Serie A: MERCATO 2017

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 19 maja 2017, 11:24

Mimo, że jeszcze obecny sezon trwa pozwoliłem sobie już założyć temat o letnim mercato za sprawą Milanu.

AC Milan - co potwierdza bardzo wiele źródeł, zapewnił sobie już ponoć usługi 3 nowych graczy. Mateo Musacchio z Villarreal (~15 mln), Ricardo Rodriguez z VfL Wolfsburg (15 mln + 3 mln bonusów) i Frank Kessie z Atalanty (~28 mln).

Sporo pisze się również, że złożyli oferty za Anreę Contiego z Atalanty i Milana Badelja z Fiorentiny. Wg różnych źródeł zainteresowani są również Belottim/Moratą, Keitą i Pellegrinim z którego agentem podobno już prowadzili rozmowy (ten miał przekazać Romie, że Lorenzo nie jest zainteresowany powrotem do Rzymu).


Tymczasem Inter próbuje pozyskać Pepe z Realu i Angela Di Marię.


Obrazek
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 19 maja 2017, 11:33

Il Fenomeno pisze:Mimo, że jeszcze obecny sezon trwa pozwoliłem sobie już założyć temat o letnim mercato za sprawą Milanu.

AC Milan - co potwierdza bardzo wiele źródeł, zapewnił sobie już ponoć usługi 3 nowych graczy. Mateo Musacchio z Villarreal (~15 mln), Ricardo Rodriguez z VfL Wolfsburg (15 mln + 3 mln bonusów) i Frank Kessie z Atalanty (~28 mln).

Sporo pisze się również, że złożyli oferty za Anreę Contiego z Atalanty i Milana Badelja z Fiorentiny. Wg różnych źródeł zainteresowani są również Belottim/Moratą, Keitą i Pellegrinim z którego agentem podobno już prowadzili rozmowy (ten miał przekazać Romie, że Lorenzo nie jest zainteresowany powrotem do Rzymu).
Ciekawe nazwiska, młodość ale już na pewnym poziomie. Jak ktoś to rozsądnie poukłada i dołoży jeszcze jakieś cegiełki to Milan może byc w TOP4 spokojnie. Walkę o scudetto jeszcze bym na ich miejscu odłożył ale wejście do LM jak najbardziej, zwłaszcza w obliczu zmiany zasad kwalifikacji.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 maja 2017, 11:33

Mega dziwi mnie wycena Kessiego. Nie wiedziałem, że sama tężyzna fizyczna, bez specjalnej techniki, jest aż tak w cenie. Z kolei podejrzanie niska wydaje się kwota, jaką Milan niby ma zapłacić za Rodrigueza, ale kandydat na lewą obronę przedni.


Obrazek
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 19 maja 2017, 11:41

pumex pisze:Mega dziwi mnie wycena Kessiego. Nie wiedziałem, że sama tężyzna fizyczna, bez specjalnej techniki, jest aż tak w cenie. Z kolei podejrzanie niska wydaje się kwota, jaką Milan niby ma zapłacić za Rodrigueza, ale kandydat na lewą obronę przedni.
Wydaję mi się, że dużo w tej cenie znaczy wiek Kessiego. Ponadto fakt mozliwości rozwoju też wpływa na wzrost wartości.
Rodriguez kiedyś grał fajnie, jak z nim teraz? Nie śledzę jego kariery ostatnio.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 19 maja 2017, 11:42

pumex pisze:Mega dziwi mnie wycena Kessiego. Nie wiedziałem, że sama tężyzna fizyczna, bez specjalnej techniki, jest aż tak w cenie. Z kolei podejrzanie niska wydaje się kwota, jaką Milan niby ma zapłacić za Rodrigueza, ale kandydat na lewą obronę przedni.
Może to przez to, że Wolfsburg może grać w barażach o utrzymanie...cholera wie. Zawodnik fajny...kiedyś chyba nawet z nami łączony, ale wtedy chcieli za niego jakieś chore pieniądze.
Ogólnie to fajnie, że Milan się zbroi (choć cena za murzyna z Atalanty ogromna). Osobiście wolę rywalizować z nimi niż ze Śmieciarzami czy psycholami z Rzymu.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 19 maja 2017, 11:48

LordRahl pisze:Rodriguez kiedyś grał fajnie, jak z nim teraz? Nie śledzę jego kariery ostatnio.
Jego forma, a właściwie jej brak, ciagnie się za nim od Euro. Szwajcar stracił na mobilności i szybkości. W ofensywie stał się bezproduktywny dlatego często grał jako obrońca pół lewy w trzyoosobowej formacji. Ogólnie jego cena (jeśli prawdziwa) jest odpowiadającej jego obecnej formie. Kiedyś wartość dodana w ataku i stabilny w defensywie. Teraz cień samego siebie. Ociezalosc czolga. Jeśli się odbuduje to atrakcyjna cena jeśli pozostanie na teraźniejszym poziomie to Milan szybko zateskni za De Sciglio.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 19 maja 2017, 12:15

