Liga Mistrzów 2012/13

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 26 maja 2013, 20:29

stahoo pisze:Wyjaśnij mi, proszę, w jaki sposób? :)
była mowa o tym w tym (tymwtymwtwym) temacie : http://forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=23383

BVB jest za nami, jesli by zdobyli CL, w następnym losowaniu przeskoczyliby nas, bo losowani by byli w 1 koszyku. Chyba nic nie pokreciłem.

yanquez, nie wcinaj się nieproszony :naughty:


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 26 maja 2013, 20:31

yanquez pisze:
stahoo pisze:
pan Zambrotta pisze: Wygrana Bayernu ułatwi nam drogę do drugiego koszyka w losowaniu LM.
Wyjaśnij mi, proszę, w jaki sposób? :)
No Borussia wygrywając weszłaby z automatu do pierwszego koszyka, a jest za nami w klasyfikacji... Chyba o to kaman...

A dziś trzymamy kciuki, żeby Lyon i Valencia nie weszły do LM :)

Edit. Kurde Igła jest bardzo niedobry, bo strzelił Sociedad bramkę. Działa na niekorzyść swojego kolejnego zespołu.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 26 maja 2013, 21:03

Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał, ale panowie z goal.com wybrali najlepszą "11" Ligi Mistrzów.
http://sport.tvp.pl/11223388/11-sezonu-ligi-mistrzow

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że znalazło się tam aż trzech naszych piłkarzy, tylu co Bayernu.

No i chyba Lewandowski bardziej zasłużył od Messiego czy Goetze by się tam znaleźć. Ale wiadomo, Argentyńczyka zawsze trzeba gdzieś upchnąć...


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 26 maja 2013, 22:16

vitoo pisze:Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał, ale panowie z goal.com wybrali najlepszą "11" Ligi Mistrzów.
http://sport.tvp.pl/11223388/11-sezonu-ligi-mistrzow

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że znalazło się tam aż trzech naszych piłkarzy, tylu co Bayernu.

No i chyba Lewandowski bardziej zasłużył od Messiego czy Goetze by się tam znaleźć. Ale wiadomo, Argentyńczyka zawsze trzeba gdzieś upchnąć...
Bardzo fajnie to wygląda :)


booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 26 maja 2013, 22:19

Jedenastka wypada lepiej medialnie aniżeli sportowo. Wg mnie Reus>Gotze, Lewandowski>Messi jeżeli chodzi o tą edycję Champions League. Neuer też powinien wskoczyć na bramkę, choćby za finał.


★ ★ ★
Kejker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2012
Posty: 172
Rejestracja: 22 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 26 maja 2013, 22:32

Neuer na bramkę, proszę Cię. :prochno:

Dużo bardziej zasłużył Weidenfeller jak już.


booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 26 maja 2013, 22:40

Kejker pisze:Neuer na bramkę, proszę Cię. :prochno:
Czemu nie? Mimo tego że miał pewnie najmniej pracy spośród bramkarzy potrafił zachować koncentracje w kluczowych momentach spotkań. Leszczem nie jest to pewne, na pewno zasłużył bardziej aniżeli wybrany golkiper.
Kejker pisze:Dużo bardziej zasłużył Weidenfeller jak już.
Może i tak, miał kilka naprawdę efektownych i zarazem ważnych interwencji.

Takim sposobem mamy już dwójkę która zasłużyła bardziej niż Caballero. Skąd więc bramkarz Malagi?


★ ★ ★
Kejker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2012
Posty: 172
Rejestracja: 22 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 26 maja 2013, 23:02

booyak pisze: Czemu nie? Mimo tego że miał pewnie najmniej pracy spośród bramkarzy potrafił zachować koncentracje w kluczowych momentach spotkań. Leszczem nie jest to pewne, na pewno zasłużył bardziej aniżeli wybrany golkiper.

//
Takim sposobem mamy już dwójkę która zasłużyła bardziej niż Caballero. Skąd więc bramkarz Malagi?
Najlepszy występ Neuer zaliczył w finale, przed meczami ćwierćfinałowymi wpuścił jednak dużo bramek. Nie wyróżniał się ponad przeciętność. Z resztą tak samo jak w całym sezonie w lidze.

