Liga Mistrzów 2014/15

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 00:16

Zbliżamy się powoli do Ligi Mistrzów.

Za 2 dni (8 sierpnia) losowanie IV rundy eliminacyjnej.
Rozstawieni Arsenal/Porto/Zenit/Bayer/Napoli trafią na Athletic/Lille/St. Liege/Besiktas/FC Kopenhagę
Athletic wydaje mi się najgroźniejszym rywalem dla pierwszej piątki. O ile nie trafią na Arsenal, który z pewnością jest najsilniejszy i z nikim nie powinien mieć problemu, mogą spokojnie trafić do fazy grupowej. Reszcie nierozstawionych daje małe szanse
W drugiej grupie "mistrzów" mamy Legię.
RB Salzburg/Steaua/APOEL/BATE/Ludogorets vs Maribor/Legia/Slovan Bratislava/Malmo/Aalborg
Nie znam za bardzo potencjału tych drużyn, ale najtrudniejszym zespołem dla Warszawiaków może być Steaua, która jedyna z tej 10-tki rok temu weszła do LM i to własnie kosztem Legii (nie oglądałem tych dwóch spotkań). W tamtym roku 3 remisy w grupie (2 z Basel i 1 z Schalke). Red Bulla też bym ulokował trochę wyżej niż pozostałą trójkę.
Powinno byc łatwo. Powinno. Jak Juve w Lidze Europejskiej.

Koszyki na ten moment wyglądają tak:
I KOSZYK:
1. Real
2. Barca
3. Bayern
4. Chelsea
5. Benfica
6. Atletico

7. Arsenal (muszą przejsc IV rundę)
8. Porto (muszą przejsc IV rundę)

II KOSZYK:
1. Schalke
2. Borussia
3. JUVENTUS (YEAH! :happy: w tamtym roku ledwo się tu załapaliśmy)
4. PSG
5. Schaktar
6. Basel

7. Zenit (muszą przejsc IV rundę)
8. Man City

III KOSZYK:
1. Bayer (muszą przejsc IV rundę)
2. Olympiakos
3. CSKA
4. Ajax

5. Napoli (muszą przejsc IV rundę)
6. Liverpool
7. Sporting L.
8. Galatasaray


IV KOSZYK:
Roma
Anderlecht
Monaco

+ ekipy z IV rundy barażowej (przykładowo Athletic, Lille,... czy Legia, Steaua)

Wiadomo, że jak np. Porto nie zakwalifikuje się do rozgrywek to wszystko poniżej idzie do góry o jedno oczko i tak Schalke może znaleźc się w I koszyku, a Olympiakos w II.

III koszyk - najsilniesi: Liverpool i Napoli
IV koszyk - Monaco i Roma
Fajnie się nam trafiło, że mamy małe szanse na grupę śmierci.

W I koszyku najlepiej byłoby trafić na Benificę lub Porto/Schalke. Ale wystarczyłoby mi jak nie trafimy na Liverpool oraz Monaco i powinno być ok :D

Kto wygra w tym roku?
Juve pokona w finale...?


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 08:49

Wymarzona grupa

Bayern/Real,Juventus,Olimpiacos,Anderlecht

Najgorsza możliwość

Real,Juventus,Liverpool,Monaco


Chciałbym Real/Bayern w grupie,zeby pozniej ich ominąć.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
west88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 czerwca 2014
Posty: 100
Rejestracja: 14 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 09:18

Wszyscy boją się tego Liverpoolu, jak nie wiem co. Nie chce trafiać na ogórków. Jeśli mamy się sprawdzić w LM, to nie mamy prawa się nikogo bać, a podejrzewam, że łatwiej będzie nam się grało z silnym rywalem jak LFc czy Barcelona. Wciąż aspirujemy do grona najlepszych, a mentalnie jesteśmy Legią (czyli aby trafić ''najłatwiej'')

Moja grupa teoretycznie najprostsza:
Benfica
Juve
CSKA
Steaua

Bardziej realnie:
Bayern
Juve
Liverpool
Lille


mati888

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2007
Posty: 687
Rejestracja: 16 września 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 09:32

west88 pisze:Bardziej realnie:
Bayern
Juve
Liverpool
Lille
Nie żebym się czepiał, ale obie propozycje są jednakowo realne :wink: prawdopodobieństwo wylosowania konkretnego zespołu jest równe (no, w przybliżeniu - szansa na wylosowanie Porto są nieznacznie mniejsze niż Ajaxu, bo w koszu Ajaxu może być Napoli, więc trafimy na drużynę jedną z siedmiu z trzeciego kosza i jedną z ośmiu z kosza pierwszego). W związku z tym mamy niemal identyczną szansę na grupę śmierci, grupę leszczy, jak i grupę neutralną :ok:

Allegri w Europie raczej kaszany nie odstawia, więc stawiam, że powtórki z poprzedniego sezonu nie będzie :wink:


'Czasem lepiej nic nie mówić i sprawiać wrażenie głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości'
west88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 czerwca 2014
Posty: 100
Rejestracja: 14 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 10:01

''Obie propozycje są jednakowo realne''
Nie jestem głupi, statystycznie oczywiście, że kombinacji może być mnóstwo. Tylko nie za często (delikatnie mówiąc) trafia się sama lajtowa grupa. Na, to, że ominą nas sami potężni rywale są raczej małe szanse.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 11:17

west88 pisze:''Obie propozycje są jednakowo realne''
Nie jestem głupi, statystycznie oczywiście, że kombinacji może być mnóstwo. Tylko nie za często (delikatnie mówiąc) trafia się sama lajtowa grupa. Na, to, że ominą nas sami potężni rywale są raczej małe szanse.
Z punktu widzenia "łatwiej/trudniej" masz rację, bo np. w pierwszym koszyku są tylko 2 teoretycznie słabsze zespoły, a 6 tych lepszych, toteż prawdopodobieństwo na wylosowanie kogoś "trudniejszego" jest większe. Jeśli jednak wymieniasz nazwy klubów z poszczególnych koszyków w swoich typowaniach i używasz przy tym zwrotu "bardziej realnie", to kolega mati888 słusznie się przyczepił ;)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 11:40

