Liga Europy 2015/2016

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 18 maja 2016, 23:07

Mógł w zimie zrobić transfery pod siebie i pogonić jakiś szrot, ale widać mu odpowiadało to co jest.

Ja np ogólnie nie lubię klubów budowanych bezmyślnie za miliony, które za jakichś czereśniaków będących góra przęciętnymi ligowcami płacą po ponad 20 mln psując przy tym strasznie rynek (później sobie taka Valencia woła 50 mln za gościa, który nawet u nich żadną gwiazdą nie jest albo Benfica dostaje ogromną kasę za dzieciaka, który nawet 50 meczy w dorosłej piłce nie zagrał) i niezmiernie mnie cieszy każda wpadka takowych czy ogólnie słaba gra. Poza tym Ferdek śmiga w Sevilli a ciężko znaleźć sympatyczniejszego piłkarza od niego. Samo to to wystarczający powód by być za nimi w takim meczu.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, 23:11 przez RICTOR, łącznie zmieniany 1 raz.


Milano1910

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 czerwca 2014
Posty: 219
Rejestracja: 21 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 18 maja 2016, 23:08

Dokładnie.

Uważam, że Klopp zrobił wielką robotę w Liverpoolu. Dostał zgliszcza, w miarę to ogarnął i doprowadził The Reds do finału. Ba. Anglicy pokazali po drodze sporo dobrej piłki. Uważam, że Niemiec zrobi bardzo dużo w przyszłym sezonie. Teraz ma okienko dla siebie + Live nie gra w pucharach w przyszłym sezonie (chyba).


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 18 maja 2016, 23:12

Taktyczna katastrofa Kloppa, w drugiej połowie wielka dziura między obroną i pomocą, zero stworzonych okazji bramkowych. WTF Jurgen? Anglikom nie pomoże żaden trener, wszyscy zapadają na wyspach na chorobę "kopnij i biegnij", najbogatsza okręgówka świata.
I naprawdę trzeba być bardzo złośliwym żeby ósme miejsce w lidze podsumować jako dobra robota i budowanie fundamentów. Jest dużmo miejsca na poprawę bo politykę transferową LFC miał do tej pory śmieszną ale wątpię w boom na miarę BvB.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 18 maja 2016, 23:17

Nie przesada z tymi zgliszczami? Liverpool objął w październiku więc ligi jeszcze nie miał przegranej a i tak do pucharów ich nie doczłapał. I dokładnie, LFC nie ma za sezon w europejskich pucharach. Dojście do finału EL to oczywiście jest swego rodzaju wyczyn, ale marnej gry Live w lidze nie zamaskuje.


Milano1910

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 czerwca 2014
Posty: 219
Rejestracja: 21 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 18 maja 2016, 23:21

Trochę racji, że miał trochę czasu, ale nie przepracował okresu przygotowawczego, a to jest bardzo ważne jak nie najważniejsze. Transfery? W zimę nie przeprowadza się transferów zmieniających jakoś zespołu. Zgadzam się, że w lidze powinien zając miejsce w pierwszej 6.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 18 maja 2016, 23:52

A ja nie o meczu, a bardziej o tym, co przed nim oraz po Nim. Mianowicie chodzi mi o Naszych polskich przedstawicieli NC+. Czy jest to finał LE, czy LM, to Nasi ludzie mają swoją budkę na stadionie, w której rozmawiają sobie o meczu. Mają również możliwość przeprowadzenia wywiadu z zawodnikami przy 'ściance'. Jak to jest w ogóle? Okazuje się, że jesteśmy dobrzy w tym i mamy jakieś pierwszeństwo przed innymi (oczywiscie nie przed wszystkimi)? Czy po prostu każdy kraj, który jedzie w takiej roli dostaje swoją budkę i możliwość przeprowadzenia wywiadu?
Pewnie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> pytanie, ale zawsze mnie to nurtowało :prochno:


Obrazek
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 00:01

pablo a myślisz, że na stadionie zmieściłoby się ze 100 takich budek? bo tyle telewizji transmitowało na ponad 250 krajów finał LE :D

nc plus jest częścią jakiejś zagranicznej duzej TV do której należy również TVN, nie pamiętam której, która ma pierwszeństwo do LE i LM.


Obrazek
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 00:10

Cabrini_idol pisze:pablo a myślisz, że na stadionie zmieściłoby się ze 100 takich budek? bo tyle telewizji transmitowało na ponad 250 krajów finał LE :D
No właśnie nie widzi mi się to i dlatego mnie zastanawia, czym sobie zasłużyliśmy na takie przywileje :P


Obrazek
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 03:59

RICTOR pisze:Mógł w zimie zrobić transfery pod siebie i pogonić jakiś szrot, ale widać mu odpowiadało to co jest..
Tak, tak, tak, bo co roku w zimę mamy przykład jak ktoś przeprowadza spektakularne okienko i nie mając nawet najkrótszej przerwy, tak to wszystko potrafi zgrać, że zespół nagle odpala.
W zimę zazwyczaj nie ma poważnych transferów, bo ciężko jest znaleźć zastępcę sprzedanego zawodnika - bo jak rozumiem, Klopp raczej celuje w graczy ważnych dla swoich zespołów, czy to z pierwszej jedenastki słabszych klubów, czy ławkowiczów z gigantów ( Goetze z Bayernu - przy tej ilości kontuzji nie było sensu go sprzedawać, skoro w lato chętnych i tak nie zabraknie ).
Dodatkowo Jurgen odpuścił na koniec ligę, skupiając się całkowicie na LE, bo tam była większa szansa na awans do LM. Był blisko, ale się przeliczył. Mała strata, bo wg. mnie jakby się skupił na lidze, to 4 miejsca by i tak nie zdobył ( a ono oznacza przecież tylko eliminacje, z których też można odpaść - no i przygotowania do sezonu trwają trochę inaczej ).

