Najlepszy piłkarz na świecie?

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 października 2020, 17:22



Jest Kulu :ok: Wygra któryś z trójki Davies, Haaland, Sancho.


Neymar (64 gole) przeskoczył Ronaldo w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii reprezentacji Brazylii. Pierwszy na liście Pele ma 77 bramek, także raczej kwestia czasu. Ciekawe czy on lub ktoś z jego pokolenia da radę zdobyć Balona, czy zostaną od razu zepchnięci przez piłkarzy z generacji Mbappe.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 11 lipca 2021, 10:52

To co znowu Złota Piłka dla Messiego ?


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 11 lipca 2021, 12:18

Sorek21 pisze:
11 lipca 2021, 10:52
To co znowu Złota Piłka dla Messiego ?


Argentyna strzeliła na tym turnieju 12 goli. Messi strzelił 4 i asystował przy 5 kolejnych. Chyba nasz Robercik znowu się nie doczeka.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 lipca 2021, 20:27

Robercik to chyba nie marzył, że po szybkim odpadnięciu z LM i ME miał jakiekolwiek szanse. Okradli go rok temu i już drugi raz szansy nie będzie miał bo nie powtórzy takiego wyniku.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 11 lipca 2021, 20:52

Z Ligi Mistrzów Bayern odpadł kiedy (ponieważ?) Robert był kontuzjowany, co poniekąd jest argumentem za jego przydatnością. W Mistrzostwach Europy chyba nikt mu wielkich sukcesów nie wróżył, a i te 3 gole strzelił. A poza tym 9. z rzędu mistrzostwo Niemiec było oraz przed wszystkim pobicie rekordu Gerd-a Müller-a. 41 goli w lidze, gdzie są tylko 34 mecze robi wrażenie. Tym bardziej, że Lewandowski zagrał tylko 29 z nich. Dlatego argumenty w tym roku jeszcze jakieś ma. Niestety Messi za samo nazwisko dostanie połowę głosów, czy coś osiągnął w tym roku czy nie.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 lipca 2021, 09:16

Samo nazwisko? Zobacz tą grafikę z Messim. Zresztą w ZP wynik reprezentacji ma ogromne znaczenie a Lewy nie potrafił wyjść ze słabej grupy i raczej nieważne czyja to wina. Liczyłem, że jakimś cudem Jorginho będzie miał szansę wygrać za LM i ME ale przy takich liczbach zawodnika Barcelony chyba nie ma się co łudzić, szczególnie, że w końcu coś wygrał z reprezentacją.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Beckenbauer Sn

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2021
Posty: 27
Rejestracja: 01 września 2021

Nieprzeczytany post 29 listopada 2021, 22:39

Po obejrzeniu tego żenującego żabojadowego 🗑️ w TVP, można było tylko pójść do 🚽 i następnie 🤮 oraz 💩, na tą całą dziecinadę. Lewandowski jest najlepszy, a skorumpowane 🇫🇷 Fußball Scheiß, może sobie mówić co chce. Szczerze, jak dla mnie, to jest mafia w białych rękawiczkach, więc wali mnie ten syf dla kidów. Podsumowując, pies j***ł tych wszystkich pseudoorganizatorów 🤬

💔 Mia San Mia 🔴⬜️🔷


RdM

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 kwietnia 2021
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwietnia 2021

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 06:43

Tak dumam jakim cudem nie wygral lewy lub np joginho i nagle przypominam s9bie gdzie gra teraz messi i skad jest ta pseudo zlota pilka 🤣


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 08:49

Oj trzeba oddać, że Messi miał świetne indywidualne pół roku w Barcelonie, dużo lepsze niż Lewy w Bayernie. Następnie pierwszy raz wygrał Copę i był jej najlepszym zawodnikiem. Nie jest więc tak, że dostał za samo nazwisko ale też pamiętajmy, że największym poszkodowanym w TYM roku był Jorginho a nie Lewandowski. Lewandowski nie wygrał LM, z kadrą kompromitacja i bardziej jechał na tym, że był w POPRZEDNIM roku bezapelacyjnie najlepszy a że nie było nagrody to teraz ludzie o tym pamiętali i podciągali sami sobie Roberta do roli faworyta. Jakby dostał za 2020 to wg mnie w tym sezonie miałby problem żeby być w TOP3 i przypominam tu sezon gdzie Suarez strzelił w La Lidze więcej goli niż Ronaldo i Messi a nie był nawet drugi (łącznie też miał w ciul goli, pewnie najwięcej na świecie) albo Salaha w jego rekordowym sezonie (tym bez LM).


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 09:05

Messi dostał złotą piłkę, bo się nad nim wszyscy spuszczają. Nie, nie był to jego rok. Mało tego, Lewy powinien dostać dwie złote piłki z rzędu. Mało tego, Bayern jest od niego mega uzależniony - to on ciągnie tą drużynę. Co zrobił Messi z Barceloną w LM oprócz kompromitacji? Copa America? Jedyny przeciwnik Brazylia. To tak, jakby na euro Grali Włosi i oprócz San Marino była by Hiszpania za przeciwnika. No bez jaj.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 09:33

Głopota za głupotą. Lewy strzelał tylko gole, i to najczęściej z prostych sytuacji dla napastnika bo tak gra Bayern. Sam FCB jest od niego uzależniony tylko dlatego, że na ławce nie mają innego napastnika na poziomie. Za Comana wchodzi Sane, za Hernandeza wchodzi Davies a za Lewego od lat wchodzi jakiś kocopołek. Copa America słaba? Nie jest to Euro ale jednak Chile, Urugwaj czy Kolumbia to też w ostatnich latach poziom najlepszych drużyn Europy i samo to, że Argentyna nie wygrała CA od 30 lat też mówi samo za siebie.

