Liga Mistrzów 2012/13

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 30 maja 2013, 18:13

Pytanie czy wtedy takie Udinese wchodzi do LM kosztem trzeciego zespołu, czy jest wtedy dodatkowe miejsce...


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 30 maja 2013, 18:17

Bardzo dobra decyzja UEFY. :ok: Puchar drugiej kategorii znacząco zyska na znaczeniu. Wiadomo, że czołowe kluby, które tam wylądują i tak to zleją w razie dobrej pozycji w tabeli, ale taka np. Fiorentina, czy Lazio będą, przypuszczam, dawały z siebie wszystko.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 30 maja 2013, 18:21

annihilator1988 pisze:Brak mi słów. Ponoć nagrodą za wygranie LE, w kolejnym sezonie, ma być prawo do gry w LM. Może to zmobilizuje Udine i inne włoskie drużyny do traktowania LE na serio.
Tak to wszystko napisałeś, że nie wiem czy jesteś za czy przeciw temu przedsięwzięciu. Poza tym no ziomek, zarzucasz info wypadałoby dodać źródło.

Przecież nawet nie wiem co mam oceniać, nie wiem, ten zespół wygrywający LE zabierze automatycznie miejsce dla zespołu będącego wyżej w tabeli ligowej i kwalifikującego się do LM czy po prostu to może być taki dodatek?


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 30 maja 2013, 18:22

Może i podniesie parcie na zdobycie tego pucharu, ale oficjalnie uefa przyznaje się ze LE to puchar niszowy. Kwestia jednej ligi mistrzów z 64 drużynami to tylko kwestia kilku sezonów.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 30 maja 2013, 18:24

szczypek pisze:
annihilator1988 pisze:Brak mi słów. Ponoć nagrodą za wygranie LE, w kolejnym sezonie, ma być prawo do gry w LM. Może to zmobilizuje Udine i inne włoskie drużyny do traktowania LE na serio.
Tak to wszystko napisałeś, że nie wiem czy jesteś za czy przeciw temu przedsięwzięciu. Poza tym no ziomek, zarzucasz info wypadałoby dodać źródło.

Przecież nawet nie wiem co mam oceniać, nie wiem, ten zespół wygrywający LE zabierze automatycznie miejsce dla zespołu będącego wyżej w tabeli ligowej i kwalifikującego się do LM czy po prostu to może być taki dodatek?
Może być tak że nawet 5 drużyn z danego kraju wystartuje w LM. Kto w lidze wywalczył to jego, zwycięzca finału LE ma zapewniony start jako nagrodę za ten triumf.


Rommanov

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 121
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 30 maja 2013, 18:27

Ten przepis wchodzi dopiero w 2015 roku, a nie w następnym sezonie.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 30 maja 2013, 19:16

szczypek pisze:
annihilator1988 pisze:Brak mi słów. Ponoć nagrodą za wygranie LE, w kolejnym sezonie, ma być prawo do gry w LM. Może to zmobilizuje Udine i inne włoskie drużyny do traktowania LE na serio.
Tak to wszystko napisałeś, że nie wiem czy jesteś za czy przeciw temu przedsięwzięciu. Poza tym no ziomek, zarzucasz info wypadałoby dodać źródło.

Przecież nawet nie wiem co mam oceniać, nie wiem, ten zespół wygrywający LE zabierze automatycznie miejsce dla zespołu będącego wyżej w tabeli ligowej i kwalifikującego się do LM czy po prostu to może być taki dodatek?
Myślałem, że każdy zapoznał się informacją, która była wczoraj na onecie. A co do mojego postu, to zwyczajnie nie chciało mi się "cytować", przez co narobił się pewien bałagan. Leniwy jestem, z napływu wolnego
czasu w długim weekendzie:D , nie zwróciłem zbytnio uwagi na styl. W każdym razie sorka :P
Btw, tutaj po wklepaniu w Google jest pewne info na temat tego rewolucyjnego pomysłu
Rommanov pisze:Ten przepis wchodzi dopiero w 2015 roku, a nie w następnym sezonie.
Fakt, mój błąd. :ok:


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2013, 15:24

Paweljuve2006 pisze:
szczypek pisze:
annihilator1988 pisze:Brak mi słów. Ponoć nagrodą za wygranie LE, w kolejnym sezonie, ma być prawo do gry w LM. Może to zmobilizuje Udine i inne włoskie drużyny do traktowania LE na serio.
Tak to wszystko napisałeś, że nie wiem czy jesteś za czy przeciw temu przedsięwzięciu. Poza tym no ziomek, zarzucasz info wypadałoby dodać źródło.

Przecież nawet nie wiem co mam oceniać, nie wiem, ten zespół wygrywający LE zabierze automatycznie miejsce dla zespołu będącego wyżej w tabeli ligowej i kwalifikującego się do LM czy po prostu to może być taki dodatek?
Może być tak że nawet 5 drużyn z danego kraju wystartuje w LM. Kto w lidze wywalczył to jego, zwycięzca finału LE ma zapewniony start jako nagrodę za ten triumf.
A co bedzie, jesli triumfator LE zakwalifikuje sie tez przez ligowe rozgrywki do LM? Wiem, pewnie finalista LE zagra w LM...ale co jesli finalista rowniez sie zakwalifikuje? :prochno:


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2013, 15:34

@Dobry Mudżyn

A jeśli wszyscy półfinaliści lub ćwierćfinaliści Ligi Europejskiej też się zakwalifikują poprzez swoją rodzimą Ligę do Champions League to by dopiero było....Ale na serio to faktycznie bardzo słuszna uwaga. Nie sprecyzowany przepis. I możliwe wówczas, że w takiej sytuacji zagrał by tylko ten zwycięzca i nikt więcej.


