Liga Europy 2014/2015

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 15:42

Obrazek
Jak wszyscy wiedzą (albo nie) dzisiaj odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Europy.

Powracające po 20 latach do europejskich pucharów Torino trafiło na Kopenhagę (tak, tą samą która rok temu urwała punkty Juventusowi), Club Brugge i HJK. Inter wygrał sympatyczne wycieczki na Ukrainę i do Kazachstanu, zagra też z Saint-Etienne. Napoli zmierzy się z praską Spartą, Młodymi Chłopcami z Berna i Slovanem Bratysława. Fiorentina wylosowała PAOK, Guingamp i Dynamo Mińsk. Legia drugi rok z rzędu zagra z Trabzonsporem, do tego mają Metalista (który niemiłosiernie męczył się z Ruchem) i Lokeren.

Wydaje się, że zespoły z Serie A trafiły do przystępnych grup, pozostaje kwestia ich podejścia - pozdrowienia dla pana De Laurentiisa. Grupą śmierci można nazwać chyba grupę H.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 16:16

Legia powinna udowodnić, że była w stanie walczyć o LM, także myślę, że drugie miejsce to minimum dla Legii w tej grupie.

Co do włoskich ekip to może być baaardzo ciekawie, Włosi mogą nabić sporo pkt, wszystkie powinny wyjść ze swoich grup i zagrać na wiosnę w fazie pucharowej + jeszcze Roma, która być może także będzie musiała grać w LE na wiosnę i jeśli "nasi" tego nie oleją to któraś z tych ekip powinna zagrać w finale, a taka Roma czy Napoli to już na pewno mają aspirację na finał.


Milano1910

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 czerwca 2014
Posty: 219
Rejestracja: 21 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 17:27

A według mnie Legia z grupy nie wyjdzie. Tabzonspor jest poza zasięgiem co udowodniła ostatnia edycja w dodatku wzmocnili się kilkoma zawodnikami( między innymi Kevin Konstą od nas xD). Metalist też jest mocny to stały bywalec fazy pucharowej LE więc wymagający rywal. Lokeren to zespół z Belgii a wiadomo że ten kraj to kuźnia talentów które mogą urwać nie jednemu punkty.

Włoskie ekipy- wszystkie wyjdą z pierwszego oprócz Torino.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 18:10

Grupa H naprawdę mocna. Legia powinna jednak spokojnie wyjść ze swojej grupy:)


el Pirlo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2012
Posty: 98
Rejestracja: 07 lipca 2012

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 18:41

W teleexpresie dzisiaj powiedzieli, że Legia mogła w losowaniu trafić dużo gorzej. Miedzy innymi na Inter Mediolan i Juventus Turyn :lol:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 21:25

Ja wciąż nie mogę wyjść z podziwu, jak ekipy Lyonu i Sociedad dały się ograć :roll:

Strasznie ogórkowa ta faza grupowa. Nie bardzo jest na czym oko zawiesić.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 22:37

Mała ciekawostka :D

Tylko WŁOCHY zachowały wszystkie drużyny w Pucharach :) 6/6. Nie zdarzyło się to "nam" od kilkuuuu latek. W kwestii pkt. do rankingu UEFA szkoda Napoli ( ale jest szansa, że natłuką punktów w LE ). Za rok znowu wracamy na 4 miejsce tracąc 13 000 a po sezonie 8 000 do Bundesligi. Coś może się w końcu ruszy do przodu


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 22:44

Milano1910 pisze:A według mnie Legia z grupy nie wyjdzie. Tabzonspor jest poza zasięgiem co udowodniła ostatnia edycja w dodatku wzmocnili się kilkoma zawodnikami( między innymi Kevin Konstą od nas xD). Metalist też jest mocny to stały bywalec fazy pucharowej LE więc wymagający rywal. Lokeren to zespół z Belgii a wiadomo że ten kraj to kuźnia talentów które mogą urwać nie jednemu punkty.

Włoskie ekipy- wszystkie wyjdą z pierwszego oprócz Torino.
A widziałeś dwumecz Metalista z Ruchem? Czytałeś o ich sytuacji i transferach?

Napoli nie wyjdzie :)


Milano1910

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 czerwca 2014
Posty: 219
Rejestracja: 21 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 23:11

Pierwsza zasada mecz meczowi nie równy.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 13:28

Co nie zmienia faktu, że to najgorsza drużyna z pierwszego koszyka.


Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 23:00

cziro pisze:
Mateuszello pisze:Francja/Portugalia spada. A my za rok, 2 podskoczymy. Ja jestem pewny, że między nimi dystans zwiększymy i liczę na dogonienie Niemców
Określenie "optymista" to w Twoim przypadku mało powiedziane. Prawda jest zupełnie inna. Portugalia ma dwie ekipy w 1 koszyku + jedną w 3, a my jako mistrz jesteśmy w 2, wicemistrz w 4 a trzecia drużyna ligi dała wczoraj popis gry w defensywie w Bilbao. To w tej chwili pokazuje "siłę" Serie A
No i LE potwierdziła, że jestem raczej realistą :wink:
Zacznimy od Portugalii. Mają szałową liczbę dwóch reprezentantów w tych pucharach.
Rio Ave ledwo przeszło III rundę, a w IV po porażce w pierwszym meczu zdobyło bramkę na wagę awansu w doliczonym czasie gry z Elfsborgiem. Trafili do najłatwiejszej grupy. Zobaczymy, czy stać ich na coś więcej niż dojście do niej.
Drugi zespól to Estoril, który nie uczestniczył w eliminacjach, bo zajął wysokie miejsce w lidze gwarantujące udział w LE, niestety najprawdopodobniej tylko na 6 meczy. Może nawet Bouy z PAO! im gola wsadzi
Trzeci potencjalny reprezentant Portugalii już w eliminacjach poleciał z Dinamem Mińsk.