Po necie zresztą krąży porównanie Messiego do Sancheza z 2016 roku gdzie Chilijczyk nie był nawet w top30 i jeśli już to to bardziej przemawia za nie przyznawaniem jej Messiemu ale jak już pisałem - podobnie Lewemu. Suarez, Sanchez, Salah i pewnie wielu innych nie wygrali ZP samymi golami i asystami (Alexis dorzucił nawet CA). To zawsze wygrywało się trofeami a te w tym roku wygrał Jorginho i co ważne był kluczowy zarówno w kadrze jak i Chelsea.

Pamiętam jak Polacy zawsze mówili, że Lewy żeby wygrać ZP musi wygrać LM, no to o ile pamiętam w tym roku jej nie wygrał...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 10:15

towalski pisze:
30 listopada 2021, 09:05
Messi dostał złotą piłkę, bo się nad nim wszyscy spuszczają. Nie, nie był to jego rok. Mało tego, Lewy powinien dostać dwie złote piłki z rzędu. Mało tego, Bayern jest od niego mega uzależniony - to on ciągnie tą drużynę. Co zrobił Messi z Barceloną w LM oprócz kompromitacji? Copa America? Jedyny przeciwnik Brazylia. To tak, jakby na euro Grali Włosi i oprócz San Marino była by Hiszpania za przeciwnika. No bez jaj.
No niestety. Złota piłka to już kabaret. Od kilku lat są mega wątpliwości. Uwzieli się na Lewego może za to :

https://transfery.info/aktualnosci/szef ... emu/158326


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 10:20

Maly pisze:
30 listopada 2021, 09:33
Nie jest to Euro ale jednak Chile, Urugwaj czy Kolumbia to też w ostatnich latach poziom najlepszych drużyn Europy i samo to, że Argentyna nie wygrała CA od 30 lat też mówi samo za siebie.
Absolutnie się z tym nie zgodzę, obecnie ekipy z Ameryki południowej to poziom ćwierćfinałów MŚ, nie mają w ogólnym rozrachunku podjazdu do najlepszych ekip europejskich na wielkim turnieju. Poza pewną anomalią gdzie MŚ były rozgrywane w ich klimacie do czego nie wszyscy europejscy piłkarze byli przygotowani w aspekcie fizyczności to jest kompletna dominacja Europejczyków. Stąd też to wygranie CA aż takiego wielkiego wydźwięku nie powinno mieć, to właśnie bardziej tak to wysuwają na piedestał bo Argentyna wcześniej coś wygrała w ... 1993 r.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 10:54

Zgadza się, ja nie powiedziałem, że są lepsi od Hiszpanii czy Niemiec ale Szwajcaria, Szwecja czy wiele innych to ten sam poziom. Na Euro ile masz lepszych od przykładowej Kolumbii? A ile lepszych od Brazylii czy Argentyny? Nie ma sensu CA aż tak deprecjonować wg mnie bo Europa różni się tylko ilością drużyn z ambicjami na 1/4 MŚ ale koniec końców boisko weryfikuje, że Kolumbia nie daje szans takiej Polsce i odpada z Anglią dopiero po karnych, Urugwaj ogrywa Portugalię (ówczesnego ME) itd. Na MŚ na innych kontynentach wygląda to najczęściej jeszcze lepiej dla reprezentantów Ameryki a przypominam, że jedzie ich tylko 4 lub 5 a nie 13 czy 14 więc jak ktoś z UEFA nie trafi z formą to nadrobią inni jak np. Chorwacja ostatnio ale jak ktoś a APłd. nie trafi to ich szanse na więcej drużyn w 1/4 drastycznie maleją.

Serio dużo bardziej przemawia do mnie argument z Alexisem Sanchezem czy ogólnie nie braniem goli pod uwagę jako jedyny słuszny wyznacznik niż to, że CA jest słabe. Jakby było takie słabe to by Argentyna wygrała to dużo wcześniej niż po 28 latach.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 10:57

Ja bym głosował na Jorginho, gdybym był uprawniony, aczkolwiek wali mnie ten syf dla kidów.
Beckenbauer Sn pisze:
29 listopada 2021, 22:39
Po obejrzeniu tego żenującego żabojadowego 🗑️ w TVP, można było tylko pójść do 🚽 i następnie 🤮 oraz 💩, na tą całą dziecinadę. Lewandowski jest najlepszy, a skorumpowane 🇫🇷 Fußball Scheiß, może sobie mówić co chce. Szczerze, jak dla mnie, to jest mafia w białych rękawiczkach, więc wali mnie ten syf dla kidów. Podsumowując, pies j***ł tych wszystkich pseudoorganizatorów 🤬

💔 Mia San Mia 🔴⬜️🔷
Proszę wstawiać więcej emotek.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
ODPOWIEDZ