RSelevan

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 lutego 2010
Posty: 193
Rejestracja: 02 lutego 2010

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2013, 17:34

A co jeżeli finalista LE zostanie mistrzem kraju i wygra puchar krajowy? :D


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2013, 18:11

Lucas87 pisze: A jeśli wszyscy półfinaliści lub ćwierćfinaliści Ligi Europejskiej też się zakwalifikują poprzez swoją rodzimą Ligę do Champions League to by dopiero było....Ale na serio to faktycznie bardzo słuszna uwaga. Nie sprecyzowany przepis.
Nie ma to jak krytykować przepis, którego treści się nawet nie zna :ok: Przepis, który być może tak naprawdę ... jeszcze nie istnieje. Póki co znalazłem tylko informację o tym, że zwycięzca (nie finalista) LE będzie od 2015 roku grał w play-offach LM. Nie mogę znaleźć na stronach UEFA konkretnych dokumentów określających sposób przydzielania miejsc w tych rozgrywkach po reformie, bardzo możliwe że dopiero zostanie to ustalone. Przypuszczam że taka drużyna po prostu trafi do play-offów kosztem ostatniego z rankingu zespołu niemistrzowskiego, ale nie mogę znaleźć żadnego potwierdzenia. Jeszcze.

Do czego zmierzam - dopowiedzieliście sobie z Mudżynem to, że prawo występów przechodzi na finalistę kierując się analogią do krajowych pucharów. Różnica jest tylko taka, że miejsce w LE z tytułu wygrania go trzeba komuś przyznać, żeby nie przepadło, więc kombinuje się z finalistami itp. Nie ma natomiast potrzeby wciskania kogoś do LM na siłę z tytułu wygrania/dotarcia do finału LE, bo kandydaci do gry w play-offach są, po prostu raz na jakiś czas trzeba będzie w nich wygospodarować jedno miejsce kosztem jakiegoś nie-mistrzowskiego zespołu z europejskiej drugiej ligi. Podsumowując - spokojna Twoja głowa, nie dojdzie raczej do takiej sytuacji że na tydzień przed startem eliminacji do LM UEFA zda sobie sprawę że jedno miejsce jest puste i Platini z Infantino zaczną biegać w kółko, krzyczeć, machać rękoma i zastanawiać się co tu zrobić.
pelbel pisze: Jeśli zespół, który wygra LE dostał się do LM w inny sposób, to po prostu nagroda przechodzi na federację z której dany zespół jest i tyle.
Jesteś pewien że chodzi o federację? Z tego co ja pamiętam nagroda przechodzi na wójta gminy, z której wywodzi się strzelec zwycięskiego gola w finale. Jeżeli o losach meczu decydują karne, uczestnika LM wskazuje proboszcz parafii, w której urodził się trener drużyny triumfatora.
Kimi pisze:A to nie jest tak, że zwycięzca LE jeśli zakwalifikował się do LM za pośrednictwem rozgrywek krajowych, po prostu gra w LM? Po co sobie utrudniać i szukać komu przekazać jego prawo, tak będzie i już. To jest nagroda dla tych co sobie odpuścili inne rozgrywki a skupili się na awansie do LM poprzez wygranie LE. Nie ma co się doszukiwać tego co nie istnieje.
Wszystko wskazuje na to, że najpewniej tak będzie. To, że w obecnej chwili nie ma dokumentów, które by to oficjalnie potwierdzały nie jest dramatem, bo zostały jeszcze dwa lata.
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2013, 21:27 przez zahor, łącznie zmieniany 2 razy.


pelbel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2010
Posty: 80
Rejestracja: 29 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2013, 18:17

Ale problem znaleźliście.
Jeśli zespół, który wygra LE dostał się do LM w inny sposób, to po prostu nagroda przechodzi na federację z której dany zespół jest i tyle.


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2013, 18:45

A to nie jest tak, że zwycięzca LE jeśli zakwalifikował się do LM za pośrednictwem rozgrywek krajowych, po prostu gra w LM? Po co sobie utrudniać i szukać komu przekazać jego prawo, tak będzie i już. To jest nagroda dla tych co sobie odpuścili inne rozgrywki a skupili się na awansie do LM poprzez wygranie LE. Nie ma co się doszukiwać tego co nie istnieje.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2013, 20:18

pelbel pisze:Jeśli zespół, który wygra LE dostał się do LM w inny sposób, to po prostu nagroda przechodzi na federację z której dany zespół jest i tyle.
większej bzdury dawno nie czytałem :D dzięki, poprawiłeś mi humor na wieczór

tak jak pisał zahor - nic jeszcze nie ma, poza ogólnymi zasadami, a sam temat był poruszany już dawno w wątku o lidze europejskiej...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2013, 19:58

jakby ktoś jeszcze chciał sobie podebatować odnośnie finału LM pod kątem błędów sędziowskich polecam analizę:
http://www.sedziapilkarski.pl/champions ... hium-12-00


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Zablokowany