Serie A 2017/18 - TYPY

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2017, 14:07

Start ligi już za kilkanaście dni. Nie wiem jak Wy ale ja już nie potrafię się doczekać :prochno: dlatego, proponuję małe pobawienie się w jasnowidzenie i przewidywania odnośnie pozycji danego klubu na koniec sezonu. Myślę, że fajnie byłoby wytypować całą 20, a uzasadnić choć kilka pierwszych zespołów, by było o czym podyskutować ;)

1. Juventus - nie ma chyba wątpliwości, że w poprzedni sezonie byliśmy dwa kroki przed resztą stawki, jak dla mnie ten dystans się nie zmniejszył, a dzięki ruchom transferowym w ofensywie może nawet trochę bardziej powiększył.
2. Napoli - nie wzmocnili się ani nie osłabili za bardzo. Dysponują bardzo mocnym składem i sądzę, że będą z nami walczyć do końca.
3. Roma - zespół przechodzi lekką rewolucję, jeśli nastąpi wymiana Salaha na Mahreza to nie powinni odczuć tej straty. Zakupili kilku ciekawych piłkarzy, którzy powinni pomóc im w walce w Serie A, jedna moim zdaniem maksymalnie o wicemistrza.
4. AC Milan - tutaj rewolucja pełną gębą, ale większość transferów to na razie znak zapytania, nawet ten największy w postaci Bonucciego. Nie sądzę, że w tym roku mogą powalczyć o coś więcej niż TOP4.
5. Lazio - bez Bigli i prawdopodobnie bez Keity, jednak dalej będą według mnie mocni. Powinni walczyć o TOP4. Szczególnie, że wydaje się, że Inzaghi fajnie wkomponował się w rolę trenera rzymian.
6. Inter - transfer Spalettiego, Valero i Skriniara to dobre ruchy, ale nie oszałamiające, a na pewno nie wznoszące tego zespołu powyżej przeciętności. Jeśli Perisic oraz Candreva odejdą to nie wróże im nawet tego miejsca.
7. Atalanta - odeszli Kessie i Conti, ale wydaje mi się, że ten zespół dalej może walczyć o puchary.
8. Torino - powinni utrzyamć status quo
9. Sassuolo - największy cios to chyba odejście Di Francesco, jednak aktualna kadra pozwala im myśleć o okolicach 9 miejsca.
10. Fiorentina - chyba najbardziej osłabiony zespół, jednak pewien poziom według mnie utrzymają.
11. Sampdoria
12. Udinese
13. Cagliari
14. Genoa
15. Chievo
16. Bologna
17. Crotone
18. Hellas Verona
19. SPAL
20. Benevento [/img]


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2017, 15:02

@Poulinho
Co do pierwszego miejsca pełna zgoda a reszta? Reszta mnie nie interesuje :prochno:

Dodać mogę tylko że mam wrażenie że Atalanta nie powtórzy w tym roku tak udanego sezonu jakim był w ich wykonaniu poprzedni.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2017, 15:41

Może nie będę pisał całej 20, ale odniosę się do Twoich typów. Pierwsza trójka zgoda, mam za to wątpliwości, że Milanowi uda się ugrać TOP 4. Moim zdaniem ten zespół (jeżeli w ogóle), to zatrybi dopiero na wiosnę, a wtedy może być już późno na walkę o TOP 4. Sądzę, że 4. miejsce zdobędzie Lazio, nawet po stracie Bigli i Keity. Milan będzie 5., potem Inter i Fiorentina. Atalanta ze względu na LE pewnie będzie dawać ciała na jesieni, jak odpadną, to na wiosnę mogą trochę podskoczyć, ale nie wróżę im wyższego miejsca niż 9. Torino będzie 8. Potem Sampa, Sassuolo, Udine, reszta to dla mnie niewiadoma.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2017, 16:39

No więc tak:

1. Juventus - Nie oszukujmy się, dalej mimo transferów innych zespołów są daleko za nami, każdy inny wynik niż scudetto będzie porażką. Możemy przegrać tytuł tylko sami ze sobą, co nie znaczy, że liga w tym sezonie będzie łatwa.
2. Milan - Tutaj może niektórych zaskoczę, choć mogę się bardzo pomylić, bo ta ekipa jest na razie jedną wielką zagadką, ale mam jakieś dziwne przeczucie, że Rossoneri odpalą mimo tak dużych roszad i będą trochę takim czarnym koniem. Wróżę im do końca walkę o wicemistrzostwo z Napoli, dlatego miałem wątpliwość czy dać tutaj Milan czy Napoli, ale minimalnie stawiam na Milan
3. Napoli - ciągle z mocnym składem, jednak na dłuższą metę nie dadzą rady powalczyć z Juve o scudetto, powalczą z Milanem o miejsce 2, jednak ostatecznie przegrają.
4. Roma - solidna drużyna, która jednak nie da rady wskoczyć na podium w tym sezonie, powinni jednak zająć dość spokojnie 4 miejsce przed Lazio i Interem.
5. Lazio - nie da rady nawiązać walki z pierwszą czwórką, jednak nie raz urwą punkty faworytom
6. Inter - mimo szumnych zapowiedzi, nie powalczą z główną czwórką, będą walczyć do końca z Lazio, ale jednak przegrają niewielką ilością punktów
7. Atalanta - ze względu na to, że będą grać również w LE to tym razem zabraknie im sił na wyższe miejsce, jednak 7 jest spokojnie w ich zasięgu
8. Torino
9. Fiorentina
10. Sampdoria
11. Sassuolo
12. Genoa
13. Udinese
14. Cagliari
15. Bologna
16. SPAL - sądzę, że jeden z beniaminków sprawi niespodziankę i się utrzyma, podobnie jak Crotone w zeszłym sezonie, lecz nie będzie nim Hellas
17. Chievo
18. Hellas
19. Crotone
20. Benevento

To moje typy, ale mogę się bardzo pomylić, zwłaszcza co do Milanu, który stać prawie na wszystko. Najważniejsze żeby sprawdził się ten pierwszy punkt, a reszta wtedy niech walczy między sobą ;)


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2017, 17:26

2. Neapol 3. Inter 4. Milan 5. Roma 6. Lazio
18. Crotone 19. Cagliari 20. Benevento
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2017, 21:38 przez wagner, łącznie zmieniany 1 raz.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2017, 06:26

1. Napoli
2. Juve
3. Milan
4. Inter
5. Roma
6. Lazio

Atalanta/Fiorentina - myślę, że zajmą miejsce w okolicach ~10.

Spadnie: na pewno jeden lub nawet dwóch beniaminków i Cagliari bądź Crotone.


Myślę, że nam zabraknie motywacji na 7 scudetto, co moim zdaniem wykorzysta Napoli.

Milan stać na walkę o LM. Inter ma dużego plusa w postaci Spalletiego, który co prawda na mistrza nie ma szans, ale pozwoli Interowi ustabilizować formę i powalczyć o tę Ligę Mistrzów.

Roma po osłabieniach wydaje mi się, że spadnie poza TOP3. Ciekawi mnie Lazio, bo nie jestem w stanie powiedzieć na co ich stać w zbliżającym się sezonie.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2017, 07:03

1. Juventus - z roku na rok będzie trudniej o majstra, ze względu na motywację i nie oszukujmy się - podejrzewam ostrą jazdę na pełnej po puchar CL, ale kto jak nie my?
2 Roma - wydaje mi się, że z Di Francesco odpalą
3. Milan - Montella to mądry gość i ogarnie to wszystko, dlatego top 3 jak najbardziej jest w ich zasięgu.
4 Napoli - na rynku szału nie robią, ale najważniejszych piłkarzy zatrzymali. spuchną gdzieś po drodze dlatego dopiero czwarte.
5. Inter - niby fajnie, ale chyba jeszcze to nie to.
6 . Lazio
7. Fiorentina
8. Atalanta
9. Torino
10. Sassuolo
11 Sampdoria
12 Cagliari
13 Udinese
14 Chievo
15 Genoa
16 SPAL
17 Bologna
18 Hellas
19 Crotone
20 Benevento


Obrazek
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2017, 08:10

1. Napoli
2. Juventus (jeden Bernardeschi 7 Scudetto nie czyni)
3. Roma (jeśli Di Francesco opanuje to w następnym sezonie nawet wyżej)
4. Milan (już prawie LM)
5. Lazio (kontynuacja tego co dobre, albo wielka wtopa)
6. inter
reszta bez znaczenia tak naprawdę.


