O Bayernie: Trenerzy

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2013, 12:06

pan Zambrotta pisze:będziesz odświeżał każdy temat?

Jedynym plusem porażki z bayernem miał być koniec tej nieszczęsnej akcji
O tym, co dalej z akcją, możesz przeczytać tutaj - jeśli jesteś zainteresowany naszą pracą i projektem "Wielcy rywale", to zapraszam do dyskusji :)

W tym temacie publikujemy wypowiedzi trenerów i działaczy Bayernu (wraz ze źródłami) oraz opinie na temat obecnego trenera FCB Heynckesa, przyszłego - Guardioli i tego, jak Conte wypada na ich tle. Ponieważ temat (podobnie jak dwa inne, "Historia rywalizacji" i "Piłkarze Juve i Bayernu w reprezentacjach" jest "krótszy" niż pozostałe, zaproponowałem połączenie tych trzech tematów w segment "O Bayernie: Ciekawostki", o czym możesz przeczytać w zalinkowanym wyżej poście. Napisałem już wczoraj, że biorę odpowiedzialność za dalszy los założonych tematów :wink:

Moim zdaniem Heynckes za takie wypowiedzi jak przytoczona wyżej zasługuje na nasz szacunek. Sam potrafi go okazać. Przyjemnie czyta mi się jego słowa. Uważam, że szkoleniowiec FCB jest człowiekiem z klasą, który często ma do powiedzenia coś ciekawego.


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 07:23

Losowanie 1/2 finału tegorocznej edycji Champions League już za nami, pojawiły się także pierwsze komentarze, w których Bawarczycy pokusili się między innymi o porównanie Dumy Katalonii i ćwierćfinałowego rywala FC Hollywood, Starej Damy.

"Jestem bardzo zadowolony z losowania" - stwierdził Karl-Heinz Rummenigge. "To będzie bardzo atrakcyjny pojedynek. Jednak jest to o wiele trudniejszy rywal niż Juventus" - dodał Niemiec. Bilans Bayernu przeciwko Barcelonie jest dodatni - 3 zwycięstwa, 2 remisy oraz jedna porażka. (cała wiadomość)

Matthias Sammer po losowaniu oświadczył: "Zakładamy, że zagramy w finale, to nasz cel. Potrzebujemy dwukrotnie dobrego planu i dwa razy dobrego dnia i formy. Barcelona jest silna, ale i my staliśmy się mocniejsi. W chwili obecnej jesteśmy postrzegani jako wielka drużyna, ale jako całkiem wielka drużyna musimy jeszcze zdobyć ten puchar!". Dyrektor sportowy Monachijczyków ma już plan, w jaki sposób rekordowy mistrz Niemiec może wyłączyć z dalszych rozgrywek 21-krotnego Mistrza Hiszpanii. Sammer ostrzega: "Musimy być bardzo zagęszczeni przeciwko Messiemu. Messi, Xavi, Iniesta są kluczowymi graczami, Puyol jest liderem i duszą drużyny. Jestem optymistą" - zakończył dyrektor sportowy Bawarczyków. (cały news)

Tymczasem trener Gwiazdy Południa, Jupp Heynckes na gorąco powiedział: "Bayern przeciwko Barcelonie to spotkanie gigantów w Lidze Mistrzów europejskich rozgrywek. Cieszę się na myśl o tych dwóch magicznych piłkarskich nocach".

wypowiedzi ćwierćfinałowych pogromców Juve po losowaniu kolejnej fazy LM

Ciekawa dyskusja wywiązała się w sprawie ewentualnych wskazówek, jakich Bayernowi przed konfrontacją z Barceloną miałby udzielić były szkoleniowiec Dumy Katalonii i przyszły trener Bawarczyków, Pep Guardiola. Zaczął Juergen Klopp: "Założę się o swój tyłek, że panowie Sammer oraz Guardiola będą ze sobą rozmawiać. Ale to jest bez znaczenia, bo Pep nie będzie brał udziału w tych spotkaniach" - stwierdził trener BVB. Prezes rady nadzorczej Bayernu Karl-Heinz Rummenigge podkreśla, że niemieccy giganci nie będą prosić o porady swojego przyszłego szkoleniowca: "Guardiola jeszcze tutaj nie pracuje, mamy na ławce trenerskiej osoby godne zaufania. Jupp Heynckes zna Barcelonę lepiej niż swój zespół".

A co o tym sądzi Jupp Heynckes? "Proszę szanować mnie i moją pracę. Nie zamierzam się z nikim konsultować" - oświadczył trener Bayernu w odpowiedzi na pytanie o to, czy będzie rozmawiał z Guardiolą na temat spotkania z Barcą. "Zobaczymy dwa zupełnie inne spotkania. Obie drużyny kochają atakować, do tego grają solidnie w defensywie i mają dyscyplinę taktyczna. Przed meczem z Juventusem powiedziałem, że pierwszy mecz na własnym boisku nie stawia nas na straconej pozycji. Camp Nou to świetny stadion i możemy się spodziewać fantastycznej atmosfery. Znam hiszpański futbol bardzo dobrze, bo od zawsze mnie interesuje odkąd opuściłem Hiszpanie. Barca to nie tylko Messi, ma wielu świetnych graczy jak Xavi, Iniesta, Busquets, Fabregas czy Villa" - zakończył obecny trener Bayernu. (cała wiadomość)

Guardiola obserwuje spotkania Bayernu w telewizji. Nie chce pojawiać się na Allianz Arenie i zakłócać spokoju wokół klubu. "Nie jest zaproszony. Nie chce przeszkadzać Juppowi oraz klubowi. Jest na tym punkcie bardzo wyczulony, dobrze to o nim świadczy" - powiedział Rummenigge. Matthias Sammer dodał z uśmiechem: "Przecież on też jeszcze nie pokonał Barcelony". Tylko były prezydent bawarskiego klubu, Franz Beckenbauer w telewizji Sky stwierdził, że "To na pewno będzie dobre, aby uzyskać kilka wskazówek od Guardioli". (źródło)


Zablokowany