Caballero bronił świetnie, jeden z najlepszych na pewno, ale raczej nie najlepszy. W ogóle to jest "11" goal.com, a tam tego typu rzeczy jak właśnie oceny za mecz czy najlepsze drużyny są... :lol: :lol: :lol: więc olałbym to.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 17:48

Lucas87 pisze:Nikt nikogo nie przepchnął...Bayern wygrał bo zasłużył na triumf w CL 2013 nie tylko tym meczem, ale postawą w całym sezonie.
to nie ma znaczenia co się działo w całym sezonie, chyba twoja przygoda z piłką się dopiero zaczyna bo tu nie ma czegoś takiego, że ktoś na coś zasłużył... trzeba być lepszym i wygrywać, zasługuje to się w X-Factor i może na tamtejsze finały się przerzuć...
iltalismano pisze:Sedzia przepchnal Bayern. Tego dnia zespolem lepszym bylo BVB, jednak po raz kolejny widowisko psuje sedzia.
nie da się zaprzeczyć, że sędzia pomógł Bayernowi, ale dlatego, że był po prostu słaby, bardzo słaby (albo taki miał być)... 3 czerwone kartki w jednym meczu - no nie zdarza się to często... bvb było lepsze w pierwszej połowie ale później jak ktoś dobrze zauważył - spuchli
iltalismano pisze:Jestem w 100% pewny ze Webb czy Collina wyrzucili by Brazola z Boiska. Tak nalezalo zrobic.
a ja nie jestem pewny, to wyglądało jak nakaz z góry, żeby widowisko było lepsze, możliwie dobre, zespoły musiały grać w komplecie i sędzia musiał mieć wg mnie taki nakaz, w innym wypadku Włoch nie powinien już nigdy nic sędziować w Europie bo za ten mecz powinien dostać jedną z najniższych not

a co do czerwonych to wiadomo
- ribery ewidentna, nie ma chyba nikt wątpliwości, może poza jakimiś zaślepionymi kibicami bayernu
- dante druga żółta (pierwszej nie widziałem) także ewidentna, po 1 karny gdzie napastnik idzie w kierunku bramki z góry skutkuje żółta kartką a po 2 nawet pomijając to to zawodnik bvb miałby przed sobą już tylko bramkarza, byłby duży kąt ale tylko jeden zawodnik do pokonania... żółta, być może nawet czerwona bezpośrednia jakby to głębiej przeanalizować ale nie ma to aż takiego znaczenia
- subotic czyli najbardziej dyskusyjna sprawa po pierwsze dlatego, że sędzia może się ze swojej decyzji wybronić - muller bądź co bądź utrzymał się przy piłce i odegrał ją do partnera więc sędzia powie, że postąpił z duchem gry i puścił akcję, zastosował przywilej... i w zasadzie na tym można przerwać dyskusję gdy dziś o tym na trzeźwo myślę, inaczej byłoby gdyby się muller wywrócił, zatrzymał, cokolwiek... bo faulowany także był ewidentnie tylko, że sędzia powie tak jak napisałem i będzie miał rację
- lewandowski także nie ma chyba co się rozpisywać, każdy wie jak było i co powinno się za takie zagrania dostawać...

a teraz zagadka - czy kogoś uefa po tym meczu zawiesi? lewego? riberyego? no jak myślicie? ;) oczywiście że nie ;) bo tak miało być i tyle, żadnych czerwonych kartek

i jeszcze zagadka nr 2 - bayern dostaje 1-2 czerwone kartki przy remisowym wyniku, jak kończy się ten mecz? ;) bayern wygrał bo pomógł im sędzia, tylko tyle zapamiętam z tego finału, tak jak z wielu meczów barcelony w LM... aha, przypomnijcie sobie ilu to żółtych nie pokazali sędziowie bawarczykom w 1/4 i 1/2 ;)

no ale żeby nie było, że takie rozstrzygnięcie mnie jakoś nie ucieszyło...
Obrazek


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Kejker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2012
Posty: 172
Rejestracja: 22 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 18:31

Akurat w 1/4 grali równie ostro jak Juventus.

W 1/2 już za bardzo nie pamiętam, bo w sumie cały dwumecz dominowali.

I te 4 czerwone kartki :lol: Tak na prawdę tylko Dante zasłużył na drugą żółtą.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 18:41

@Maly
No jeśli masz wątpliwości czy Bayern był lepszy to Twoje zdanie :wink: . Oby zespoły miały bardzo dużo klarownych okazji, ale uważam, że wcześniej (przed sytuacją w której zdobył bramkę na 2-1) to Robben miał dwukrotnie piłkę meczową i tylko fenomenalne interwencje Weidenfellera sprawiły,że BvB miało szanse do samego końca. Wiem, że często ten co zasługuje na triumf może przegrać, lecz tym razem tytuł przypadł aktualnie najlepszemu zespołowi świata.


