Ekstraklasa 2019/2020

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Marco_soccer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2008
Posty: 37
Rejestracja: 26 lipca 2008

Nieprzeczytany post 18 września 2013, 00:28

Temat ucichł więc czas odświeżyć.

Czyżby kolejny klub zaczął od 4 ligi?
http://www.wroclaw.sport.pl/sport-wrocl ... dlosc.html


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 maja 2019, 21:31

Piast Gliwice Mistrzem Polski. Dawaj Waldek Liga Mistrzów czeka :-)

Może za rok Raków Częstochowa? :dance:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 19 maja 2019, 22:16

No cuz Legia polegla, Lech zdech a Wisla poplynyla stad Piast poraz pierwsze w historii zdobywa Majstra i na to zasluzyli.
Szkoda Lechii i Jagielonii bo mogli tez powalczyc kiedy faworyzowana trojka zawiodla.


Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 20 maja 2019, 00:24

Szkoda, że nie Lechia, dobrze, że nie Legia. Gratulacje dla Piasta.

A moja Miedzianka spadła :((


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 maja 2019, 00:38

Ja się cieszę, że Miedzianka spadła bo jako sympatyk Zagłębia nie może być inaczej.


Obrazek
Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 20 maja 2019, 00:52

Spodziewałam się Ciebie, bo już nieraz widziałam jak tu piszesz o Zagłębiu, ja się cieszę, że oni, mimo takiej kasy nic nie wygrywają :D choć to dość marne pocieszenie ;(
Ale na szczęście mam jeszcze Juve :)
Za rok Miedź wróci silniejsza(jeśli jej nie rozkupią) :)


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 20 maja 2019, 01:05

Gratulacje dla Piasta. Oczywiście ich mistrzostwo to przede wszystkim wypadkowa cyrku, który mogliśmy oglądać w Legii przez praktycznie cały sezon, niemniej jednak drużynie z Gliwic należy się szacunek za dobrą kampanię, zwłaszcza na ostatniej prostej.

Oddzielne słowa uznania dla trenera Fornalika. Jako selekcjoner był fatalny, ale jako trener ligowy nie ma sobie równych w Polsce. Na miejscu całej czołówki zabijałbym się o jego podpis na kontrakcie zamiast bawić się w Jozaków, Żurawie i tym podobne wynalazki.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 maja 2019, 07:38

Wolałbym naturalnie Forza aby to Śląsk spadł ale niestety. W Zagłębiu dawno już takiej jak kiedyś kasy nie ma bo większość drużyny to wychowankowie Akademii. Jakaś tam więź pomiędzy Zagłębiem a Miedzią jest choć sympatii między kibicami żadnej.


Obrazek
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 20 maja 2019, 08:55

po 29. kolejce Piast tracił do lidera 10 pkt. Ale potem 6 wygranych z rzędu, remis i na koniec wygrana zrobiła swoje :)

:bravo: :bravo:


Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 20 maja 2019, 15:23

MRN pisze:Wolałbym naturalnie Forza aby to Śląsk spadł ale niestety. W Zagłębiu dawno już takiej jak kiedyś kasy nie ma bo większość drużyny to wychowankowie Akademii. Jakaś tam więź pomiędzy Zagłębiem a Miedzią jest choć sympatii między kibicami żadnej.
Nawet nie sądziłam, że Zagłębie ma mocniejszą kosę ze Śląskiem, u nas to jednak Lubin wróg nr 1, zaraz za nim Głogów. Dla mnie najlepszym scenariuszem była wygrana z Górnikiem, porażka Wisły potem i spadek Sosnowca i Płocka, Śląsk i Miedź zostają, ale cóż :(
A jakaś więź między klubami być musi, choćby z uwagi na chyba wspólnego sponsora, ale też m.in. dlatego nie ma więzi kibiców.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 lipca 2019, 04:02

No więc ruszyła kolejna edycja Ekstraklapy zwanej też Ekstralipą. Chyba wszyscy mają już wywalone na 'kopankę' w tym kraju: piłkarze, trenerzy, właściciele, działacze, sponsorzy i Canal +

Piękna szata graficzna stworzona chyba na kalkulatorze:

Obrazek

Obrazek


Do tego składy wypchane jakimiś randomowymi bananowymi obcokrajowcami z największych zadupi Europy, którzy popisują się 'umiejętnościami' już od pierwszej kolejki:


Nóż mi się w kieszeni otwiera, bo pamiętam czasy, w których bez obrzydzenia włączałem Xę i nawet dało się to oglądać bez wstydu i zażenowania. Poziom może był podobny (ciężko mi pisać, bo przynajmniej od 10 lat omijam to gówno szerokim łukiem) do tego futbol się zmienił ale np. Wisłę z Kłosem, Głowackim, Baszczyńskim, Szymkowiakiem, Kosowskim, Frankowskim i Żurawskim pamiętam do dziś.

