Sezon 2013/2014

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 21 maja 2014, 20:22

Alfa i Omega pisze:
Kamex22 pisze:Podsumowanie Naj Serie A wg polskich pismaków....

Rekordowy sezon pod wieloma względami a o Juve wspominają raz. I to w najpozytywniejszym kontekscie... :doh:[/url]
A... gdzie jeszcze mieliby o nas wspomnieć w tych kategoriach? ;) Ewentualnie duet Tevez-Llorente mógłby się pojawić.

Torino faktycznie miało chyba największy dramat. No, Milan ewentualnie w przekroju całego sezonu, ale oni sobie odbiją prędzej czy później.
Wrzuciłem to oczywiście dla beki :) Ale przecież oni sami tworzą kariery więc skoro "Naj" to:

1. Największa ilość pkt w historii Serie A
2. Najlepszy bilans spotkań domowych

i wiele, wiele innych :)


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 21 maja 2014, 20:26

No, Fiorentina faktycznie największe rozczarowanie. Jak to napisali
miała atakować w tym roku podium
tymczasem tylko czwarte miejsce. Różnica taka, że rok temu zabrakło niewiele, teraz więcej. Straszne.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 maja 2014, 23:13

zoff pisze: Największe rozczarowanie? Viola? Zajęli miejsce na które zasługują. Nie wiem jak można wstawić w tym miejscu Violę, skoro taki zjazd zaliczył Milan czy Udine.
Niekoniecznie. Violę przed sezonem stawiano obok Romy jako drużynę, którą mocno przebudowano; miała zaskoczyć i być bacikiem na Juventus. Romie to się udało, Fiorentinie nie, w dodatku strata do 3 miejsca była naprawdę znacząca.

Można być awizowanym przed sezonem jako czerwona latarnia i spadkowicz, ale jak ktoś by wykręcił 10 punktów w 38 spotkaniach, to to wciąż byłby mocny zawód dla kibiców tej drużyny.
Kamex22 pisze:]
Wrzuciłem to oczywiście dla beki :)
Trochę bez sensu szukasz sensacji. Tak, polskim dziennikarzom zdarzają się wpadki świadczące o olewactwie i braku choćby ogólnego pojęcia o tym, o czym piszą. Ale tutaj mnie specjalnie nie dziwi, że woleli zostawić na boku Juve i skupić się na innych elementach w Serie A, skoro 3 dni wcześniej wrzucali artykuł i galerię tylko i wyłącznie o rekordach i osiągnięciach Juve w tym sezonie. Może czegoś nie zauważyłem, ale jak dla mnie wyczerpująco i bez błędów.

http://m.sport.pl/pilka/1,117879,159854 ... Turyn.html
http://m.sport.pl/pilka/56,117879,15985 ... lutna.html


JaPs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2006
Posty: 728
Rejestracja: 04 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 22 maja 2014, 11:29

Obrazek

Ranking Bloomberga. 6 graczy romy w najlepszej 30. z czego Strootman na piątym miejscu, Benatia na siódmym (przed m. in. Lewandowskim, Riberym czy Yaya Toure). Z Juventusu tylko Tevez i Chiellini :prochno:

Taki Strootman oposcil 1/3 sezonu, nie grajac nawet w LM, a jest wyżej niż finalista Diego Costa. A ja myślalem ze to UEFA odpierdziela w swoich rankingach.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 22 maja 2014, 12:29

Co prawda nie wiem, jakim pomysłem / algorytmem ten ranking jest budowany, ale mnie się podoba, bo uwzględnia najbardziej wpływowych, wyróżniających się piłkarzy tego sezonu. U nas Conte postawił na kolektyw, więc siła się rozłożyła po równo. W Romie kilku graczy wybijało się bardziej. A Strootman ? pewnie ranking uwzględnia minimalną ilość meczów, które piłkarz musi zagrać by się liczyć w rankingu i holender to wymaganie spełnił (tak przypuszczam), więc sobie natrzaskał średnią wysokimi notami i się połamał ... :wink:
zauważ, że z takiej chelsea (styl mourinho, brak indywidualności, kolektyw), czy bayernu nie ma prawie nikogo. Jedyna beka to Demichelis :prochno:

Nie mam czasu na googlowanie, jak te punkty oni naliczają, ale wygląda to bardzo ciekawie.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 22 maja 2014, 12:58

pan Zambrotta pisze:zauważ, że z takiej chelsea (styl mourinho, brak indywidualności, kolektyw), czy bayernu nie ma prawie nikogo. Jedyna beka to Demichelis :prochno:
Wszystko spoko, Miśq, ale co w takim wypadku robi w tym zestawieniu nasz ex - Tiago ze stanowiącego kolektyw Atletico? Jeszcze przymknę oko na Mirandę - lidera defensywy, ale Tiago? :think:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 22 maja 2014, 13:05

wojczech7 pisze:
pan Zambrotta pisze:zauważ, że z takiej chelsea (styl mourinho, brak indywidualności, kolektyw), czy bayernu nie ma prawie nikogo. Jedyna beka to Demichelis :prochno:
Wszystko spoko, Miśq, ale co w takim wypadku robi w tym zestawieniu nasz ex - Tiago ze stanowiącego kolektyw Atletico? Jeszcze przymknę oko na Mirandę - lidera defensywy, ale Tiago? :think:
faktycznie tutaj coś jest nie tak, z atletico jest 8 zawodników, więc niemal cała drużyna i to się ma nijak do tej mojej teorii (btw, wymieniają wszystkich, orpócz Ardy Turana...) bo by wyszło, że cały zespół atletico to drużyna indywiduów...

Kolejnym argumentem jest fakt, że jeżeli kogoś mamy wyróżniać z Juventusu, to byłby to Vidal, a nie Chiellini. Chyba jesdnak gruba beka z tego rankingu :prochno: dalej mnie ciekawi, skąd oni te punkty biorą.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 21:08

WojtinhoFCJ pisze:Jeśli do tego dojdzie to na miejscu Torino nie cieszyłbym się zbytnio. Zawsze to lepiej samemu wywalczyć awans niż uzyskać go z innych powodów, w tym wypadku z powodu braku licencji innego zespołu. Oczywiście, czasem takie sytuacje się zdarzają ale niedosyt pozostaje, zwłaszcza że jeden wykorzystany karny i weszliby normalnie.
To juz oficjalne. Kamil Glik i jego Toro w LE :)


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Hubert_bn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2012
Posty: 80
Rejestracja: 21 marca 2012

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 21:04

Ghirardi rezygnuje ze stanowiska prezydenta Parmy i wystawia klub na sprzedaż. "Kiedy już ochłonę to rozliczę się z ludźmi, którzy są za to odpowiedzialni.". Kolejna afera we włoskiej piłce :twisted:


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 21:10

Hubert_bn pisze:Ghirardi rezygnuje ze stanowiska prezydenta Parmy i wystawia klub na sprzedaż. "Kiedy już ochłonę to rozliczę się z ludźmi, którzy są za to odpowiedzialni.". Kolejna afera we włoskiej piłce :twisted:
Licze na to , chyba ostatnio najwiecej deali robil z nimi INter :C


Molek big fun juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2003
Posty: 584
Rejestracja: 30 maja 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 21:15

Heheh :D Chyba Włosi wyszli z założenia , że bez afery nie ma medalu :D Pamiętny 2006 rok oraz 2012 :D Także tego, stawiam , że Włosi zdobędą pudło ;P


Czy wygrywasz czy nie i tak kocham Cię , Juve w mym sercu na dobre i złe
Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2014, 16:21

Jeszcze odnośnie minionego sezonu, szperając po forach znalazłem fajną kompilację "best goals" z Serie A 13/14. 30 najładniejszych bramek, przyjemny podkład dźwiękowy, niezły montaż. Człowiek oglądał w każdej kolejce po parę spotkań Serie A, ale kilku z tych przepięknych goli nie kojarzył. Sezon 2013/2014 obfitował w "mamma mia che gol fantastico!"

Częstujcie się, miłego oglądania --> :wink:


Obrazek
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2014, 12:08

Wystarczyło strzelić bramkę z dystansu żeby znaleźć się w tej kompilacji? :snooty:

Brakuje bramki Llorente w meczu z Lazio - ładniejsza niż ponad połowa tego co zostało tu pokazane.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2014, 15:20

Smutny koniec sezonu - w Poliklinice Gemelli zmarł Ciro Esposito, kibic Napoli, który przed finałem Pucharu Włoch w Rzymie został postrzelony najprawdopodobniej przez kibica Romy Daniele De Santisa.


Obrazek
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2014, 17:24

pumex pisze: Częstujcie się, miłego oglądania --> :wink:
Niektóre gole zupełnie z odbytu. O braku gola Llorente z lazio już pisano, w 1 sekundzie jeszcze przychodzi mi go głowy gol Teveza z milanem i Marchisio z Cagliari. Gdzie?!
Ponadto dali gola nożycami Kone (napoli-bologna), który padł nie w poprzednim sezonie tylko 12/13.


Obrazek
ODPOWIEDZ