Serie A: Mercato - zima 2016

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2015, 20:40

Dizzee pisze:To powinieneś zacząć śledzić Mercato w takim razie, bo Inter zdążył ściągnąć już dwóch środkowych obrońców.
OK. Wszytko super tylko te transfery nie wniosły kreatywności do drużyny. Doświadczenie naszych przebojów transferowych bezlitośnie udowodniło, że dopiero sprowadzenie zawodników kreatywnych podniosło Juve na wyższy level.

Nie umniejszam umiejętności waszych nowych nabytków, ale uważam że nie odwrócą one diametralnie poziomu gry. Myślę, że to raczej początek drogi i budowania zespołu... tylko pytanie czy to jest jakiś konkretny plan czy kupowanie na "hura" jak to Mancini ma w zwyczaju.


Juve per sempre sara...!!!!
Montezuma11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2011
Posty: 149
Rejestracja: 22 maja 2011

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2015, 20:44

Dizzee pisze:Ale czego nie rozumiesz? Defensywny pomocnik notujący 10 bramek w sezonie to FM (...)
Zwróć tylko uwagę na to, że mówisz o Gattuso czy Makelele - o piłkarzach z innej epoki. Zwróć uwagę na Juve, mamy 2015 rok, granie "siepaczami" w środku pola przechodzi do lamusa, u nas w środku śmigają grajkowie, którzy w zeszłym sezonie zanotowali:
Pogba - 10 goli, 11 asyst.
Vidal - 8 goli, 4 asysty.
Marchisio - 3 gole, 10 asyst.
To są nowocześni zawodnicy środka pola, tak się gra dziś w piłkę.


FORZA JUVENTUS !!!
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2015, 20:46

Dizzee, nie myślałeś kiedyś nad karierą w polityce? Bo świetnie odwracasz kota ogonem :D
Dizzee pisze:NIGDY nie powinno się oceniać defensywnego pomocnika pod kątem statystyk strzeleckich.
Jak ktoś mi pisze, że ma technikę jak ofensywny pomocnik, to pierwsze co robię, sprawdzam gole i asysty. Chyba że mam po odbiorach patrzeć?
Dizzee pisze:Vieira w wieku Kondogbii miał na koncie 6 bramek ligowych, Makelele w całej karierze strzelił ich 17, Gattuso 12
... czyli Kondogbia jest w tej chwili dużo gorszy, niż najbardziej defensywni z defensywnych pomocników (jeszcze można dorzucić Emersona, który w porównaniu z Kondogbią był prawdziwą maszyną do strzelania goli).


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2015, 20:53

Mam wrazenie, ze kibice interu postrzegaja Kondogbie jako zbawiciela. To bardzo dobry pilkarz, ale twierdzenie, ze wymienione powyzej cechy sa u niego na najwyzszym poziomie, jest zdecydowanie mocno przesadzone. Nikogo w obozie klubu z Mediolanu nie dziwi fakt, ze NIKT z europejskiej czolowki nie zainteresowal sie na powaznie Francuzem? Gdyby byl takim przekozakiem, na pewno nie przenioslby sie do zadnego z klubow ze Stolicy Mody. Facet bral to, co mu dawali. Po przybyciu do Wloch przyznal, ze od malego zachwycal sie Wielkim Interem. Ciekawe tylko, ktory zespol mial na mysli, bo urodzil sie w latach '90, a w tamtych czasach.... Nie bylo sie czym zachwycac, tak po prostu.

