Ekstraklasa 2019/2020

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2012, 16:11

Można powoli otwierać temat odnośnie nadchodzących rozgrywek ekstraklasy.

Znamy już terminarz, pierwsza kolejka w dniach 18-19 sierpnia

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa
Wisła Kraków - GKS Bełchatów
Lech Poznań - Ruch Chorzów
Widzew Łódź - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Korona Kielce
Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała

reszta tutaj: http://www.90minut.pl/news/189/news1899 ... 12-13.html

Mamy też ciekawy transfer. Saganowski ponownie w Legii.

http://legia.com/news,30203-marek_sagan ... legii.html

Kto według Was w tym sezonie będzie aspirował do tytułu mistrza? Kto jest pewniakiem do spadku? Co dalej z Polonią? Pytań jest wiele.
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2013, 13:01 przez steru, łącznie zmieniany 1 raz.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2012, 16:16

Sagan znowu w Legii? :shock: Szczena mi opadła. Przecież on w ostatnim sezonie strzelił mnie goli niż ja panien posunąłem. Oni tam znowu robią dom spokojnej starości? Ponoć jeszcze Blanco ma wrócić... Dziwny ruch.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2012, 16:26

Co do samego Blanco to imo on nie dostał poważnej szansy na pokazanie się także tutaj nie wiem czy to taki zły pomysł - królem strzelców w grecji nie zostaje się mimo wszystko przypadkiem.

Saganowski natomiast to już nawet nie jest kiepski żart - to istna komedia.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2012, 16:27

Mnie bardziej ciekawi, gdzie polonia wyladuje. :twisted: Ponoc opcja a GKS Katowice jest coraz bardziej realna. I bardzo dobrze. Jedno Miasto - Jeden Klub :twisted:

Aha i wara od Sagana. Lepszy on, niz jakas popierdółka z hiszpanii czy innej republiki bananowej. :evil:


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2012, 16:53

it doesn't matter pisze:Aha i wara od Sagana. Lepszy on, niz jakas popierdółka z hiszpanii czy innej republiki bananowej. :evil:
Co nie znaczy, że dobry. Sagan już Legii nie zbawi, a w samym klubie tworzą sobie problem, który odezwie się po sezonie, góra dwóch, mianowicie konieczność zupełnego przemeblowania ataku, bo większość napastników wnoszących coś do drużyny będzie się nadawała na złom.


Wojt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2006
Posty: 439
Rejestracja: 02 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2012, 17:41

it doesn't matter pisze:Aha i wara od Sagana. Lepszy on, niz jakas popierdółka z hiszpanii czy innej republiki bananowej. :evil:
Dobra, dobra. Kuwa.


From rivers of sorrow, to oceans deep with hope, I have travelled them.
Now, there is no turning back, the limit, the sky. I ask my questions:
Why? What today? When tomorrow?
Won't you join me on the perennial quest?
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2012, 21:00

Poziom ligi podobno się podnosi, a tymczasem Polonia się rozpada, Legia sprzedaje kogo się da, a Wisła, Lech, Górnik i jeszcze kilka klubów tną koszty...
Czarno zapowiada się ta nasza liga. Grunt, aby na jesieni któryś z naszych zespołów grał jeszcze w pucharach.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2012, 21:47

francois pisze:Poziom ligi podobno się podnosi, a tymczasem Polonia się rozpada, Legia sprzedaje kogo się da, a Wisła, Lech, Górnik i jeszcze kilka klubów tną koszty...
Czarno zapowiada się ta nasza liga. Grunt, aby na jesieni któryś z naszych zespołów grał jeszcze w pucharach.
Podobno sie podnosi.
Podobno Polski nie dotknal kryzys ekonomiczny.
Podobno plod w 7 miesiacu to jeszcze nie czlowiek

Duzo tych podobno :D

Kielb w Lechu, poprzednio sie nie sprawdzil. Tralka? Mierny wyrobnik. Wisla nawet sensownie sie wzmacnia - Głowacki, Quioto, byc moze Dudu z Widzewa. Sensowne transfery, ktore moga razem z Probierzem doprowadzic Wisle wysoko. Ale to za rok. Ruch ? Zobaczymy. Baszczu moze byc strzalem w dziesiatke, Sadlok tez, jesli sie ogarnie, ale juz np taki Cwielong ktorym sie interesuja to ekhm :roll:

Slask sie nie wzmacnia, tylko oslabia. Grodzicki jest solidny, ale w moim mniemaniu to tylko poziom Pietrasiaka.

Legia to jest kpina :D Byly pogloski o Traore, Ntibazonkizie, Dwaszwilim, Nowaku a oni sprowadzaja...Sagana.

Czarno widze naszych w pucharach w przyszlym roku.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2012, 09:09

Sporo ruchów transferowych w Ekstraklasie w ostatnich dniach.