Il Fenomeno pisze:AC Milan - co potwierdza bardzo wiele źródeł, zapewnił sobie już ponoć usługi 3 nowych graczy. Mateo Musacchio z Villarreal (~15 mln), Ricardo Rodriguez z VfL Wolfsburg (15 mln + 3 mln bonusów) i Frank Kessie z Atalanty (~28 mln).
Całkiem przyzwoicie to wygląda. Trochę cena za Kessiego razi w oczy, bo na dobrą sprawę chłopak nie pokazał nic wielkiego w tym sezonie. Zaczął z wysokiego C strzelając kilka bramek(z czego 2 lub 3 to karne, nie pamiętam dokładnie), ale im dalej w las, tym ciszej o Iworyjczyku.
Albo wyrośnie na koksa, albo potem będą mięli problem z odzyskaniem sporej części gotówki.

Z Rodriquezem też ładnie się udało. Jak dobrze pamiętam, to 2 lata temu był 11 sezonu i VFL krzyczało +/- 40 baniek. No cóż, sami sobie zgotowali taki los żenującym sezonem.
Il Fenomeno pisze:Pellegrinim z którego agentem podobno już prowadzili rozmowy (ten miał przekazać Romie, że Lorenzo nie jest zainteresowany powrotem do Rzymu).
Najpierw Romagnoli, który za nic nie chciał wracać do Rzymu, teraz Pellegrini. Oni bili tych wychowanków w akademii czy co? :prochno:

Czeka nas najciekawsze okienko w Serie A od wieeelu lat. No i dobrze. ;)


Obrazek
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 22 maja 2017, 11:50

Obrazek

Musacchio już w Mediolanie
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 11:51 przez Il Fenomeno, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 22 maja 2017, 12:24

Prawdę mówiąc, nie do końca rozumiem to Wasze zdziwienie ceną Kessiego. Fakt, że to jednak trochę kasy jest i taka inwestycja wiąże się z ryzykiem (zwłaszcza dla odbudowującego się Milanu), ale rzućmy okiem na inne podobne transakcje. Pjaca kosztował 23 mln, transfer Gagliardiniego koniec końców wyniesie Inter też ponad 20 baniek, Schick odejdzie z Sampdorii za 25 mln i to tylko dlatego, że tyle ma wpisane w klauzuli. Biorąc pod uwagę kolejkę, jaka ustawia się po Czecha, nie zdziwiłoby mnie, gdyby Sampdoria wołała za niego więcej przy braku tego zapisu.

Z Kessiem jest podobnie. Co prawda nie do końca się orientuję jak sytuacja wygląda teraz, ale kilka tygodni temu Iworyjczyk wzbudzał spore zainteresowanie, więc nic dziwnego, że Atalanta chce z potencjalnego nabywcy wycisnąć ile się da. Zwłaszcza jeśli ma nim być Milan, który na brak pieniędzy nie będzie teraz narzekał.

Swoją drogą - Gagliardini, Kessie, Caldara, pewnie Conti, nie wiadomo co z Gomezem... W Bergamo drużyna pewnie trochę się posypie, ale za to dostaną solidny zastrzyk gotówki. Ciekawe jak to wykorzystają.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 22 maja 2017, 12:28

Caldara zostaje jeszcze na rok, Conti zapewne również, bez Gagliardiniego sobie radzili, a Kessie obniżył trochę loty, więc też jest to dziura do załatania. Choć pewnie nie będą walczyć o LM w przyszłym sezonie, ale o LE może i tak ;) dodatkowo przecież przyjdzie im trochę funduszy z LE właśnie, więc mogą sobie zaplanować fajne okienko.

Swoją drogą cieszę się, że Atalanta dostałą się do pucharów, Caldara już będzie mógł się trochę ogrywać.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 22 maja 2017, 12:34

Agent Contiego powiedział że jego klient na pewno odejdzie


Obrazek
ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 22 maja 2017, 13:38

Milan mocno zabiega o niego. Zlozyli juz nawet pierwsza oferte w wysokosci €17 mln.


La fidanzata d'Italia
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 10:12

Powiem szczerze, że ja to bym wolał zobaczyć u nas Contiego zamiast De Sciglio, chłopak rozgrywa świetny sezon i może być z niego kawał gracza w przyszłości. Za De Sciglio przemawia wyłącznie jego uniwersalność, tylko czy my potrzebujemy lewego obrońcy jak mamy Sandro i Asę?


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 10:29

On gra też po prawej stronie. Sam bym wolał Contiego.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 25 maja 2017, 10:02

Push3k pisze:On gra też po prawej stronie. Sam bym wolał Contiego.
Zdaję sobie z tego sprawę, chodziło mi o to, że potrzebujemy tylko prawego obrońcy, czyli np. Contiego, bo lewą mamy już obsadzoną, więc kupowanie De Sciglio, którego głównym atutem jest uniwersalność nie wydaję się być takim dobrym pomysłem.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
ODPOWIEDZ