Serie A: MERCATO 2016

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Principino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 367
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 01 września 2016, 14:46

Jest jakaś grafika czy coś z podsumowaniem wszystkich transferów klubów z Serie A?


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 01 września 2016, 16:16

Łap w czterech częściach z LGdS: Klik1!, Klik2!, Klik3! i Klik4!.


Akha72

Laziale
Laziale
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2016
Posty: 107
Rejestracja: 09 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 01 września 2016, 16:49

pablo1503 pisze:Najbardziej zawodzi mnie Lazio i Fiorentina. Drużyny z wyrobionym jako takim fejmem i zamiast porządnie się wzmacniać, to ci śpią, tudzież sprzedają się. :doh:
Mah, to nie było złe okienko w naszym wykonaniu. Sprzedaliśmy gościa, którego najłatwiej zastąpić (Candreva), oddaliśmy zawodników wątpliwej jakości na wypożyczenia (Berisha, Maurício, Biševac), paru graczom pokończyły się kontrakty (Klose, Mauri, Konko) i spieniężyliśmy rezerwowego (Onazi).
Za tą sałatę (czy tam sos) kupiliśmy Immobile, wzmocniliśmy środek pola Luisem Alberto i Leitnerem, który zastąpi Onaziego, tyły zasilili Bastos i Wallace (następca de Vrija), a na boku Lukaku; drugim bramkarzem został Vargić.

Lepsza centralna defensywa i atak to zdecydowanie najjaśniejsze punkty tego mercato. Natomiast boki obrony i bramka to jest jakieś nieporozumienie - jeżeli Marchetti nie wróci do formy sprzed dwóch sezonów (na co się raczej nie zanosi) to zostajemy z ręcznikiem w bramce. Boki obrony tak samo - Radu kontuzja i będzie biegał ten Lukaku, który w zasadzie tylko biega, prawa strona to lazaret Basta i wesoły chłopiec Patric.

Jeżeli Keita podpisze nowy kontrakt to jestem spokojny o skrzydła - Anderson, Luis Alberto (w sumie to nie mam pojęcia na jakiej pozycji będzie u nas grał), Lulić, Kishna, Lombardi i Senegalczyk dadzą radę.

Chciałbym wierzyć, że z tą drużyną wywalczymy puchary, ale tutaj wiele zależy od Inzaghiego, a Simone doświadczenia w seniorskiej trenerce nie ma żadnego.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2016, 17:55

Akha72 pisze:Sprzedaliśmy gościa, którego najłatwiej zastąpić (Candreva)
Z ciekawości, dlaczego tak myślisz?
Nie żebym jakoś specjalnie oglądał mecze Lazio, ale od paru lat w każdym meczu który dane mi było obejrzeć to właśnie Candreva był najjaśniejszym punktem drużyny.
Dlatego powiedziałbym, że to właśnie jego nie uda się zastąpić.


Akha72

Laziale
Laziale
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2016
Posty: 107
Rejestracja: 09 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 01 września 2016, 20:14

jarmel pisze:
Akha72 pisze:Sprzedaliśmy gościa, którego najłatwiej zastąpić (Candreva)
Z ciekawości, dlaczego tak myślisz?
Nie żebym jakoś specjalnie oglądał mecze Lazio, ale od paru lat w każdym meczu który dane mi było obejrzeć to właśnie Candreva był najjaśniejszym punktem drużyny.
Dlatego powiedziałbym, że to właśnie jego nie uda się zastąpić.
Anto' to naprawdę dobry zawodnik, ale zauważyłem, że jest mocno przeceniany przez dziennikarzy i kibiców innych ekip. Dużo biega i często jest przy piłce, więc zapewne stąd głównie takie wrażenie (plus statystyki).
Jego głównymi zaletami są szybkość, wytrzymałość i praca w defensywie - jestem zdania, że wraz z wiekiem wszystkie te atuty będą zanikały (pozostanie jedynie dobra świadomość taktyczna).
Dobrze wykonuje rzuty karne, ale jego wrzutki to jest dramat (teraz nie mam pod ręką, ale swego czasu natknąłem się na tabelki pokazujące, że Candreva jest najczęściej wrzucającym piłkarzem w lidze, szkoda, że z precyzją jest tak słabo), gra samolubnie (chociaż przez ostatnie sezony mocno się poprawił, ale i tak jest to dalej widoczne), rożnych / wolnych nie będę komentował, bo kiedyś wcisnął przezabawną bramkę asr właśnie z wolnego, no i przede wszystkim blokuje miejsce dla jednego z perspektywicznej pary Felipe - Keita.