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 22:19

Neuer jest niedoceniany. Jasna sprawa, że GK jest rozliczany głównie z bronienia, ale co można Manu pod tym względem zarzucić? A w porównaniu do innych pokazał, że jest naprawdę bramkarze kompletnym. Jego wznowienia to poezja. Koleś czuje grę jak mało kto. Precyzyjne wyrzuty, podania. W rozegraniu jest tak naprawdę ostatnim obrońcą.
Pamiętacie może akcję z finału, gdy dostał górne podanie idące w światło bramki? :D Na lajcie podbił piłkę i wybił. Pewny punkt zespołu, nie zamieniłbym go na nikogo innego.

Weidenfeller też jest dobry, niczego mu nie odbieram.

Komplementowałem już BVB to dodam jeszcze, że Klopp to naprawdę sympatyczny człowiek. Zobaczcie ten film :lol: Bal Bawarczyków było słychać aż tu :D (od ok 20 sekundy)


Bayern się cieszy, a Zarząd zapowiada kilka wzmocnień. Czyli pewnie na "Gece" i najprawdopodobniej Lewym się nie skończy. Irytuje mnie trochę to zamieszanie związane z Robertem, które dodatkowo w Polsce kreuje Kucharski. Z jednej strony daje do zrozumienia, że Robert idzie do Monachium, aby dodać, że władze BVB nie dały zgody. No kurcze. Bełkot. W ogóle przeżyłem mały szok, jak dowiedziałem się, że Kucharski jest... posłem na sejm obecnej kadencji!!! Reprezentuje PO. Teraz już wiem, że nie można wierzyć w nic z tego, co mówi :prochno:

Tak przy okazji o BVB, bo jednego nie mogę pominąć. Dużo było mówione jako to Bayern zły, bo wpłacił klauzulę, zaproponował "Gece" kontrakt i przystawił mu pistolet do głowy żeby podpisał. Tymczasem BVB postępuje dokładnie tak samo. Niedawno z Reusem (w super ważnym dla Borussii MG sezonie, w dodatku klauzula była żenująco niska), a teraz z Papastatopulosem. Zauważył to już m.in. Rudi Voeller, który nie przebiera w słowach i mówi, że BVB to hipokryci. IMHO ma rację.

Obrazek
Kapitan i wicekapitan, wychowankowie i duma Bayernu! :D


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 22:55

Się rozpisujecie o jakiś zmowach, pchaniu Bayernu a nie dostrzegliście, że to kompletna, najsilniejsza drużyna naszych czasów ( ex eaquo z Barcą Guardioli może), która zagrała sezon idealny, niszcząc wszystko i wszystkich w stopniu wręcz zatrważającym? Przecież tylko Weidenfellerowi BVB zawdzięcza fakt, że nie dostali do 60min trójki, co przy dalszym puchnięciu Dortmundu i konsekwencji FCB skończyłoby się linczem jak w półfinałach. Nawet Barca nigdy nie wygrała CL tak przekonywująco. Zespół marzeń - wszak jako jedyny doczekał się na JP tak dogłębnych analiz :prochno:

Jaram się historią Robbena, od piłkarza, który stał się wręcz synonimem porażki, który w pojedynkę niemalże przerypał Bayernowi wszystko w zeszłym sezonie, miał duży udział w olbrzymiej klapie Holandii, nigdy nie wygrał niczego specjalnego i uważany już był przez wszystkich za szalonego, niegroźnego wariata - dryblera - do gościa, który przez pół sezonu siedział na ławie, w końcówce sezonu wskoczył, był pierszoplanową postacią półfinałów a wielkim finale cały mecz niezmordowanie pchał swój zespół, by na minutę przed końcem ostatecznie dać mu tryumf..
:bravo: a tu ktoś ostatnio lansował teorię, że bilet jest od niego lepszy pff


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 23:06

@up
Ja wiem czy Barca nie wygrała tak pewnie? ManU zgnietli doszczętnie :)


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 maja 2013, 00:32

baka pisze:@up
Ja wiem czy Barca nie wygrała tak pewnie? ManU zgnietli doszczętnie :)
:shock: W sensie w 2009? Czy 11? Bo tę męczarnie w 2009 to na pewno nie. Ale 1:3 to też nie jest miazga, a wydarzenia na boisku jak najbardziej odpowiadały wynikowi :think: Inna sprawa, że Barca w 2009 przeżywała katusze w finale, zanim otworzyła wynik po 70 minucie, ale mimo wszystko to było spotkanie dwóch niesamowitych, kompletnych ekip, bo MU też grało wtedy piłkę totalną. A jeszcze dochodzi do tego Czelsky z Hiddinkiem, których musieli "pokonać" po drodze :whistle:

Zapowiada się na to, że po raz kolejny wielki bohater finału CL skończy swoją realną przygodę z klubem właśnie na tym finale :smile:


Zablokowany