Sezon 2016/2017

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Pessos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 grudnia 2014
Posty: 156
Rejestracja: 09 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2016, 22:47

Od pierwszej kolejki zaczyna się ciekawie.
Inter dostaje 2-0 w Veronie, Napoli ledwo wyrywa punkt Pescarą, a Lazio dało sobie strzelić 3 bramy w drugiej połowie.
Swoją drogą ciężka sprawa z Milikiem i Zielińskim, z jednej strony chciałoby się żeby im szło dobrze ale to jednak Napoli :P


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2016, 22:58

Zadowolony jestem z tej kolejki. :ok: Nad Interem przewaga 3 pkt. Nad Napoli 2. Oby tak dalej. Dokonać jeszcze wzmocnień, rozjedziemy tą Serie A rezerwą, oszczędzając się na CL. Zawiodło mnie Cagliari, byłem przekonany ze wygrają, bo w nich upatruję czarnego konia rozgrywek, który powalczy o Puchary. Fajny wynik w Bergamo;) Ma jednak to Lazio potencjał z przodu. Na szczęście mamy doświadczonych łowców w defensywie którzy bez problemu poradzą sobie z młodymi wilkami Lazio.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2016, 22:59

Świetna pierwsza kolejka w Serie A! 3 znakomite mecze dla postronnego widza (3:2, 3:4, 2:2), dodatkowo hit Juve-Viola na wysokim poziomie. Mnóstwo goli, dramaturgii (Milan :lol:), frajerstwa i szczęścia :smile:

Jakby opakowali tą ligę tak pięknie jak Anglicy swojego cukierka, to oglądalność od razu by skoczyła. I oczywiście wszystkie kluby, jak i cała Lega Calcio muszą się otworzyć na język angielski. Dzięki temu łatwiej by się odbierało tą ligę w mediach :hellyes:


edit.

"Nudna Serie A" :lol:


#FinoAllaFine
#WeAreOne
Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2016, 00:56

Bardziej niż w Cagilari wierzę w Genoę w tym sezonie, dobrze weszli i mają całkiem ciekawy skład po tym oknie.


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
Szaq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 sierpnia 2011
Posty: 433
Rejestracja: 16 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2016, 13:43

Dramatyczny poziom pierwszej kolejki. Od skandalicznych decyzji sędziowskich, przez błędy w obronie rodem z ekstraklasy, do cyrku w wykonaniu bramkarzy (szczególne wyróżnienie dla Marchettiego i Sportiello). Z roku na rok co raz słabsza ta liga.


rydwadydwa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 czerwca 2014
Posty: 467
Rejestracja: 29 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2016, 14:54

Szaq pisze:Dramatyczny poziom pierwszej kolejki. Od skandalicznych decyzji sędziowskich, przez błędy w obronie rodem z ekstraklasy, do cyrku w wykonaniu bramkarzy (szczególne wyróżnienie dla Marchettiego i Sportiello). Z roku na rok co raz słabsza ta liga.
Bez przesady, przynajmniej było ciekawie :) Wiele ekip ma ten sam problem co Juventus: na początku sezonu są niezgrane, a poszczególni piłkarze nie są jeszcze w rytmie meczowym; z tego wynika więcej błędów w obronie, ale np. wczorajsze mecze Lazio, Milanu i Napoli były szalenie zajmujące. Co do decyzji sędziowskich zgoda...jak można było nie podyktować karnego za kopnięcie w głowę Zielińskiego?


Szaq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 sierpnia 2011
Posty: 433
Rejestracja: 16 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2016, 16:29

rydwadydwa pisze:Bez przesady, przynajmniej było ciekawie :) Wiele ekip ma ten sam problem co Juventus: na początku sezonu są niezgrane, a poszczególni piłkarze nie są jeszcze w rytmie meczowym; z tego wynika więcej błędów w obronie, ale np. wczorajsze mecze Lazio, Milanu i Napoli były szalenie zajmujące. Co do decyzji sędziowskich zgoda...jak można było nie podyktować karnego za kopnięcie w głowę Zielińskiego?
Napoli - Pescara to w pierwszej połowie żenujące zachowanie obrońców z Neapolu, w drugiej kiks obrońcy Pescary przy drugiej bramce Mertensa i brak ewidentnego karnego. W meczach Milanu i Lazio było podobnie.
Rzeczywiście spotkania szalenie zajmujące, ale nie świadczy to bynajmniej o wysokim poziomie Serie A, za to niepokojąco zaczyna przypominać holenderską Eredivisie.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 05:50

Szaq pisze: za to niepokojąco zaczyna przypominać holenderską Eredivisie.
Raczej Premiership :dance:


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2016, 19:53

Marat87 pisze:
Szaq pisze: za to niepokojąco zaczyna przypominać holenderską Eredivisie.
Raczej Premiership :dance:
Święte słowa, teraz tylko czekać na ogromną umowę za prawa do transmisji :prochno:
Ogólnie to widzę, że mamy kolejnego malkontenta, który nie ma nic do powiedzenia poza tym, że jest do dupy... :facepalm:


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Szaq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 sierpnia 2011
Posty: 433
Rejestracja: 16 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2016, 22:59

Mówię jak jest :prochno:

Nie zauważyłem, żeby ktoś próbował bronić poziomu ligi, za to dowiedziałem się, że jestem malkontentem i reprezentuje ukrytą opcje Mediolańską. Jeszcze nie dawno śmialiśmy się z kibiców bundeskopanki. Głupio by było zająć dziś ich miejsce.

