O Bayernie: Bramkarze

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2013, 07:41

JuveCracow pisze:Przy drugiej bramce odbił piłkę w bok, więc ja się nie czepiam, nie jego wina, że obrońcy wracali zbyt wolno.
Raczej Lichtsteiner za wolno wychodził do przodu


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2013, 14:10

Tak przestraszonego ranga spotkania Buffona to ja chyba nigdy nie widziałem. Gigi nie ogarnął presji i przypadkowy pierwszy gol spowodował, że bardzo się spalił. Obrona dwóch groźnych strzałów nie zmienia tego, ze jego występ był słaby.

O ile pierwsza bramka padła po rykoszecie - uderzona silnie piłka napotykająca przeszkodę w postaci buta Vidala dostała przedziwnej rotacji, a Buffona jak każdy bramkarz przesuwał się w po linii bramkowej w kierunku, w którym najpierw zaczęła lecieć piłka. Nie winiłbym go za to, że 'nie doleciał'. Aczkolwiek to ten gol... No sam nie wiem czy nie był do wyjęcia...

O tyle drugi gol to w mojej opinii złe zachowanie Gigiego. Strzał techniczny z 25 metrów, nie mocny acz precyzyjny. Piłka skozłowała przed Buffonem, ale na powtórkach widać, że Gigi zdarzył się przemieścić w miejsce gdzie piłka leci. Taki strzał Buffon pewny siebie, Buffon w wysokiej formie, Buffon będący pewien swoich umiejętności by złapał. Mówię to z pełna odpowiedzialnością. To nie był trudny strzał, mimo kozła... Ale to też nie jest bramka na konto Buffona - strzał sparował do boku, a przy dobitce nic więcej nie mógł zrobić.

Co do reszty: denerwowało mnie krótkie rozgrywanie. Widać było nery gdy obrońcy byli pod pressingiem, Gigi z 3 razy podał niedokładnie lub w aut. Dodatkowo raz czy dwa nie zrozumiał się z obrońcami, gdy wychodził do prostopadłego podania, a obrońca go uprzedzał wybijając piłkę - brakowało komunikacji, a to wszystko spowodowane było ogromna presją i nerwowością.


Kilka słów o Neuerze: co miał złapać - złapał, co miał obronić, obronił bez większych problemów. Raczej dobrze i celnie wyprowadzał piłkę, czasami po prostu wybijając daleko na odgrywającego Mandzukicia. Z tym, że Juve nie utrudniło mu pracy prawie w ogóle...


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2013, 17:47

W meczu z Eintrachtem Neuer pokazał się z jak najlepszej strony, zwłaszcza w końcówce. Fantastyczna, instynktowna obrona groźnego strzału przez Neuera w 79. minucie nie pozwoliła ekipie z Frankfurtu wyrównać. Mimo, że wcześniej przez długi okres Bayern prowadził grę i trzymał gospodarzy na dystans, to Neuer był cały czas skoncentrowany i nie dał się zaskoczyć. W tej sytuacji (dośrodkowanie z prawej strony) obrońcy Bayernu wracali zbyt wolno (lub próbowali w jakiś średnio udany sposób złapać najpierw skrzydłowego, a potem wychodzącego do podania napastnika Eintrachtu na spalonym). Po chwili genialna interwencja Neuera nogami w 82. minucie - w końcówce gospodarze dążyli do wyrównania za wszelką cenę i co chwilę przedostawali się pod pole karne rozluźnionych już nieco Bawarczyków. Po kornerze Neuer kolejny raz w ciągu kilku minut instynktownie wybronił strzał - ten element w jego wykonaniu jest fenomenalny. Świetny refleks i koncentracja.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2013, 23:19

JuveCracow pisze:W meczu z Eintrachtem Neuer pokazał się z jak najlepszej strony, zwłaszcza w końcówce. Fantastyczna, instynktowna obrona groźnego strzału przez Neuera w 79. minucie nie pozwoliła ekipie z Frankfurtu wyrównać. Mimo, że wcześniej przez długi okres Bayern prowadził grę i trzymał gospodarzy na dystans, to Neuer był cały czas skoncentrowany i nie dał się zaskoczyć. W tej sytuacji (dośrodkowanie z prawej strony) obrońcy Bayernu wracali zbyt wolno (lub próbowali w jakiś średnio udany sposób złapać najpierw skrzydłowego, a potem wychodzącego do podania napastnika Eintrachtu na spalonym). Po chwili genialna interwencja Neuera nogami w 82. minucie - w końcówce gospodarze dążyli do wyrównania za wszelką cenę i co chwilę przedostawali się pod pole karne rozluźnionych już nieco Bawarczyków. Po kornerze Neuer kolejny raz w ciągu kilku minut instynktownie wybronił strzał - ten element w jego wykonaniu jest fenomenalny. Świetny refleks i koncentracja.
Bayern grał mecz o pietruszkę (ważną jedynie z prestiżowego punktu widzenia), ale wyszedł najmocniejszym składem. Mam nadzieję, że odbije się to w ich nogach we środę.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2013, 09:26

