Najlepszy piłkarz na świecie?

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 11:11

A mnie to śmieszy bo go nie lubię za to, że nam gola strzelił w 2016.

Patrzę teraz z dumą na fotkę Nedveda ze
Złotą Piłką 2003.

Bayern to ma ciężko. W 2013 też powinien wygrać ktoś od nich.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 11:16

Ja przestałem zawracać sobie tym głowę po tym co w 2010 odwalili ze Sneijderem. Aczkolwiek takie wydymanie dwa razy z rzędu na pewno musi Lewego ostro frustrować, współczuję chłopu.

Porównanie, o którym wspominał Mały:
Obrazek


#AllegriOut
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 12:01

Generalnie jeśli chodzi o ten plebiscyt, są dwie szkoły, jedna wychodzi z założenia, że należy patrzeć na trofea zdobyte w danym roku (i ma pretensje o Sneijdera A.D. 2010, Ribery'ego A.D. 2013 czy teraz Jorginho), druga z kolei patrzy mniej na to, co zawodnik zdobył, a bardziej na to, czy po prostu faktycznie jest najlepszym piłkarzem. Osobiście bardziej skłaniam się ku drugiej, choć to właśnie zabetonowało ten plebiscyt na ponad dekadę, przez co od dawna mam na niego wywalone.

Tegoroczny werdykt chyba w gruncie rzeczy powinien satysfakcjonować zwolenników szkoły pierwszej, bo Lewy trofea zdobywał tylko na krajowym podwórku z Bayernem, co trudno uznać za jakiś wyróżnik. Messi w Barcelonie wymiatał, nawet jeśli ona sama dołowała, a latem, kiedy Lewy znowu po trzecim meczu grupowym na Euro pakował się do domu, Messi wygrywał pierwsze w karierze Copa America. Śmieszny turniej? Pełna zgoda, ale to wciąż trzeci najbardziej prestiżowy turniej reprezentacyjny, a i tak lepiej wygrać śmieszny turniej pokonując w finale Brazylię, niż na poważnej imprezie zająć ostatnie miejsce w grupie, przegrywając ze Słowacją i Szwecją.

Także tegoroczny werdykt moim zdaniem nie jest aż tak krzywdzący dla Lewandowskiego, tym bardziej, że wyniki głosowania były na styku. Też mi się wydaje, tak jak ktoś już tutaj wspomniał, że ludzie chyba trochę oczekiwali, że Lewy dostanie ją niejako za poprzedni rok.


Beckenbauer Sn

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2021
Posty: 27
Rejestracja: 01 września 2021

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 15:09

jarmel pisze:
30 listopada 2021, 11:16
Ja przestałem zawracać sobie tym głowę po tym co w 2010 odwalili ze Sneijderem. Aczkolwiek takie wydymanie dwa razy z rzędu na pewno musi Lewego ostro frustrować, współczuję chłopu.
Przecież to wszystko jest ustawione pod argentyńskiego kurdupla. Wystarczy spojrzeć, na prowadzących ten kabaret i już wiadomo kto z urzędu wygra. To banda kolesi masturbujących się nad messim, którzy nie widzą świata poza nim. Ja wiem jedno, że żabojady, nigdy nie będą dla Polaka bratem. Zapewne, dzieciarnia fc barcelony, będzie ciśnąć beke z wczorajszej porażki Lewandowskiego ...

💔 Mia San Mia 🔴⬜🔷


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 17:52

B@rt pisze:
30 listopada 2021, 12:01
Generalnie jeśli chodzi o ten plebiscyt, są dwie szkoły, jedna wychodzi z założenia, że należy patrzeć na trofea zdobyte w danym roku (i ma pretensje o Sneijdera A.D. 2010, Ribery'ego A.D. 2013 czy teraz Jorginho), druga z kolei patrzy mniej na to, co zawodnik zdobył, a bardziej na to, czy po prostu faktycznie jest najlepszym piłkarzem. Osobiście bardziej skłaniam się ku drugiej, choć to właśnie zabetonowało ten plebiscyt na ponad dekadę, przez co od dawna mam na niego wywalone.

Tegoroczny werdykt chyba w gruncie rzeczy powinien satysfakcjonować zwolenników szkoły pierwszej, bo Lewy trofea zdobywał tylko na krajowym podwórku z Bayernem, co trudno uznać za jakiś wyróżnik. Messi w Barcelonie wymiatał, nawet jeśli ona sama dołowała, a latem, kiedy Lewy znowu po trzecim meczu grupowym na Euro pakował się do domu, Messi wygrywał pierwsze w karierze Copa America. Śmieszny turniej? Pełna zgoda, ale to wciąż trzeci najbardziej prestiżowy turniej reprezentacyjny, a i tak lepiej wygrać śmieszny turniej pokonując w finale Brazylię, niż na poważnej imprezie zająć ostatnie miejsce w grupie, przegrywając ze Słowacją i Szwecją.