Francja?
OL nie zdołał w barażach ograć Astę Giurgiu.
A St. Etienne w IV wymęczyło awans po karnych z Kara... Karacośtam.
Lille jest obency z 3. miejsca w Ligue 1.
Więc w LE personalnie tyle ich co Portugalczyków. Lille się trafiło cięzko, a St. Etienne pstryczka w nos może dać Inter.
Dużo punktów obu nacjom to nie grozi. Portugalczycy mają o tyle lepiej, że w LM jest ich trójka(o jeden więcej), ale i tak Żabojadom dobrze, że Monaco nie dostało się w ręce innych grup.

A Włosi?
Sporo ich tu trochę. Może Roma dołączy do nich na wiosnę.
Torino pójdzie chyba pierwsze do odstrzału, ale grupę(Kopenhaga, Brugge, HJK) powinno przejść.
Inter - faworyt grupy. Z pewnością liczą się, że w przyszłych pucharach odpada im największa zdobycz punktowa i żeby utrzymać się w drugim koszyku do LM muszą jak najbardziej się do tych punktów zbliżyć. Myślę, że celują w finał.
Napoli powinno się zaangażować i te <25pkt, żeby się nie męczyć w LM, bo 2 lata nieźle sobie zepsuli odpuszczeniem.
Fiorentina. Lipy w tamtym roku nie pokazywała. Szkoda, że trafili na nas. Mogą daleko zajść. Jeżeli teraz Viola nie liczy się z awansem do LM i może mieć w dupie punkty(a ich połowę stanowi jeden sezon 09/10), bo za wiele im to nie da, tak za 1-3 lata z wejściem do Champions League będzie gorzej niż Napoli, czy teraz Romie.
O wiele lepiej się to prezentuje niż rok temu z Udinese niedochodzącym do grupy i Lazio pokonanym przez Ludogorets. Inter, Napoli, Fiorentina powinni bez problemu dojść do 1/8 i zmierzyć się ewentualnie z odpadem z LM, bo od tego kto trafi się po fazie grupowej z LM zależy najwięcej. W tamtym roku najbardziej namieszało Porto eliminując Napoli i Benfica wykluczająca Juve... Mam nadzieję, że własnie te 2 zespoły teraz awansują z najłatwiejszych według mnie grup LM i dostaną nokauty w 1/8 żegnając już z pucharami. Ten rok powinien być przełomowy dla włoskiej piłki - rankingu.

Dodam też dla ciekawości, że Mainz odpadło już w III rundzie eliminacji z Asterasem Tripolis, a Real Sociedad w IV z Krasnodarem.


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 15:51

Zwycięzca tej edycji LE gra automatycznie w LM(Chyba że coś pokręciłem). Ale jeżeli tak jest to Inter czy Napoli powinny walczyć, bo to jest praktycznie ich jedyna szansa na grę w przyszłorocznej LM, Napoli raczej wyżej niż 3 nie będzie a już pokazali,że mogą dać plamę w eliminacjach.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 18 września 2014, 21:33

Ten, kto wygra tegoroczna LM nie tylko wchodzi z automatu do LM, ale tez jest losowany z pierwszego koszyka. Z tym, ze na Napoli tutaj za bardzo bym nie liczyl, bo oni zawsze w LE graja straszny piach i szybko odpadaja.

Stawiam na kogos z duetu Inter-Fiorentina, jako na druzyne, ktora moze daleko zajsc. Ale... Inter moim zdaniem jest w tym sezonie dosc silny i spokojnie moga zakwalifikowac sie do LM przez Serie A. Nie wydaje mi sie, zeby wygrali lige, ale jak zajma 3 albo nawet 2 miejsce to nie bede zszokowany. Wiadomo, ze Roma i my jestesmy wyzej w notowaniach, ale Inter ma niezla ekipe i moga napsuc krwi najlepszym w lidze.

PS. Napoli wlasnie wyrownalo :prochno:.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 18 września 2014, 21:38

jakku1 pisze:Ten, kto wygra tegoroczna LM nie tylko wchodzi z automatu do LM, ale tez jest losowany z pierwszego koszyka.
To chyba logiczne :prochno: Wiem, że chodziło o LE ;)

ps. Nie zapominajmy, że Roma może wygrać tegoroczną LE ;)


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 18 września 2014, 21:43

LE jest jeszcze trudniejsza w przewidzeniu niż LM. Tutaj prawie wszystko może się zdarzyć, dużo może zależeć choćby do aktualnej pozycji takiego pretendenta w lidze. Więc na jakieś wstępne predykcje trzeba poczekać przynajmniej do nowego roku.


Zablokowany