T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Arcadio Morello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2010
Posty: 557
Rejestracja: 12 lutego 2010

Nieprzeczytany post 07 października 2013, 00:12

Derby D'Polonia dla Wisły :-D.
Wisła Kraków 1:0 Legia Warszawa. Była jazda z dopingiem:
http://www.youtube.com/watch?v=IJU_QZB2eVY


Obrazek
oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 10 października 2013, 13:11

JantterUVE pisze:Legia powinna to wygrac, wiecej zrobila, Wisla tylko czekala na kontry :)
Z Cypryjczykami tez mieliśmy wygrać i co. Te mecze dobitnie pokazują, że nie mamy napastnika. Po odejściu Ljuboji, nie przyszedł kompletnie nikt. Marek ma swoje lata w dodatku kontuzja. Trzeba dodać, że formą nie błyszczał. Efir wiadomo. Mikita jeszcze za młody aby grać pierwsze skrzypce w takim klubie. Gruzin kompletnie beznadziejny, raz udało mu się strzelić 3 ze słaba Korona to nic nie znaczy. Najlepszym naszym strzelcem jest Rado który z Wisła nie mógł zagrać.

Jasne, że można stracić bramkę z Wisły z Lechia czy Apollonem, ale kiedy nie ma kto strzelić ?


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2013, 19:57

Wojewoda Kozłowski zamknął CAŁY stadion Legii na najbliższy mecz.
http://www.warszawa.sport.pl/sport-wars ... _mecz.html

Powód? Sektorówki i odpalone race. Decyzja jest absurdalna i przyzna to chyba każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o naszej piłce. Policja udowodniła, że potrafi tylko wlepiać mandaty studentom pijącym w miejscach publicznych i żulom. To ma być ta przymusowa socjalizacja "kiboli" o której mówił Sienkiewicz? Kozłowski dostanie pewne jutro dobrą prasę i dalej będzie się podtrzymywać stereotyp o niebezpiecznych stadionach i polskich chuliganach.

Naprawdę, nie widzę możliwości, żeby nasza piłka się rozwijała jak do słabych wyników gry i słabej repry rzuca się jeszcze klubom takie kłody pod nogi, w postaci zabrania możliwości zarabiania na meczach. Przecież to są niebagatelne straty, kilkaset tysięcy złotych poszło w cholerę.......


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2013, 20:44

Pan Mietek

Nie pojmuję tego. Wszyscy wiedzą, że race są zabronione, a z jakimś godnym lepszej sprawy uporem - odpalają je. No to na zdrowie. Poszedł w niebo kontrakt dla napastnika sporo lepszego, niż Dwaliszwili. Ale kto bogatemu zabroni?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2013, 21:00

Wiele jest rzeczy, które są zabronione a ludzie nic sobie z tego nie robią. Pytanie to raczej czy fakt, że ktoś odpala race upoważnia wojewodę do takiej kary? Ja bym nawet zrozumiał jakby wlepił surowe kary tym, którzy odpalili race (chociaż to by było bezcelowe - strat nie ma żadnych z tego powodu, szkodliwość społeczna - zerowa). Ale ok - twarde prawo ale prawo więc karzemy. A tutaj zamiast wlepić karę winnym to się stosuje popapraną odpowiedzialność zbiorową. Kto zapłaci? Klub, ja zapłacę (bo mam karnet) i kilkanaście tysięcy innych ludzi co chciało obejrzeć mecz.

Zbigniew Boniek najlepiej to uzasadnił:
http://iv.pl/images/23500246287210687114.jpg

deszczu, rozumiem, że nie lubisz grup kibicowskich. Jest wiele rzeczy, które można im zarzucić i doskonale sobie z tego zdaję sprawę. Ale decyzja jest absurdalna a Ty jej bronisz. Kozłowski chyba przebił tropicieli nazizmu z uefy. Tego w ogóle nie rozumiem. Mam wrażenie, że cieszysz się z tego, że ktoś dowalił "kibolom", których tak nie lubisz, nie widząc, że przede wszystkim zrobił krzywdę wielu innym ludziom.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2013, 21:04

Zgadzam się z deszczowym. Od razu zaznaczam, że oczywiście zgadzam się, z tym że zamykanie stadionów to głupota, a race nie są niczym złym, wręcz przeciwnie. Przepisy natomiast są jakie są i nie pojmuję po co kibice, którym teoretycznie powinno zależeć na dobru klubu ciągle je łamią. Przecież po odpalaniu rac zawsze jest jakiś dym, nie ma z tego żadnego pożytku, jedynie kolejne obciążenia finansowe dla klubów i utrwalanie przez media wizerunku złego kibola. Dlaczego więc jeden z drugim nie może się powstrzymać? Nie czaję :roll:

Pan Mietek, ale tu nie chodzi o to, czy kara jest odpowiednia,bo wiadomo że nie jest. Chodzi o to, dlaczego taki kibic nie może się powstrzymać wiedząc, że swoim zachowaniem daje tylko pożywkę tym, z którymi tak walczy. To pewnie w większości dorośli ludzie, więc mogliby czasem pomyśleć czy chwila dobrej atmosfery na meczu jest opłacalna w obliczu kar jakie na pewno dosięgną ich klub.


#AllegriOut
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2013, 21:17

No, po wczorajszej, kolejnej, kompromitującej porażce Legii (tym razem ligowej z Podbeskidziem) wydawało się, iż szansa na detronizację Miszcza - nadal istnieje. Ale w dniu dzisiejszym na inaugurację, następnej kolejki - Wisła dostała baty w Białymstoku...Swoją drogą niezły terminarz: Niedziela 18 kolejka, Poniedziałek - początek 19-tej :rotfl:

@edit
Z tym kupnem nowego napastnika, to deszczowy ma rację.
Gdzieś pisało o tym już, że zamiast płacić te wszystkie kary, Legia zdołałaby zakontraktować np. Saviole.
Ostatnio zmieniony 02 grudnia 2013, 21:28 przez Lucas87, łącznie zmieniany 1 raz.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2013, 21:22

@Pan Mietek

To nie to, że "nie lubię grup kibicowskich". Ja po prostu nie lubię głupoty. A jak ktoś postępuje w myśl "na złość babci odmrożę uszy" - to jest głupcem. Wytłumacz mi, Mietku, jak to jest?

Jest prawnie usankcjonowany zakaz => kibice go notorycznie łamią => wojewoda notorycznie zamyka stadion (słusznie zazwyczaj) => płacz i pretensje.

A potem płacz i pretensje bo Legia hańbi się w Europie. Jeszcze raz mówię: za kasę z kar można byłoby kupić dobrego napastnika. Ale nie.

Nie ma co generalizować i wszystkich wciskać do jednego worka, bo są i tacy, którzy nie robią dymu, i dla których istotą meczu jest mecz. A nie pomeczowa rozróba.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2013, 21:28

jarmel, pytasz dlaczego kibic odpala race wiedząc, że kara jest nieunikniona. No cóż, nie wiem, nie siedzę w jego głowie. Nie wiem też dlaczego ludzie wsiadają za kółko po alkoholu, nie wiem czemu pedofile gwałcą małe dzieci i dlaczego politycy kradną. Przecież to wszystko jest karane i oni o tym dobrze wiedzą. Tylko pytanie, np. czy jak ktoś spowoduje wypadek po alkoholu to należy wsadzić wszystkich pasażerów do paki i zamknąć drogę na której miał miejsce wypadek?

Próbując odpowiedzieć na Twoje pytanie, myślę, że chodzi o to, że jak kibice będą szli na takie ustępstwa jak tego od nich chcą różne środowiska (z piłką nie mające nic wspólnego) to za jakiś czas będą takie januszowe trybuny jak na Wyspach. Myślę, że tego się obawiają niektórzy. Warto tutaj podkreślić, że race to jest dobra zabawa, nie przypominam sobie w ostatnim czasie, żeby komukolwiek się coś stało.

Prawda jest taka, że kibice na całym świecie odpalają race ale chryja jest chyba tylko w Polsce. Ostatnio w derbach Zagłębia Ruhry, dortmundczycy rzucali petardy na boisko i mecz się opóźnił. Był tam jakiś <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, odpowiednik kozłowskiego, który zaproponował zamknięcie stadionu? Nie, kary były tylko dla kibiców.

EDIT

deszczowy, mógłbyś uzasadnić dlaczego zamknięcie stadionu jest słuszne?

Może mógłbyś odpowiedzieć mi na takie hipotetyczne pytanie:
Jesteś palaczem. Rząd postanawia zakazać palenia, wprowadza swoistą prohibicję na tytoń. Nieważne, że jest to absurdalne - jest zakaz, prawnie usankcjonowany. Co robisz? Zlewasz zakaz bo przecież nic nie robisz, krzywdy nikomu nie wyrządzasz czy się podporządkowujesz idiotycznym przepisom?


