Wszystko o Milanie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Akha72

Laziale
Laziale
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2016
Posty: 107
Rejestracja: 09 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 26 marca 2018, 13:58

miszcz_ACM pisze:.
Swoją drogą fajnie wiedzieć, że są fani Calcio w Polsce, którzy korzystaja ze strony footballitalia.net
Rzetelni i obiektywni. Jak podają jakiś "hot news" typu tych u góry, to podadzą też dementi, czego na polskich stronach sportowych nie uświadczysz.
Gdybym mógł to usunąłbym tę stronę z internetu. Tani sensacjonalizm, wybiórczość, tłumaczenia rodem z google translate, powtarzanie jakiś pseudodziennikarskich wymysłów nastawionych na liczbę kliknięć, czyli w zasadzie pełne wykorzystanie faktu, że są monopolistą na rynku niewłoskojęzycznych stron o calcio. Niestety, mają szeroką publiczność co przekłada się na budowanie fałszywych obrazów niektórych klubów. Jedyne co można tam ze spokojem sprawdzić to wyniki meczów i oficjałki.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 marca 2018, 14:27

Akha72 pisze:
miszcz_ACM pisze:.
Swoją drogą fajnie wiedzieć, że są fani Calcio w Polsce, którzy korzystaja ze strony footballitalia.net
Rzetelni i obiektywni. Jak podają jakiś "hot news" typu tych u góry, to podadzą też dementi, czego na polskich stronach sportowych nie uświadczysz.
Gdybym mógł to usunąłbym tę stronę z internetu. Tani sensacjonalizm, wybiórczość, tłumaczenia rodem z google translate, powtarzanie jakiś pseudodziennikarskich wymysłów nastawionych na liczbę kliknięć, czyli w zasadzie pełne wykorzystanie faktu, że są monopolistą na rynku niewłoskojęzycznych stron o calcio. Niestety, mają szeroką publiczność co przekłada się na budowanie fałszywych obrazów niektórych klubów. Jedyne co można tam ze spokojem sprawdzić to wyniki meczów i oficjałki.
:ok: :ok: :ok:
Jeśli ktoś opisuje stronę football-italia.net jako 'rzetelną' to ja nie mam pytań :doh: Słabe, niekiedy wręcz fatalne tłumaczenia wywiadów, w ogóle lipne tłumaczenia newsów, często wypaczające ich oryginalny sens. Idę o zakład, że ludzie tam piszący nie znają włoskiego i robią to na łapu-capu. Jeśli ktoś kiedyś próbował się na nich opierać (a ja próbowałem długo) to w życiu nie pochwaliłby tej strony.


Obrazek
miszcz_ACM

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2005
Posty: 34
Rejestracja: 25 października 2005

Nieprzeczytany post 26 marca 2018, 22:56

Bez bicia przyznam, że włoskiego nie znam, więc jakości tłumaczeń nie ocenie. Jednakże przeglądając inne anglojęzyczne strony i oficjalki, to nie widziałem dużej różnicy czy wypaczeń. Oczywiście, jeżeli mowa o posiłkowaniu się z perspektywy dziennikarza, to rozumiem.

Dla mnie w porównaniu z tym co polskie serwisy o calcio mają do zaoferowania, to niebo a ziemia. Napisałem wyżej, że jak są jakieś "hot newsy" czy kontrowersyjne ploty, to przynajmniej są dementi czy wypowiedzi zainteresowanych stron. Na polskich stronach tego nie ma niestety i nad tym ubolewam. Tu widzę festiwal clickbaitu, tandety i braku rzetelności.
Znając język włoski oczywiście bym tej strony nie musiał czytać, ale na moje możliwości językowe to maksimum ;)

Zresztą ogólnie, to co włoska prasa wyczynia podczas przerw reprezentacyjnych to inny poziom odlotu :facepalm:

http://www.acmilan.com.pl/news/23153/re ... _prasowych


Tu zaś ciekawy artykuł, rzuca trochę światła, ale nie za dużo.

http://www.acmilan.com.pl/news/23145/cd ... u_punktach


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1703
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 marca 2018, 12:36

Football-italia dupy nie urywa, ale wobec ogólnego braku źródeł ENG nawet daje radę... lepsze to jak goal.com. Przynajmniej mają wyraźny rozdział między doniesieniami medialnymi a twórczością własną.
Najlepsze newsy są na Juvepoland, wybrakowane i parę dni później. Chyba, że akurat mamy 500 internal server error.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 marca 2018, 13:09

a calciomercato słabe, że nie wymieniacie?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 27 marca 2018, 13:20

Te wszystkie strony, które wymieniacie nie robią nic innego tylko przepisują informacje z włoskich dzienników bądź pojedynczych dziennikarzy. Nie posiadają własnych informacji.