Kibice, ktorzy po przybyciu Mirandy, Kondogbii i, dajmy na to, Salaha widza w tym klubie kandydata do tytulu, maja chyba zbyt wybujala wyobraznie. :wink:


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2015, 20:57

@Dizzee Ja nie wiem na co cierpią kibice Interu: i ten, który był tu cytowany, mówiący, że Inter ma najlepszą pomoc w lidze teraz, i ci, co skandowali, że co ich tam Pogba skoro mają Kondogbie, jak również nie wiem co Tobie dolega. W dzisiejszej piłce "przecinaki" w stylu Makelele to już przeżytek. Zachwycanie się młodym piłkarzem, którego głównym atutem jest siła i odbiór i, który pozbawiony jest walorów ofensywnych jest lekkim nieporozumieniem. Popatrz co w Juventusie robi, od przyjścia, Vidal. Jak gra Yaya Toure. De Rossi potrafił strzelać w sezonie 5-6 bramek i notować parę asyst. Dzisiaj na gracza pozbawionego walorów ofensywnych w środku pola można sobie pozwolić, jak się ma w ataku Messiego, Neymara i Suareza, albo Ronaldo, Benzeme i Bale'a, ewentualnie Robbena, Ribery'ego i Mandzukica. Jak się ma zawodników w środku pola pokroju Pirlo to można mieć Gattuso obok. Ale jak się ma pomoc, jak Inter to taki "przecinak" nie jest rozwiązaniem problemów klubu. W reprezentacji Francji owszem może się przydać, bo mają tam Pogbę i wielu klasowych graczy ofensywnych, jakich Interowi brak. Przypominam Ci, że twój klub ulubiony nie błyszczał skutecznością w minionym sezonie.


Dizzee

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 stycznia 2015
Posty: 157
Rejestracja: 29 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2015, 21:19

zahor pisze: Wszystko fajnie, tylko że ja widzę jedną kluczową różnicę. Tamci panowie mają koło czterech dych na karku i jakiś czas temu pokończyli już kariery, natomiast Kondogbia to młodziak, który dopiero wchodzi do poważnej piłki. Nowy nabytek Interu znajduje się w zupełnie innej piłkarskiej rzeczywistości, w której od zawodników wymaga się zupełnie innych rzeczy. Operujesz pojęciem "defensywny pomocnik", podczas gdy jest to termin równie aktualny jak "libero" czy "łącznik". W dzisiejszym futbolu na najwyższym poziomie dla przecinaków pokroju Gattuso miejsca już nie ma. Ani w Barcelonie, ani w Realu, ani w Bayernie, ani w Juventusie ani w żadnym innym liczącym się klubie w środku pola nie ma gościa, którego zadania w konstrukcji ograniczałyby się do podania odebranej piłki do najbliższego kolegi. O ile argument o golach faktycznie jest z fujary (Busquets w barwach Barcelony strzelił ich do tej pory całe 12), o tyle już zarzut że w dwumeczu z Juventusem nie błysnął kreatywnością jest już faktycznie celny. Jeszcze inna sprawa że ocenianie gracza na podstawie dwóch meczów jest niezbyt poważne.

Wiem że Mancini preferuje taki, a nie inny styl gry i dla niego silny Murzyn do przecinania ataków rywala to spełnienie marzeń, ale jeżeli dyskusja ma się toczyć w kontekście porównania Kondogbii do Pogby czy oceny jego ewentualnej przydatności w zespołach z najwyższej półki, to warto sobie najpierw zdać sprawę z tego w jaki sposób te kluby grają, kogo szukają, czego oczekują i w czym to się różni od kryteriów szkoleniowca Interu.
Poruszyłeś ważną rzecz. Ja tutaj nigdzie nie napisałem, że Kondogbia ma być zbawieniem Interu, generałem środka pola reżyserującym grę, gościem który zanotuje 10 asyst. Od początku uważałem go po prostu za wzmocnienie, za piłkarza idealnego do taktyki Manciniego, który przez całą karierę trenerska opierał grę na dwóch silnych pomocnikach w srodku pola, to raczej kilku userów zaczęło stawiać go w pozycji mediolańskiego Pogby i zbawcy klubu, a GK to nie jest Ronaldo czy Messi, który sam zadecyduje o wyniku spotkania. To jest jeden pionek w układance, ale lepiej dla klubu i dla Calcio, że jest to pionek klasowy z wielkim potencjałem, niż szrot z Chelsea czy Barcelony, albo przeciętniak jakich wielu.