A ja chciałbym :
1. Benfica (rewanż za LE)
2. Juve
3. Galata (rewanż za LM)
4. Legia (o ile przejdą)

:prochno:


AVE JUVE!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2009
Posty: 221
Rejestracja: 17 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 13:24

Wojtek pisze:A ja chciałbym :
1. Benfica (rewanż za LE)
2. Juve
3. Galata (rewanż za LM)
4. Legia (o ile przejdą)

:prochno:
Mam tak samo tylko Ajax za kebabow :) Turcy sa feralni dla nas najpierw nas wykiwali za Melo a pozniej osmieszyli katastrofa w grupie :/


Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 22:00

Wylosowano już pary, z których ostatecznie 10 ekip zasili koszyki w Monako 28 sierpnia
Obrazek
Mam nadzieję, że uda się ten Celtic usunąć i... jeszcze raz wylosować grupę mistrzowską przed 19 sierpnia(pierwsze spotkania)?

Za to druga dziesiątka zostanie z pewnością bez zmian.
Rozstawieni są zdecydowanie faworytami oprócz Napoli. Zenit uważałem za zagrożony, ale, że nie trafił Athleticu albo Lille powinien dać radę.
Mam nadzieję, że Napoli wyeliminuje Basków i nie trafi im się trudna grupa, bo mieliby już prawdziwego pecha.


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
kuqi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 listopada 2008
Posty: 49
Rejestracja: 08 listopada 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 22:20

Nie będzie kolejnego losowania. Gdyby odwołanie Legii zostało rozpatrzone pozytywnie to zagra w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów z Mariborem. Celtic natomiast zmierzy się z Aktobe w Lidze Europy.
Tak niby jest napisane na onecie ale czy tak faktycznie by było to się okaże.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 22:31

kuqi pisze:Nie będzie kolejnego losowania. Gdyby odwołanie Legii zostało rozpatrzone pozytywnie to zagra w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów z Mariborem. Celtic natomiast zmierzy się z Aktobe w Lidze Europy
Jak dla mnie to ściema. Nie po to Maribor poznaje już teraz rywala żeby po tygodniu przygotowań taktyki pod Celtic wszystko zmieniać bo nagle rywal im się zmienił ;)


Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 22:42

Wojtek pisze:
kuqi pisze:Nie będzie kolejnego losowania. Gdyby odwołanie Legii zostało rozpatrzone pozytywnie to zagra w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów z Mariborem. Celtic natomiast zmierzy się z Aktobe w Lidze Europy
Jak dla mnie to ściema. Nie po to Maribor poznaje już teraz rywala żeby po tygodniu przygotowań taktyki pod Celtic wszystko zmieniać bo nagle rywal im się zmienił ;)
Ale przed wyeliminowaniem Legii nie mogła ona trafić na Maribor, bo byłaby w jednym koszyku(obie drużyny mają mały współczynnik w rankingu UEFA, w przeciwieństwie do Celticu). Byłoby z tym za duże zamieszanie, bo nie dosc, że Legii zostałaby anulowana kara to jeszcze trafiliby na łatwiejszych rywali niż mogli. Przed werdyktem mogli trafić na Salzburg, Steauę, APOEL, BATE i Ludogorets, który ostatecznie zajął miejsce Legii na losowaniu i stracił na tym trafiając na Steauę, a nie np. Maribor, Slovan, czy Malmo :wink:


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 23:51

Dawac dla Juve Ludogorets/Maribor, Ajax i Benfice to awans z palcem w tylku z 1 miejsca :D

Benfica? Oslabila sie najwiecej z top 3, odszedl Enzo Perez, Rodrigo, ich super bramkarz Oblak, Cardozo, Garay, Siqueira, a mowi sie tez, ze odejdzie Gaitan :D

Ajax? Nie trzeba przekonywac, ze obecnie z Ajaxu pozostala tylko nazwa, i w optymalnej formie 3:0 dla nas bylby najnizszym wymiarem kary.

:ok:


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
platini88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2014
Posty: 30
Rejestracja: 03 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2014, 15:58

[/quote] Ale przed wyeliminowaniem Legii nie mogła ona trafić na Maribor, bo byłaby w jednym koszyku(obie drużyny mają mały współczynnik w rankingu UEFA, w przeciwieństwie do Celticu). Byłoby z tym za duże zamieszanie, bo nie dosc, że Legii zostałaby anulowana kara to jeszcze trafiliby na łatwiejszych rywali niż mogli. Przed werdyktem mogli trafić na Salzburg, Steauę, APOEL, BATE i Ludogorets, który ostatecznie zajął miejsce Legii na losowaniu i stracił na tym trafiając na Steauę, a nie np. Maribor, Slovan, czy Malmo :wink:[/quote]
UEFA już nie bedzie robić zamieszania z nowym losowaniem, im bardziej wygodniej przepuścic do Ligi Mistrzów Celtic niż Legię. Żadna apelacja nie pomoże. Na transmisji meczów z Celticiem UEFA więcej zarobi, a na tym im najbardziej zalezy.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2014, 16:14

platini88 pisze:Na transmisji meczów z Celticiem UEFA więcej zarobi
A to czemu?


Zablokowany