Wszystko o Milanie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 15:08

Szczęsny pisze:ma 31 lat, trofeum raczej żadnego nie będzie , no moze fartem puchar włoch

jak widać nie przyszedł do Milanu bo o tym marzył [foto] ::/:

to prawdopodobnie jego ostatni poważny klub w Europie, i to ze słabą perspektywą, może za rok bedzie sie tak samo ewakuował co bonuc w tym okienku

Obrazek
Kurrr jak za karę :facepalm:
Szkoda mi Gonzalo widać,że gość jest ambitny. Wypchaliśmy go na siłę,aby tylko zadowolić Milan i Bonucciego.
No nic trzeba życzyć wicemistrzostwa.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 15:14

Piotr Juvefan pisze:Wypchaliśmy go na siłę,aby tylko zadowolić Milan i Bonucciego.
Też tak myślę, że my wcale się Gonzalo nie chcieliśmy pozbywać, ale chęć zrobienia dobrze Milanowi i Bonucciemu była tak ogromna, że go poświęciliśmy. Piotrze, Ty tak na poważnie?

:facepalm:


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 15:23

szczypek pisze:
Piotr Juvefan pisze:Wypchaliśmy go na siłę,aby tylko zadowolić Milan i Bonucciego.
Też tak myślę, że my wcale się Gonzalo nie chcieliśmy pozbywać, ale chęć zrobienia dobrze Milanowi i Bonucciemu była tak ogromna, że go poświęciliśmy. Piotrze, Ty tak na poważnie?

:facepalm:
Chcieliśmy,chcieliśmy. Tylko można go było sprzedać do Chelsea jeśli faktycznie takowa oferta była,bądź jeszcze poczekać na nich a nie po raz kolejny z pomocą Bonucciego pozwalać Milanowi na deal życia.


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 15:31

Życzę Igle króla strzelców w tym Milanie (oczywiście - nie kosztem braku mistrzostwa dla Juve).


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 15:43

Piotr Juvefan pisze:Tylko można go było sprzedać do Chelsea jeśli faktycznie takowa oferta była,bądź jeszcze poczekać na nich
A jeśli faktycznie takowej oferty nie było i nie byłoby w przyszłości? Sugerujesz, że mając tę sama ofertę z Chelsea i Milanu, wybraliśmy Milan?
Piotr Juvefan pisze:a nie po raz kolejny z pomocą Bonucciego pozwalać Milanowi na deal życia.
A kiedy to wcześniej pozwoliliśmy Milanowi na deal życia? Przecież oni w poprzednim sezonie nie zyskali nic. A może przypomnieć Ci ile dali nam za Matriego? Albo jak przybył do nas Pirlo, którego nie chcieli? Poza tym, kiedy już emocje opadną, to zrozumiesz, że to teraz to nie jest żaden deal życia dla Milanu.
Łukasz pisze:Życzę Igle króla strzelców w tym Milanie (oczywiście - nie kosztem braku mistrzostwa dla Juve).
Po co?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 15:46

Piotr Juvefan pisze:Chcieliśmy,chcieliśmy. Tylko można go było sprzedać do Chelsea jeśli faktycznie takowa oferta była
pewnie była ale dużo niższa, czekać nie było na to bo bujaliśmy się z nimi i tak długo a nie ma co się oszukiwać, że w tej kasie jest trochę dopłaty do wymiany obrońców żeby nam się na 0 zamortyzował więc i Milan nie był skłonny wyłożyć ile chcieliśmy... mnie tylko zastanawia dlaczego Caldara a nie Rugani ale pewnie chodzi o LM - Rugani pomoże nam od razu a Caldara do marca poznawałby taktykę


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 16:02

szczypek pisze:
Piotr Juvefan pisze:Tylko można go było sprzedać do Chelsea jeśli faktycznie takowa oferta była,bądź jeszcze poczekać na nich
A jeśli faktycznie takowej oferty nie było i nie byłoby w przyszłości? Sugerujesz, że mając tę sama ofertę z Chelsea i Milanu, wybraliśmy Milan?
Ja tylko twierdzę,że Chelsea szuka napastnika. Wczoraj Morata zagrał beznadziejny sparing. Czas pokaże czy zdążą sobie ściągnąć nowego. A Higuain pewnie wolałby grac z Sarrim niż sztucznie pozować do zdjęć w koszulce Milanu. Widząc ten beznadziejny widok to faktycznie nie ma on problemu z łączonym transferem do Milanu. Kwota Chelsea i Milanu mogłaby być zbliżona tylko,że Gonzalo byłby zapewne w innym nastroju.
szczypek pisze:
Piotr Juvefan pisze:a nie po raz kolejny z pomocą Bonucciego pozwalać Milanowi na deal życia.
A kiedy to wcześniej pozwoliliśmy Milanowi na deal życia? Przecież oni w poprzednim sezonie nie zyskali nic. A może przypomnieć Ci ile dali nam za Matriego? Albo jak przybył do nas Pirlo, którego nie chcieli? Poza tym, kiedy już emocje opadną, to zrozumiesz, że to teraz to nie jest żaden deal życia dla Milanu.
Wyraźnie napisałem,że taki deal po raz kolejny z pomocą Bonuca a więc chodziło mi o ten z przed roku. 40mln za takiego obrońcę gdzie w Anglii płaci się tyle za byle leszcza. Najśmieszniejsze,że po beznadziejnym sezonie jest wart tyle samo. Czyli w miarę normalnie. Reasumując Milan sprzedaje nam piłkarza po normalnej wartości a My im sprzedajemy "towar który nie schodzi oferując 50% obniżki". Tak się robi mistrza Włoch na krajowym podwórku.


