Włosi talentem stojo.

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 16:59

Zapomniało mi się o tych ME do lat 17, teraz czytam, że w piątek o 18 zagrają w finale z Rosyją. Mecz pewnie na eurosport.


ObrazekObrazek
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 00:28

Włosi U17, ostatecznie przegrali z Ukrainą po rzutach karnych w finale Mistrzostw Europy. Oglądałem pierwszą połowę, zdecydowanie dominowali, więc nie wiem co się tam wydarzyło, że nie udało się wepchnąć tej piłki w regulaminowym czasie gry.

Tymczasem rozpoczęły się kolejne młodzieżowe mistrzostwa - ME do lat 19. Na nich również grają Włosi. Pierwszy mecz wygrany z Ukrainą 1-0. W piątek o 14 kolejny mecz (Turcja). Mecze za pośrednictwem internetu, bo w programie eurosportu nic nie widziałem. Tutaj kronika z pierwszego meczu http://www.uefa.com/under19/season=2013 ... index.html

Za jakiś czas ME do lat 21 na które czekam najbardziej, tym bardziej, że jedzie na nie min. Verratti, Florenzi czy starszy Insigne (młodszy jutro gra z Turcją)


ObrazekObrazek
dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 08:11

De Rossi pisze:Włosi U17, ostatecznie przegrali z Ukrainą po rzutach karnych w finale Mistrzostw Europy. Oglądałem pierwszą połowę, zdecydowanie dominowali, więc nie wiem co się tam wydarzyło, że nie udało się wepchnąć tej piłki w regulaminowym czasie gry.

Tymczasem rozpoczęły się kolejne młodzieżowe mistrzostwa - ME do lat 19. Na nich również grają Włosi. Pierwszy mecz wygrany z Ukrainą 1-0. W piątek o 14 kolejny mecz (Turcja). Mecze za pośrednictwem internetu, bo w programie eurosportu nic nie widziałem. Tutaj kronika z pierwszego meczu http://www.uefa.com/under19/season=2013 ... index.html

Za jakiś czas ME do lat 21 na które czekam najbardziej, tym bardziej, że jedzie na nie min. Verratti, Florenzi czy starszy Insigne (młodszy jutro gra z Turcją)
Swoją drogą kapitanem U-19 jest Daniele Rugani - zawodnik Primki Juve, podobno bardzo utalentowany.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 10:42

dp10 pisze:
De Rossi pisze:Włosi U17, ostatecznie przegrali z Ukrainą po rzutach karnych w finale Mistrzostw Europy. Oglądałem pierwszą połowę, zdecydowanie dominowali, więc nie wiem co się tam wydarzyło, że nie udało się wepchnąć tej piłki w regulaminowym czasie gry.

Tymczasem rozpoczęły się kolejne młodzieżowe mistrzostwa - ME do lat 19. Na nich również grają Włosi. Pierwszy mecz wygrany z Ukrainą 1-0. W piątek o 14 kolejny mecz (Turcja). Mecze za pośrednictwem internetu, bo w programie eurosportu nic nie widziałem. Tutaj kronika z pierwszego meczu http://www.uefa.com/under19/season=2013 ... index.html

Za jakiś czas ME do lat 21 na które czekam najbardziej, tym bardziej, że jedzie na nie min. Verratti, Florenzi czy starszy Insigne (młodszy jutro gra z Turcją)
Swoją drogą kapitanem U-19 jest Daniele Rugani - zawodnik Primki Juve, podobno bardzo utalentowany.
Niestety jest to zawodnik Empoli wypozyczony do Juve z opcja pierwokupu. Mozliwe ze z niej skorzystamy :)


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 14:48

De Rossi wiesz coś więcej nt. wychowanka Parmy - Alberto Cerriego? W tym sezonie zadebiutował w Serie A wchodząc na ostatni kwadrans w wygranym meczu z Pescarą. W tamtej chwili nie miał jeszcze skończonych 17 lat, a w młodzieżówkach Italii radzi sobie nieźle - biegając nawet z opaską kapitańską. Na YT jest m.in. skrót spotkania z Angolami na ich terenie gdzie wbił im 2 z 3 goli (@łosi wygrali 3:2). Wspominam o nim, bo ze świecą szukać włoskiego napadziora co mierzy 1.90m, strzela gole w reprezentacji i w wieku 16 lat zaczyna pukać do drzwi pierwszego zespołu takiej Parmy. Chłopak wpisuje się w ItalJuve i bycie tym odgrywającym/wykańczającym.

