Pejzaz wloski, czyli nasze preferencje w Serie A.

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Jesli chodzi o kluby wloskie

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
vieira4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 209
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 22:41

10
9
8 Palermo
7
6 Napoli, Udinese, Bologna
5 Sampdoria, Genoa, Fiorentina, Chievo, Torino
4 Atalanta, Bari, Catania, Parma, Siena
3 Roma, Lazio, Milan
2
1 Inter


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 22:54

10.
9.
8.
7.Padova
6.Milan,Udinese
5.reszta
4.Napoli
3.Inter
2.
1.

7. za Idola z numerem 10
6.Milan-szacunek godny rywal,Udinese-świetny skauting
5.nie rusza mnie
4.tak mi sie z śmieciami w Neapolu spojarzyło,z prostackimi kibicami i fochowymi piłkarzami
3.sami swoi;)
Ostatnio zmieniony 23 września 2012, 23:01 przez Piotr Juvefan, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 23:00

10
9
8
7
6
5 cała reszta
4 Sampdoria, CFC Genoa, Udinese
3 Atalanta, Bologna, Chievo, Siena, Cagliari, Palermo, Catania
2 Milan, Napoli, Torino
1 inter, Roma, Lazio, Fiorentina

Moim zdaniem zbyt dużo klubów w tej ankiecie, bo przeciętnego Kowalskiego taka Perugia zwisa i powiewa. Uważam, że 10 najlepszych, najbardziej znaczących klubów by wystarczyło, chociaż sama ankieta jest całkiem fajna.
Ogólnie podoba mi się gra Napoli, widziałem ich kilka meczy w poprzednim sezonie. Potrafią się spiąć na te ważniejsze starcia i pokazać się z jak najlepszej strony. Szanuję ich, ale strasznie nie lubię.


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 23:07

Zycze zle, poza wyjatkowymi przypadkami.

10-
9-
8- Fiorentina, Udinese, Pro Vercelli
7- Palermo, Lazio, Siena, Padova
6- Napoli, Salernitana, Brescia
5- Atalanta, Catania, Bari, Bologna, Cagliari, Chievo, Empoli, Genoa, Lecce, Perugia, Parma, Piacenza, Sampdoria, Verona, Vicenza,
4-
3- Milan
2- Roma
1- Torino, Inter, Livorno


Gwoli wyjasnienia :D

Fiorentina - moj drugi ulubiony klub wloski. Pamietam, ze za malolata, kibicowalem im rownie mocno jak Juve (czasy Batistuty, Crespo, Chiesy). Potem moja rzec by to mozna, milosc zostala ukierunkowana tylko na Juventus. Poniewaz z klubami, jest jak z dziewczynami - mozna lubic wiele, ale żona jest tylko jedna (chyba ze sie jest arabem :D).

Udinese? Za ich polityke transferowa, za to ze sa wciaz w czubie pomimo oddawania mocarzom najlepszych graczy, i za bialo-czarne barwy.

Pro Vercelli - za to co zrobili dla wloskiej pilki, i ze sa sympatycznym, utytulowanym klubem. Oby wrocili kiedys do elity.

Palermo - za prezesa-swira :D no i wiadomo, Sycylia - gangsterka, Ojciec Chrzestny, klimat, najlepsza pizza we Wloszech :D

Lazio - za wielu graczy ktorych lubilem ktorzy tam grali - Veron, Nedved, Salas - a takze za delikatne, blekitne barwy koszulek pieszczące oczy. I za Irriducibilich - jednych z najlepszych kiboli w Italii.

Siena - nasz klub filialny (przynajmniej w FMie), bialo czarne barwy, podobny herb. Do I need to say more? :prochno:

Padova - Za Alexa :D

Brescia - Forza Bartosz Salamon !

Napoli - Za Maradone. I De Lamentiisa. Czasem irytuje/lamentuje, ale w sumie spoko z niego koleś.

Salernitana - za to, jak podnosza sie z upadku z 6 ligowej szarzyzny, taktrzymac. Tak samo jak z Fiorentina - nawet z nimi sympatyzowalem za malolata. Nie pamietam juz jednak, dlaczego. :think:

Atalanta, Catania, Bari, Bologna, Cagliari, Chievo, Empoli, Genoa, Lecce, Perugia, Parma, Piacenza, Sampdoria, Verona, Vicenza - szara masa, ot co. bez charakteru, bez specjalnie wyrozniajacych sie graczy, bez prezesow swirow, znaczacej historii, znakow szczegolnych.

Milan - glowny rywal. Nie powoduje odruchu wymiotnego jak Inter, ale tez nie da sie lubic. Poza pojedynczymi pilkarzami. A po ostatnim sezonie aka "tambyłgolmuntariego" spadli w moich oczach. Gdyby nie to, dalbym 4, a tak, jest trójeczka.