Dla nas to podobny deal jak Hernanes - więcej kapusty byśmy z niego nie wycisnęli, a swoje dla nas zagrał. Oczywiście to nie tak, że Antonio był problemem i chcieliśmy go pogonić z klubu, strzelał dla nas dużo bramek, asystował, miał króla strzelców, ale liderem raczej nigdy nie był (może w sezonie 13/14, który zakończyliśmy na ósmym miejscu, ale tutaj też można polemizować).

Candrevę na boisku zastąpi teraz Felipe Anderson - gracz dużo młodszy z ogromnym potencjałem, w którego klub dużo zainwestował - przy tym jak próbujemy budować drużynę w oparciu o młodych zawodników jest to dobry ruch.

Czy Anto' jest gościem, którego najłatwiej zastąpić? Uważam, że tak, raz ze względu na charakterystykę zawodnika, a dwa, że oprócz niego domyślam się, że na rynku mogli być Biglia, de Vrij i właśnie Felipe - rozgrywający reprezentacji Argentyny i dwaj młodzi gracze, który potwierdzili swoje umiejętności. Dla nas sprzedaż Włocha z wymienionej czwórki była najlepszą opcją.

korekta : pochrzaniłem sezony :prochno:


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 13:12

Obrazek

Różne czynniki się na to złożyły, niemniej jeszcze do niedawna sytuacja kompletnie niemożliwa. Generalnie negocjując każdego z nich, nie mielibyśmy żadnych szans na pozyskanie :whistle: :cwaniak:


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 15:25

Fajna grafika. To co, za rok dołączamy Brozovicia ;) ?

http://www.seriea.pl/335607-pomocnik-in ... raktu.html


Tarnos15

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2003
Posty: 342
Rejestracja: 29 września 2003

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 15:27

Arbuzini pisze:Fajna grafika. To co, za rok dołączamy Brozovicia ;) ?

http://www.seriea.pl/335607-pomocnik-in ... raktu.html
Te 50 baniek to ma być klauzula Anty-Juve :P tylko dla zagranicznych klubów :D


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2017, 15:19

Bereszyński w Sampdorii. Powiększa się polska kolonia we Włoszech. :ok:


Obrazek
arturjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2009
Posty: 125
Rejestracja: 08 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2017, 15:24

Pavoletti w Napoli.


Olek1987 pisze: Wam do reszty odbiło z Pogbą. Jak odejdzie to możecie mnie obrażać i nazywać katolikiem....
squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2017, 16:12

pablo1503 pisze:Bereszyński w Sampdorii. Powiększa się polska kolonia we Włoszech. :ok:
Fajna sprawa :ok: czy ktoś zorientowany w sytuacji kadrowej Sampdorii jest w stanie powiedzieć, czy to transfer do pierwszego składu, czy raczej ławka? Jak tam wygląda obsadzenie PO?


Boogey96

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 stycznia 2010
Posty: 181
Rejestracja: 23 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2017, 16:58

czy ktoś zorientowany w sytuacji kadrowej Sampdorii jest w stanie powiedzieć, czy to transfer do pierwszego składu, czy raczej ławka? Jak tam wygląda obsadzenie PO?
Może być ciężko. Podstawowym PO jest Sala, a jego zmiennikiem 18-letni Pereira. Ciężko powiedzieć żeby zachwycali ale ich gra nie jest też zła. Nie mówię, że Bereszyński nie może zaskoczyć jak Linetty i wpasować się w drużynę ale mi się osobiście, że w tym sezonie może nie zaliczyć zbyt wielu minut. Dużo pomogłoby gdyby plotki o powrocie Pereiry do Benfici się sprawdziły. Wtedy jedynym rywalem byłby Włoch, który jest dosyć podatny na kontuzje.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2017, 17:21

Dragon pisze:Obrazek

Różne czynniki się na to złożyły, niemniej jeszcze do niedawna sytuacja kompletnie niemożliwa. Generalnie negocjując każdego z nich, nie mielibyśmy żadnych szans na pozyskanie :whistle: :cwaniak:
Spoko spoko, tylko tutaj nie powinien się znaleźć Banatia, bo go pozyskaliśmy, a raczej wypożyczyliśmy z Bayernu a nie bezpośrednio z Romy :)


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2017, 19:02

Idąc takim tokiem rozumowania, to nie powinien też się znaleźć Cuadrado. Zresztą Pjanić i Higuain przyszli po aktywowaniu klauzuli, więc Juventus ciągle nie ma żadnych szans na negocjację.
Ale żeśmy posta odkopali...


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2017, 21:32

Jeszcze nawiązując do tematu Gagliardiniego, który toczył się w innym temacie, a który jest już praktycznie piłkarzem Interu. Jego mecz przeciwko Milanowi -


Obrazek
ODPOWIEDZ