Wszystko o Milanie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 14:39

Wynik lepszy niż gra :laugh:
MIlan is coming :D

Mnie nie jest szkoda kibiców MIlanu, podobnie jak nigdy nie jest mi szkoda kibiców podklubu z drugiej części Mediolanu, za przeszłość.

I pomyśleć, że te łachudry kręciły nosem na Mandżukicia kiedy mogli go od nas pozyskać. Kibice Milanu twierdzili, że za słaby na Milan ale on byłby tam niekwestionowana gwiazdą. Nie wiem czy to w ogóle prawda, że Mandżu był zainteresowany tym śmiesznym Milanem bo ja sam też osobiście wolałbym do Kataru niż sobie nazwisko psuć takim klubem :prochno:


Obrazek
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2019, 16:47

Ibrahimović wraca do Milanu. Idealny klub na zakończenie kariery.


1902 Para Siempre

Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 22:45

Matko Bosko, ładna kopalnia szrotu w tym Milanie i to po wydaniu prawie 500 baniek w ciągu 3 okienek :facepalm: Widać, że Theo z Realu jeszcze nie zepsuty :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2020, 23:44

No i skończyła się przygoda Piątka w ulubionym klubie, a zarazem w Serie A. Z dużej chmury mały deszcz, bo Polak za 27 mln wylądował w Herthcie. Bardzo bezpieczny kierunek.

Michał Pol: "Hertha Berlin to dziś ciekawszy, lepiej zarządzany klub niż AC Milan. Nie rozumiem kibiców, którzy krytykują transfer Krzysztofa Piątka." :prochno:

Oprócz tego pożegnano się z:
- Rodriguezem - wypożyczenie do PSV z opcją wykupu
- Reiną - wyp. do Aston Villi (latem koniec kontraktu)
- Suso - 18 miesięczne wyp. do Sevilli z obowiązkiem wykupu, o ile Hiszpanie załapią się do LM
- Borinim puszczonym za darmo do Hellasu

W miejsce Reiny na wypożyczenie przyszedł Asmir Begović z Bournemouth.

O Caldarze czytalem, ale reszta gdzieś mi umknęła. Przy okazji sprawdzania transferów obczaiłem, że dwóch graczy odpalonych latem nadal nie znalazło klubów (Abate i Strinić) a Montolivo zakończył karierę. Dziwni piłkarze przewijają się przez Mediolan.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2020, 09:46

Pamiętam jak swego czasu każdy chciał mieć Rodrigueza u siebie. Jak przychodził do Milanu to też wydawał się wzmocnieniem, a tu jednak klapa.
Dla Piątka Hertha wydaje się być dobrym klubem, z tego co czytałem nie będzie miał tam zbyt groźnej konkurencji.


#AllegriOut
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2020, 16:46

Aż szkoda patrzeć na to, co dzieje się teraz z Milanem. Kiedyś jeden z największych klubów w Europie jest teraz zbieraniną przypadkowych graczy. A ich zarząd jeszcze pogarsza sprawę.
  • Sprowadzają 38-letniego Ibrahimovića. Transfer jak nasz z Ronaldo. Marketingowo super: więcej sprzedanych koszulek i kibiców na stadionie, no i jest nadzieja na lepsze jutro. Ale sportowo niepotrzebny.
  • Pozbywają się Suso. Jedynego pomocnika w Milanie, który dogrywa piłkę z pomysłem i byłby w stanie dać Zlatanowi szanse na zrobienie różnicy.
  • Sprzedają 24-letniego Piątka, który nie miał problemów ze strzelaniem goli przed przejściem do Milanu. No bo po co im młody Krzysiek skoro mają o 14 lat starszego Zlatana?
To już nie jest strzelanie sobie w stopę, ale w kolano. W przeciwieństwie do Interu ja życzyłem Milanowi powodzenia. Tym bardziej, że mieli Polaka w składzie. Teraz niech sobie walczą o środek tabeli z Napoli.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2020, 17:47

Niestety ale Milan to za wysokie progi dla Piątka, to dziewiątka z lat 90 a nie nowoczesny napastnik i jeszcze dużo się musi nauczyć aby dorównać poziomem chociażby do takich wyrobników jak Belotti czy Immobile a i oni nigdy nie zrobili kariery w wielkim klubie właśnie przez swoje ułomności. Milan nabrał się na boom sprzed roku i tyle, jak ktoś wierzył w opowieści sprzed roku o Barcelonie i innych to mogę tylko pogratulować... Suso też nie grał kompletnie nic od dawna i już stało się pewne, że pewnego poziomu nie przeskoczy więc nie będą raczej za nim płakać, inną kwestią jest natomiast to co oni kupują ale to już trwa tyle lat, że chyba można przywyknąć


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 14:18

jackop pisze:
24 stycznia 2020, 22:45
Widać, że Theo z Realu jeszcze nie zepsuty :whistle:
Odżył w Milanie i to bardzo. Jest najlepszym strzelcem w Serie A, zdobył pięc bramek (i dwie asysty) w 17 spotkaniach, to tyle samo, co zsumowany dorobek Leao i Rebicia. Zaliczył też trafienie w krajowym pucharze.

