Włosi talentem stojo.

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2013, 14:55

Temat dla wszystkich, którzy lubią młodych chłopców!!!1. No, tak się stało ostatnio, że prawdopodobnie dzięki wygranej w MŚ roku 2006, w Italii, gdzie większość polskich ekspertów z telewizora, radio, prasy, super ekspresu, jak i barów z tanim alkoholem, chciałoby śmierci tej nacji, a przynajmniej piłkarskiej śmierci. Od nowa: w Italii, po prostu wywaliło tych talentów nagle więcej, niż przez ostatnie lata. Normalnie na takie coś odpowiadałem, że piłkarz X jeszcze może równie dobrze zostać bramkarzem, jak i magazynierem, więc nie ma się co podniecać. Ale teraz chyba sam uległem. Coś w tym jednak musi być skoro np. w Serie B, takich jak jeden Russotto, którego do dziś nie mogę odżałować, bo wiązałem z nim spore nadzieje, jest więcej niż... jeden Russotto, żeby nie powiedzieć, że jest ich dziś na pęczki. A jednak powiedziałem - jest ich na pęczki, cokolwiek to znaczy. Właściwie, nie wiem za bardzo gdzie to moje pier.d.o.lenie biegnie. W lato odbędą się ME do lat 21. Włosi mają teoretycznie kadrę, jaką nie mieli od dawna. Tam mogliby grać: Balotelli, El Shaarawy (ten duet już chyba działa na wyobraźnie), Insigne, rozgrywać piłkę Verratti, obok niego biegać Florenzi, czy nasz/wasz (dwie wersje do wyboru, tak, aby nikt się nie poczuł dotknięty) Marrone. Na bokach obrony De Sciglio z Santonem. Mogliby, bo większość z nich, a może i wszyscy pojadą na Puchar Konfederacji z dorosłą reprezentacją. Dobra już mi się nie chce. Temat do dyskusji o włoskich talentach. Aktualny tak samo dziś, jak i za 10 lat.

W sektorach młodzieżowych dziś na pewno najgłośniej jest o tym #SWAG #HYPE #IINNETAKIETAKIE po lewej stronie 14-nastolatku:
Obrazek (ogólnie te chłopaczki, to w teorii przyszłość włoskiej reprezentacji. jeszcze młodych murzynów na zdjęciu brakuje. dzordanki, konwersy, najki toki, czinoski i ładnie zrobione włoski. ja trochę tęsknie za tymi czasami, gdy włoscy reprezentanci mieli długie włosy związane sznurówką). Ten gość po lewej, być może skończy jak Fredy Adu, czy inny Bojan. Być może. Wszyscy o nim słyszeli? Hachim Mastour. Milan kupił go za PÓŁ MILIONA EURO, a ma przypominam 14 lat. Syn marokańskich imigrantów. Urodził się we Włoszech, chce grać dla Włoch i już w U-15 podobno grywa. TUTAJ JAKIŚ FILM Z U15, JEGO, ALE NIE WIEM CO TO. A tak debiutował w sektorze młodzieżowym Milanu. A jeśli o Milan chodzi, to właśnie przelewają 4 miliony za Riccardo Saponarę z Empoli (za połowę karty). Chłopak dołączy do nich po sezonie, dobre to - te Saponare całe. Ofensywne. W Serie B, jest ich zresztą troche, np. Bellomo z Bari. A ja z niecierpliwością czekam, jak będzie przebiegał rozwój Alessio Romagnoliego z Romy. 17-letniego stopera. Cały mecz ostatnio w PW, końcówka z Milanem w lidze.

no nudzę się.

#SUPREME
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2013, 15:46 przez De Rossi, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazek
Montezuma11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2011
Posty: 149
Rejestracja: 22 maja 2011

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2013, 15:11

A jak Juve stoi z talentami wśród tych najmłodszych młodziaków? Bo takie info to zapewne na italijskich stronach, a mój włoski ogranicza się do Forza Juve i temu podobne hasła.


FORZA JUVENTUS !!!
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2013, 15:15

De Rossi pisze:no nudzę się.
Widać. Nie wiem skąd ten nagły przypływ zachwytu. Nie wydaje mi się, że jakoś specjalnie młodych włoskich talentów było więcej niż gdzieś indziej ( niemcy, hiszpania, portugalia itp. ), czy też byli bardziej utalentowani.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2013, 15:25

fazzi pisze:
De Rossi pisze:no nudzę się.
Widać. Nie wiem skąd ten nagły przypływ zachwytu. Nie wydaje mi się, że jakoś specjalnie młodych włoskich talentów było więcej niż gdzieś indziej ( niemcy, hiszpania, portugalia itp. ), czy też byli bardziej utalentowani.
Nie wiem jak to wygląda w niemach, hiszpani, ani gdziekolwiek na świecie. I szczerze - je bie mnie to. Punktem odniesienia nie są dla mnie inne kraje, lecz same włochy w latach ubiegłych. A w porównaniu co było tu jeszcze kilka lat temu, to dzisiaj jest nadwyżka. Już nawet nie wspominam o tej kadrze U21 co się na Euro nie dostała i płaczu po MŚ w RPA, że nie będzie kim grać, Italia upadła, bo tu młodych nie ma :płaczę:


ObrazekObrazek
Tacchinardi.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 stycznia 2012
Posty: 222
Rejestracja: 16 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2013, 15:41

De Rossi pisze:no nudzę się.
Więc zakładasz temat, w którym połowa treści to słaby humor i tłumaczenie się? Jak dla mnie w byle temacie mógłbyś to napisać przy okazji jednego postu, albo w "ME U-21: FORZA AZZURRINI". Jak ktoś dłużej posiedzi na forum to wie, że cały czas odnosisz się z tym, że jesteś fanem calcio itd. więc niepotrzebnie robisz zamieszanie. A skoro już zrobiłeś, to mógłbyś napisać więcej konkretów, a nie chwalić się tym, że napisało się ot tak.

gdzie jest szczypek w takich sytuacjach

Edit. Poprawka błędu
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2013, 16:07 przez Tacchinardi., łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2013, 15:44

Tacchinardi. pisze:od tak.
ot tak.
Dzięki za uwagi!


Pierwszy raz cie widzę, witam na forum.


ObrazekObrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2013, 15:55

Dla mnie najciekawsze w całej sprawie jest to, że te arcyciekawe filmiki z dzieciakami kopiącymi piłkę mają razem 5 mln wyświetleń (De Rossi, ile razy Ty to oglądałeś?).
Ten Marokańczyk całkiem niezły ale zanim on zacznie grać na poważnie w piłkę to dużo wody w Wiśle upłynie a Sorensen będzie miał brodę jak Mellberg.


De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2013, 16:11

Ouh_yeah pisze:(De Rossi, ile razy Ty to oglądałeś?).
Ten Marokańczyk całkiem niezły ale zanim on zacznie grać na poważnie w piłkę to dużo wody w Wiśle upłynie a Sorensen będzie miał brodę jak Mellberg.
Oglądałem raz, ale na wielu komputerach. Właśnie Oł_je, nie jest powiedziane, że chłopak zadebiutuje za x lat, bo Berlusconi z Gallianim naciskają, żeby zagrał od razu jak skończy 16 lat i oskarżają FIGC, że ten przepis jest bezsensowny, bo on już powinien grać w Serie A :prochno: . Właśnie obawiam się, że to oni, a nie ermaksy i dzordany zniszczą mu życie.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2013, 16:13 przez De Rossi, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazek
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2013, 16:11

Jeśli tak ma wyglądać przyszłość reprezentacji Italii, to ja w to nie wchodzę :prochno:

co tu dużo mówić...


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2013, 16:21

Po przeczytaniu twojego postu De Rossi naszła mnie pewna myśl. W Gimnazjum powinni wam zorganizować jakieś zajęcia pozalekcyjne, albo fakultety, bo ewidentnie ci się nudzi.

Nie rozumiem skąd twój zachwyt. Nie wydaje mi się, żeby we Włoszech było więcej zdolnych piłkarzy niż w innych krajach Europy. No ale jeśli chcesz się odnieść tylko do włoskiego podwórka to też nie wydaje mi się, żeby było jakoś wybitnie. W przeszłości Włosi też mieli zdolne generacje, jak np. ta z Gilardino wygrywająca młodzieżowe EURO. Wymieniłeś tak na dobrą sprawę kilku zawodników.

Ja uważam, że jeśli jest z czegoś się cieszyć to nie z ogółu, a z takich diamentów jak El Sharaawy, który ma potencjał na bycie wybitnym zawodnikiem, niż " po prostu" dobrym/b. dobrym.

