Serie A: MERCATO 2017

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
TottiGol

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2003
Posty: 136
Rejestracja: 25 września 2003

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 11:24

A co sądzicie o mercato w wykonaniu, póki co, najgroźniejszych rywali Juventusu? Moim zdaniem świetnie zachowuje się ADL, który nie rusza praktycznie nic w podstawie, sprowadził zastępstwo dla Ghoulama (Mario Rui) i przedłużył kontrakty największym gwiazdom. Na drugim biegunie jest Roma, gdzie Monchi, niejako zmuszony przez FFP, dokonuje sporych roszad. Robi to jednak z głową i wydaje mi się, że jeśli Alisson da radę grać na poziomie Wojtka, a Manolas zostanie w zespole, to ASR będzie najgroźniejszym przeciwnikiem dla Juve. Jeśli na dodatek uda się doprowadzić do końca sprawę Mahreza, to strata Salaha będzie niezauważalna. W Interze narazie cisza, ale to normalne u Sabatiniego. Dla niego okienko otwiera się 28.08. w Milanie szaleństwo, ale na złożenie tego do kupy Montella będzie potrzebował sporo czasu.


Forza Roma
Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 11:29

TottiGol pisze:Na drugim biegunie jest Roma, gdzie Monchi, niejako zmuszony przez FFP, dokonuje sporych roszad. Robi to jednak z głową.
Jedyne czego wam zazdroszcze to tego Monchiego. Facet ma glowe na karku. Wedlug mnie gdybysmy my mieli jego zamiast naszego Jozka mercato w naszym wykonaniu z takim zapleczem finansowym wygladaloby o niebo lepiej - takie jest moje zdanie.


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 11:39

pumex pisze:Żebyście się nie zdziwili. Wystarczy, że Chińczycy zaczną bokiem pompować pieniądze w klub, tak jak robią to w PSG i ich przychody w moment niemal zrównają się z naszymi.
Różnica jest taka, że dla właścicieli Chelsea czy City to są zabawki i pompują w kluby swoje pieniądze.
Milan został kupiony przez zbieraninę chińskich inwestorów drugiej kategorii, którzy zaciągnęli na tą inwestycję kredyty. W tym samym czasie tamtejszy rząd zablokował bezmyślne wydawanie pieniędzy na inwestycje zagraniczne.
Oczywiście są możliwe chińskie kontrakty reklamowe jak w Interze ale to zupełnie inna skala niż przekręty City czy PSG.
Milan może, wykorzystując swój nadal wielki potencjał marketingowy, osiągnąć przez pięc lat nasz obecny poziom finansowy ale my nie będziemy przez ten czas stać w miejscu.

PS gdzie ja jestem, co to za temat finanse czy mercat? :P
Chciałem się zapytać czy tylko mnie dziwi, że fani Milanu z trójki Aubameyang, Morata, Belotti tego pierwszego cenią najmniej? Szybszy i skuteczniejszy niż płaczliwy Morata, do tego wychowanek. Garbaty osiłek Belotti to fajna opcja ale chłopak ma za sobą jeden udany sezon, pachnie Amaurim czy innym Matrim.


calma calma
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 13:45

Pluto pisze:Chciałem się zapytać czy tylko mnie dziwi, że fani Milanu z trójki Aubameyang, Morata, Belotti tego pierwszego cenią najmniej? Szybszy i skuteczniejszy niż płaczliwy Morata, do tego wychowanek. Garbaty osiłek Belotti to fajna opcja ale chłopak ma za sobą jeden udany sezon, pachnie Amaurim czy innym Matrim.
Nie, nie tylko Ciebie. Dobrze, że kibice Milanu nie mają wpływu na ustalanie składu reprezentacji Polski bo z trójki Lewandowski, Milik, Teodorczyk ten pierwszy grałby najrzadziej.
Aubameyang jest w ścisłym topie wśród napastników i to mógłby być ich najlepszy transfer tego lata. Jak zamiast niego kupią Moratę za +/- 70mln to będę bardzo zdziwiony. Zresztą nie mniej jak kibice Milanu po sezonie gdy ten będzie miał na swoim koncie dużo poniżej piętnastu trafień.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 13:53

Przemo90 pisze:
TottiGol pisze:Na drugim biegunie jest Roma, gdzie Monchi, niejako zmuszony przez FFP, dokonuje sporych roszad. Robi to jednak z głową.
Jedyne czego wam zazdroszcze to tego Monchiego. Facet ma glowe na karku. Wedlug mnie gdybysmy my mieli jego zamiast naszego Jozka mercato w naszym wykonaniu z takim zapleczem finansowym wygladaloby o niebo lepiej - takie jest moje zdanie.
o.O Szok.