Wydaje mi się, że może być z niego jeden z lepszych obrońców Serie A, jego ofensywne zapędy były tłumione w Realu, on sam chyba też za bardzo spalał się psychicznie w Madrycie i nie wykorzystywał swoich szans na grę. Trzeba sobie powiedzieć jasno - przez dwa lata gry na Bernabeu (rok na wypożyczeniu) właściwie nic nie pokazał, pracując raczej na miano niewypału transferowego. W zeszłym roku cieszyłem się, że wychodzimy z tego transferu niemal na zero (poszedł za 20 mln, kupiliśmy za 24 + kilka mln zmiennych, które raczej nie zostały w większości spełnione), teraz wygląda na to, że Milan trafił z Hernandezem w dziesiątkę.

Theo wciąż jest młody, ma 22 lata. W Madrycie wywoływał raczej frustrację brakiem umiejętności ustawiania się, krycia, przeciętnym zmysłem taktycznym, miernym wyszkoleniem technicznym (już nawet nie chodzi o problemy z najprostszą żonglerką piłką na prezentacji, ale nieumiejętność przyjęcia piłki to coś na tym poziomie bardzo dziwnego) i po prostu defensywną impotencją. Jedyne co miał, to szybkość, ale bycie "jeźdźcem bez głowy" to za mało i dlatego pożegnaliśmy się z nim bez żalu. Teraz wychodzi na to, że Milan może zrobić z niego całkiem dobrego obrońcę.


1902 Para Siempre

Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 14:58

San Holo pisze:W Madrycie wywoływał raczej frustrację (...) miernym wyszkoleniem technicznym (już nawet nie chodzi o problemy z najprostszą żonglerką piłką na prezentacji, ale nieumiejętność przyjęcia piłki to coś na tym poziomie bardzo dziwnego) (...)
Ewidentnie nie miałeś okazji oglądać popisów Matuidiego :D Kibiców Juventusu nic już nie zdziwi.

Sorki za offtop, ale nie mogłem się powstrzymać.
Co do Milanu to faktycznie Theo jest jednym z ich nielicznych jasnych punktów w tym sezonie. Przyjście Ibry też chyba musiało tchnąć trochę życia w zespół. Co prawda widać już po nim, że mocno wchodzi w wiek emerytalny, ale może sama jego obecność wpływa na resztę grupy, bo od przyjścia Szweda całkiem przyzwoicie punktują.

A propos wieku Zlatana - skoro 38-letni Ibra jest jeszcze w stanie strzelać gole na boiskach Serie A, to całkiem dobrze wróży to młodszemu o cztery lata CR7. To już nawet nie chodzi o Włochy bo nie sądzę, żeby tyle wytrzymał w Juve, ale jest szansa na to, że jeszcze pośrubuje rekordy strzeleckie w jakiejś porządnej lidze po zakończeniu przygody z Turynem.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 15:31

Theo przejął numer po Piątku i ładuje jak Piątek ;) a Piątek połasił się na przeklętą 9 i już go tam nie ma...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2020, 13:59

Milan to już więcej niż stan umysłu: https://www.meczyki.pl/newsy/media-ac-m ... a/136689-n Pamięta ktoś inny klub, w którym trenerzy zmieniali się tak często?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 26 lutego 2020, 12:35

Podobno Ibrahimovic ma dostać propozycję przedłużenia kontraktu o kolejny sezon. Byłoby fajnie, gdyby zakończył karierę właśnie w Milanie, bo wydaje się, że przyszły rok może być ostatnim Ibry-piłkarza.


1902 Para Siempre

Obrazek
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 26 lutego 2020, 18:08

I myślę, że tak właśnie się skończy. Nikt inny w Europie nie zaproponuje jemu pieniędzy jakie dostanie w Milanie, bo nikt inny też prawie 40-letniego Ibry nie potrzebuje.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 21 lipca 2020, 22:35

Pono deal z Rangnikiem odwołany.


Imo Milan robi dobrze. Pioli daje im tam jakąś stabilizację w tym burdelu a poza tym poukładał drużynę.


Rottweill

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2008
Posty: 205
Rejestracja: 28 października 2008

Nieprzeczytany post 21 lipca 2020, 23:53

Jakkolwiek dobrze by Milan teraz nie grał, stawiam, że Pioli do połowy przyszłego sezonu nie dotrwa.


Obrazek
ODPOWIEDZ