:allegri: na śmietnik
kapusniaczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2014
Posty: 110
Rejestracja: 05 września 2014

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2017, 08:30

1. Juve - Najtrudniejszy sezon Maxa się szykuje, jak zacznie grać swoimi ulubieńcami lub będzie mieszać jak Benítez w Napoli to może być różnie.
2. Napoli - Skład mocniejszy niż rok temu, jak kupią bramkarza na poziomie będą bardzo groźni.
3. Inter - Od czasów Mou nie mieli porządnego trenera, skład jest na LM a Spal wyciśnie z nich co najlepsze.
4. Milan - Mają mega motywację i grają vabank, na mistrza szans nie ma ale do LM powinni się załapać.
5. Roma - Niestety rzymianie to jedna wielka niewiadoma, trener bez doświadczenia, dużo anonimowych twarzy, na SA to za mało.
6. Lazio
7. Torino - Bardzo ciekawy skład, powalczą o puchary. Mogą zamieszać i sprawić niespodziankę.
10. Sampdoria - Polska drużyna bez szału, za mało na puchary.

18. Crotone - Dzień dziecka nie może się ciągnąc w nieskończoność, polecą bez walki.
19. SPAL - Zbiorą cenne doświadczenie i polecą w hukiem do Serie B.
20. Benevento - Już dawno takiego oróra nie było, w lutym zaczną grać o honor i dla kibiców.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2017, 09:34

Wątpię, że nie będzie motywacji do wygrania Serie A ;) niektórzy gracze mają zamiar dopiero posmakować tego zwycięstwa (Bernardeschi, Costa, Szczęsny , De Sciglio), niektórzy mają takich tytułów mało na koncie (Higuain, Pjanic, Dybala), a niektórzy bez względu na wszystko motywację mają zawsze (Buffon, Chiellini, Barzagli, Marchisio, Mandzukic). Nie stracimy tego tytułu przez brak motywacji ;)

Rok się szykuje fajny, zarówno w walce o TOP 4 gdzie jak widać jest sporo kandydatur, jak i o uniknięcie spadku, więc wiele spotkań będzie istotnych. Szczególnie tych w kwietniu, maju. Nie wróże dobrze żadnego z beniaminków, choć to Verona wydaje się na razie najbliżej walki o uniknięcie spadku.

Dalej liczę na Atalantę, myślę, że w tym sezonie ponownie zaskoczą i będą ciężkim przeciwnikiem dla wielu zespołów. Szczególnie, że zapowiada się, że w pierwszej 11 będzie trzech przyszłych zawodników Juve :prochno:


Kiss

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 marca 2004
Posty: 325
Rejestracja: 09 marca 2004

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 09:40

Najbardziej prawdopodobna kolejność wydaje się być taka jaka typuja buki: Juve, Neapol, Milan, Roma, Inter, Lazio.
No ale jak sie bawic to troche poszalejmy:
1. Juve, faktycznie kiedys musimy ta lige przegrac, motywacja, presja ze strony calego srodowiska ale chyba jeszcze nie teraz. Jakos nie moge sobie wyobrazic innej druzyny podnoszacej puchar.
2. Milan. Gadki o zgraniu oczywiscie sa prawdziwe, jednak ta liga jest tak slaba, ze tu nie trzeba grac jak Barcelona aby wjechac do TOP2. Zakladam, ze Milan faktycznie kupi 2 dobrych pilkarzy do ataku i nie bedzie to Kalinic:D Poki co to atak Cutrone, Niang, Borini, Suso, Silva do 433 brzmi jak jakis dowcip.
3. Neapol. Stabilny sklad i wzglednie stabilna forma.
4. Inter. Fatalny start i fatalny koniec po ostatecznym przegraniu walki o 3 miejsce, troche zamazal obraz Interu z poprzedniego sezonu, porownywanie Interu do totalnych kalafiorow to troche przesada. Dodajmy do tego Spalletiego i "sukces" gotowy.
5. Lazio. Z braku laku:P
6. Roma. Najwiekszy przegrany. Moim zdaniem poniesione straty sa kosmiczne. Napedzajacy akcje Salah, imo najlepszy obronca Rudiger. Zmiana trenera z dobrego na mizernego. Zaden transfer do klubu mi sie nie podoba, do tego imo Naingolanowi tryb zycia chyba juz daje sie we znaki. Nie podobala mi sie jego gra w koncowce sezonu, wygladal jakby umieral z przemeczenia. Chwalimy Marchisio za USA? Ok, fajnie ale zwrocmy uwage ile w tym "zaslugi" najgorszego na boisku Radji, ktory ruszal sie jak woz z weglem.


