Sezon 2015/2016

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 01 lipca 2015, 09:02

W tamtym roku zaczęliśmy pisać w maju, teraz mamy lipiec więc chyba pora zacząć taki temat ;)

Jakie są wasze przewidywania na przyszły sezon ? Kto spadnie, a kto się wzniesie w ligowej tabeli ?


Imo Inter jak na razie robi dobre transfery, mogą powalczyć o LM w nowym sezonie, wszak konkurencja praktycznie śpi.

Ciekawi mnie również Milan, co prawda transfer Kondogbii legł w gruzach (być może to i dobrze, bo 40mln to cholernie wysoka kwota, choć nie mówię, że się nie zwróci), ale przecież sprowadzili Bertolacciego i Bacciego na których też wydali grube 50 baniek. Przebąkiwało się też coś o Witselu, a i są niby nowe spekulacje na temat transferu Ibry. W dodatku Sinisa jako trener, który może nie jest szkoleniowcem pokroju Lippiego, ale pewne doświadczenie już ma i na pewno jest to lepszy wybór, niż ostatni trenerscy-amatorzy na ławkach lepszej części Mediolanu.

Nie wiem za to co się dzieje z Romą (choć ich sytuacja z powodu buńczucznych wypowiedzi kibiców, trenera i zarządu mnie cieszy). Sprzedali Bertolacciego, za którego zarobili odrobinę kasy. Nie udało im się sprzedać Czarnego Krasica, który wydumał sobie plażę i helikopter :prochno:, dodatkowo odddali Skorupskiego, który jakiś tam poziom prezentował na wypożyczenie do Empoli, a transferów praktycznie nie widać. Pojawiły się co prawda informacje o porozumieniu z Dzeko, ale aby doprowadzić transfer do skutku muszą się jeszcze przecież dogadać z City. Marotta pewnie wynegocjowałby ten transfer za paczkę gruszek, a mam jakieś dziwne wrażenie, że Roma da się na tym transferze wydymać (o ile dojdzie do skutku) i w dodatku jeszcze straci.

A jakie są wasze przewidywania i przemyślenia ? :think:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 lipca 2015, 10:19

W sumie okienko na dobrą sprawę zaczyna się dopiero dzisiaj, więc ciężko wskazać przede wszystkim kandydatów do spadku, ale jeżeli chodzi o górną część tabeli to dalej Juve jest głównym faworytem do wygrania ligi :dance:
Inter fajnie się wzmacnia i nie zdziwię się jak zajmą miejsce Romy,dla której raczej to co mają teraz to jest apogeum bo to nie klub, który może się pochwalić jakimś wielkimi sukcesami i po prostu nie potrafią odskoczyć wyżej i stworzyć drużyny,która powalczy o majstra ale tak realnie a nie kilkanaście pkt z tyłu. Wcale się nie zdziwię jak w ogóle przy zakusach Milanu, ogarnięciu przez Sarriego Napoli i wzmocnieniu się Lazio to Roma może nawet wypaść z miejsca gwarantującego nie tyle LM ale w ogóle pewną grę w pucharach. Może znowu ktoś zaskoczy,ale tym razem typowałbym nie kluby z Genoi a któryś z dwójki Palermo/Sassuolo :)


Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 lipca 2015, 12:04

Sila Spokoju pisze:Jakie są wasze przewidywania na przyszły sezon ? Kto spadnie, a kto się wzniesie w ligowej tabeli ?
Ja bym chciał żeby Inter spadł z ligi 8), a tak na poważnie - transfer Kondogbii, który w teorii nie miał żadnego interesu by przenosić się do Interu grającego poniżej oczekiwań, bardzo mnie zaskoczył. Kondogbia to bardzo dobry piłkarz, który mocno się jeszcze rozwinie i oby sie nie zmarnował u nich. Transfery Giannelli Imbuli i Martina Monotii również bardzo ciekawe. Podobno walczą również o Cuadrado.

Roma dogadana podobno z Dzeko, wykupili Nainggolana, ale póki co to wszystko. Wiadomo, okienko otawarte dopiero od dziś, ale bardzo mało słyszało się plotek z głośnymi nazwiskami przykuwającymi oko z udziałem Romy (niekoniecznie dobrymi sportowo). Jedynie chyba były plotki, że włączyli się do walki o Jovetica.

