Ekstraklasa 2019/2020

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2012, 15:07

No i odbędzie się Superpuchar rzeczywiście 12 sierpnia, na stadionie.. Legii. Dziwna decyzja biorąc pod uwagę nasze nowoczesne obiekty po Euro. Nawet jeśli Warszawa i Wrocław odpadają, pozostaje Poznań i Gdańsk.

Co do Ekstraklasy to niezły kabaret z tą Polonią się szykuje. Nie mówcie, że ta Gieksa naprawdę odkupi miejsce Polonii i wróci tylną furtką do najwyższej klasy rozgrywkowej... :doh:


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 03 lipca 2012, 15:20

steru pisze:No i odbędzie się Superpuchar rzeczywiście 12 sierpnia, na stadionie.. Legii. Dziwna decyzja biorąc pod uwagę nasze nowoczesne obiekty po Euro. Nawet jeśli Warszawa i Wrocław odpadają, pozostaje Poznań i Gdańsk.
To jest śmieszne. Są stadiony, które jakoś się muszą utrzymać, ale SP będzie na Legii. To już lepiej byłoby wprowadzić system 'mecz i rewanż'.
steru pisze:Co do Ekstraklasy to niezły kabaret z tą Polonią się szykuje. Nie mówcie, że ta Gieksa naprawdę odkupi miejsce Polonii i wróci tylną furtką do najwyższej klasy rozgrywkowej... :doh:
Półtora miesiąca do startu ligi i nie wiadomo, czy Polonia wystartuje. Jakiś tydzień temu czytałem, że pojawił się kontrahent, który chciałby wykupić klub. A może JW jeszcze da klubowi (i sobie) jedną szansę? Ten klub nie uratuje kasa, ale spokój.



PS Zawsze mnie rozwalają takie newsy:
http://www.eurofutbol.pl/news/540056-Kr ... e-Donieck/
Ilu to takich piłkarzy przewinęło się przez polskie kluby...


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 lipca 2012, 15:30

francois pisze: PS Zawsze mnie rozwalają takie newsy:
http://www.eurofutbol.pl/news/540056-Kr ... e-Donieck/
Ilu to takich piłkarzy przewinęło się przez polskie kluby...

Chyba najbardziej znany gra teraz w Brazylii, konkretnie w Corinthians i walczy o tamtejszą LM. Grał w ŁKS'ie, ale go wypieprzyli, bo ponoć był za słaby, a teraz Milan i Roma chcą dawać za niego po 10 milionów €. Piłkarz nazywa się Paulinho


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 lipca 2012, 17:37

Pojawiły się plotki, że Wojciechowski sprzeda Polonię właścicielowi GKS Katowice i warszawski klub może zniknąć z Ekstraklasy: "Polonię Warszawa kupi właściciel GKS-u Katowice?". Nie lubię takich zabaw. Awansy i spadki nie powinny rozstrzygać się w ten sposób.


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 lipca 2012, 17:51

Vimes pisze:Awansy i spadki nie powinny rozstrzygać się w ten sposób.
Tak czy siak się rozstrzygają bo najczęściej decyduje o nich kasa. Gorsza sprawa jest taka, że po sprzedaży licencji na grę w ekstraklasie Polonia może kompletnie zniknąć z piłkarskiej mapy Polski i choć mi ten klub jest zupełnie obojętny to jednak wyobrażam sobie co muszą czuć kibice czarnych koszul (choć niewielu ich).


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 04 lipca 2012, 18:13

Ouh_yeah pisze:
Vimes pisze:Awansy i spadki nie powinny rozstrzygać się w ten sposób.
Tak czy siak się rozstrzygają bo najczęściej decyduje o nich kasa. Gorsza sprawa jest taka, że po sprzedaży licencji na grę w ekstraklasie Polonia może kompletnie zniknąć z piłkarskiej mapy Polski i choć mi ten klub jest zupełnie obojętny to jednak wyobrażam sobie co muszą czuć kibice czarnych koszul (choć niewielu ich).
Nie można zbudować klubu bez kibiców. W Polsce w ostatnich latach było wiele przykładów potwierdzających tą tezę. Zapewne wkrótce przekona się o tym Termalica :whistle:


Także nie jestem zwolennikiem takich zabaw, ale lepszy GKS w Ekstraklasie niż upadek Polonii.


Polska piłka jest chora :płaczę:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 09:23

Pojawiają się kolejne głosy odnośnie sprzedaży klubów z Ekstraklasy.

http://biznes.onet.pl/wyprzedaz-klubow- ... news-detal

Wojciechowski być może rozpoczął pewną reakcję łańcuchową i więcej klubów może być lekko niepewnych swojej przyszłości. Ciekawe jak w rzeczywistości będzie wyglądał start rozgrywek. Czy ostateczny skład zespołów w Ekstraklasie ulegnie zmianie? Osłabia się ta nasza liga, osłabia...