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 11:27

Odbiegając trochę od tematu zastanawiam się co Wy wszyscy macie z tym brakiem motywacji?
Mówimy o największym klubie we Włoszech i jednym z największych i najsilniejszych w Europie, o Juventusie. Absolutnie się nie zgadzam z brakiem motywacji bo w Juve grają profesjonaliści. Klub sprowadził kilku nowych graczy i każdy z nich jest zmotywowany tak samo jak Ci już w kadrze drużyny obecni, co do tego nie mam wątpliwości.
Będą na pewno na przestrzeni całego sezonu słabsze mecze*,porażki etc, ale to jest normalne kiedy jest do rozegrania kilkadziesiąt spotkań.
Uważam zatem że to całe gadanie o braku motywacji można sobie wsadzić tam gdzie jest info o tym że Juve kupi Verrattiego...między bajki :prochno:


* niektóre z owych słabszych spotkań będą zapewne wynikać z oszczędzania sił itd itp


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 15:53

Juventus wygra ogórkową ligę, Napoli będzie drugie, a Milan może się przeliczyć. Z całego serca życzyłbym interowi, aby dołączył do szacownego grona beniaminków, z których na 99% - zlecą 2 z 3 drużyn.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Tassano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2012
Posty: 141
Rejestracja: 15 lipca 2012

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2017, 14:22

Moje subiektywne zestawienie prezentowałoby się, na dziś, tak:

1. JUVENTUS - W głowie istnieje gdzieś ta świadomość, że wiecznie wygrywać nie będziemy i to Scudetto w którymś roku nam przepadnie, ale... póki co nie widać na horyzoncie kogoś kto realnie zagroziłby Juventusowi. Obstawiam, że w tym roku łatwo nie będzie i Napoli napsuje nam krwi, ale koniec końców puchar zostanie w Turynie. Jesteśmy najmocniejsi i tak naprawdę naszym największym rywalem będzie... sam Juventus, ponieważ może dojść pycha, rutyna etc. W każdym razie stawiam na 7 Scudetto z rzędu i rzecz bez precedensu w historii Calcio.

P.S. Jeśli do wyboru w nadchodzącym sezonie miałbym kolejne mistrzostwo bądź puchar LM to bez wątpienia mógłbym przeboleć kogoś innego na włoskim tronie. :smile:

2. Napoli - W tym momencie jest to druga drużyna we Włoszech, ponieważ Roma znacznie się osłabiła (o Giallorossich niżej). Nie wyprzedają się, ich skład jest zgrany, Sarri robi robotę. Jak napisałem w punkcie 1. Partenopei popsują nam trochę krwi, ale myślę, że wygra turyńskie wyrachowanie, a Napoli podpali się i spuchnie, co już im się zdarzało. Tak czy inaczej, podium bez wątpienia.

3. Inter - Możecie mówić co chcecie, ale mam przeczucie, że Spaletti to poukłada. Transfery nie są jakieś zachwycające (dają nadzieje, ale nie są to topy typu Vidal, a taką fantastyką nas w to lato karmiono), lecz Inter nie ma złej kadry - tam po prostu był burdel w zarządzaniu + trzymanie parodystów typu Nagatomo (którego Spaletti również chwali, gość musi być kozakiem na treningach albo mieć wyćwiczone usta, innej opcji nie widzę). Największy potencjał wśród nowo przybyłych ma wg mnie Słowak Skrinar - jak będzie czas pokaże, ale Łysy to dobry trener.