Także tegoroczny werdykt moim zdaniem nie jest aż tak krzywdzący dla Lewandowskiego, tym bardziej, że wyniki głosowania były na styku. Też mi się wydaje, tak jak ktoś już tutaj wspomniał, że ludzie chyba trochę oczekiwali, że Lewy dostanie ją niejako za poprzedni rok.
Przecież Lewy powinien mieć już dwie, a nie ma żadnej. Nie przepadam jakoś specjalnie za Robertem, ale to co mu zrobili to dramat.

Mówisz o tym szkołach, ale zależy jak im do narracji pasuje. Jak trzeba było dać nagrodę Sneijderowi i Riberyemu za osiągnięcia z drużynami (którzy byli też motorami napędowymi swoich drużyn), to wtedy się liczyły bramki. Zależy jak im leży. Jak powinien wygrać Ronaldo, to Modric. To tylko obrazuje jaki te świat jest zakłamany i obłudny, a rządzą nim ie świadomi ludzie z przerośniętym ego.

P.S Messi zapomniał jeszcze wspomnieć, że Lewy w tym roku też był najlepszy...


marianopizzaro

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 grudnia 2015
Posty: 10
Rejestracja: 15 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 18:49

B@rt pisze:
30 listopada 2021, 12:01
Generalnie jeśli chodzi o ten plebiscyt, są dwie szkoły, jedna wychodzi z założenia, że należy patrzeć na trofea zdobyte w danym roku (i ma pretensje o Sneijdera A.D. 2010, Ribery'ego A.D. 2013 czy teraz Jorginho)
Przecież Sneijder oprócz wygranią z Interem potrójnej korony czy vice mistrzostwa świata został uznany drugim najlepszym piłkarzem tamtego sezonu w LM oraz na mistrzostwach świata dołożył bodaj 5 bramek (nie został królem strzelców przez chyba mniejsza ilość asyst, wtedy 4? piłkarzy miało 5 bramek) oraz był najlepszym holenderskim piłkarzem na MŚ


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 30 listopada 2021, 20:04

Alexinhio-10 pisze:
30 listopada 2021, 17:52
Mówisz o tym szkołach, ale zależy jak im do narracji pasuje. Jak trzeba było dać nagrodę Sneijderowi i Riberyemu za osiągnięcia z drużynami (którzy byli też motorami napędowymi swoich drużyn), to wtedy się liczyły bramki. Zależy jak im leży. Jak powinien wygrać Ronaldo, to Modric. To tylko obrazuje jaki te świat jest zakłamany i obłudny, a rządzą nim ie świadomi ludzie z przerośniętym ego.
Pytanie jeszcze o kim w ogóle mowa. Ja miałem na myśli szeroko rozumiane polskie gremium dziennikarskie z ludźmi typu Borek i Kołtoń, które nie ma realnego wpływu na wyniki tego plebiscytu. A jeżeli już odnieść ich do Twojej uwagi na temat zakłamania i obłudy, to są oni raczej przykładem na niekorzyść Lewego, bo jak w 2013 roku domagali się ZP dla Ribery'ego, bo z klubem wygrał wszystko, co się dało, tak teraz wyżej stawiają mistrzostwo Niemiec niż Copa America. Upraszczając rzecz jasna.

Osobiście podpisuję się pod tym, co napisał Dariusz Dobek w artykule, który dzisiaj pojawił się na Onecie. Można mieć niedosyt, że Lewy zajął "tylko" drugie miejsce. Ale o skandalu trudno mówić, bo do głosowania na Messiego były podstawy. Niesmak jest większy, bo Lewy teraz nieznacznie przegrał, a rok temu, gdy naprawdę nie było nikogo, kogo można by obok niego postawić, po prostu zrezygnowano z przyznania nagrody.
marianopizzaro pisze:
30 listopada 2021, 18:49
Przecież Sneijder oprócz wygranią z Interem potrójnej korony czy vice mistrzostwa świata został uznany drugim najlepszym piłkarzem tamtego sezonu w LM oraz na mistrzostwach świata dołożył bodaj 5 bramek (nie został królem strzelców przez chyba mniejsza ilość asyst, wtedy 4? piłkarzy miało 5 bramek) oraz był najlepszym holenderskim piłkarzem na MŚ
No widzisz, właśnie to miałem na myśli, pisząc o "szkołach". Ja wiem, że Sneijder miał wtedy rewelacyjny rok, ale w dalszym ciągu uważam, że pod względem indywidualnych umiejętności nie dorównywał ówczesnym Ronaldo i Messiemu. Podobnie Ribery 3 lata później.


ODPOWIEDZ