Liga Mistrzów 2013/14

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 11:32

Generalnie drogie Dzidziorki dzisiaj kibicujemy Tottenhamowi, PSG, Nice i Vallecano, jutro Sociedad, a pojutrze Wigan.

Najdalej do awansu ma chyba Schalke, ale Lyon i Valencia również muszą ostro przycisnąć... Arsenal ma najłatwiej, chociaż ostatnie mecz gra na wyjeździe z Newcastle, który będzie pewnie ostro bronił się przed spadkiem...

:whistle:


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 11:54

Przykro mi, dopóki Marsylia ma matematyczne szanse na mistrzostwo, nie będę trzymał kciuków za PSG :D

Arsenal nie musi mieć tak łatwo, Koguty są tylko punkt za nimi


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 13:21

kurde nie spodziewalem się, że w koncowce tak valencia i lyon się rozkręca .. bylem pewny 16stki, a teraz ciezko o to bedzie, chyba, że w ostatniej rundzie el. wpadna na siebie zainteresowane druzyny

moje obserwacje:

Francja: w następnej kolejce Nice - Lyon i przy dzisiejszych wynikach to może być kluczowy mecz.

Hiszpania: tu raczej jednak Valencia zajmie 4. miejsce. Mają zdecydowanie latwiejszy terminarz, Sociedad będzie grac m. in. z Realem i w ostatniej kolejce na wyjezdzie z Deportivo, ktore na pewno bedzie chcialo się utrzymać w lidze

Niemcy
: Freiburg - Schalke - mam nadzieję, że Freiburg chcę grać o LM, choc ciezko mi sobie taką druzynę wyobrazic w LM;) z drugiej strony dla dobra pilki niemieckiej mogą się podłozyć. dla nas z kolei występ Freiburga w el. byloby dobrą opcją, raczej odpadniecię z LM i tylko 3 druzyny w dalszej fazie ;)

Anglia: wazne, żeby dziś Newcastle nie wygrało z QPR, wtedy będą musieli nieźle spiąc się na ostatni mecz z Arsenalem, a z kolei Wigan dalej będzie miało szansę na utrzymanie i powalczy z Kanonierami w srodę o dobry wynik, choć istnieją również duze szanse na spadek kogoś z dwójki Sunderland, Norwich


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 14:48

pan Zambrotta pisze:Już wiem, za kim będe w finale :lol:
W opinii telewizyjnych fanfaperów nie będziesz "normalnym Polakiem", bo na to miano zasługują jedynie osoby kibicujące BvB. Jeśli Juve chce się liczyć w świecie piłki nożnej, to nie może obawiać się konfrontacji z innymi drużynami. Niech Giuseppe porządnie wzmocni linię ataku, dokupi rozgrywającego, a jeżeli się da to i lewoskrzydłowego, a następnie, z podniesioną głową, wystawi "Starą Damę" do walki o trofea.


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 16:13

heh Anglia: Tottenham na 2:1 w 83 min. a QPR prowadzi z Newcastle;)


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 17:20

W IV rundzie eliminacyjnej LM w grupie niemistrzowskiej znajdzie się sporo drużyn z tych będących przed nami w rankingu UEFA, a zatem będzie spore prawdopodobieństwo, że trafią na siebie i się wyeliminują. Przecież trafią tam pewnie: Lyon, Milan, Atletico, a być może i Valencia, Schalke oraz Arsenal. Jeśli ekip tych będzie więcej niż 5, to siłą rzeczy któreś z nich będą musiały trafić na siebie.
Problem w tym, że jeśli wszystkie 5 rozstawionych wygra swoje play-offy, a ciężko wyobrazić sobie kluby tego pokroju odpadające drugimi-trzecimi drużynami Turcji, Holandii czy Portugalii (chociaż liczę na wicemistrza Ukrainy), to nawet zwycięstwo Bayernu w finale LM nam nie pomoże, bo braknie nam JEDNEGO miejsca :(


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 18:15

Będzie ich 5, bo dwa razy wymieniłeś drużynę z Hiszpanii ;)

Jestem sobie w stanie wyobrazić Schalke odpadające z turkami ;) Tak samo Lyon czy Valencię z drużyną z Portugalii czy Holandii.

