Liga Mistrzów 2013/14

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 12:24

Wniosek jest jeden: Jak mają być niespodzianki to koniecznie dwie. Jeśli wydarzy się tylko jedna niespodzianka - to PSG ląduje w 2 koszyku, a my pozostajemy w trzecim (możemy na nich trafić).
Brak niespodzianek oznacza, że w 3 koszyku znajdą się: PSG, Juventus, Manchester City, Borussia (?). A to już wieje grozą! Co oznaczałoby, że skład trzeciego koszyka jest silniejszy od drugiego.


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 12:35

Ivory pisze:Wniosek jest jeden: Jak mają być niespodzianki to koniecznie dwie. Jeśli wydarzy się tylko jedna niespodzianka - to PSG ląduje w 2 koszyku, a my pozostajemy w trzecim (możemy na nich trafić).
Brak niespodzianek oznacza, że w 3 koszyku znajdą się: PSG, Juventus, Manchester City, Borussia (?). A to już wieje grozą! Co oznaczałoby, że skład trzeciego koszyka jest silniejszy od drugiego.
to po co liczyc na drugi koszyk, skoro silniejszy jest trzeci? :P


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 12:40

squinter pisze: to po co liczyc na drugi koszyk, skoro silniejszy jest trzeci? :P
No tak, to teraz faktycznie nas masz. My tutaj się spinamy i wyliczamy co to trzeba zrobić, żeby Juventus (a co za tym idzie - PSG również) awansował do drugiego koszyka, a przecież tak naprawdę nie tędy droga. Jak nasi tam wskoczą, to trafią na rywala z tego supersilnego trzeciego koszyka, w którym jest przecież PSG, Juventus, Borussia i MC :angry:


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 12:42

no dobra, ale nie byloby hipotetycznie lepiej, gdyby obylo sie bez niespodzianek i losowani bylibysmy z trzeciego koszyka, bez mozliwosci trafienia na PSG, MC i BVB?


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 12:44

Ja tam się w ogóle nad tym nie zastanawiam z chęcią bym zobaczył jak gramy przeciwko ManC czy PSG :)


Serhinio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2007
Posty: 68
Rejestracja: 10 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 12:50

baka pisze:Ja tam się w ogóle nad tym nie zastanawiam z chęcią bym zobaczył jak gramy przeciwko ManC czy PSG :)
I to jest prawidłowe podejście do sprawy 8) Ja także chętnie bym zobaczył jak JUVE gra z ww drużynami. City - Juve czy P$G - Juve w meczu grupowym to jak dla mnie rewelacja :happy:


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 12:57

squinter pisze:no dobra, ale nie byloby hipotetycznie lepiej, gdyby obylo sie bez niespodzianek i losowani bylibysmy z trzeciego koszyka, bez mozliwosci trafienia na PSG, MC i BVB?
Po pierwsze, jeżeli awansujemy do drugiego koszyka, to tym bardziej awansuje tam PSG, więc z nimi tak czy siak nie zagramy. Zostają nam dwaj naprawdę groźni rywale w postaci MC i BVB i cała gama potencjalnych słabszych przeciwników, typu Olimpiakos czy jakieś zespoły z Holandii. Drugi koszyk to z kolei dość wyrównana stawka drużyn, które co prawda nie w LM nie biją się o tytuł, ale też raczej nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Zespoły, których nie można ignorować mimo tego, że raczej bylibyśmy nieznacznymi faworytami w bezpośrednim starciu.

Ja w związku z powyższym wolałbym jednak drugi koszyk. Spore szanse na to, że nie będziemy mieć poważnych obaw o wyjście z grupy i tę kwestie będzie można rozstrzygnąć dość szybko i bezboleśnie, zamiast spinać się do samego końca tak jak to miało miejsce w tym roku.
Serhinio pisze:
baka pisze:Ja tam się w ogóle nad tym nie zastanawiam z chęcią bym zobaczył jak gramy przeciwko ManC czy PSG :)
I to jest prawidłowe podejście do sprawy 8) Ja także chętnie bym zobaczył jak JUVE gra z ww drużynami. City - Juve czy P$G - Juve w meczu grupowym to jak dla mnie rewelacja :happy:
Jasne, tylko po co tracić siły/kartki/zdrowie w meczach grupowych, jeżeli potencjalnie można się przez tą fazę prześlizgnąć jak najmniejszym nakładem tychże. Zresztą przypominam że w naszej grupie będzie drużyna z pierwszego koszyka, więc dwa szlagiery mamy zagwarantowane, emocji nie zabraknie.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 13:03