Milan poza Bacca, też narazie nie zachwyca. Najgorzej chyba wychodzi Napoli, gdyż poza informacjami o zainteresowaniu Vrsalijko nic o nich nie słychać a nie wiadomo czy Higuain u nich zostanie.

Udinese wzmocni się Pepe ;-) Ale oni zawsze trzymają jakiś poziom, mimo wyprzedawania najlepszych piłkarzy co roku.

Nie wróżę rewelacji Frosinone, natomiast chciałbym się miło zaskoczyć Carpi.
Sila Spokoju pisze:Ciekawi mnie również Milan [...] są niby nowe spekulacje na temat transferu Ibry. W dodatku Sinisa jako trener, który może nie jest szkoleniowcem pokroju Lippiego, ale pewne doświadczenie już ma i na pewno jest to lepszy wybór, niż ostatni trenerscy-amatorzy na ławkach lepszej części Mediolanu.
Ibra to zawsze Ibra, mimo wieku ciągle groźny. Psioczyłem na niego kiedyś, jednak wciąż uważam go za TOP 5 na świecie.

Jeśli w Romie coś się nie zmieni to bedą szli w dół. Start pewnie zanotują jak zwykle imponujący podobnie jak Napoli ale dalej może być gorzej. Czekam na Lazio - ciekaw jestem czy utrzymają formę z drugiej części sezonu. Jak wspomniałem, chciałbym zobaczyć walczące Carpi, które jak wiadomo skazane jest na pożarcie. Licze na dobre Juve B, czyli Sassuolo. No i oczywiscie licze, że mimo straty Teveza damy rade i obronimy mistrza.

I tylko smutek pozostał po Parmie :(


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 01 lipca 2015, 13:00

Slim pisze:Najgorzej chyba wychodzi Napoli, gdyż poza informacjami o zainteresowaniu Vrsalijko nic o nich nie słychać a nie wiadomo czy Higuain u nich zostanie.
Napoli wystosowało oficjalny komunikat w sprawie Higuaina, w którym można przeczytać, że "Na ten moment nie ma mowy o odejściu Higuaina. Firma zwraca uwagę, że w umowie Argentyńczyka zawarta została klauzula, której wysokość wynosi 94 mln 736 tys euro. Nie złożono żadnych ofert, a ci, którzy chcą zawodnika będą musieli wpłacić tyle do kasy klubowej".
Druga sprawa, to nie jest prawdą, ze nie pojawiają się plotki łączące piłkarzy z Napoli. Po 1. oficjalnie dołączyli do nich już Valdifiori i Reina. Po 2, podobno bardzo blisko jest Vrsalijko i mocno negocjują z Torino w sprawie Darmiana. Dodatkowo dzisiaj pojawiły się informacje, że dogadali się z Diego Perottim (wcześniej były plotki, że albo on albo Saponara trafi do Napoli).


Obrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 01 lipca 2015, 19:27

Sezon Serie A kończy się 15 maja. Po myśli Conte czyli :)


Obrazek
Boogey96

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 stycznia 2010
Posty: 181
Rejestracja: 23 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 01 lipca 2015, 19:47

Sezon Serie A kończy się 15 maja. Po myśli Conte czyli Smile
Niech się Antonio jeszcze nie cieszy, bo mu Juve sprawi psikusa i puści zawodników dopiero po 28 maja :o


Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 lipca 2015, 21:04

Il Fenomeno pisze:Napoli wystosowało oficjalny komunikat w sprawie Higuaina, w którym można przeczytać, że "Na ten moment nie ma mowy o odejściu Higuaina. Firma zwraca uwagę, że w umowie Argentyńczyka zawarta została klauzula, której wysokość wynosi 94 mln 736 tys euro. Nie złożono żadnych ofert, a ci, którzy chcą zawodnika będą musieli wpłacić tyle do kasy klubowej".
94 mln za Igłe :rotfl: padłem :lol: No ale rozumiem, cel został osiągnięty - w ten sposób Higuain na bank zostanie.
Il Fenomeno pisze:Druga sprawa, to nie jest prawdą, ze nie pojawiają się plotki łączące piłkarzy z Napoli. Po 1. oficjalnie dołączyli do nich już Valdifiori i Reina.
Dzięki za info. Faktycznie mój błąd. Nie wiem co myśleć o Valdifiorim, 29 lat na karku i taki w sumie kot w worku. Nie wiadomo co może pokazać. Czy będzie do duże wzmocnienie? Nie sądzę, ale mogę się mylić.
Il Fenomeno pisze:Po 2, podobno bardzo blisko jest Vrsalijko i mocno negocjują z Torino w sprawie Darmiana.
Jeśli prawdą jest, że po Darmiana zgłasza się też Bayern, to myśle, że Włoch wybierze Monachium. Swoją drogą chętnie bym go widział w Juve.

O Vrsalijko wspominałem ;-)
Il Fenomeno pisze:Dodatkowo dzisiaj pojawiły się informacje, że dogadali się z Diego Perottim (wcześniej były plotki, że albo on albo Saponara trafi do Napoli).
Saponara - no my też się nim podobno interesujemy... Ja do niego przekonany nie jestem.

No dobrze, to Napoli coś tam działa w temacie. Obstawiam, jak wspomniałem wcześniej, że początek sezonu będzie dobry w ich wykonaniu. Poprzednie lata jednak pokazują, że pod koniec sezonu dostaną zadyszki.

Roma kupiła Iago Falque - gościu u nas nic nie zwojował, odżył w Genoi. Zobaczymy co pokaże w Rzymie.

Podobno Godin wypiął się na Milan i stwierdził, że to dla niego krok w tył. Szkoda mi Milanu, ale jeśli odpali im Bacca i sprowadzą Ibre, to znów coś się ruszy i może Milan odżyje.

Przy okazji - Pato chce wrócić do Włoch ;-)


selby

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 stycznia 2014
Posty: 82
Rejestracja: 05 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 01 lipca 2015, 21:29

AdiJuve pisze: Wcale się nie zdziwię jak w ogóle przy zakusach Milanu, ogarnięciu przez Sarriego Napoli i wzmocnieniu się Lazio to Roma może nawet wypaść z miejsca gwarantującego nie tyle LM ale w ogóle pewną grę w pucharach
W pewnych wczesnoszkolnych kręgach chodzą nawet plotki że może spaść do Serie B bo utrzymuje kadrę vice mistrzowską kadrę - a nikogo (póki co) nie kupiła.

Jezu myślenie niektórych poraża.

Dobrze że wytransferowali Skorupskiego. Łukasz może będzie podstawowym bramkarzem i jako tako się rozwinie, bo na pierwszy skład w Romie szans nie miał.

Ja jestem ciekaw jak będzie wyglądała gra Napoli pod batutą Sarriego ?!


selbynator!!!
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 lipca 2015, 22:32

selby pisze:
AdiJuve pisze: Wcale się nie zdziwię jak w ogóle przy zakusach Milanu, ogarnięciu przez Sarriego Napoli i wzmocnieniu się Lazio to Roma może nawet wypaść z miejsca gwarantującego nie tyle LM ale w ogóle pewną grę w pucharach
W pewnych wczesnoszkolnych kręgach chodzą nawet plotki że może spaść do Serie B bo utrzymuje kadrę vice mistrzowską kadrę - a nikogo (póki co) nie kupiła.

Jezu myślenie niektórych poraża.
Cóż każdy może mieć własne zdanie,ale niestety nie każdy potrafi to uszanować.
Slim pisze: Transfery Giannelli Imbuli i Martina Monotii
Imbule to już chyba Porto zgarnęło,ale Montoya ma przyjść do nich na dniach. Kandogbia,Miranda,Murillo,Montoya i chyba jeszcze mercato nie skończyli. Mogą realnie walczyć o LM.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 lipca 2015, 22:53

Udine podpisalo Ali Adnana, nie byłoby w tym nic szokującego oprócz tego, że to pierwszy w historii iracki zawodnik w Serie A.

