Liga Europy 2016/2017

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 22:39

MU zrobili z nimi co chcieli.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 22:42

Ech. ::/:

Marzył mi się Superpuchar Europy 2017 Juventus - Ajax.

W piękny sposób by historia zatoczyło koło, w pewnym sensie...

No ale za to jest okazja że dokopiemy Polpo w LE. :ahsisi:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 22:44

kubraczek pisze:
pablo1503 pisze: Manchester przypomina mi momentami Juventus. Oczywiście mniej efektowny i zachowując odpowiednie proporcję. Niby piłkę mają przeciwnicy, niby posiadanie mają większe, ale nic zupełnie z tego nie wynika, bo zawodnicy UTD wiedzą gdzie się ustawić i mądrze się poruszają.
O czym Ty w ogóle mówisz :D? Mu gra beznadziejnie. Wygrywają tylko dlatego, że grają z juniorami, którzy nie mają żadnego pomysłu na grę. Jeśli tak grają w PL to nie dziwię się, że nie zakwalifikowali się do LM
A co to za argument, że grają z juniorami? Te chłopaki nawet nie pierdnęły. Ich najlepszą okazją był rzut wolny z dwudziestego metra, a to dość wymowne. Piłka nożna to nie tylko piętki, fensi dryblingi i posiadanie piłki. UTD bardzo dobrze zagrali w obronie i świadomie oddali piłkę rywalowi. Widać to było chociażby przez brak pressingu na połowie Ajaxu. Czekali, czekali i wyczekali.

Juve też bardzo często tak gra, nawet ze słabszymi rywalami. Oczywiście nie ma co porównywać tych drużyn, bo dzieli je przepaść, ale widać tu jakąś analogie.

Swoją drogą nigdzie nie napisałem, że grają dobrze. Grali skutecznie, co pozwoliło im wygrać mecz, w pełni zasłużenie rzecz jasna.

Ten czarny obrońca, Sanchez, to niezły kocur. Czasem włączał mu się tryb luzaka i grał na sporym ryzyku, ale poza tym super występ. Szybki i cholernie silny. Barcelona podobno zagięła na niego parol.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 22:47

Jeżeli chodzi o czysto indywidualne umiejętności to kilku graczy Ajaxu biło na głowę rywali z United, ale co z tego skoro po ograniu 2,3 rywali w dziecinny sposób oddawali piłkę. Kwintesencją ich gry była końcówka i pchanie na siłę 5-6 zawodnikami wszystkiego przez środek a MU tylko na to czekało i nawet wysilać się nie musieli. Ajax grał tak jak Mourinho chciał.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 22:47

Ajax pomimo całkowitej sympatii dla nich grał jak gimnazjaliści z licealistami. Dużo polotu bezkompromisowej gry, podchodzili pod 20 metr a potem brakowało pomysłu. MU na pierwszy rzut oka bez szału, ale kontrolowali Ajax gdy trzeba było wypychali młodziaków ciałem. Zagrali jak doświadczona drużyna. Zobaczymy co przyniesie przyszły sezon LM dla klubów z Anglii.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 22:49

Mourinho dopiął swego, co prawda tylnymi drzwiami, ale jednak prześlizgnął się do Ligi Mistrzów i na dodatek nie zaliczy sezonu z pustym przebiegiem, bo wstawi do gabloty puchar, nie pierwszej jakości, ale zawsze coś, czyli jego na wierzchu. Wolę Ligę Mistrzów z United niż z tworami typu P$G i €ity.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 22:52

Szczerze żałuję, że odpaliłem ten mecz. Naoglądałem się piłki nożnej w najlepszym wydaniu i zapomniałem, że mało kto tak gra jak my. ;) Ajax nagle zapomniał jak się gra w piłkę, kompletnie spętane nogi miały te młodziki. Nawet mi ich nie szkoda, bo różnica klas spora, choć United w sumie przeciętnie. No niestety względem LM poziom mocno odstawał.

Dawać już Juventus - Manchester United! :smile:


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 22:52

No, to Bosz(kie) dzieciaki nie poszalały.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 22:58

Dawno nie widziałem sytuacji na tym poziomie kiedy środkowy pomocnik boi się rzucić krosa.
Albo sytuacja z końcówki, MU głeboko cofnięte, łepek z Ajaxu z piłką przy linii bocznej a dwa kasztany z jego drużyny w tej samej strefie, za jego plecami, na stojąco. Naprawdę nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć? Byli aż tak zesrani/zmęczeni? W mitycznej szkółce Ajaxu nie słyszeli o klepce, podwojeniu skrzydła? :|

Na pocieszenie po tej delikatnej farsie przychodzi świadomość, że w superpucharze będzie do sklepania na oczach całego świata bardzo popularny i dosyć przeciętny rywal.


@pablo
Mi też przypomina Juventus ale ten z Vuciniciem i De Ceglie. To nie jest zarzut, sa na dobrej drodze ale jeszcze parę lat i kilkaset milionów do wydania przed nimi.


calma calma
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 23:03

Pluto pisze:W mitycznej szkółce Ajaxu nie słyszeli o klepce, podwojeniu skrzydła? :|
Pewnie i słyszeli, ale zobacz jakie wyniki osiągają holenderskie kluby oraz ich kadra w ostatnich latach.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 23:07

Pluto pisze:Mi też przypomina Juventus ale ten z Vuciniciem i De Ceglie. To nie jest zarzut, sa na dobrej drodze ale jeszcze parę lat i kilkaset milionów do wydania przed nimi.
No oczywiście, że nie obecny. :P

Nie lubię ich, ale trzeba oddać, że Mou mądrze buduje zespół, po włosku - od tyłu. Chociaż posiadanie Ibry, gdy jeszcze był zdrowy, Mkchitariana, Pogby, Maty czy Martiala powinno dać lepsze efekty gry z przodu, a to bardzo kuleje.

Mam nadzieję, że spotkamy się z Nimi w Superpucharze Europy. ;)


Obrazek
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 23:14

Ta seria bez porazki w lidze MU to był dobry prognostyk, łatwiej kupić napasntika za wielkie pieniądze (tym bardziej jeśli je masz:)), który będzie zamieniał podania Pogby na gole niz nauczyc druzyne bronic.

Co do kondycji holonderskiej pilki. Nie widac talentow na miare Robbena czy Gullita ale kurcze, biegac trzeba zawsze. Masz nogi sztywne ze zdenerwowania - rozbiegaj ten stres, odstajesz technicznie czy taktycznie - nadrabiaj bieganiem, przegrywasz w koncowce finalu - poszukaj glikogenu w watrobie i... biegaj. :facepalm:


calma calma
Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 23:24

Ajax nie grał jak drużyna, tylko jak jedenastu piłkarzy, którzy chcą się wypromować. Zero drużyny, każdy grał sam. Zasłużone zwycięstwo Utd. Dobry mecz Pogby. Mam nadzieję, że zagramy z nimi w Superpucharze :whistle:


#FinoAllaFine
#WeAreOne
tyrlas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 80
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 24 maja 2017, 23:59

Byłem super ciekawy tego meczu,cos jak przedsmak 3 czerwca,a tu...jakbym ogladał mecz na orliku troche :confused2:


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 25 maja 2017, 00:24

zawsze mi sie finały kojarzą na styku, emocje do końca, a tu mecz jak flaki z olejem...


ODPOWIEDZ