zahor ma rację (o boże, co ja piszę :prochno: ) - jaki jest sens tracić siły w meczach o pietruszkę? prawdziwa LM zaczyna się od fazy pucharowej. nawet jakbyśmy trafili na takie psg, to jestem przekonany że dwumecz grupowy byłby całkiem inny od dwumeczu np. w 1/4 finału. W grupie jest margines błędu, zespoły z topu grają na pół gwizdka. Zbędny bajer grać z nimi - rzeczywistego poziomu się tam nie sprawdzi, a zdobycz punktowa taka sama jak z Artmedią, czy Partizanem.

Bayern miał w grupie BATE i Lille, doszli do finału.
BVB miało w grupie City, Real, doszli do finału.

Reguły nie ma.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2013, 21:47

Po pierwszych połowach ostatniej kolejki hiszpańskiej:
La Coruna 0:1 Sociedad
Sevilla 2:1 Valencia (czerwona kartka)

Jeśli tak by się skończyło to wystarczyłoby tylko, żeby jedna z drużyn: Milan, Arsenal, Schalke, Lyon odpadła w eliminacjach i mamy 2. koszyk :)


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2013, 22:02

Crunny pisze:Jeśli tak by się skończyło to wystarczyłoby tylko, żeby jedna z drużyn: Milan, Arsenal, Schalke, Lyon odpadła w eliminacjach i mamy 2. koszyk

Tylko trzeci koszyk - my i PSG, niech nikt nie odpada, status quo jest perfect.


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2013, 12:23

http://www.90minut.pl/news/210/news2104 ... lacja.html

fajne zestawienie przed el. do LM i LE. wszystkei druzyny z podziałem na rundy eliminacyjne i ze współczynnikiem. w trzecim koszyku prawdopodobnie będzie Man. City, Borussia, Ajax, może PSV jak awansują

takze no jak pisaliscie, 2 koszyk nie jest dla nas jakis mocno korzystny. ale juz na to nie mamy wpływu i jak będzie, tak będzie;)


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 16:39

Zapraszam wszystkich na stronę kibicujemynaszym.pl .

Zrzesza ona wszystkich fanów polskich zespołów, którzy trzymają kciuki za wszystkie nasze ekipy w europejskich pucharach.

Moment o tyle odpowiedni na reklamę, bo już za dwa dni swoje zmagania Lidze Mistrzów rozpocznie Legia Warszawa. Tutaj mamy małe pole do dyskusji, bo o ile awans w nadchodzącej rundzie można traktować jako obowiązek piłkarzy stołecznego klubu, to upragniona faza grupowa nadal pozostaje kwestią dyskusyjną. Czy to już ten upragniony czas? :)


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 13:55

Tyle podobno zarobiły włoskie kluby ogółem za ostatni sezon w LM i LE. Nie wiem na ile jest to prawdziwa informacja, znalazłem gdzies na innym forum ;). Widać różnicę, między męczeniem się w LE, a LM. Przepaść.

Obrazek

David Amoyal @DavidAmoyal 3 min
The reason Juve earned more than Bayern in CL is market pool, since Sky and Mediaset in Italy pay high premiums to show matches (via GdS)

David Amoyal @DavidAmoyal 2 min
Juve receive a high share of the market pool because there were only 2 Italian teams in CL last season (via GdS)


Obrazek
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 13:58

Gdzieś na forum? Wrzucałem to w temacie Juventusu na pilka.pl, a wcześniej pokazał to kibic Milanu.

Zarobiliśmy bardzo fajną sumkę i aż prosi się by w przyszłym roku wynik był równie dobry. Niestety teraz tą kwotę trzeba będzie podgonić wynikami, ponieważ w tym roku w LM zagrają 3 drużyny (no chyba, że Milan się potknie), a nie jak w tamtym sezonie dwie.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 14:16

Il Fenomeno pisze:...
Ciężko mi wierzyć w rozpiskę, której autor robi babola w nazwie chyba najpopularniejszego obecnie klubu na świecie i tworzy jakieś dziwne konstrukcje w stylu "Paris Sg". I nikt go nie sprawdza? Śmierdzi tabloidem na kilometr.

:roll:


Zablokowany