Roma - zawsze byli bardziej irytujacy niz Lazio w moim mniemaniu, a po tym jak Zeman do nich przyszedl, zaliczyli jeszcze wiekszy zjazd w mych oczach. Nie lubie, niech giną :prochno:

Torino - wiadomo. Tak jak z Legia i Polonia. Lubic ich, byloby wrecz nietaktem.

Inter - niechec do nich jest rozumiana sama przez sie. Historia, ludzie tam grajacy i zarzadzajacy tym klubem, ich kompleksy wobec Juve. Nie trzeba rozwijac tematu :?

Livorno - cholerne komuchy. niechaj sczezną w piekle !


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 23:25

Dobry Mudżyn pisze: A po ostatnim sezonie aka "tambyłgolmuntariego"
:prochno:

Szacunek za caly post Mudzynie- czegos takiego oczekiwalem.
Widze, ze niektorzy pamietaja Livorna sympatie ^^

Nie ukrywam, ze licze tu na wypowiedzi kilku wieszczy zarowno Calcio jak i total ultras sceny. Oczywiscie kilku sie nie wypowie, z racji tego, ze to kolejna pochrzaniona zabawa Supersonica :D

Poki co z ankiety wychodzi mniej wiecej krzywa Gaussa. :think: Pelne spectrum.

Wyszedlem z zalozenia, ze klubow wiecej niz mniej, bo po tym jak dowiedzialem sie, ze jest w Polsce mniejszosc kibicow gaziantepsporu nie chcialem pominac czyichs milostek :-D zawsze mozna hurtowo wrzucic pod 5 i po problemie.
Ostatnio zmieniony 23 września 2012, 23:30 przez Supersonic, łącznie zmieniany 1 raz.


Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 23:27

10,9,8,7... nic
6. AC Pisa 8) , siena(za inter w zeszlym sezonie, empoli
5.
4. sampdoria, piacenza
3. bari, chievo, bologna, brescia, udinese, verona, padova, perugia, catania, vicenza, cagliari, livorno, lecce, parma, atalanta i kogo tam jeszcze zapomniaem.
2. genoa, palermo, lazio
1. inter, torino, viola, milan, napoli, roma

Generalnie nie przepadam za zadna inna druzyna we wloszech, kilkoma wyjatkowo gardze (pozycje pod 2 i 1), ale jest pare, ktore mi sie w jakims stopniu dobrze kojarza. Pisa to Birindelli, Siena ograla inter, Empoli ogarnelo Marchisio i Giovinco, jednoczesnie dalo sie milo ograc, i nie robilo nic co mogloby zle zapasc w pamiec. Piacenza to jeden z pamietnych meczow z serie b, a doria to Del Neri, Marotta i ostatnio Ferrara.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 23:32

Dobry Mudżyn pisze:Fiorentina - moj drugi ulubiony klub wloski. Pamietam, ze za malolata, kibicowalem im rownie mocno jak Juve (czasy Batistuty, Crespo, Chiesy). Potem moja rzec by to mozna, milosc zostala ukierunkowana tylko na Juventus. Poniewaz z klubami, jest jak z dziewczynami - mozna lubic wiele, ale żona jest tylko jedna (chyba ze sie jest arabem :D).
Livorno komuchy, Fiorentina za to tak skręca w prawo, że hoho. Dwa, przecież Fiorentina i Juventus to się zwyczajnie wyklucza, oni się chyba nawet stykali tyłkami z Torino. To tak jakbyś jako kandydatki na żonę miał seksowną dwudziestkę i osiemdziesiątkę po przejściach.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 23:42

10,9,8,7... ble
6. Udine
5.
4.
3.cała reszta prócz... patrz w dól
2.
1. inter, torino, viola, milan, napoli, roma




Dla mnie liga Wloska to tylko Juventus.

Pod 6 zamiescilem Udine, po prostu czuje do nic lekka sympatie... nie wiem za co,moze za to, ze mieli przewaznie spoko trenerow, dostarczali (ją) mase talentow, w zasadzie to je szlifuja... tak jakos jest i koniec.


Calą reszte mam w dupce i juz.

A internazionale rome napoli fiore i milan i torino nie trawię wiadomo z jakich powodow, odsylam do historii.


Supersonic, mam wrazenie, ze w ankiecie uzyles za trudnych slow, zaraz wpadnie Mishmash i stwierdzi, iz polowa ludnosci nie pojmie ich znaczenia, bo studiowali turystyke we Wroclawiu czy cos.