Uważam, że argument z wymierajacym DP jest nietrafiony. O ile typowe przecinaki, to faktycznie prawie przeszłość (Kondogbia nim nie jest, bo dobrze wyprowadza piłkę), to pomocnicy będący ryglem defensywy, operujący jako ochrona pomocników odpowiedzialnych za rozgrywanie to wciąż norma. Wspomniałeś o Busquetsie, w Arsenalu jest Coquelin, Fabregas obok siebie ma Maticia, United, które cały czas narzeka na brak typowego defensywnego pomocnika chce ściągnąć Schneiderlina, w Sevilli furorę robi Krychowiak ograniczony praktycznie do przerywania gry rywali, z podaniem do najbliższego.

Jeśli chodzi o Real, to własnie w tym klubie, większość kibiców podnosiła zarzut, że defensywny pomocnik jest brakującym ogniwem w środku pola, który zorientowany był nadzwyczaj ofensywnie i zwyczajnie nie było komu bronić. To dlatego Real w tym oknie rozgląda się za defensywnym pomocnikiem.
Makiavel pisze:@Dizzee Ja nie wiem na co cierpią kibice Interu: i ten, który był tu cytowany, mówiący, że Inter ma najlepszą pomoc w lidze teraz, i ci, co skandowali, że co ich tam Pogba skoro mają Kondogbie, jak również nie wiem co Tobie dolega.
Ja nie wiem jaki jest sens cytowania kibiców, ze stron gdzie średnia wieku wynosi 13-18 i stawiania ich w roli głosu większości albo utożsamiania ich przekonań i poglądów z opiniami każdego kibica danego klubu. To tak jakbym ja wrzucił przykładową wypowiedź kibica z juvepoland.com odnośnie Mandzukicia, dajmy na to
Buffon z Juvepoland pisze:nie no nie wytrzymam takiego koniosraja ściągnąc do takiej potęgi jaka jest JUVENTUS :(((((( oby cos sie nie powiodło jutro zeby Marotcie uciekł samolot albo cos innego :(((((( mandzukic złam gire jutro z rana !
i chciał od ciebie wyjaśnień. Przecież każdy trzeźwo myślący kibic Interu, stwierdzi, że TOP 3 to maksymalne co można wycisnąć z tego zespołu i co przy personaliach Napoli, Romy czy Lazio i braku gry na 3 frontach można spokojnie osiągnąć.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2015, 21:26

Bertolacci kupiony przez Rome, za 8,5 mln euro tzn. oczywiscie kupione 50 % karty od Genui, nie wiem czy celem dalszego pogonienia do Milanu, czy jednak chłopa zatrzymaja.


czaszka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2004
Posty: 81
Rejestracja: 14 października 2004

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2015, 22:00

Pfff, 40 mln euro za Kondogbie to przesada, gość strzelił fartem gola po rykoszecie z Arsenalem i potem próbował powtórzyć ten wyczyn nie raz ale bezskutecznie :lol: A Kondogbi pewnie bardziej spodobały się koszulki Interu i dlatego tam poszedł, bo to i tak bez różnicy Milan albo Inter..ten sam stadion i walka o środek tabeli :lol: Jak dla mnie to zwykły przeciętniak, który niczego wielkiego nie pokaże tak samo jak Shaqiri :D Mogł już lepiej zostać w tym Monaco, przynajmniej by se chłop pograł w lidze mistrzów, a tak to czekają go tylko męczarnie z ogórkami z dołu tabeli i regularne oglądanie pleców Juventusu 8)


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2015, 22:36

Robaku pisze:Bertolacci kupiony przez Rome, za 8,5 mln euro tzn. oczywiscie kupione 50 % karty od Genui, nie wiem czy celem dalszego pogonienia do Milanu, czy jednak chłopa zatrzymaja.