Obrazek
Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 16:20

Najbardziej zabawne jest oskarżanie Marotty o to, że nie zrobił tego co ktoś właśnie sobie wymyślił na poczekaniu, jakieś widzimisię, na pewno było tak, oni chcieli to, on nie chciał tego a Marotta to głąb bo nie włączył kalkulatora, porażające.


Obrazek
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 16:27

Deal dobry dla Milanu:
- dostają jednego z najlepszych napastników Serie A
- dostają obiecującego obrońcę

Deal dobry dla Juve:
- dostajemy sporo hajsu za Igłę, które nikt inny najwyraźniej nie chciał,
- wymieniamy dość młodego obrońcę na doświadczonego stopera, który gry grał u nas był jednym z najlepszych (jedenastka roku FIFA)

Igłę Milan MUSI wykupić, inaczej 18 mln za wypożyczenie będzie grubą ;) przesadą.
Czy Caldara stanie się stoperem światowego formatu? Może tak, może nie.
Czy Bonucci wróci do formy z czasów Juve? Może tak, może nie.


Ocenimy po sezonie. Deal dobry dla obu stron, nie patrząc przez pryzmat emocji.
Bonucciego nie chciałem, ale powoli się z tym oswajam.


Nie wiem dlaczego większość tutaj uważa, że Milan nas jakoś "ograł" przy tych transferach.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 16:35

Nie winię Marotty a przynajmniej nie w największym stopniu jak Bonucciego. Moim zdaniem to głównie przez jego podwójne widzimisię oceniam deale Milanu jako lepsze od naszych. W chwili ich zawarcia. Jeśli myślicie że jest win/win to super. Wasze prawo.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 19:02

Piotr Juvefan pisze:Kwota Chelsea i Milanu mogłaby być zbliżona tylko,że Gonzalo byłby zapewne w innym nastroju.
Chelsea nie szuka napastnika od wczoraj, gdyby chciała mieć u siebie Gonzalo i wyłożyła takie pieniądze jakie wyłożył Milan, prawdopodobnie Higuain biegałby w niebieskiej a nie czerwono-czarnej koszulce. Chociaż kto wie czego by chciał on sam, może dobrze mu (za wszelką cenę) we Włoszech.
Piotr Juvefan pisze:Wyraźnie napisałem,że taki deal po raz kolejny z pomocą Bonuca a więc chodziło mi o ten z przed roku. 40mln za takiego obrońcę gdzie w Anglii płaci się tyle za byle leszcza. Najśmieszniejsze,że po beznadziejnym sezonie jest wart tyle samo. Czyli w miarę normalnie. Reasumując Milan sprzedaje nam piłkarza po normalnej wartości a My im sprzedajemy "towar który nie schodzi oferując 50% obniżki". Tak się robi mistrza Włoch na krajowym podwórku.
Widzisz, tutaj decydująca mogła być wola samego zawodnika, który uparł się na Włochy. Gdyby Gonzalo był tak cholernie ambitnym zawodnikiem, pewnie mógłby podobnie postawić się w swojej sprawie, widocznie nie jest. I oczywiście możesz siłą zawodnika u siebie zatrzymać (przecież ma kontrakt), ale możesz też podejść do sprawy racjonalnie i zarobić tyle, ile się da. Może Real miał lepsze oferty za Ronaldo niż tę od Juventusu, ale z jakiegoś powodu stało się to, co się stało.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 19:52

