Eredivisie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 05 marca 2012, 19:37

Ogląda ktoś holenderską ligę?

Ja już dawno temu rzuciłem notoryczne oglądanie tamtych meczów, Ajax popadł w przeciętność, PSV jeszcze parę lat temu walczyło jak równy z równym z Milanem a teraz na tle Europy wypada bardzo blado, Feyenord to już w ogóle porażka, ale za to wypłynęły takie kluby jak AZ czy Twente. Wczoraj z nudów odpaliłem sobie właśnie PSV-Twente i...rozwaliło mnie :shock: Pierwsza połowa to masakra, prowadzenie 0-4 dla Twente, później 2 bramki PSV ale goście postawili kropkę na i. Walka o mistrza zapowiada się masakrycznie :-D


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 05 marca 2012, 19:42

DiaVolO pisze:Ogląda ktoś holenderską ligę?

Ja już dawno temu rzuciłem notoryczne oglądanie tamtych meczów, Ajax popadł w przeciętność, PSV jeszcze parę lat temu walczyło jak równy z równym z Milanem a teraz na tle Europy wypada bardzo blado, Feyenord to już w ogóle porażka, ale za to wypłynęły takie kluby jak AZ czy Twente. Wczoraj z nudów odpaliłem sobie właśnie PSV-Twente i...rozwaliło mnie :shock: Pierwsza połowa to masakra, prowadzenie 0-4 dla Twente, później 2 bramki PSV ale goście postawili kropkę na i. Walka o mistrza zapowiada się masakrycznie :-D
"Feyenoord to juz w ogole porazka." Panie co pan, z ksiezyca spadl ? :shock: Owszem, na tle Europy, zgodze się, ale liga?
W tym sezonie graja PRZYNAJMNIEJ przyzwoicie, walczac o puchary, i majac raptem 5 pkt straty do lidera. Zwlaszcza Guidetti wiedzie prym w ich teamie (czasem przyswiruja Bakkal i Fernandez). W porownaniu z tym, co bylo sezon-dwa wczesniej, gdzie walczyli o utrzymanie i dostawali po 5:0 to widac znaczacy progres ;) a co do PSV, to nie sa juz wiadaca sila ligi, tak jak Ajax, tylko jedna z jej sil, razem z AZ i Twente. Dobrze, bo dodaje to atrakcyjnosci lidze. 10 lat temu PSV, Ajax i czasem Feyenoord, i dlugo dlugo nic, teraz nawet Vitesee i Heerenveen cos czasem przyszaleje (acz Vitesse po dobrym poczatku osiadlo, i juz nie ma szans nawet na LE) :D


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 05 marca 2012, 19:46

No właśnie ja mówię o Feyenordzie porównując to co było kiedyś, czasy chociażby jak szalał tam van Hooijdonk, to był gość :D


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 05 marca 2012, 20:15

Taka prośba do moderatorów... moglibyście założyć temat o nazwie "ROZGRYWKI LIGOWE W EUROPIE", albo po prostu zmienić nazwę tego tematu. Niedługo ktoś założy topik o lidze macedońskiej, bo w końcu wg regulaminu ma do tego prawo.

Rozumiem tematy o lidze angielskiej, niemieckiej i hiszpańskiej, bo są one dosyć popularne także wśród kibiców Juve. Ujdzie tu nawet jeszcze liga francuska, choć podejrzewam, że temat będzie odkopywany raz na ruski rok. Natomiast liga holenderska do bardzo popularnych nie należy i moim zdaniem nie ma potrzeby zakładania dla niej odrębnego topiku.

To taka moja mała dygresja.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 05 marca 2012, 20:23

Właśnie moim zdaniem każda liga powinna mieć osobny temat, tzn. te większe, mam kilku znajomych którzy notorycznie oglądają tamte mecze i wbrew pozorom jest często oglądaną ligą w Polsce, wiadomo że tematy o lidze tureckiej, rosyjskiej itd. nie mają sensu bo będzie tak jak mówisz ale Eredivise to znowu nie takie no-name'y :ok:


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 05 marca 2012, 20:54

Temat o lidze francuskiej cieszy się niewielkim zainteresowaniem, tak samo zresztą jak ten o Primera Division (co mnie wcale nie dziwi, bo przeciętny kibic dostaję 95% newsów z tej ligi dotyczących Realu i Barcy, o których już są osobne tematy). Nie wydaję mi się, żeby o Eredevisie zaczęto nagle dyskutować tutaj więcej. Dlatego uważam, że dla słabszych lig należy utworzyć jeden osobny temat. Wtedy np. kiedy ktoś obejrzy jakiś emocjonujący mecz w jakiejś ze słabszych lig, to będzie mógł od razu w takim temacie o tym napisać, bez zakładania następnego. A tak zaczyna się robić w tym dziale lekki bałagan. To jest forum kibiców Juve, trudno żeby zaczeli dyskutować na temat każdej większej ligi. Od tego są ogólne fora piłkarskie, jakich przecież nie brakuję w polskim internecie.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 05 marca 2012, 22:00

ewerthon pisze:A tak zaczyna się robić w tym dziale lekki bałagan.
Co proszę? :shock:
Przejrzyj cały dział "piłka nożna-świat" wolisz tematy takie jak ten czy typu "cieszynki" czy "piosenki o piłkarzach" albo może "FIFA zatwierdziła rewolucyjne zmiany" czy też "Praga" ( :rotfl: ). Takich tematów jest pełno, choćby na pierwszej stronie tego działu więc pomyśl czy ten temat robi bałagan na forum? na dodatek większość tych co robią bajzel dotyczą rzeczy o których można śmiało napisać w tematach dotyczących poszczególnych lig, tak jak ten :ok:


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 05 marca 2012, 22:19

Po prostu uważam, że nie ma sensu zakładania tematów, w których z góry wiadomo, że dyskusja będzie prowadzona sporadycznie, albo w ogóle. Spójrz sobie na założone przez Ciebie tematy o tamtych dwóch ligach, ludzie w ogóle się nimi nie zajmują. Chcesz tutaj rozmawiać sam ze sobą, albo z jedną czy dwoma osobami? Z tego co zaobserwowałem, to sam musisz odkopywać takie tematy po paru miesiącach, żeby wzbudzić jakiekolwiek zainteresowanie, jak choćby tutaj http://forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=21993 , czy tutaj http://forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=21933 . Zobacz sobie jakie są różnice pomiędzy kilkoma postami. Dlatego lepszy byłby temat zbiorczy, gdzie można by umieścić informacje z wielu lig. A co do tamtych które wymieniłeś, to może nie są zbyt poważne, ale jak widać cieszą się większym powodzeniem. Skoro nawet cieszynki są dla ludzi bardziej interesujące...
W porządku, temat może być, skoro lubisz rozmawiać sam ze sobą, masz nawet tutaj do tego prawo :ok:


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 05 marca 2012, 22:32

Powiem więcej-na forum panuje w tym względzie burdel, sorry.
Posty typu wszystko o FC Barcelona i Realu-jeśli już taki dział został kiedyś stworzony mogłyby przejść do działu "Primera Division", skoro już taki również jest. (to jakaś inna liga powstała?) Albo przynajmniej ostatni kawałek. I tak samo sytuacja ma się Manchesterem United-do EPL. Podobnie jak rozparcelowywanie SerieA ma części pierwsze. Podczas gdy istnieje również temat o obecnym sezonie w lidze. A przecież i tak pisze się tu o dwóch klubach głównie. Generalnie sprowadza się to do tego by pisać w jednym miejscu. A nie w kilku, które mogłyby się znaleźć w tej samej kategorii. Ot i tyle.
Jeżeli chodzi o ligę niemiecką, to też w jakimś stopniu pokrywać się może z występami Polaków w innych ligach. Ale to jeszcze może mogłoby zostać.
Nie wspomnę już o mercato, bo to jeszcze inna historia.
DiaVolO
Chyba nie zrozumiałeś do końca. :whistle: Mi chodzi o integrację tematów. Czyli np. EPL i Primera zostają(i wchłaniają inne tematy o tych ligach), ewentualnie Bundesliga, a reszta w dziale zbiorczym. A dlaczego? Ano dlatego, że jak pojawi się jakiś ciekawy wątek w danej lidze-nazwijmy ją niszową, to jednak wierzę w to, że zostanie pociągnięty, choć przez chwilę. I to nie jest tak, że codziennie się pisze w tych tematach. A tak to temat o Eredivisie osiągnie 10 stron za kilka lat chyba. Tak jak temat o Palermo, Napoli.(tu albo singlowe tematy o tych klubach, albo przerzucenie ich do rozmów o obecnym sezonie. Byłbym za tym drugim) No, bo o takich tematach się mimowolnie zapomina. I już robi się często dopiskę-niby dotyczącą założonego w tym celu topicu- w miejscu gdzie się aktualnie jest. "A tak przy okazji". Zwłaszcza, gdy ma mało stron. Może i coś jest w tym z lenistwa, ale cóż. Dla przykładu o lidze holenderskiej pisze się już w temacie o mercato(to źle IMO tak nawiasem, bo temat o mercato powinien zaczynać się równo z...mercato, czyli wtedy kiedy wiadomo, które zajęliśmy miejsce, komu w między czasie "z powiedzmy objawień" spadła forma, kto złapał z nich kontuzję a kogo z naszych trzeba sprzedać)
Jak się już raz o czymś napisało, to się drugi raz pisać nie będzie, bo i po co.
A, że akurat liga holenderska schodzi na psy to też zainteresowanie tematem będzie takie se.
Ostatnio zmieniony 06 marca 2012, 00:09 przez strong return, łącznie zmieniany 7 razy.