A czasami współwłasności nie są likwidowane i tylko jeden klub możne posiadać całość karty ?


Ok sorko, nie doczytałem
Ostatnio zmieniony 23 czerwca 2015, 22:39 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2015, 22:39

Cabrini_idol pisze:
Robaku pisze:Bertolacci kupiony przez Rome, za 8,5 mln euro tzn. oczywiscie kupione 50 % karty od Genui, nie wiem czy celem dalszego pogonienia do Milanu, czy jednak chłopa zatrzymaja.

A czasami współwłasności nie są likwidowane i tylko jeden klub możne posiadać całość karty ?
Otóż, to dlatego musieli kupić połówke, bo połówke posiadają, wiec pewnie za ok. 20 baniek będa go chcieli popchnąc Milanowi, jeśli taki był ich cel wykupu.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 01:06

Montezuma11 pisze:
Dizzee pisze:Ale czego nie rozumiesz? Defensywny pomocnik notujący 10 bramek w sezonie to FM (...)
Zwróć tylko uwagę na to, że mówisz o Gattuso czy Makelele - o piłkarzach z innej epoki. Zwróć uwagę na Juve, mamy 2015 rok, granie "siepaczami" w środku pola przechodzi do lamusa, u nas w środku śmigają grajkowie, którzy w zeszłym sezonie zanotowali:
Pogba - 10 goli, 11 asyst.
Vidal - 8 goli, 4 asysty.
Marchisio - 3 gole, 10 asyst.
To są nowocześni zawodnicy środka pola, tak się gra dziś w piłkę.
jw.

2011/2012 - 115 meczów (20 goli)
2012/2013 - 167 meczów (33 gole)
2013/2014 - 185 meczów (37 goli)
2014/2015 - 171 meczów (26 goli)

Pogba, Pirlo, Marchisio i Vidal na boisku znają się jak łyse konie. W ciągu czterech ostatnich lat nabili wspólnie 638 meczów, strzelając 116 goli we wszystkich rozgrywkach w koszulce Juve. Przy czym warto wspomnieć, że w sezonie 2011/2012 Pogba nie był jeszcze wtedy piłkarzem Juventusu.

Podliczenia asyst się nie podejmuje, bo Transfermarkt nalicza je w cały świat, a inne tego typu portale nie biorą pod uwagę wszystkich rozgrywek.

Nie zapominajmy też, że dwóch z czterech wymienionych przeze mnie piłkarzy (Pirlo i Marchisio) od przeszło pięciu lat gra u swego boku również w reprezentacji.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 13:37

Bocchetti wraca do Spartka, Milan nie był zzainteresowany wykupieniem Salvatore. Kolejny zawodnik im odmówił, myślę, że Galliani rwie wlosy z głowy...yyy ups :rotfl: Tym razem Arda Turan, który stwierdził iż powodem jest brak LM.
No to teraz został im tylko Cavani, Igła ( ale on też nie jest chętny) Ibra i chyba do pomocy ten Bertolacci.


Prokson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2008
Posty: 282
Rejestracja: 24 września 2008

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 13:46

Podobno Witsel jest o krok od Milanu. Ciekawe kto tym razem się wtrąci :roll:
to już jest nawet smutne


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 13:56

Abyś wiedział...smutne...wolałbym widzieć wzmacniający się Milan niż Inter, którego szczerze nie trawię...mam nadzieję, że Milan jeszcze kogoś wyrwie bo z tymi grajkami będą dalej dziadować i w nadchodzącym sezonie !


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 14:27

Inter chyba zaczyna się pozbywać zawodników, duże zainteresowanie Guarinem i Hernanesem z Turcji. Nie bardzo w takim wypadku rozumiem, chęć pozyskania F. Melo i Buraka Ylmaza, którego notabene od kilku okienek chce też Lazio.


ODPOWIEDZ