Co mercato która ze stron internetowych wrzuca taką rozpiskę transferową - odeszli/przyszli - przewidywana jedenstka. Wrzuciłby ktoś linka?
http://www.fantagazzetta.com/approfondi ... -16-204775
coś takiego znalazlem, ale nie o to mi chodziło, wiec jesli ktoś ma niech podrzuci.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 02 lipca 2015, 01:26



Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 lipca 2015, 08:32

AdiJuve pisze:
Slim pisze: Transfery Giannelli Imbuli i Martina Monotii
Imbule to już chyba Porto zgarnęło,ale Montoya ma przyjść do nich na dniach. Kandogbia,Miranda,Murillo,Montoya i chyba jeszcze mercato nie skończyli. Mogą realnie walczyć o LM.
Właśnie przeczytałem, że Imbula do Porto poszedł, bo w Mediolanie brak LM. Nie wiem jak gra Miranda, ale Kondogbia, Montoya i Murillo to ciekawe transfery. Mogą powalczyć o LM, JEŚLI Mancini da rade coś z tego ulepić, bo to że maja potencjał, nie znaczy, że Mancio coś z tym zrobic.

BTW: Guarin od nich odchodzi czy nie? Bo jakieś plotki czytałem, że jest na wylocie.

Lazio robiło już jakieś transfery?


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 02 lipca 2015, 14:06

@Slim - zerknij okiem na mój link, tam masz wszystko aktualizowane na bieżąco ;)


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 03 lipca 2015, 07:47

Carpi, Frosinione kogo to przywiało do tej Serie A, mam nadzieję, że nie na długo. Na tą chwilę może się wydawać, że faworyt do scudetto może być tylko jeden to jednak mam nadzieję, że liga będzie ciekawsza niż w poprzednim sezonie a walka zarówno o mistrzostwo jak i utrzymanie będzie toczyła się do ostatnich kolejek. Na tą chwilę też raczej bym nie widział Romy na ostatecznym miejscu gwarantującym występ przynajmniej w kwalifikacjach LM, ale to jeszcze się może zmienić. Niewiadomą pozostaje tez Inter, który po ostatnich wzmocnieniach w odróżnieniu od ostatnich sezonów może się liczyć w walce o miejsce gwarantujące występ w LM a w dodatku będzie do tego miał jeszcze ten handicap, że przecież nie będzie występował w europejskich pucharach. Nie widzę raczej Milanu na trzech czołowych miejscach.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 05 lipca 2015, 16:49

Przewidywania na przyszły sezon? Oj, życie niejednokrotnie pokazało, że wstępne oceny nijak mogą się mieć do późniejszej rzeczywistości, tym bardziej, ze aktualnie jesteśmy dopiero na starcie zbrojeń :wink: Będąc jednak znanym ze swojej (nadmiernej) ostrożności napiszę, że nie jestem wśród uważających, ze "bez względu na wszystko Juventus jest poza zasięgiem". Oby faktycznie tak było, jednak straciliśmy dwóch liderów - Teveza i Pirlo - a dodatkowo niewykluczone, że zespół będzie wypompowany po ostatnim sezonie, którego zwieńczeniem był finał Ligi Mistrzów. Przeciwnicy się zbroją, a głównie mam tu na myśli Inter, który moim zdaniem bardzo mądrze kompletuje skład. Najnowsza historia pokazuje, że z połowy tabeli bardzo szybko można przeskoczyć na podium, a nawet realnie walczyć o mistrza. Uważam, że będzie nam o wiele trudniej na ligowym podwórku niż w minionych sezonach.

Napoli, Viola, Roma i Lazio mają jeszcze czas, by wykonać potrzebne ruchy podczas mercato. Na razie jednak u nich transferowa bida, a szkoda, bo to kluby z potencjałem i planując wzmocnienia mogłyby wznieść się ponad włoską szarzyznę. Drogowskazem dla nich powinny być takie decyzje, jak choćby ta podjęta przed rokiem dotycząca De Vrija, czy wcześniejsze dotyczące sprowadzenia Mertensa lub Callejona


Obrazek
Zablokowany