O Bayernie: Defensywa

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 15:29

Za udzielenie akcji wsparcia dziękujemy redakcji serwisu FCBayern.pl

http://fcbayern.pl/news/Bayern-vs-Juve- ... bicow-1574

Zapraszamy polskich kibiców Bayernu do wzięcia udziału w dyskusji!

Obrazek Już 2 kwietnia Juventus, po raz pierwszy od siedmiu lat, zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Przeciwnicy Starej Damy, Bayern Monachium, zmierzają pewnie po mistrzostwo Niemiec, są też uważani za jedną z najgroźniejszych ekip spośród tych, które w obecnej edycji Champions League pozostały jeszcze na placu boju.

Jaki jest sposób na pokonanie Bawarczyków? Na co zwrócić uwagę? Rozpoczynamy* dyskusję "Sposób na Bayern", która, by uniknąć częstego w zbiorczych tematach chaosu, została podzielona na dziesięć segmentów - każdemu zagadnieniu poświęcony jest odrębny temat. Pytania pomocnicze, zawarte w każdym z nich są jedynie wskazówką dotyczącą najważniejszych dla konkretnej kwestii spraw - wypowiedź i polemika w każdym z tematów może mieć swobodny charakter, o ile w jakimś stopniu dotyka postawionego poniżej tłustym drukiem problemu. Prosimy* o wybór z naszego menu jednego lub kilku interesujących Was tematów.

Zapraszamy* do dyskusji.

* - akcję przygotowuje zespół w składzie: ewerthon, francois, JuveCracow, Negri, stahoo i szczypek.

Obrazek



Poruszane w tym temacie zagadnienie to:

Defensywa: która formacja obronna robi na Tobie większe wrażenie i dlaczego? Czym różni się gra w destrukcji obu ekip? Jak oceniasz udział obrońców obu zespołów w konstruowaniu akcji? Boczny obrońca, wingback - który zespół dysponuje lepszymi bokami obrony / pomocy?




--- --- --- --- --- --- --- -- --- --- --- --- -- --- - --- --- --- --- --- --- --- ---



Postawa turyńskich wingbacków bedzie moim zdaniem jedną z kluczowych kwestii jesli idzie o rywalizację z Bayernem, który zwykle korzysta z bardzo ofensywnie usposobionych skrzydłowych w prowadzeniu ataku. Jeśli trójka stoperów Juventusu nie zagra wystarczająco "rozciągnięta", a skrajni (Barzagli? Chiellini?) spośród trójki środkowych obrońców Juve nie będą wystarczająco często wspomagac w kryciu wracajacych do obrony wingbacków, Bawarczycy moga wykorzystać posiadane atuty na flankach. Będzie to tym wazniejsze, ze na jednego wingbacka Juve moze czesto przypadac dwoch graczy Bayernu, nominalny skrzydlowy i włączajacy się w akcję ofensywną boczny obrońca. Z kolei na Bonucciego nacisk wywierac będzie pewnie tylko jeden wysoki napastnik FC Hollywood, wiec jeśli za często włączającym sie do ataku Kroosem wróci ktoś z tria MVP (zapewne Pirlo) to asekuracja powinna byc wystarczajaca, ale doswiadczony rozgrywajacy Juventusu moze z uplywem czasu coraz wolniej powracac za mlodym Niemcem. W takim wypadku wpuszczenie przez Conte w drugiej połowie defensywnego pomocnika może być dobrym pomysłem, ale pytanie za kogo, bo nacisk pary naszych napastników (badz wysunietego snajpera i np. Pogby) na parę stoperów Bayernu powinien byc stały.
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2013, 07:17 przez JuveCracow, łącznie zmieniany 2 razy.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 15:41

Jestem ciekaw postawy naszych 'kloców drewna' czyli Barzagliego, Bonucciego i Chielliniego w starciu ze zwrotnymi i niskimi napastnikami Bayernu jak Robben, Ribery i Mueller. Cały czas jestem zdania, że finał Euro12 nie był przypadkiem i nasi obrońcy mogą mieć wiele problemów z technicznie grającymi rywalami, bazującymi na szybkości, zwrotności i technice. Zobaczymy jak to będzie.