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 11:03

Dlatego właśnie moim zdaniem to jest najlepszy czas na poważne zmiany. Fifa, uefa mogą nas teraz zawieszać bo w el. MŚ nie mamy żadnych szans na awans, liga jest żałośnie słaba, a mistrz Polski tylko się ośmieszy na arenie międzynarodowej. Trzeba przeczyścić PZPN, postawić mocno na szkolenie młodzieży, a na klubach wymusić stawianie na "naszych". Coś w stylu "maks 5 obcokrajowców w wyjściowej 11 i 12 w kadrze ogółem". Euro dało impuls, teraz trzeba go wykorzystać. Szkoda, że to tylko moje pobożne życzenia... :roll:


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 12:52

Legia, Śląsk, Górnik? Plotki, nic więcej. Natomiast nie jest tajemnicą, że Korona czeka na kupca, gdyż właścicielem jest miasto Kielce, a taki stan w Ekstraklasie nie może po prostu trwać wiecznie. Z kolei Lechia prędzej czy później trafi w ręce PGE.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 18:26

Według mnie akurat oszczędności w ekstraklasie to pozytyw. Jeśli mamy płacić wielkie pieniądze takim piłkarzom jak Smolarek, Jaliens czy Nacho Novo to lepiej próbować coś ukręcić z polskich chłopaków z 1 ligi.

Nie dziwię się inwestorom, że zorientowali się i nie mają zamiaru dłużej wykładać dużych pieniędzy na spore emeryturki zagranicznych piłkarzy, którzy kiedyś otarli się o wielką piłkę, porządnie grać przestali z 3 sezony temu a nazwiska nigdy nie mieli, albo płacić gwiazdorskie gaże polskim chłopakom, którzy zagrali cztery dobre mecze i chcą jechać na Zachód.

Może lepiej nie będzie, ale na pewno będzie trochę normalniej :think: Ciekawe co będzie z tymi wielkimi stadionami, których utrzymanie kosztuje kupę forsy.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 11:18

Rzekomo Michał Probierz jeszcze za czasów swojej boiskowej kariery był zamieszany w ustawianie meczów: "Piotr Dziurowicz: jak kupowałem mecz z Górnikiem Zabrze". Aczkolwiek, Probierzowi i tak nic nie grozi, bo miało to miejsce zanim wprowadzono przepisy o ściganiu i karaniu korupcji w sporcie.


Obrazek
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 12:13

Vimes pisze:Rzekomo Michał Probierz jeszcze za czasów swojej boiskowej kariery był zamieszany w ustawianie meczów: "Piotr Dziurowicz: jak kupowałem mecz z Górnikiem Zabrze". Aczkolwiek, Probierzowi i tak nic nie grozi, bo miało to miejsce zanim wprowadzono przepisy o ściganiu i karaniu korupcji w sporcie.
Ciekawe jak zareaguje Wisła :lol: Łobodziński poleciał od razu. Ale tutaj nie ma oficjalnych zarzutów - nie ma sprawy :whistle:

W naszej piłce jest jeszcze wielu umoczonych :/


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 12:20

Wisła nie zareaguje. Łobodziński miał tego pecha, że go już nie chciano i szukano pretekstu aby się go pozbyć. Probierz już tam jakieś oświadczenia wydał, że niewinny i tak dalej ale osobiście mi się nie chce wierzyć. Bardzo wiele osób jest w jakiś sposób umoczonych, ważne żeby teraźniejszość była pod tym względem bardziej normalna...


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 12 lipca 2012, 11:22

http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzen ... achom.html
Najpierw Stilić śpiewał o Legii wszyscy wiedzą jak, kluby się (delikatnie mówiąc) nie kochają, ale jednak cień szacunku jest :bravo:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 12 lipca 2012, 18:51

[quote="francosi w temacie "PZPN - tutaj wszystko""]Skoro Waldek nie bierze brata do repry to już chyba znany jest nowy trener Ruchu. [/quote]
I to co było do przewidzenia się sprawdza. Ciężko mi ocenić słuszność tej decyzji, młodszy z braci Fornalików był zawsze w cieniu, to jego pierwsza szansa. Mimo wszystko cieszy mnie takie, a nie inne rozwiązanie. Trzymam kciuki za Tomasza, głównie ze względu na to, że czekam na jakieś polskie gorące nazwisko wśród trenerów (bo z piłkarzami już się to udało :) ). Taki wydawał mi się Probierz, zmarnował jednak swoją - bądź, co bądź - życiową szansę w Grecji.


ODPOWIEDZ