Tylko Milan lub Arsenal (Ci się zawsze prześlizgną jakoś) mogli by być w miarę pewni awansu.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 18:20

Crunny pisze:W IV rundzie eliminacyjnej LM w grupie niemistrzowskiej znajdzie się sporo drużyn z tych będących przed nami w rankingu UEFA, a zatem będzie spore prawdopodobieństwo, że trafią na siebie i się wyeliminują. Przecież trafią tam pewnie: Lyon, Milan, Atletico, a być może i Valencia, Schalke oraz Arsenal. Jeśli ekip tych będzie więcej niż 5, to siłą rzeczy któreś z nich będą musiały trafić na siebie.
Ehh, pisałem o tym stronę wcześniej, ale widzę że muszę się powtórzyć.
W kontekście wpadnięcia na siebie w fazie play-off zespołów, które są przed nami w rankingu UEFA nie ma sensu mówić o żadnym prawdopodobieństwie, gdyż nie ma tam żadnego elementu losowego. Atletico w tej chwili ma praktycznie zapewnione trzecie miejsce w Hiszpanii, więc maksymalnie pięć spośród interesujących nas drużyn może zagrać w eliminacjach, a co za tym idzie, na pewno nie wyeliminują siebie nawzajem.
Lucas87 pisze:Heh co tu się martwić polski zespół i tak nie zajdzie do IV rundy eliminacji :smile:
Podobnie jak i nigeryjski, ale jak się to ma do rozważań w tym wątku?
Ostatnio zmieniony 12 maja 2013, 18:48 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 18:34

Heh co tu się martwić polski zespół i tak nie zajdzie do IV rundy eliminacji :smile:


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 21:23

Lucas87 pisze:Heh co tu się martwić polski zespół i tak nie zajdzie do IV rundy eliminacji :smile:
Coś czuję ,że szybko staniesz się ulubieńcem tego forum.
Ja wychodzę z założenie ,że nawet jak się nam nie uda dostać do drugiego koszyka, to i tak powinniśmy wyjść z grupy.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 22:50

Już jest idolem mas forumowych :smile:

Nice dało ciała... Lyon przegrywa. Pytanie do znawców, w Ligue 1 liczy się stosunek bramkowy, czy bezpośrednie pojedynki?

Pojawiła się opcja z Milanem jeszcze 8)

Wigan musi powalczyć, żeby zachować jeszcze szanse do ostatniej kolejki, może uskrzydleni pucharem urwą punkty Arsenalowi.


YaSq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 23:09

Nie wiem czy moje 'obliczenia' sa prawidlowe jednak wynika z nich, ze trzeci koszyk w tej chwili to prawdopodobnie PSG, Juve, Zenit, City, Dynamo, Ajax, PSV, Borussia. Natomiast w drugim mamy Valecje, Atletico, Lyon, Shachtar, Milan, Shalke, Marsylie i CSKA. Nie wiem jak Wy, ale mi sie wydaje ze bardziej oplaca sie nam byc w 3 koszyku i nie trafic na PSG, City czy Borussie niz znalesc sie w drugim gdzie obawiac sie nawet nie ma kogo.


"Gwizdy z trybun? Jeszcze trochę i będą nam bić brawo" L. Del Neri
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 23:09

Marat87 pisze:Pytanie do znawców, w Ligue 1 liczy się stosunek bramkowy, czy bezpośrednie pojedynki?
Bramki. Czyli prawie każde zwycięstwo Lille w połączeniu z każdą porażką Lyonu daje awans tym drugim. Wyjątkiem byłoby gdyby oba zespoły przegrały różnicą jednej bramki, przy czym w spotkaniu na szczycie padłoby ich multum, a meczu Lille mało. Jak wygląda bilans bezpośrednich spotkań?
YaSq pisze:Nie wiem jak Wy, ale mi sie wydaje ze bardziej oplaca sie nam byc w 3 koszyku i nie trafic na PSG, City czy Borussie niz znalesc sie w drugim gdzie obawiac sie nawet nie ma kogo.
Nie do końca jestem w stanie się z tym zgodzić. PSG może jeszcze z dość sporym prawdopodobieństwem przeskoczyć do drugiego koszyka, a sprawi że różnica jakości będzie widoczna gołym okiem.


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 23:43

Za rok to mam nadzieję, że będziemy mierzyć minimum w półfinał, więc nawet jeśli z trzeciego koszyka to normalnie powinniśmy awansować i nie patrzeć na innych.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 23:59

baka pisze:nawet jeśli z trzeciego koszyka.
Hmmm, skoro o koszykach mowa to jesteśmy 20 w rankingu UEFA. Już na pewno 2 drużyny wyżej od nas nie zagrają w LM. Jest jeszcze ~10 innych, które jeszcze nie wiedzą czy zagrają w eliminacjach do LM z których również mogą odpaść. Pożyjemy zobaczymy.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Zablokowany