Z drugiej strony defensywa Bayernu wydaje mi się ich najsłabsza formacją. Oprócz Lahma, który jest gwiazdą tej formacji, mamy tam do czynienia z Dante i van Buytenem. Bradstuber uważany za przyszła gwiazdę, chyba nadal nie doszedł do pełni sił po ciężkiej kontuzji? Na lewej Alaba lub Contento. Widzę pewne szanse dla naszych napastników :)


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 16:33

mixery pisze:b]Poza tym za asekuracje skrzydeł odpowiada zazwyczaj WB[/b] i któryś ze ŚP, dopiero jak napastnicy zbliżają się do środka to odpowiedni ŚO wychodzi do asekuracji.
Mysle, ze zadanie pilnowania Ribery'ego dostanie Lichtsteiner. Oby sobie poradzil.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 16:34

Kogut W. pisze:Po jaką cholerę rozkładać dyskusję o dwóch spotkaniach na pięćdziesiąt tematów? :stop: Jest temat o Lidze Mistrzów, niedługo pojawi się temat meczowy (przypominam, że przed nami jeszcze Inter), a tu dowalili dziesięć bliźniaczych wątków. Robimy podnietę tym ćwierćfinałem, jakbyśmy byli jakąś Wisłą Kraków, czy diabli wiedzą jakim kopciuszkiem. Też nie mogę doczekać się meczu, ale bez przesady.
oj tam podjarka jakas musi byc :D nie mam nic przeciwko budowaniu emocji od dnia dzisiejszego, dla Bayernu byc moze to chleb powszedni i nie jaraja sie tym tak, bo oni w tych rozgrywkach są co roku i co roku dochodzą bardzo wysoko w tych rozgrywkach, jednak gdyby Bayern byl w takiej sytuacji w jakiej bylo Juve, spadek na dno po Calciopoli, potem nieudane proby odrodzenia i klapa w LM w 2009 roku az tu nagle przychodzi sezon 2011/2012 w ktorym Juve odradza sie wygrywajac lige bez porazki a teraz w LM natrafiajac w cwiercfinale w ktorym nie uczestniczylismy 7 lat na Bayern :-D


/
wiemy napewno jedno, nie bedzie Badstubera i zawieszonego za kartki dobrze czytajacego gre w destrukcji Javiego Martineza.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 16:39

@Bazyliszek

Javi Martinez zawieszony? Gdzie to przeczytałeś? :) Bo jak ja szukałem informacji, to nic o nim nie było... Ale miałem lipne źródło.


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 16:55

stahoo pisze:Jestem ciekaw postawy naszych 'kloców drewna' czyli Barzagliego, Bonucciego i Chielliniego
to jak nazwiesz van Buytena? Czekam na propozycje :P
mixery pisze: Z Bonuccim już jest trochę gorzej,
Gra samego Bonucciego w tym sezonie świetna, nawet Marrone w rewanżowym meczu z Celtikiem próbował w jednej akcji identycznie jak Bonucci wyprowadzić piłkę, widać że grając wtedy na jego pozycji brał z Leonardo przykład. Choć można też zwalić to na karb przyzwyczajeń Marrone z gry w drugiej linii ze go do starej dobrze znanej pozycji ciagnie

Byłem bardzo sceptyczny kiedy Bonucci przychodził do nas te trzy lata temu, a teraz imponuje mi jego pewność na środku i w wybijaniu piłki, i w rozpoczynaniu akcji. Chociaż przeciwko drużynie która miałaby zamiast "wieżowca" parę nizszych technicznych napastników wolałbym oglądać trójkę Caceres - Barzagli - Chiellini, to w przypadku ekip grających z napastnikiem typu Gomeza czy Mandzukicia nie wyobrazam sobie zeby do pojedynkow glowkowych z nimi Bonucciego zabraklo
mixery pisze:Alaba i Lahm są dobrzy, ale bardzo ofensywni. Nie mniej biorąc pod uwagę że u nas na skrzydle zazwyczaj jest tylko jeden gracz, nie powinno to być dla nich wielkim problemem.
Też tak mysle, raczej powinniśmy szukać szansy w środku, tym bardziej, ze Lichy z np. Peluso po drugiej stronie beda musieli co chwile wracac zeby pokryc skrzydlowych Bayernu. Jak sobie przypomne jakim pięknym wykopem do przodu Peluso rozpoczął akcję, której wykończenie ustawiło cały pierwszy mecz 1/8 finału to chce sie skakac :happy: Nie wiem czy dla Peluso nie byloby idealna rola bycie po prostu bocznym obronca w 4-4-2 - do gry w destrukcji idealne warunki fizyczne, ciag na bramke w sam raz, zeby wspierac skrzydlowego. Kiedy jest jedynym graczem na lewej flance bywa, ze spoznia sie z powrotem i potem gra bardzo ostro - obawiam sie, czy wlasnie to nie będzie nasz newralgiczny punkt w meczach z Bayernem: dwóch na jednego po lewej stronie, wsparcie flanki przez Chielliniego będzie tutaj kluczowe, albo tak jak pisze mixery któregoś z ŚP, Pogby czy Markiza po tej stronie


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 17:24

stahoo pisze:@Bazyliszek

Javi Martinez zawieszony? Gdzie to przeczytałeś? :) Bo jak ja szukałem informacji, to nic o nim nie było... Ale miałem lipne źródło.
Odpowiem za kolegę. Według oficjalnej strony UEFA ma on 3 żółte kartki. Ostatnią zdobył w rewanżowym meczu z Arsenalem (wcześniej z Lile 23 października i Valencia 20 listopada), czyli wygląda na to, że jest zawieszony teraz.