PS. Pisząc tego posta natrafiłem na info sprzed 3 dni -> La Juve ha bloccato Alberto Cerri, astro nascente della Primavera del Parma e dell'Under 17


Obrazek
dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 15:45

meda11 pisze:PS. Pisząc tego posta natrafiłem na info sprzed 3 dni -> La Juve ha bloccato Alberto Cerri, astro nascente della Primavera del Parma e dell'Under 17
Parma już to zdementowała.


De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 16:13

No, zachodzę do domu po pracy i ładny wynik Włochów na ME U19 dzisiaj. 5-1, tyle, że w dupę. Od Turków (na pohybel Muzułmanom). Po 1 połowie było 1-1, w 2 dwa karne i czerwona kartka młodego Insigne. Oglądał ktoś?

meda11 pisze:De Rossi wiesz coś więcej nt. wychowanka Parmy - Alberto Cerriego?
Nie. Wiem tyle, co Ty - że grał już kilkanaście minut w Parmie i tyle co go widziałem na ME U17. Warunki fizyczne dają mu niesamowitą przewagę w swojej kategorii wiekowej i wygrywa wszystkie walki powietrzne i przepchnięcia, ale w dorosłej piłce już nie będzie tak kolorowo. Reasumując, nic nie wiem.


ObrazekObrazek
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 maja 2013, 22:23

Została ogłoszona 23-osobowa kadra Italii na ME do lat 21:

BRAMKARZE: Bardi (Novara), Colombi (Modena), Leali (Virtus Lanciano)

OBROŃCY: Bianchetti (Verona), Biraghi (Cittadella), Caldirola (Brescia), Capuano (Pescara), Crimi (Grosseto), Donati (Grosseto), Regini (Empoli).

POMOCNICY: Bertolacci (Genoa), Florenzi (Roma), Insigne (Napoli), Marrone (Juventus), Rossi (Brescia), Sansone (Parma), Saponara (Empoli), Verratti (Paris St. Germain).

NAPASTNICY: Borini (Liverpool), Destro (Roma), Gabbiadini (Bologna), Immobile (Genoa), Paloschi (Chievo).


Z jednej strony fajnie, że Verratti jedzie na turniej do Izraela bo to zwiększy szanse tej reprezentacji, z drugiej szkoda - chciałoby się go zobaczyć na Pucharze Konfederacji. Ale Pirlo.. to jego ostatnie mecze dla reprezentacji, trzeba się przyglądać każdej minucie i doceniać ją. Na Marco tak czy inaczej przyjdzie za chwile czas.
Saponara. Ciekawy zawodnik po dobrym sezonie w Serie B, ciekawe czy dostanie swoje szanse w Milanie.


Włosi są w grupie z Anglią, Izraelem i Norwegią. Pierwszy mecz już 5 czerwca z Anglią. Italia jest najbardziej utytułowaną reprezentacją tej kategorii wiekowej (5 mistrzostw), a w 2000 roku graczem turnieju został Pirlo (1996 - Cannavaro, 2004 - Gilardino).


ObrazekObrazek
Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2013, 19:29

De Rossi, a jesteś w stanie wymienić fundamenty kadry, które tworzą konkretni zawodnicy? Jaką formacją grają młodsi i czy jest to adaptacja taktyki starszych? Kogo w ogóle można się spodziewać na konkretnych pozycjach, a kto jest raczej na końcu przy ustalaniu wyjściowych jedenastek?
Mam nadzieję, że Leali jest podstawowym bramkarzem :D
Czy jakiekolwiek mecze będą transmitowane na Eurosporcie? Wiem, że dzisiejszy z Anglią nie jest przewidziany na żadnej z dwóch platform :? A może są one dostępne na innych kanałach?


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2013, 20:12

Wyjściowy skład na Anglię: Bardi; Donati, Bianchetti, Caldirola, Biraghi; Florenzi, Marrone, Verratti, Insigne; Borini, Immobile.