Niebo lepiej? Niebo lepiej niż mamy to AŻ wygranie Ligi Mistrzów (2 razy).

Roma takie Niebo lepiej miała.. nigdy?


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 14:14

Dokładnie tak jak piszę Pluto. Jest duża różnica między arabami a chinolami. CHodzi o podejście i i oczekiwania wobec swojej firmy, w tym przypadku AC MILNAN. Arabusy się po prostu bawią i tyle, czemu ? Bo ich stać. Oczywiście jakoś tam prosperuje marketing i klub coś tam zarabia, ale to i tak nie pokrywa się z tym ile w to pompują. Dla nich pieniądz nie ma znaczenia większego. Wydaje mi się, że Chinczycy jednak wychodzą z innego założenia. A po drugie nie mają takiego kapitału jednak co araby.

Oni ciułali kilka miesięcy kase na Milan. Pożyczki w USA itd.


Obrazek
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 14:38

Cabrini_idol pisze:Oni ciułali kilka miesięcy kase na Milan. Pożyczki w USA itd.
To, że brali pożyczki przecież nie znaczy, że nie mają równie dużej lub nawet większej gotówki. Kredyt pod kupno Milanu może ich przecież kosztować mniej niż w tym samym czasie zarobią na innych inwestycjach.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 14:46

Siewier pisze:
Cabrini_idol pisze:Oni ciułali kilka miesięcy kase na Milan. Pożyczki w USA itd.
To, że brali pożyczki przecież nie znaczy, że nie mają równie dużej lub nawet większej gotówki. Kredyt pod kupno Milanu może ich przecież kosztować mniej niż w tym samym czasie zarobią na innych inwestycjach.
Możliwe. Okaże się w następne okienko. Czy będą w stanie znowu zainwestować choćby połowę kasy co w to okienko, jeśli ten sezon okazałby się porażką (brak LM, słabe wyniki w LE ).


Obrazek
adamL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 czerwca 2015
Posty: 4
Rejestracja: 29 czerwca 2015

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 17:09

Nie moge czytac tych bajek. Chinole brali pozyczke u Elliott bo byly problemy z wyniesieniem hajsu z Chin (jak zawsze) a Berlu nie chcial czekac.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 17:26

TottiGol pisze:A co sądzicie o mercato w wykonaniu, póki co, najgroźniejszych rywali Juventusu? Moim zdaniem świetnie zachowuje się ADL, który nie rusza praktycznie nic w podstawie, sprowadził zastępstwo dla Ghoulama (Mario Rui) i przedłużył kontrakty największym gwiazdom. Na drugim biegunie jest Roma, gdzie Monchi, niejako zmuszony przez FFP, dokonuje sporych roszad. Robi to jednak z głową i wydaje mi się, że jeśli Alisson da radę grać na poziomie Wojtka, a Manolas zostanie w zespole, to ASR będzie najgroźniejszym przeciwnikiem dla Juve. Jeśli na dodatek uda się doprowadzić do końca sprawę Mahreza, to strata Salaha będzie niezauważalna. W Interze narazie cisza, ale to normalne u Sabatiniego. Dla niego okienko otwiera się 28.08. w Milanie szaleństwo, ale na złożenie tego do kupy Montella będzie potrzebował sporo czasu.
Fajnie, ze zwrociles na to uwagę. W kontekście tego co robi Milan internet oszalał, sami kibice tez liczą, że w tym sezonie mistrzostwo osiągnie AC Milan, nie ma co im sie dziwić po tym cyrku i klaunowatych transferach w ostatnich latach. Entuzjazm jest w tej części Mediolanu ogromny. Ja sam nie spodziewam się, że ten Milan zdoła przeskoczyć Rome, a przede wszystkim Neapolu. Milan namiesza, przez co może wreszcie liga stanie się ciekawsza, lecz spodziwam się ich w miejscach 3-5.


gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 19:21

wagner pisze:Fajnie, ze zwrociles na to uwagę. W kontekście tego co robi Milan internet oszalał, sami kibice tez liczą, że w tym sezonie mistrzostwo osiągnie AC Milan, nie ma co im sie dziwić po tym cyrku i klaunowatych transferach w ostatnich latach. Entuzjazm jest w tej części Mediolanu ogromny. Ja sam nie spodziewam się, że ten Milan zdoła przeskoczyć Rome, a przede wszystkim Neapolu. Milan namiesza, przez co może wreszcie liga stanie się ciekawsza, lecz spodziwam się ich w miejscach 3-5.
Którzy kibice ? Większość, których znam (nie sezonowcy jakich teraz narodziło się wielu) wiedzą, podobnie jak zarząd, że celem jest top 4. Wszystko co wyżej to będzie miła niespodzianka. A wzmocnień dużo żeby nas nie wyprzedziły potęgi pokroju Atalanty jak w zeszłym sezonie.