Dzięki Beppe za Teveza!
I believe in Fernando GoLLente!
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 05 marca 2012, 23:08

ewerthon pisze:Skoro nawet cieszynki są dla ludzi bardziej interesujące...
Bo to jest temat typu "oceń piosenkę wyżej" albo "zgadnij co to za piłkarz", takie tematy są fajne bo można krótko i treściwie przedstawić swojego posta. Takie tematy jak ten już wymagają nieco wiedzy na ten temat a nie każdy ogląda dane ligi, jednak jest to dział "piłka nożna świat" i uważam że takie tematy jak ten powinny być bezapelacyjnie w tym dziale, czy będzie cieszyć się popularnością czy nie.
ewerthon pisze:Dlatego lepszy byłby temat zbiorczy, gdzie można by umieścić informacje z wielu lig.
Widzi Ci się sytuacja wtedy kiedy ja mówię o Premierleague a następny za mną pisze posta o Bundeslidze, jeszcze następny mówi coś o Ligue 1, kolejny odpowiada temu o Bundeslidze, tamten znowu odpowiada temu o Bundeslidze, ktoś mi odpowiada na Premierleague, ktoś odpowiada na Ligue 1 a ja chcę odpowiedzieć na Premierleague? Niezły hardkor by był :P

Tak jak napisał kolega wyżej, na tym forum jest straszny syf, mnóstwo niepotrzebnych tematów, zakłada się nowe, niepotrzebne no ale taka już mentalność ludzi na tej stronce, większość również przyzwyczaiła się do starych standardów bądź forumowych zasad i ciężko przeskoczyć jeżeli pojawiają się inne opcje.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 22 marca 2013, 08:41

Własnie slyszalem w radio, że od przyszlego sezonu w Holandii zawodnik ktory otrzyma zolta karte to... schodzi z boiska na 10min!?

Tu artykul tez znalazlem http://www.rp.pl/artykul/12,992659-W-Ho ... artce.html
Bez sensu moim zdaniem, dobrze ze na razie sprawdzaja to w ligach amatorskich.. Co w przypadku drugiek zoltej?


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 22 marca 2013, 08:53

Sprawa dotyczy tragicznych wydarzeń w ligach amatorskich, więc zmiany będą dotyczyły chyba tylko tych lig. Artykuł jest trochę dziwnie napisany.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2014, 23:16

Temat chyba najbardziej odpowiedni. Mówi coś komuś taki piłkarz Quincy Promes? Ostatnio mnie zastanowił jak oglądałem wyniki Holandii U21, co by nie mówić talenty zwykle mają przednie. Zawodnik co prawda już 22 lata, ale statystyki jak na takiego gościa całkiem niezłe. 11 goli i 7 asyst. Widział Go ktoś w jakimś meczu?

Btw. Gra w Twente.


Obrazek
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 00:33

zoff pisze:Temat chyba najbardziej odpowiedni. Mówi coś komuś taki piłkarz Quincy Promes? Ostatnio mnie zastanowił jak oglądałem wyniki Holandii U21, co by nie mówić talenty zwykle mają przednie. Zawodnik co prawda już 22 lata, ale statystyki jak na takiego gościa całkiem niezłe. 11 goli i 7 asyst. Widział Go ktoś w jakimś meczu?

Btw. Gra w Twente.
Nie wiem,nie znam go i nigdy nie widziałem,w ogóle pierwszy raz słyszę takie fajne personalia ale się wtrącę :wink:

Z tymi ich przednimi talentami made in Holland to czas przeszły raczej. Bo nie wiem czy zauważyłeś,ale od kilku lat nie wyhodowali sobie holenderskiego młodego topa na miarę Pogby czy Verrattiego.Chyba dosłownie każda z tych bardzo dobrych nacji w futbolu wypuściła w ostatnich latach większe ilości piłkarzy klasowych lub no prawie półki światowej.

Kiedyś znowu mankamentem holenderskich piłkarzy były częste kontuzje i ogólna łamliwość.No a teraz brak konkretnych mlodych talentów,chyba sympatyczni Holendrzy za dużo zielska palą i się im kopać i trenować nie chce :D


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 01:16

Antek, z całym szacunkiem ale Jordie Clasie jest ogromnym talentem. Widzialem kilka meczy z jego udzialem i imponuje naprawde.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
ODPOWIEDZ