Coś pozytywnego: propsuje z tego miejsca Sassuolo. Coś czuje, że w tym sezonie Berardi na prawdę odpali.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2016, 09:29

Szaq pisze:Mówię jak jest :prochno:

Nie zauważyłem, żeby ktoś próbował bronić poziomu ligi, za to dowiedziałem się, że jestem malkontentem i reprezentuje ukrytą opcje Mediolańską. Jeszcze nie dawno śmialiśmy się z kibiców bundeskopanki. Głupio by było zająć dziś ich miejsce.

Coś pozytywnego: propsuje z tego miejsca Sassuolo. Coś czuje, że w tym sezonie Berardi na prawdę odpali.
Moim zdaniem wyznacznikiem poziomu ligi jest gra w Europie. Oczywiście Roma zdążyła się już skompromitować, ale w wypadku tej drużyny to całkiem normalne, więc nie oceniałbym Serie A po jednej kolejce i eliminacjach LM. Jak Napoli nie wyjdzie z grupy, a my odpadniemy w 1/8 (odpukać), to będzie można narzekać.
Co do samego poziomu pierwszej kolejki, to ja wolę oglądać szybkie mecze z wieloma bramkami, niż piłkarskie szachy. Oczywiście doceniam taktyczne smaczki, ale typowy janusz ma to w głębokim poważaniu i stąd Serie A jest tak mało popularna. Jeżeli dzięki "radosnej" grze popularność włoskiej ligi ma wzrosnąć, to ja nie mam nic przeciwko.
Powiem szczerze, że widziałem tylko, że strzelił karnego, zagrał aż tak dobry mecz?


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Szaq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 sierpnia 2011
Posty: 433
Rejestracja: 16 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2016, 15:18

panlider pisze: Co do samego poziomu pierwszej kolejki, to ja wolę oglądać szybkie mecze z wieloma bramkami, niż piłkarskie szachy. Oczywiście doceniam taktyczne smaczki, ale typowy janusz ma to w głębokim poważaniu i stąd Serie A jest tak mało popularna. Jeżeli dzięki "radosnej" grze popularność włoskiej ligi ma wzrosnąć, to ja nie mam nic przeciwko.
Powiem szczerze, że widziałem tylko, że strzelił karnego, zagrał aż tak dobry mecz?
Pewnie, że ja też wolę oglądać mecze z wieloma golami i zwrotami akcji, ale jednak rzucało się w oczy, że większość bramek padała po koszmarnych błędach. Pytanie, czy liga faktycznie zyska na tym, że będą takie wysokie wyniki.

Co do Berardiego to nie opieram tej prognozy na tym jednym meczu, gdzie zagrał nieźle, ale też nie było żadnej rewelacji.
Wcześniej miał obok siebie na prawdę dobrych grajków jak Sansone, czy Zaza. W tym roku musi wziąć ciężar gry jeszcze bardziej na siebie, dlatego dla mnie ten sezon to dla niego make or brake.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2016, 20:03

Szaq pisze:
panlider pisze: Co do samego poziomu pierwszej kolejki, to ja wolę oglądać szybkie mecze z wieloma bramkami, niż piłkarskie szachy. Oczywiście doceniam taktyczne smaczki, ale typowy janusz ma to w głębokim poważaniu i stąd Serie A jest tak mało popularna. Jeżeli dzięki "radosnej" grze popularność włoskiej ligi ma wzrosnąć, to ja nie mam nic przeciwko.
Powiem szczerze, że widziałem tylko, że strzelił karnego, zagrał aż tak dobry mecz?
Pewnie, że ja też wolę oglądać mecze z wieloma golami i zwrotami akcji, ale jednak rzucało się w oczy, że większość bramek padała po koszmarnych błędach. Pytanie, czy liga faktycznie zyska na tym, że będą takie wysokie wyniki.

Co do Berardiego to nie opieram tej prognozy na tym jednym meczu, gdzie zagrał nieźle, ale też nie było żadnej rewelacji.
Wcześniej miał obok siebie na prawdę dobrych grajków jak Sansone, czy Zaza. W tym roku musi wziąć ciężar gry jeszcze bardziej na siebie, dlatego dla mnie ten sezon to dla niego make or brake.
Biorąc pod uwagę, jaką jest miękką fają (sytuacja z jego transferem w tym sezonie), to prędzej będę obstawiał brake. Poza tym mam co raz większe wrażenie, że z niego będzie drugi Di Natale.
Co do reszty, to tak jak wcześniej napisałem, nie ma co oceniać ligi po pierwszej kolejce. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało za 2-3 miesiące. Poza tym włoskie ekipy trafiły do dość łatwych grup w LM, Sevilla raczej wyjdzie z naszej, więc ktoś inny wygra LE (może Roma? :prochno: ), także trzeba być dobrej myśli :D


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2016, 22:05

Milan odrobił straty w 3 minuty. Milan. :shock: Takich rzeczy nie widziałem od... odkąd odszedł Ibra.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2016, 22:10

Co nie zmienia faktu, że Milan generalnie wygląda jak dziecko we mgle. Fakt faktem miło mnie jednak zaskoczyli - po 2-0 spodziewałem się pikniku, tymczasem Napoli traci 2 bramki w kolejnym meczu.

Milanowi życzę oczywiście punktu/punktów w meczu w Neapolu.


Zablokowany