Ciekawie będzie.


De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2013, 20:13

Mecz jest na RaiTre.
Leali jest 2, czy jak wskazuje numer na bluzie 3 bramkarzem. W zasadzie to i tak nieistotne - pierwszym bramkarzem jest Bardi z Interu. W obronie przez eliminacje królował Caldirola, zdecydowanie wyróżniał się, grał zawsze najpewniej i najlepiej, jego partner to dla mnie niewiadoma. Bianchetti w zasadzie nie był częścią tej reprezentacji, wskoczył nagle, po kilku meczach w Veronie. Czytałem, że końcowe mecze w Serie B bardzo dobre w jego wykonaniu i Hellas chce wziąć go na następny sezon z Interu do siebie na środek, już na pierwszoligowe boiska. Włosi grają ustawieniem 4-4-2, ale w trakcie meczu przesuwają się i czasem wygląda to jak 4-3-3. Florenzi niby gra na prawym skrzydle, faktycznie czasem ciągnie tamtą stroną, przy linii i wrzuca piłkę w pole karne, ale mam wrażenie, że za chwile gra typowego b2b, bardzo waleczny gra, biega wszędzie, w podbnym stylu co Marchisio potrafi się znaleźć w polu karnym przeciwników, ale ma mocny problem póki co z wykorzystywaniem tych okazji - btw. chętnie bym go w Juventusie zobaczył. W środku Marrone i Verratti - tutaj zdecydowany skok jakości, bo w eliminacjach z Marrone grywali Viviani (którego bardzo lubię, ale gdzie mu do Verrattiego) czy Rossi. Lewe skrzydło Insigne, którego przedstawiać nie trzeba.

Wg LGDS skład ma wyglądać następująco:

Bardi - Donati, Bianchetti, Caldirola, Biraghi - Florenzi, Marrone, Verratti, Insigne - Immobile, Gabbiadini


Tak w ogóle przeczytałem właśnie, że Włosi do lat 20, pokonali dzisiaj Polskę 6-1.


ObrazekObrazek
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2013, 20:14

szczypek pisze:Wyjściowy skład na Anglię: Bardi; Donati, Bianchetti, Caldirola, Biraghi; Florenzi, Marrone, Verratti, Insigne; Borini, Immobile.

Ciekawie będzie.
Przód wygląda fajnie ,ale tył już gorzej,takie to mało włoskie... :think:
De Rossi pisze:Mecz jest na RaiTre.
Leali jest 2, czy jak wskazuje numer na bluzie 3 bramkarzem. W zasadzie to i tak nieistotne - pierwszym bramkarzem jest Bardi z Interu.
Wiesz może czy ten interowski Bardi miał lepsze recenzje w Serie B od naszego Nicoli czy po prostu trener woli na niego stawiać...? :think:
@szczypek i @De Rossi ,wasze pierwsze 11 różnią się jednym... jeden podał Borniego a drugi Gabbiadiniego,w sumie mi to obojętne bo i tak chyba choć trochę meczu jakoś obejrzę :wink:


Montezuma11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2011
Posty: 149
Rejestracja: 22 maja 2011

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2013, 20:32

Na Rai 3 jest u mnie czarny obraz, zakodowane :/ U Was działa?


FORZA JUVENTUS !!!
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2013, 20:34

Godnie z przewidywaniami Bardi w pierwszym...

Pomoc wygląda na prawdę megaśnie. Jak koś znajdzie strima, to poproszę...


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2013, 20:52

yanquez pisze: Jak koś znajdzie strima, to poproszę...
już masz na pw,dam i tu - http://www.rojadirecta.me/goto/emispo1-1.blogspot.com

no i żeby nie było,że sam link wrzucam,to ma ktoś pod ręką skład Anglików? Szukać mi się nie chcę,a ciekaw jestem czym dokładniej grają,bo jednak z komentarza to mało się zrozumie nazwisk :prochno:

Fajne przetarcie dla Italii,pierwszy mecz ze zdecydowanie najtrudniejszym rywalem w grupie i jednym z innych faworytów do wygrania turnieju,dobre przetarcie przed dalszymi fazami :ok:


ODPOWIEDZ