Twoje zestawienie Balotelliego (23 letniego zawodnika)z Mansourem, który ma 14 lat zacne. Człowieku, zanim on zacznie odgrywać jakąs rolę we Włoskiej piłce to ja wyłysieje.

edit: Też uważam jak ktoś wyżej, że strasznie nieskładnie to napisałeś. Jeśli już zdecydowałeś się otworzyć nowy temat to mogłeś postarać się bardziej o formę, treść (zajęcia z języka polskiego opuszczałeś widać regularnie) i część merytoryczną, która jest uboga


De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2013, 16:49

filippo pisze:Nie rozumiem skąd twój zachwyt. Nie wydaje mi się, żeby we Włoszech było więcej zdolnych piłkarzy niż w innych krajach Europy. No ale jeśli chcesz się odnieść tylko do włoskiego podwórka to też nie wydaje mi się, żeby było jakoś wybitnie. W przeszłości Włosi też mieli zdolne generacje, jak np. ta z Gilardino wygrywająca młodzieżowe EURO. Wymieniłeś tak na dobrą sprawę kilku zawodników.
Nie wiem po co nawiązanie do innych krajów Europy bo zostało to już wyjaśnione, co sam zaznaczasz. W przeszłości włosi mieli zdolne generacje. Generacja o której mówisz, wygrała ME w roku 2004. 8 lat w piłce to chyba dużo. Od tego czasu tak naprawdę reprezentacje miewały pojedynczych graczy, teraz dorosła reprezentacja zabiera młodzieżowej 5-8 graczy. Wynika to z podejścia Prandellego, ale też z lepszej piłkarsko generacji. A przypominam, że jeszcze 2 lata temu, były płacze, że to koniec włoskiej piłki.

filippo pisze:Twoje zestawienie Balotelliego (23 letniego zawodnika)z Mansourem, który ma 14 lat zacne. Człowieku, zanim on zacznie odgrywać jakąs rolę we Włoskiej piłce to ja wyłysieje.
Na szczęście ukończyłeś już gimnazjum, bo inaczej bym nie dostał tego potężnego ciosu, więc przecierasz oczy, patrzysz jeszcze raz i widzisz, że Balotelli z Mansouer nie jest zestawiony. Nowy akapit oraz słowa "W sektorach młodzieżowych dziś na pewno najgłośniej jest o" dobitnie o tym przesądzają.

filippo pisze:Po przeczytaniu twojego postu De Rossi naszła mnie pewna myśl. W Gimnazjum powinni wam zorganizować jakieś zajęcia pozalekcyjne, albo fakultety, bo ewidentnie ci się nudzi.
filippo pisze:edit: Też uważam jak ktoś wyżej, że strasznie nieskładnie to napisałeś. Jeśli już zdecydowałeś się otworzyć nowy temat to mogłeś postarać się bardziej o formę, treść (zajęcia z języka polskiego opuszczałeś widać regularnie) i część merytoryczną, która jest uboga
Ja tu na JuvePolandku, pisałem kiedyś poważnie, starałem się, chciałem dyskutować, ale naprawdę dzisiaj nie chce mi się trzymać formy, ortografii, czegokolwiek. Dostosowuje się do poziomu Mishy. Nie pamiętam czy za moich czasów gimnazjum było, ale fakt, powinni coś nam organizować. Z polskim też trafiłeś, bo w liceum na nim wiecznie była godzina wychowawcza, a na studiach już go nie było. Temat szukałem, nie znalazłem, a chciałem, se poczytać jak o tym ktoś inny dyskutuje. Założyłem więc i popieprzyłem se z nudów, żeby to ruszyć. W tym temacie chcę widzieć po prostu i za rok i za dwa, jakąś dyskusję, jak ktoś nowy znowu wypłynie.


ObrazekObrazek
hector55

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 18:16

Jestem również tego zdania ze Włoska piłka rodzi najlepsze talenty :)


Zapraszam do kontaktu
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 15:10

Wygląda na to (tyko skrót widziałem, tylko skrót..), że Domenico Berardi, który jest podobno w kręgu zainteresowań Juventusu, zagrał kolejny dobry mecz w Serie B. Tutaj skrót: W każdej akcji Sassuolo miał swój duży udział. Asysta, poprzeczka po fajnej akcji, wolne, itd. Sami zobaczcie. Jeżeli Juventus go wykupi i będzie chciał zostawić na kolejny sezon w 2 lidze, to mocno trzymam kciuki, żeby ktoś jednak im ("nam") go podpieprzył, jak Verrattiego.


ObrazekObrazek
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 15:19

Berardi jak w mordę strzelił przypomina mi Tottiego. Niby nie ma specjalnego dryblingu, a potrafi mijać rywali i uwalniać się spod krycia jak mało kto. Do tego fajnie zagrywa prostopadłe piłki, mocno uderza na bramkę i nie kaleczy rzutów wolnych. Ten chłopak musi już grać w Serie A i najlepiej będąc co najmniej w połowie własnością Juventusu.


Obrazek
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 15:24

Wow! Naprawdę robi wrażenie chłopak!

To ja już nie chcę Diamantiego :D

Fajnie byłoby go pozyskać i wypożyczyć do Sassulo z powrotem... Wrażenie robi na mnie podobne jak VEratti w zeszłym roku. Aż obejrzę sobie następny jego meczyk w całości...


ODPOWIEDZ