Widzew podpisał kontrakty z Adrianem Pietrowskim i Adamem Banasiakiem. Obaj z niższych lig. Oprócz tego blisko klubu są Sebastian Dudek i Patryk Rachwał. Weszło donosi, że testuje kogoś z siódmej ligi włoskiej...

Jagiellona też sporo ruchów. Zagra w niej już Filip Modelski, Pazdan i Zahorski. Odchodzi natomiast Rasiak do Lechii Gdańsk.

Pogoń też się stara. Vutirovic odchodzi, pojawia się natomiast Mouhamadou Traoré z Zagłębia Lubin. Całkiem za darmo bo rozwiązał kontrakt z klubem z Lubina.

Z Zagłębiem związał się natomiast Michal Papadopulos. Były piłkarz Arsenalu i Bayeru Leverkusen (taki chwyt marketingowy :prochno: ) W klubie jest już również Robert Jeż z Polonii.

Wisła pozyskała Sikorskiego z Polonii, a wytransferowała już prawdopodobnie Małeckiego do Turcji.

Lech pozyskał Trałkę i Lovrencsicsa z Węgier. Ciekawe czy ten transfer wypali. Podobno całkiem niezły piłkarz jak na nasze warunki.

Polonia Warszawa rozkupiona. Prawie nikt ze znanych piłkarzy tam nie został. Będzie spadek?


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2012, 09:41

Jeż trafił do Zagłębia? Ciekawe. Przez Euro kompletnie pogubiłem się w ligach.

Zastanawia mnie ta apatia Śląska. Mają się bić o LM a cicho tam jak na imprezie franciszkanów.

Małecki odchodzi? Z jednej strony szkoda, bo zawsze jakiś poziom do tej Ekstraklasy wnosił, a z drugiej cieszę się, że tego jełopa nie będzie trzeba oglądać. Aczkolwiek kariery mu w tej Turcji nie wróżę. Kebabski to trudniejszy język, niż angielski a z tym nie szło mu najlepiej :smile:

Czesko-grecki napastnik, który przez trzy lata strzelił siedem goli? Ale do twarzy mu będzie w pomarańczowym przynajmniej :smile:

Lovrencsics? Kompletnie nie ogarniam klienta. Jak wszyscy chyba zresztą. Lech leci po kosztach i liczy, że natrafi na kolejną perłę w stylu Stilicia/Rudnevsa? Chyba zapomnieli o Ubipaipie.

asiak w Lechii? Powodzenia..


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2012, 09:55

Żeby nie było - Śląsk też się w pewnym stopniu wzmacnia. Doszedł Grodzicki z Ruchu, co według mnie jest solidnym wzmocnieniem obrony, Marcin Kowalczyk z Lubina który stara się udowodnić że pamięta swoją formę z Dynama Moskwa i Patejuk z Podbeskidzia, który był jednak jednym z najlepszych ogniw tamtej drużyny w ubiegłym sezonie. Straty kadrowe nie są zaś jakieś znaczne: Dudek, Pietrasiak, Sztylka i Wołczek.


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2012, 10:01

Wiadomość może nie o ekstraklasie ale na pewno związana. Wdowczyk wraca do trenerki. Wyrok minął teraz chce wrócić. Według mnie prócz przykrego epizodu z Koroną jeden z lepszych trenerów na naszym "podwórku". Ciekaw jestem czy któryś z klubów da mu szanse?


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2012, 10:10

Wdowczyk wraca do zawodu tylko dzięki dziwnemu prawu (?). PZPN nałożył karę do 2015 roku, zaś PKOL ją skrócił i już teraz może szukać nowej fuchy. Generalnie to wisi mi to czy już teraz czy za 3 lata będzie mógł trenować. Żal jedynie tego, że walka z korupcją w Polsce dalej jest zwykłą prowizorką i próbą zadowolenia opinii publicznej. Wszyscy chcieli ukarania winnych więc zostali ukarani. Temat ucichł, trochę czasu minęło to można wrócić do sprawy i ponownie rozpatrzyć wyrok. Wdowczyk trenerem jest solidnym i sądzę, że w tym sezonie obejmie jakiś klub z Ekstraklasy.


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2012, 11:14

Sorry za mój offtop, ale ekstraklasa nigdy nie była moją silną stroną. Kiedy wybierać będą drużyny do Superpucharu Polski??? :whistle:


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2012, 11:21

90 minut donosi, że mecz Śląsk - Legia odbędzie się 12 sierpnia. Po ostatnich problemach z tym meczem między Wisłą a Legią, ciężko mieć pewność czy to rzetelne informacje...

źródło: http://www.90minut.pl/liga/0/liga6221.html


ODPOWIEDZ