Obrazek
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 23:53

10-
9-
8-
7- Udinese, Milan, Fiorentina
6- Palermo, Siena, Sampdoria, Cagilari, Lazio, Bologna
5- Atalanta, Bari, Brescia, Catania,Chievo, Empoli, Genoa, Lecce, Livorno, Padova, Perugia, Piacenza, Verona, Vicenza, Parma, Torino
4-
3- Napoli
2-
1- inter, Roma

To takie moje typy :D


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2012, 00:07

Tak jak trzy dni temu narzekałem że opcji do wyboru było za mało, teraz z kolei ciężko mi się zdecydować czy takiej Fiorentinie dać 6 czy też raczej może 5. Druga sprawa to taka że ciężko mi jednoznacznie to ocenić w skali 1-10 z następującego powodu.

Weźmy na przykład taki Milan. Naprawdę bardzo lubiłem tamten zespół który trząsł Europą pół zeszłej dekady. Szewczenko, Maldini, Pirlo, Gattuso czy Seedorf to naprawdę wspaniali zawodnicy, wzory do naśladowania. Jak określił ich Del Piero "rywale, ale nigdy wrogowie". Zwycięstwo nad nimi cieszyło nie z tego powodu, żeby dowalić znienawidzonemu klubowi tylko dlatego że to zaszczyt pokonać taki zespół. Do tego na ławce Ancelotti, którego uważam za bardzo inteligentnego i mającego swoje zasady trenera. A obecnie? Banda łamignatów typu Mexes, Muntari czy De Jong, zbieranina kilku pajaców i paru przeciętnych grajków z kompleksami. Do tego nędzny komediant Allegri który zamiast zrozumieć że nie zna się na piłce nożnej będzie do znudzenia opowiadał o golu Muntariego. Jako całość mamy zatem zespół który trudno lubić czy szanować. I jak w takim razie ocenić ten klub?

Kolejny przykład - Parma. Tak z dziesięć (czy nawet więcej) lat temu z wielką przyjemnością śledziłem ich grę w europejskich pucharach. Do tego byłem pod wrażeniem jak wielu piłkarzy potrafili wprowadzić do wielkiej piłki (Crespo, Asprillia, po części Thuram, Buffon, Cannavaro i wielu innych) - w porównaniu z tym dzisiejszy scouting Udinese to pestka. A obecnie? Po starych, dobrych czasach zostały już tylko odległe wspomnienia. Obecna Parma ani mnie grzeje ani ziębi, pewien sentyment do tamtego zespołu pozostał ale na ile punktów w tej skali go wycenić? Nie mam zielonego pojęcia.


Jedynie co do Interu nie mam wątpliwości, 1 się należy jak psu kość. Przed epoką calciopoli może dałbym więcej bo Inter dość dobrze wywiązywał się z roli klauna, zawsze mnie bawiła ich polityka transferowa - myślę że byli wówczas prekursorem tego, co potem w Juve zaczął uskuteczniać Secco. No ale za to co nam zrobili w 2006 werdykt może być tylko jeden.
szczypek pisze:Tak sobie myślałem, komu pierwszemu nie będzie pasować cały ten temat no i zahor mnie nie zawiódł :smile:
To wytłumacz mi dlaczego z całą stanowczością Atalancie dałeś akurat 3, a nie 2 albo 4 punkty. Dlaczego aż ich nie lubisz, a nie jedynie nie przepadasz? Które elementy klubu są jednak z drugiej strony na tyle na plus, że nie ma ryzyka zwrócenia obiadu? Czekam na wnikliwą analizę.
szczypek pisze: Widzę to tak, że jak idziesz ulicą i widzisz kupę to się nad nią pochylasz i zastanawiasz czy to jeszcze kolacja Kowalskiego czy już śniadanie jakiejś przypadkowej muchy.
Nie, to właśnie TY w ten sposób funkcjonujesz, broniąc ankiety w tej formie. Ja nie oceniam czy klub X to AŻ 3 czy może TYLKO 2, podobnie jak idąc ulicą nie oceniam na ile w skali 1-10 śmierdzi kupa.
Ostatnio zmieniony 24 września 2012, 00:30 przez zahor, łącznie zmieniany 2 razy.


De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 września 2012, 00:13

szczypek pisze:To tak jakbyś jako kandydatki na żonę miał seksowną dwudziestkę i osiemdziesiątkę po przejściach.
Viola, to seksowna dwudziestka, a Stara Dama osiemdziesiątka po przejściach ?


ObrazekObrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 24 września 2012, 00:21

Tak sobie myślałem, komu pierwszemu nie będzie pasować cały ten temat no i zahor mnie nie zawiódł :smile:
zahor pisze:To wytłumacz mi dlaczego z całą stanowczością Atalancie dałeś akurat 3, a nie 2 albo 4 punkty. Dlaczego aż ich nie lubisz, a nie jedynie nie przepadasz? Które elementy klubu są jednak z drugiej strony na tyle na plus, że nie ma ryzyka zwrócenia obiadu? Czekam na wnikliwą analizę.
Analiza nie tyle wnikliwa co dogłębna. Widzę to tak, że jak idziesz ulicą i widzisz kupę to się nad nią pochylasz i zastanawiasz czy to jeszcze kolacja Kowalskiego czy już śniadanie jakiejś przypadkowej muchy.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 24 września 2012, 00:29

Generalnie lubię włoską piłkę, klubom z Italii zazwyczaj w rozgrywkach europejskich kibicuję, więc myślę, że mogę nazwać się "włoskim ziomem" (no dobra, poza Mediolanem. Obiema częściami, ale ta opcja najbardziej mi pasowała)

10 -
9 - Udine: może nie love, ale Calcio ubarwiają. Szacunek na pewno. Mam do nich sentyment.
8 -
7 - Napoli: niby będąc kibicem Juve powinno się ich nie lubić, ale podoba mi się zarządzanie tym klubem. No i fajną piłkę grają.
6 - Palermo, Fiorentina, Siena, Sampa, Parma: nic do nich nie mam. Viola ostatnio się trochę rzuca, ale to co. Dobrze im wszystkim życzę.
5 - Atalanta, Bari, Bologna, Brescia, Catania, Cagliari, Chievo, Empoli, Genoa, Lecce, Livorno, Padova, Perugia, Piacenza, Verona, Vicenza
4 - Lazio, Torino: Torino może "tylko" czwórka, że o lokaty rywalizują bardziej z Chievo niż z nami.
3 - Roma, Milan
2 - Inter
1 -

zahor doskonale określił moje podejście do Milanu. Też miałem z tym problem. Ostatnio jednak Rossoneri bardziej mnie denerwowali (począwszy od Gallianiego, przez Allegriego, na kopiących się po czołach piłkarzach kończąc) także jednak 3.
Drużynę z Maldinim, Nestą, Cafu, Gattuso, Pirlo, Szewą, Kaką, Inzaghim czy Seedorfem ustawiłbym znacznie wyżej.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2012, 00:41

10
9
8 - Fiorentina
7- Udinese, Brescia, Pro Vecelli
6 - Bologna, Padova, Chievo, Parma, Caligari
5 - cała reszta
4 - Torino, Roma, Napoli, Genua
3 - Milan
2 - Inter
1

Po pierwsze mój związek z Violą jest podobny jak Murzyna- w młodości, kiedy się nie wiedziało co dobre równolegle rozwijały się obie, i coś tam zostało. Nie mogę powiedzieć, że oglądam każdy jej mecz, ale gdyby wróciła do wielkiej piłki byłbym bardzo zadowolony. Więcej grzechów jako Juventino nie mam :C

Zespoły z miejsc 6-7 to zespoły z którymi dobrze nam się współpracuje, można się z nimi spokojnie dogadać i jeśli my wobec nich jesteśmy w porządku to i oni będą. Ogrywają naszych młodych i ogólnie widać, że stosunki z nimi mamy nie najgorsze.

zespoły z miejsc 4- to drużyny, których nie lubię, ale nie reaguję na nie alergicznie. Zawsze były jakieś tam przytyki, nieprzyjemne sytuacje, ale bardziej "nie" dla zasady, na pokaz, niż jakieś faktyczne uczucia na boisku. No bo i jak tu się przejmować teoretycznie znienawidzonym Toro, podczas gdy zbliżyli oni się do nas w tabeli ostatnio chyba jak Turyn był stolicą Włoch :P Albo Roma z Tottim- teoretycznie trochę cierpkich słów o Juve było, ale wciąż gracz to wielki i zasługujący na szacunek. Nawet pomimo kilku wybryków. Genua za "prointerskość".

Milan- był rywalem, ale dobrym rywalem. Było kilka nieprzyjemnych sytuacji, ale można było obok nich przejść spokojnie (i zwycięsko :C ). Sytuacja zmieniła się rok temu, gdy czerwoni osiągnęli szczyty hipokryzji, które dostępne były jedynie najwybitniejszym politykom i lobbystom.
Inter- Nie trzeba tłumaczyć czemu najniżej, ale dlaczego nie 1. Nie reaguję z wściekłością na tę nazwę, a samą "głupszą większość" kibiców tej drużyny nauczyłem się olewać ciepłym moczem, a tych mądrzejszych wysłuchać. Zdarzyło mi się nawet raz im kibicować- w meczu Inter- Barcelona.


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 24 września 2012, 00:45

Czy mi się wydaje, czy coraz głupsze tematy powstają na forum ?

Czekam na temat, którym klubem podcierasz sobie dupę podczas sraczki, bądź któremu klubowi kibicujesz poza Juventusem w lidze europejskiej/CL - a zapomniałem, taki temat istnieje.

Weźcie się ogarnijcie :roll:


ODPOWIEDZ