zmiana ta nie ma wpływu na ilość miejsc w LM dla klubów angielskich? W rankingu dalej Włosi są za wyspiarzami. https://www.uefa.com/memberassociations ... s/country/
W sezonach 2018/19 i 19/20 cztery najlepsze ligi będą mieć automatycznie 4 zespoły w fazie grupowej. Taki eksperyment mający zwiększyć zainteresowanie tymi rozgrywkami i ich atrakcyjność ;)


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2017, 08:47

Nie mam czasu szukać tego na oficjalnej stronie UEFA ale 4 pierwsze zespoły z Serie A w przyszłym sezonie grają w LM. http://www.livescore.com/soccer/italy/serie-a/


Obrazek
Max_LP

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 października 2006
Posty: 172
Rejestracja: 16 października 2006

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2017, 09:52

Pytanko:

Czy w tym sezonie nie będzie już meczy w niedziele o 12:30 i 15:00? Coś się zmieniło w kwestii rozgrywania spotkań w Serie A? Przyznam szczerze, że te poranne spotkania to jeden z powodów dla których człowiek wstawał po dobrej sobotniej imprezie, więc byłoby smutno gdyby coś się zmieniło.


@Michellaga - dzięki
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2017, 11:32 przez Max_LP, łącznie zmieniany 1 raz.


bianco che abbraccia il nero..
biel, która obejmuje czerń..
Michellaga

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 września 2013
Posty: 40
Rejestracja: 09 września 2013

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2017, 10:29

Max_LP pisze:Pytanko:

Czy w tym sezonie nie będzie już meczy w niedziele o 12:30 i 15:00? Coś się zmieniło w kwestii rozgrywania spotkań w Serie A? Przyznam szczerze, że te poranne spotkania to jeden z powodów dla których człowiek wstawał po dobrej sobotniej imprezie, więc byłoby smutno gdyby coś się zmieniło.
Oficjalnym powodem są temperatury związane z graniem w tych godzinach. Od września ma wszystko wrócić do normy


Zablokowany