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2013, 21:39

Co robię? Rzucam palenie. Wychodzi mi to w ostatecznym rozrachunku na zdrowie.

Zły przykład, Mietku. Tym razem nie jest. Wyjątek od reguły. Wiesz dobrze, że jeśli nadal będziecie sobie wesoło i "antysystemowo" bawić się w małych piromanów, to stadiony nadal będą zamykane. I tyle w temacie.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
LukaszJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 stycznia 2011
Posty: 223
Rejestracja: 09 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2013, 21:43

Nie rozumiem dlaczego tak przeszkadza im odpalanie rac, przecież race jak wszelaka inna pirotechnika sprawiają że widowisko na trybunach staję się ciekawsze.


Fino alla fine.
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2013, 21:43

Rozumiem Twoje stanowisko, ale te porównania nie są do końca trafne. Pedofila pominę, bo to ciężko w ogóle rozpatrywać, ale gdyby taki pijany kierowca wiedział, że na pewno złapie go policja, albo kradnący polityk, że wszystko wyjdzie na jaw to na pewno by tego nie zrobili. Taki kibic odpalający racę ma natomiast zapewnione, że kara go dosięgnie, a mimo to to robi.
Jedyne wytłumaczenie, które przychodzi mi do głowy to te podane przez Ciebie. Może jest to pewna forma przeciwstawienia się temu co się dzieję, ale moim zdaniem trochę nie trafna.


#AllegriOut
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2013, 21:47

deszczowy pisze:Co robię? Rzucam palenie. Wychodzi mi to w ostatecznym rozrachunku na zdrowie.
Szczerze? Wątpię. Ale dzięki za odpowiedź.
deszczowy pisze:Zły przykład, Mietku. Tym razem nie jest. Wyjątek od reguły. Wiesz dobrze, że jeśli nadal będziecie sobie wesoło i "antysystemowo" bawić się w małych piromanów, to stadiony nadal będą zamykane. I tyle w temacie.
Nie ma nigdzie napisane, że odpalenie rac skutkuje zamknięciem stadionu, nawet zamknięcie trybuny już zakrawa o kpinę a tutaj mówimy o tym, że kilkanaście tysięcy ludzi nie może pójść na mecz. Czy coś się stało przez te race? Nie wiem, może jestem ślepy ale chyba nikt się nie udusił pod sektorówką, nic nie spłonęło, żadnemu januszowi włos z głowy nie spadł a dzieci na sektorze rodzinnym chyba nie nabawiły się traumy. Więc jakie jest uzasadnienie dla tej osobistej inicjatywy (bo to nie jest żadne egzekwowanie prawa) pana wojewody?

Dużo lepiej byłoby nic nie robić niż wlepiać Legii taką karę. Race są tylko raz na jakiś czas, także nie jest to notoryczny problem a szkodliwość jest właściwie żadna. A tak to ludzie są wkurzeni, kibice, WSZYSCY kibice, są wkurzeni i Legia traci a z nią cała polska piłka. W media idzie przekaz o zamkniętym stadionie i stadiony stoją w połowie puste. A zobaczycie, że to i tak nic nie da......


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2013, 11:07

Urban jak Capello:-) Obaj wylecieli za mistrza:-)
Co ten Obleśnodorski chciał z tym składem wygrać? Bez napastnika to może co najwyżej Hiszpania grać, bo gruzińskiego kucyka napastnikiem nazwać bym się nie odważył.
Ostatnio zmieniony 21 grudnia 2013, 11:48 przez Bruce Badura, łącznie zmieniany 1 raz.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2013, 11:16

Bruce Badura pisze:Urban jak Capello:-) Obaj wylecieli za mistrza:-)
Co ten Obleśnodorski chciał z tym składem wygrać? Bez napastnika to może co najwyżej Hiszpania grać, bo gruzińskiego kucuka napastnikiem nazwać bym się nie odważył.
No, ale przed sezonem, nasz złotousty ekspert Jan Tomaszewski - typował Gruzina na króla strzelców :rotfl: W teorii (przy całej słabości naszej ekstraklapy), nadal ma na to realne szanse. Ciekawe czy oblicze Legii, jakoś odmieni Henning Berg, czy to jedynie reanimacja trupa. Jeśli Leśnodorski i Walter sami się nie zmienią, wówczas nawet dobry Boże - nie pomoże...


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Zablokowany