Obrazek

Obecnie przerób "talentu" jest tak rozwinięty, jakby polskie kluby były fasadą dla szmuglowania 'nachodźców' albo handlu żywym towarem. Nie chce mi się sprawdzać ilu piłkarzy Legii nadal jest w zespole, który grał w fazie grupowej LM, ale pewnie z większości zostały wspomnienia.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 20 lipca 2019, 08:30

Pierdzielisz takie farmazony,ale pisać coś musisz. Twój klub jest w ekstraklasie, jaką by nie była,to jest to liga w której Twoje miasto,może się promować czymś więcej,niż medalikami i Jasna Góra. Fakt,faktem,też byłoby mi wstyd,gdyby tak duże miasto nie miało stadionu,który pozwoli grać w tej zalosnej lidze. Ale prawda jest taka,że mimo wszystko,mimo poziomu i całej opinii to jest nasza liga i ja osobiście przyznaje,że żaden mecz Juventusu,nie wywołuje u mnie takich emocji,jak mecze w wykonaniu Piasta. Niektórzy mam wrażenie urodzili się w Turynie, bo mimo mojej wieloletniej i wielkiej miłości do Juve, to zawsze klub z mojego miasta będzie "numero uno".

Co do grafik meczowych co Ci nie pasuje? Są czytelne,proste w swej prostocie i tak ma być. Bo najważniejsze są informacje na nich,chyba,że Ty oczekujesz efektów 3D w statystykach, to przepraszam,takie rzeczy w Avatarze.

Pozdrawiam


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 20 lipca 2019, 17:22

Gałcio pisze:Pierdzielisz takie farmazony,ale pisać coś musisz. Twój klub jest w ekstraklasie, jaką by nie była,to jest to liga w której Twoje miasto,może się promować czymś więcej,niż medalikami i Jasna Góra. Fakt,faktem,też byłoby mi wstyd,gdyby tak duże miasto nie miało stadionu,który pozwoli grać w tej zalosnej lidze. Ale prawda jest taka,że mimo wszystko,mimo poziomu i całej opinii to jest nasza liga i ja osobiście przyznaje,że żaden mecz Juventusu,nie wywołuje u mnie takich emocji,jak mecze w wykonaniu Piasta. Niektórzy mam wrażenie urodzili się w Turynie, bo mimo mojej wieloletniej i wielkiej miłości do Juve, to zawsze klub z mojego miasta będzie "numero uno".
Dobrze napisane. :bravo: :bravo: :bravo:


1902 Para Siempre

Obrazek
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 20 lipca 2019, 22:52

Gałcio pisze:Niektórzy mam wrażenie urodzili się w Turynie, bo mimo mojej wieloletniej i wielkiej miłości do Juve, to zawsze klub z mojego miasta będzie "numero uno".
Pewnie nikt stąd nie urodził się w Turynie, ale nie ma się co dziwić ludziom, że nie chcą oglądać i dodawać swojej cegiełki do budowania parodii piłki nożnej w Polsce.
Podaj mi jakiś sensowny argument dlaczego emocjonujesz się tymi rozgrywkami? W Europie co roku udowadniają całemu światu, że te kluby nie są niczego warte, przynoszą wstyd i walczą z amatorami z Gibraltaru czy innej Islandii jak równi z równymi. O poziomie meczy pomiędzy drużynami z tej ligi nawet nie będę się wypowiadał. Jest duża kasa, są świetne warunki do treningów, a ci pseudo piłkarze i działacze mają wszystko głęboko w dupie, mają w dupie was kibiców i "poziom" dna z roku na rok zaniżają jeszcze bardziej. I będzie tak nadal póki tacy jak Ty nadal będą jarać się tym szambem, telewizja i te pseudo kluby zapakują kibicom gówno w złoty papierek i wy to łykacie. To jest przerażające i póki to się nie zmieni, póki ludzie nie trzasną pięścią w stół i nie przestaną sponsorować tego dziadostwa to nic się nie zmieni. Może w końcu czas przejrzeć na oczy i zastanowić się czy ten gol strzelony przez jakiegoś Piasta innym kelnerom jest cokolwiek warty?
Promowanie miasta poprzez Ekstraligę :whistle:


#AllegriOut
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 20 lipca 2019, 23:24

Ja nie widzę problemu, by kibicować jednocześnie np: Piastowi, chodzić na mecze i być częścią tej społeczności TUTAJ, NA MIEJSCU w Polsce i jednocześnie być wielkim fanem Juventusu, tworzyć środowisko polskich fanów tego klubu, nawet jeśli nigdy się nie było w Turynie, a piłkarzy zna się tylko z filmików i meczy (w przeciwieństwie np: do piłkarzy z Ekstraklasy).


1902 Para Siempre

Obrazek
ODPOWIEDZ