4. Milan - Uważam, że w pewnym momencie sezonu balonik pęknie i Milaniści będą drżeć o LM, którą koniec końców dorwą kosztem Romy rzutem na taśmę. Na papierze to wygląda pięknie, rekordy transferowe, okazyjny Bonucci, hype w mediach... Nie zapominajmy jednak, że to nowi piłkarze, nieograni w Serie A (poza oczywiście Leo czy Contim), którzy będą wielką niewiadomą. Do tego nóż na gardle w postaci awansu do CL i FFP oraz wydumane ego naszego byłego obrońcy. Niemniej fajnie byłoby zobaczyć tę firmę w LM, bo nudno tam bez Milanu.

5. Lazio - Sądzę, że w tym sezonie będą wyżej niż ich rywal zza miedzy. Lazio miewało przebłyski, są rywalem bardzo niewygodnym, a przy stabilizacji mogą być groźni. Całe szczęście, że mamy na nich patent (oby w niedzielę się to potwierdziło).

6. Roma - Spore osłabienia, brak szałowych nazwisk i strata Spalettiego, który dobrze znał rzymskie realia - te trzy rzeczy przyczynią się do wylotu Romy z miejsc premiowanych Ligą Mistrzów. Może to i dobrze? Roma koncertowo partoliłą mecze w CL, a może w LE nabiorą ogłady.

7. Torino - Nasz rywal z gorszej części Turynu ostatnimi laty gra dość dobrze, a i w Europie wstydu nie przyniósł, stąd uważam, że to Toro zajmie miejsce zaraz za czołową szóstką ligi.

8. Atalanta - W tym roku wykręcili wynik ponad stan, w przyszłym roku się to nie powtórzy, ale poniżej pewnego poziomu nie zejdą. Liczę na regularne ogrywanie się naszych młodych piłkarzy (szczególne nadzieje pokładam w Caldarze).

9. Fiorentina - Rozsprzedani jeszcze gorzej niż Roma, utrata Berny czy Valero oraz spory dołek w ostatnich latach. Niemniej, w dziesiątce się utrzymają.

10. Sampdoria - Polski zespół we Włoszech zamelduje się centralnie w środku tabeli. Będzie przyzwoicie, na Ferraris pewnie napsują nam krwi, ale będzie bez rewelacji. Dobrych występów życzę Polakom (oczywiście poza dwumeczem z nami :smile: ).

11. Sassuolo - Neroverdi zameldują się w środku tabeli, finalnie ustąpią Sampdorii. Solidni, ale nic poza tym.

12. Chievo - Ligowy średniak, który czasem urwie punkty (oby tym z Neapolu i Mediolanu).

13. Genoa - W zasadzie to napisałbym jak wyżej, po prostu czegoś im zabraknie i będą za Chievo.

14. Udinese - Zjazd tej ekipy, która dorobiła się przyjemnego stadionu. Standardowo liczę na 6 punktów z nimi.

15. Cagliari - Liczę, że Padoin nie spadnie z ligi, sympatyczny z niego gość.

16. Bologna - Rzutem na taśmę utrzymają się w lidze, są doświadczeni w Serie A i to zadecyduje.

17. Ostatnim zespołem, którzy pozostanie w lidze będzie... Hellas. Derby Werony pozostaną niezagrożone, Caceres pomoże im ogarnąć.

18. SPAL - Kopciuszek zostanie zgaszony na finiszu, niemniej i tak uważam, że któryś zespół z tych, które typuję do spadku, może sprawić niespodziankę i pozostać tu na dłużej (casus Sassuolo).

19. Crotone - Nie uda się akcja z zeszłego roku i Crotone spadnie do Serie B.

20. Benevento - Na papierze najsłabsza ekipa, dlatego uważam, że zbierze cenne doświadczenie i wróci na zaplecze.

A jak będzie - zobaczymy!


ODPOWIEDZ