Ma przyjść jeszcze 1 napastnik, o większej ilości transferów cisza, choć po cichu liczę jeszcze na Forsberga.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 19 lipca 2017, 00:36

Zaczyna coś się pisać o wypożyczeniu z opcją wykupu Renato Sanchesa do Milanu.

A tymczasem w Lazio:

Obrazek


Obrazek
kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 19 lipca 2017, 07:56

TottiGol pisze:A co sądzicie o mercato w wykonaniu, póki co, najgroźniejszych rywali Juventusu? Moim zdaniem świetnie zachowuje się ADL, który nie rusza praktycznie nic w podstawie, sprowadził zastępstwo dla Ghoulama (Mario Rui) i przedłużył kontrakty największym gwiazdom. Na drugim biegunie jest Roma, gdzie Monchi, niejako zmuszony przez FFP, dokonuje sporych roszad. Robi to jednak z głową i wydaje mi się, że jeśli Alisson da radę grać na poziomie Wojtka, a Manolas zostanie w zespole, to ASR będzie najgroźniejszym przeciwnikiem dla Juve. Jeśli na dodatek uda się doprowadzić do końca sprawę Mahreza, to strata Salaha będzie niezauważalna. W Interze narazie cisza, ale to normalne u Sabatiniego. Dla niego okienko otwiera się 28.08. w Milanie szaleństwo, ale na złożenie tego do kupy Montella będzie potrzebował sporo czasu.
Odszedł Szczęsny, Salah, Rudiger, Paredes Mario Rui nie ma co liczyć przyszli Karsdorp Under ( kim oni w ogóle są? )Delgado Pellegrini w dodatku nowy trener
Jak dla mnie to bardzo optymistycznie oceniasz szanse Romy moim zdaniem są mocniejsze drużyny do walki o pierwsza trójkę Napoli chińskie drużyny z Mediolanu ..takie moje zdanie


mati888

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2007
Posty: 687
Rejestracja: 16 września 2007

Nieprzeczytany post 19 lipca 2017, 09:35

O czymś takim jeszcze nie słyszałem. Cassano kończy karierę na 8 dni po podpisaniu kontraktu z Hellasem. Ponoć powodem mają być sprawy osobiste. KLIK!

Wczoraj o godzinie 16:00 odbyła się konferencja prasowa, na której piłkarz miał oficjalnie o tym poinformować, jednak zamiast tego...odwołał swoją decyzję, przeprosił wszystkich, którzy poczuli się nią urażeni i zapowiedział, że liczy na cudowny sezon w wykonaniu swoim i Hellasu. KLIK!

Przez całą karierę ten koleś zaskakiwał - i to się już chyba nigdy nie zmieni :smile:


'Czasem lepiej nic nie mówić i sprawiać wrażenie głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości'
TottiGol

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2003
Posty: 136
Rejestracja: 25 września 2003

Nieprzeczytany post 19 lipca 2017, 10:37

kawek pisze: Odszedł Szczęsny, Salah, Rudiger, Paredes Mario Rui nie ma co liczyć przyszli Karsdorp Under ( kim oni w ogóle są? )Delgado Pellegrini w dodatku nowy trener
Jak dla mnie to bardzo optymistycznie oceniasz szanse Romy moim zdaniem są mocniejsze drużyny do walki o pierwsza trójkę Napoli chińskie drużyny z Mediolanu ..takie moje zdanie
Karsdoprp i Under to reprezentanci swoich krajów (Holandia i Turcja), Pellegrini, Moreno (Delgado?), Gonalons. To sytuacja na teraz. W powietrzu wiszą Mahrez, Barreca, Defrel i pewnie jeszcze jakiś stoper. Zgadzam się, że zmiany spore, ale trzon został (mam nadzieję, że również zostanie). Niewiadomą jest EDF, ale od tego się nie ucieknie. Może się okazać strzałem w "10" równie dobrze, jak pomyłką. Czy drużyny z Mediolanu są mocniejsze? Różnica w tabeli to 25 pkt nad jednymi i 24 nad drugimi. Nie sądzę, aby te 30% różnicy jakościowej, jaka dzieli Romę i Mediolan zostało zniwelowane przez tę minirewolucję Monchiego... Co innego Napoli. Tam postawiono na stabilizację i na chwilę obecną (po odejściu Bonucciego i Daniego Alvesa) widzę ich przed Juventusem. Jak Milik wróci do formy, a Reina dostanie solidnego zmiennika, to wszystko jest możliwe


Forza Roma
ODPOWIEDZ