Neuer przeżywał ostatni mecz ligowy FCB w wyjątkowy sposób (news - gęsia skórka Neuera). Tak czy siak, po wygraniu ligi, Neuer ciągle pozostaje głodny kolejnych sukcesów:

"To był bardzo dobry sezon dla nas, aż do teraz. Możemy być dumni z naszej dyspozycji w lidze" powiedział Kickerowi 27-latek. "Jednakże, jeżeli sezon zakończymy tylko z jednym tytułem, będziemy rozczarowani. Mamy bardzo wysokie aspiracje i nauczyliśmy się (w zeszłym sezonie), jak to jest kończyć sezon z pustymi rękoma".
Manuel dodaje: "Dodatkowa motywacja, którą wyciągnęliśmy (z przegranych w poprzednim sezonie), pomogła nam. Solidarność i wszystko co dzięki temu powstało w drużynie było dla nas dobre. Oczywiście wiemy, że mamy przed sobą w środę bardzo ważny mecz, ale mamy także brawo być ludźmi i cieszyć się chwilą. Dla mnie kluczowe jest jednak skoncentrowanie się na dwóch innych turniejach (Liga Mistrzów i DFB-Pokal)". (cała wiadomość)


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2013, 22:52

W pierwszej połowie obaj bramkarze dostali okazję, by się wykazać - najpierw Neuer świetnie wybronił strzał Pirlo z wolnego, a w 39. minucie Buffon pokazał Alabie, że ponowne pokonanie Supermana strzałem z dystansu nie będzie łatwym zadaniem. Might trick me once, I won't let you trick me twice :P Przy pierwszej bramce Gigi moim zdaniem zrobił, co mógł, zawiodła asekuracja - Mandzukic miał wystarczająco dużo swobody, by skutecznie dobić.


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2013, 23:04

JuveCracow pisze:W pierwszej połowie obaj bramkarze dostali okazję, by się wykazać - najpierw Neuer świetnie wybronił strzał Pirlo z wolnego, a w 39. minucie Buffon pokazał Alabie, że ponowne pokonanie Supermana strzałem z dystansu nie będzie łatwym zadaniem. Might trick me once, I won't let you trick me twice :P Przy pierwszej bramce Gigi moim zdaniem zrobił, co mógł, zawiodła asekuracja - Mandzukic miał wystarczająco dużo swobody, by skutecznie dobić.
Moim zdaniem właśnie przy pierwszej bramce Gigi zachował się źle. Patrząc na powtórki w zwolnionym tempie można było zauważyć złe ułożenie dłoni, które powinny wybijać piłkę bardziej do boku. Oczywiście "+" należy się za refleks dzięki któremu w ogóle "skutecznie" interweniował. Przy dobitce oczywiście bez szans.

Biorąc pod uwagę dwumecz niestety nie mogę podsumować naszego bramkarza inną oceną niż 3/6.

Natomiast Neuer nie pokazał nic szczególnego. Imponował mi tylko jego spokój i dalekie wyrzuty. Miota piłką niczym jego dzielni krajanie z achtung, granate!!! na ustach :lol:


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 18:27

Za nami 186. Derby Bawarii. Dziś w bramce Bayernu wystąpił Tom Starke. Nie miał wiele pracy - pierwszy celny strzał goście oddali dopiero w 44. minucie meczu, a rezerwowy golkiper FCB był dobrze ustawiony i z łatwością wyłapał uderzaną przez Markusa Feulnera piłkę. Już dwie minuty po zmianie stron Starke został poddany pierwszej trudnej próbie, gdy sędzia podyktował rzut karny dla Norymbergi - Rafinha, zdaniem arbitra, faulował w tej sytuacji Essweina. Bramkarz FCB dobrze wyczuł intencje wykonującego rzut karny doświadczonego, 36-letniego Belga Simonsa i pewnie wybił piłkę.

Zdaniem serwisu bayern.munchen.pl, później "gwiazdą spotkania został znowu Starke, który najpierw obronił świetny strzał z dystansu Kiyotake, a później wybronił strzał głową z kilku metrów Pera Nilssona". Również kilka minut przed końcem meczu Starke zaimponował spokojem i koncentracją, wyłapując strzał Essweina z dalszej odległości. Bardzo dobry występ dublera Neuera.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 18:40

Może obecnie Neuer jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie...Ale sobie przypomnijmy Buffona tak z lat 2000-2006-08 :P ...Przez lata był najlepszy sam lub z Cassilasem...Po tylu latach dziś i tak prezentuje świetną formę więc takie porównywania nie mają większego sensu...Jeśli Neuer pogra na najwyższym poziomie następne 10 lat to będzie można oceniać czy jest słabszy lub tej samej klasy jaką posiada Gigi czy może nawet lepszy. :ok:


Zablokowany