Mnie trochę szkoda L'poolu, mam do nich lekką sympatię od czasów Dudka i Stambułu - chciałem zobaczyć Kloppa w LM z nowym klubem, no i być może Zielińskiego ( który jest ponoć blisko transferu ).


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 08:13

jak wczoraj zobaczyłem wynik tak chwilę przed końcem spotkania, od razu przypomniał mi sie nasz mecz z Sevillą, która przecież grała z nożem na gardle, musiała z nami wygrać i liczyć na porażkę Borussi M. I co? Jak widać gol Llorente miał ogromne skutki na dalsze losy pucharów. My dostaliśmy Bayern, a oni koniec końców wygrywają nieco naszym kosztem Ligę Europejską. Na dodatek Borussia długo prowadziła z Man City, by w samej końcówce stracić prowadzenie.

Nie mogę uwierzyć, że można mieć takiego farta w ostatniej kolejce LM, by potem móc świetować puchar LE, i w dodatku 3. raz z rzędu..


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 09:25

rammstein pisze:Nie mogę uwierzyć, że można mieć takiego farta w ostatniej kolejce LM, by potem móc świetować puchar LE, i w dodatku 3. raz z rzędu..
Dołóż do tego farta wczorajsze wyczyny składu sędziowskiego, który chyba pomylił futbol z piłką ręczną. Ponadto w meczu z Szachtarem też chyba nie uznali zespołowi z Ukrainy prawidłowo zdobytego gola, jeżeli dobrze pamiętam.

Z innej beczki. Rozumiem, że wczorajszy triumf Sevilli implikuje powtórkę z zeszłego roku? Mianowicie mam na myśli pięć hiszpańskich ekip w LM.
Swoją drogą ciekawe czy tym razem pójdzie lepiej, niż w kończącym się sezonie i do fazy pucharowej awansuje więcej ekip, niż żelazna trójka. O ile Sevilli można było wybaczyć, bo trafiła do ciężkiej grupy, to Valencia zwyczajnie się zbłaźniła.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 11:58

to ja napisze jeszcze, że Llorente faulował a meczu z nami w każdej akcji i ani razu nie sędzia tego nie odgwizdał... widocznie pomoc Hiszpanom rozprzestrzenia się na całe grono La Liga ;]
tu gol Llorente, który w walce o piłkę oczywiście faulował (Barzagliego) - jakby ktoś nie pamiętał:

a odnośnie Liverpoolu to nie przesadzajcie, tam jest na prawdę dobry zespół i bardzo wielu reprezentantów krajów a do tego Klopp miał bardzo dużo czasu na awans do chociażby LE, szczególnie, że wiemy jak wyglądał ten sezon w PL i ile na ten wyczyn potrzeba było zdobyć punktów ;] a statystyka jest taka, że FCL zajął najgorszą pozycje od awansu do 1 ligi w 60 którymś (jak podał komentator na eurosporcie)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 12:46

Na stronce fanowskiej Liverpoolu wisi artykuł o tym, jak to Klopp rzekomo nie widział potrzeby dużej przebudowy zespołu, tylko mniejszych poprawek. Jeśli to jest prawda, to jego dotychczasowa przygoda w Anglii to jedna wielka wtopa.

Goetze to piłkarz dokładnie tak samo chimeryczny i nie potrafiący pociągnąć zespołu, kiedy nie idzie, jak cała reszta kopaczy The Reds, więc jeśli Jurgen chce postawić zespół na nogi ściągając takich grajków, to za rok o tej porze będzie szukał nowego pracodawcy :D


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 14:13

Mam nadzieję, że Allegri oglądał mecz i bacznie obserwował grę Sevilli. Szczególnie po przerwie. Bardzo mi imponowali, zagrali spokojnie z głową i cynicznie. Wiele razy Liverpool pressował ich na własnej połowie, oni sobie nic z tego nie robili. Rozgrywali spokojnie piłkę, kilka podań i zaraz akcja przeniosła się pod pole karne Anglików. Nie wiem czy Klopp pociągnie to. W BVB zdawało to egzamin, każdy znał swoje miejsce na boisku i robił to co trzeba. W angielskiej piłce coś takiego jak taktyka i tego typu sprawy to istna abstrakcja. Długa dzida i do przodu, nic więcej. Na sam koniec tak off topowo: Pluto za tą najdroższą okręgówkę świata masz mistrza- super komentarz :smile: , no ale zarazem prawdziwy. Czy się to komuś podoba czy nie liga hiszpańska jest teraz na topie. Wyniki pucharów europejskich mówią same za siebie.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 19 maja 2016, 16:22

Dybala 4ever pisze:liga hiszpańska jest teraz na topie. Wyniki pucharów europejskich mówią same za siebie.
Pełna zgoda. Jeśli patrzeć na rozgrywki europejskie, hiszpańskie kluby są najlepsze, nawet nikt nie powinien podejmować dyskusji, jednak... jeśli patrzeć na ligę całościowo od 1 do 20 drużyny, tak już jednak nie jest.


ODPOWIEDZ