Pajo1906

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2007
Posty: 349
Rejestracja: 23 maja 2007

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 17:31

Martinez jest zawieszony na 100%, podczas Meczu Bay-Ars szczególnie się przyglądałem czy komuś nie wyskoczy " misses next match " :smile:


Obrazek
mixery

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2009
Posty: 295
Rejestracja: 23 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 18:26

@JuveCracow mówiąc że z "Bonuccim jest gorzej" miałem na myśli jego zwrotność i szybkość. Samym umiejętnościom nie mam nic do zarzucenia, od czasów LDN się wyrobił, wbrew woli hejterów :C .


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 19:04

szczypek pisze:
stahoo pisze:@Bazyliszek

Javi Martinez zawieszony? Gdzie to przeczytałeś? :) Bo jak ja szukałem informacji, to nic o nim nie było... Ale miałem lipne źródło.
Odpowiem za kolegę. Według oficjalnej strony UEFA ma on 3 żółte kartki. Ostatnią zdobył w rewanżowym meczu z Arsenalem (wcześniej z Lile 23 października i Valencia 20 listopada), czyli wygląda na to, że jest zawieszony teraz.
Wlasnie patrze i wychodzi na to ze Szwaini tez powinien pauzowac, razem z Martinezem? Oboje maja 3 zolte kartki? Czy w przypadku 2 meczy pod rząd z czystym kontem to sie 'czysci'?

Bylo by to prawdopodobne gdyz Chiellini takze wtedy by nie gral,a jak wiadomo nie jest zawieszony.

Wedle przepisu o kartkach, 3 zolta powoduje zawieszenie oraz kazda nastepna nieparzysta.

Wedle tego zagrozeni to:

Bayern:
-Dante
-Lahm


Juventus:
-Lichstainer
-Marchisio
-Vidal

Uzycie Pogby bylo by dobre gdyz Francuz moglby troszke ostro pograc, gdyz konto ma czyste.
W rewanzu mozna jechac all-in gdyz kartki sie 'kasuja' przed półfinałami.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Szaq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 sierpnia 2011
Posty: 433
Rejestracja: 16 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 19:31

Defensywa Bayernu jest na pewno ich najsłabszym punktem, ale podczas ataku pozycyjnego na prawdę ciężko ich zaskoczyć. Lahm i Alaba są również niezwykle groźni ofensywie, ale często zaniedbują zadania obronne. Zwłaszcza młodemu Austriakowi zdarza się gubić krycie lub łamać linie spalonego zwłaszcza przy szybkich kontratakach. Do tego dochodzi niepewny Van Buyten. Z pewnością obrona Niemców nie jest szczelnym murem.


Nedved1983

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 lutego 2012
Posty: 640
Rejestracja: 26 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 19:39

Chiellini się wyczyścił w 1 meczu z Celtami, wtedy odbył zawieszenie.
to będzie ciekawy pojedynek, oni maja napad a my defensywę. niby najlepszą obroną jest atak... ale to defensywą zdobywa się mistrzostwa ;)


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 24 marca 2013, 19:40

iltalismano pisze:Wlasnie patrze i wychodzi na to ze Szwaini tez powinien pauzowac, razem z Martinezem? Oboje maja 3 zolte kartki? Czy w przypadku 2 meczy pod rząd z czystym kontem to sie 'czysci'?
Niemiec już swoje odcierpiał. Z powodu zawieszenia nie zagrał w rewanżowym meczu z Arsenalem.


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 27 marca 2013, 10:12

z tematu dotyczącego taktyki:
Willy pisze:W pierwszym składzie spodziewać się można bardziej Boatenga niż Van Buytena :)
A propos Boatenga. Chcąc znaleźć sposób na pokonanie FCB, warto brać przykład z tych, którzy zdołali w tym sezonie pokonać Bawarczyków. W Bundeslidze Bayern jak do tej pory przegrał tylko jedno ligowe spotkanie - i to na własnym stadionie - 28 października ubiegłego roku z Bayerem Leverkusen.