szczypek pisze:
Piotr Juvefan pisze:Kwota Chelsea i Milanu mogłaby być zbliżona tylko,że Gonzalo byłby zapewne w innym nastroju.
Chelsea nie szuka napastnika od wczoraj, gdyby chciała mieć u siebie Gonzalo i wyłożyła takie pieniądze jakie wyłożył Milan, prawdopodobnie Higuain biegałby w niebieskiej a nie czerwono-czarnej koszulce. Chociaż kto wie czego by chciał on sam, może dobrze mu (za wszelką cenę) we Włoszech.
A pamiętasz może w jakim momencie Chelsea ściągnęła Moratę? Skończyło się tak,że Londyńczycy zostali z reką w nocniku i wyłożyli krocie na Hiszpana pod koniec okienka,którego przecież Real chciał sprzedać tyle,że nie za frytki. Teraz się słyszy,że Żiru ma odejść do Marsylii i to mógł być moment na transfer Gonzala za którym przemawiało wszystko. Ciekawe czy do 9tego sierpnia kogoś jeszcze kupią. Czasami warto przeczekać.

szczypek pisze:
Piotr Juvefan pisze:Wyraźnie napisałem,że taki deal po raz kolejny z pomocą Bonuca a więc chodziło mi o ten z przed roku. 40mln za takiego obrońcę gdzie w Anglii płaci się tyle za byle leszcza. Najśmieszniejsze,że po beznadziejnym sezonie jest wart tyle samo. Czyli w miarę normalnie. Reasumując Milan sprzedaje nam piłkarza po normalnej wartości a My im sprzedajemy "towar który nie schodzi oferując 50% obniżki". Tak się robi mistrza Włoch na krajowym podwórku.
Widzisz, tutaj decydująca mogła być wola samego zawodnika, który uparł się na Włochy. Gdyby Gonzalo był tak cholernie ambitnym zawodnikiem, pewnie mógłby podobnie postawić się w swojej sprawie, widocznie nie jest. I oczywiście możesz siłą zawodnika u siebie zatrzymać (przecież ma kontrakt), ale możesz też podejść do sprawy racjonalnie i zarobić tyle, ile się da. Może Real miał lepsze oferty za Ronaldo niż tę od Juventusu, ale z jakiegoś powodu stało się to, co się stało.
Myśle,że Higuain sobie sam to zawalił i dotrze do niego jak się dał wmanewrować i gdzie. Mógł tak jak mówisz postawić się jak Bonu i czekać na Chelsea. Co do Bonusa to oczywiście,że to była wola zawodnika,którą również Real respektuje. Sam Ronaldo mógł mieć nawet oferty z Barcy i Atletico. Tylko,że Real nie pozwoliłby sobie na wkurzenie swoich kibiców.
Było wzorowanie się na Bayernie to teraz można podpatrywać Real.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 20:42

Piotr Juvefan pisze:Czasami warto przeczekać.
A czasami nie warto, skąd u Ciebie ta pewność, że w tym wypadku byłoby warto? Nie sądzę, żeby w Juventusie pracowali <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, którzy mając w perspektywie te same pieniądze od Chelsea i od Milanu, nie chcieliby Higuaina przerzucić do Anglii. Milan dał odpowiednie pieniądze, Higuain się zgodził, ja nie wiem, czemu tu szukać jakiegoś problemu czy drugie dna?
Piotr Juvefan pisze:Tylko,że Real nie pozwoliłby sobie na wkurzenie swoich kibiców.
No, oni tam w Realu wszystkie transfery konsultują z kibicami :prochno:


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 21:05

szczypek pisze:
Piotr Juvefan pisze:Czasami warto przeczekać.
A czasami nie warto, skąd u Ciebie ta pewność, że w tym wypadku byłoby warto? Nie sądzę, żeby w Juventusie pracowali <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, którzy mając w perspektywie te same pieniądze od Chelsea i od Milanu, nie chcieliby Higuaina przerzucić do Anglii. Milan dał odpowiednie pieniądze, Higuain się zgodził, ja nie wiem, czemu tu szukać jakiegoś problemu czy drugie dna?
Transfer Moraty pokazał że jak Chelsea jest zdesperowana to umie wyłożyć pod koniec okienka dobre pieniądze. Jeśli sprawa Higuaina byłaby otwarta to Sarri mógłby się na niego uprzeć. Jest jeszcze troche czasu zobaczymy czy Chelsea jeszcze kogoś kupi. Jak kupi to wtedy byłoby warto.
szczypek pisze:
Piotr Juvefan pisze:Tylko,że Real nie pozwoliłby sobie na wkurzenie swoich kibiców.
No, oni tam w Realu wszystkie transfery konsultują z kibicami :prochno:
Życie jak w Madrycie. :D


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 21:16

Piotr Juvefan pisze:Jak kupi to wtedy byłoby warto.
Dobra, to jak nie kupi kogoś za +50 mln to ładnie tutaj przeprosisz, że pieprzyłeś głupoty, ok?


ODPOWIEDZ