Skrót spotkania:

http://www.espn.co.uk/football/sport/vi ... 76789.html

Aptekarze pokonali Die Roten 2:1, a bramki zdobyli wówczas Stefan Kiessling i Sidney Sam. Przy drugiej bramce dla Leverkusen spory udział miał właśnie wspomniany przez Ciebie Boateng, który najpierw nie upilnował w polu karnym gracza gości (od 00:54 na skrócie spotkania - wychodzący do dośrodkowania Sam urywa się Boatengowi), a potem to od Boatenga odbiła się piłka, myląc kompletnie Neuera i wpadając do bramki. Serwis FCBayern.pl w pomeczowych ocenach uznał parę stoperów Dante - Boateng za najsłabszych graczy tamtego spotkania. Według goal.com to Boateng był wtedy najgorszy na boisku - zarówno w opinii redaktorów serwisu, jak i czytelników. Na temat postawy samego Boatenga w jedynym przegranym przez Bayern w tym sezonie ligowym meczu możemy przeczytać:
FCBayern.pl po przegranym meczu z Leverkusen pisze:Ocena Jeroma była dla nas najtrudniejszą notą do wystawienia. Boa co prawda zawinił przy bramkach Bayeru Leverkusen, jednak w dużej mierze towarzyszył mu pech. Nie tłumaczy to jednak błędów Jeroma. Jest to z pewnością jeden z najgorszych o ile nie najsłabszy występ młodego Niemca. Boateng szybko będzie chciał wymazać to spotkanie ze swojej pamięci. Pozytywem, którego dojrzeliśmy w występie Jeroma jest jego ogromne zaangażowanie i chęć wygrywania.
Fan FCB, zbakany92 pisze:Ja dla mnie Boa za nisko oceniony, może i zawalił przy drugim golu, ale to co mi się podobało w jego grze, to to że starał się wziąć odpowiedzialność na siebie, sam brał się za rozgrywanie piłki, bo widział że pomocnikom nie bardzo to wychodzi.
Ciekawe było ustawienie Bayernu w tamtym spotkaniu i dokonywane zmiany: David Alaba zaczął mecz jako lewy pomocnik, zastępując Ribery'ego:
FCBayern.pl o grze Alaby w meczu z Bayerem pisze:Najpierw, w roli skrzydłowego starał się jak najlepiej zastąpić Ribery'ego, angażując się w większość akcji ofensywnych i oddając groźne strzały na bramkę. W drugiej połowie powrócił na pozycję lewego obrońcy, jednak bardzo odpowiedzialnie wykonywał swoje obowiązki w defensywie i ofensywie.
W przerwie nastąpiły pierwsze przetasowania w ekipie FCB, a grającego na lewej stronie obrony Die Roten Badstubera zastąpił Xherdan Shaqiri. Powrót Alaby na lewą flankę został wyżej pozytywnie oceniony przez redakcję FCBayern.pl, jednak to właśnie po dośrodkowaniu z flanki, za którą odpowiadał Alaba padła decydująca bramka. Z kolei przy pierwszej bramce (od 00:26 na skrócie meczu) grający bardzo ofensywnie Philipp Lahm powracając, nie zdołał skutecznie wybić piłki, i Kiessling, korzystając z błędu kapitana Bayernu, wpakował piłkę do bramki.

Ciekawie prezentują się statystyki tamtego spotkania: przewaga Bawarczyków w rzutach rożnych - 14:2, w strzałach - 25:5, w posiadaniu piłki - ponad 62% przy niecałych 38% Bayeru, w dośrodkowaniach- 29:4 na korzyść Bayernu, skuteczne podania: 535 do 213 dla FCB. Zwycięzcy z Leverkusen przodowali jedynie w trzech aspektach: faule (17:16), pokryty dystans (125,5 km przebiegnięte przez Aptekarzy przy 118,8 prowadzącego grę Bayernu) no i bramki - 2:1.

Pełen opis meczu:

http://fcbayern.pl/news/Leverkusen-triu ... serii-1168

Pytanie do fanów Bayernu i osób regularnie oglądających mecze Bundesligi: Czy w ostatnich miesiącach zdarzyło się Boatengowi popełnić podobne błędy? A jeśli chodzi o Alabę i Lahma: ze względu na styl gry obaj dają drużynie wiele w ofensywie, a jak oceniacie ich pracę w destrukcji?


Willy

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 marca 2013
Posty: 11
Rejestracja: 25 marca 2013

Nieprzeczytany post 27 marca 2013, 14:00

Lahm to klasa światowa i w ataku, i w obronie. Alaba to taki dobry materiał na klasowego obrońcę, ale cały czas musi się uczyć. Z takim Arsenalem grał fatalnie, a w dwumeczu z realem był jednym z najlepszych zatrzymując do spółki z Lahmem Ronaldo. Ale ogólnie co do boków jestem pewny, że dadzą radę. Boateng nie gra regularnie bi dostał tą czerwoną z bate i ogrywalismy Van Buytena. Teraz wraca do składu i póki co gra dobrze, ale to on jest naszym najsłabszym punktem. Czasami zdarza mu się jakby wyłączyć myślenie i łapie głupie kartki albo odpuszcza krycie. Do tego tragicznie wyprowadza piłkę.


Zablokowany