Żeby pozostać w temacie, to Conti, który właśnie powrócił do treningu w grupie po zerwaniu więzadeł krzyżowych nabawił się kolejnej kontuzji. Chyba jednak trafiliśmy odpuszczając go, a biorąc De Sciglio.


miszcz_ACM

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2005
Posty: 34
Rejestracja: 25 października 2005

Nieprzeczytany post 27 marca 2018, 14:11

Vincitore pisze:Te wszystkie strony, które wymieniacie nie robią nic innego tylko przepisują informacje z włoskich dzienników bądź pojedynczych dziennikarzy. Nie posiadają własnych informacji.

Żeby pozostać w temacie, to Conti, który właśnie powrócił do treningu w grupie po zerwaniu więzadeł krzyżowych nabawił się kolejnej kontuzji. Chyba jednak trafiliśmy odpuszczając go, a biorąc De Sciglio.
Z tą różnicą, że calciomercato wymyśla bzdury i odkopuje stare licząc, że się przyklei i wywoła burzę. Chociaż teraz to praktycznie wszystkie media stosują :prochno:

Porównanie Contiego i DS nietrafione. Jak ich porównać gdy jeden czasami zagra, a drugi w ogóle przez pecha? De Sciglio akurat zawsze był szklanką, Conti, mam nadzieję, ma po prostu jeden pechowy sezon. Ze względu na ogromną niechęć i brak obiektywizmu w stosunku do "nowego Maldiniego" (transfer do Juve nie ma znaczenia, nawet wdzięczny jestem )więcej o nim nie napiszę.

Jak kojarzę wypowiedzi piłkarza czy agenta i newsy z lata, to nie przypominam sobie nic o Juve. Inter się za to pojawiał jak przy Rodriguezie, ale mogę się mylić.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 27 marca 2018, 14:15

miszcz_ACM pisze:
Vincitore pisze:Te wszystkie strony, które wymieniacie nie robią nic innego tylko przepisują informacje z włoskich dzienników bądź pojedynczych dziennikarzy. Nie posiadają własnych informacji.

Żeby pozostać w temacie, to Conti, który właśnie powrócił do treningu w grupie po zerwaniu więzadeł krzyżowych nabawił się kolejnej kontuzji. Chyba jednak trafiliśmy odpuszczając go, a biorąc De Sciglio.
Z tą różnicą, że calciomercato wymyśla bzdury i odkopuje stare licząc, że się przyklei i wywoła burzę. Chociaż teraz to praktycznie wszystkie media stosują :prochno:

Porównanie Contiego i DS nietrafione. Jak ich porównać gdy jeden czasami zagra, a drugi w ogóle przez pecha? De Sciglio akurat zawsze był szklanką, Conti, mam nadzieję, ma po prostu jeden pechowy sezon. Ze względu na ogromną niechęć i brak obiektywizmu w stosunku do "nowego Maldiniego" (transfer do Juve nie ma znaczenia, nawet wdzięczny jestem )więcej o nim nie napiszę.

Jak kojarzę wypowiedzi piłkarza czy agenta i newsy z lata, to nie przypominam sobie nic o Juve. Inter się za to pojawiał jak przy Rodriguezie, ale mogę się mylić.
Conti był w orbicie zainteresowań Juventusu, ale został skreślony przez Paraticiego za brak ogłady taktycznej. Co do Contiego i De Sciglio to chodziło mi o przydatność w tym sezonie, bo dopiero za 10 lat będziemy mogli o tym podyskutować kto na tym wyszedł lepiej.


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 29 marca 2018, 10:35

czekam na założenie tematu meczowego z Milanem, spotkanie już za 50 kilka godzin ;p

Gotowe. Czekałem na aktualizację składów bo po tych reprezentacjach to różne głupoty czytałem. / Dragon


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 15:52

Po 45 minut spotkanie, Milan slabo gra w obronie bez Bonucciego i Romagnoliego. Widac brak zgrania i pilkarze Napoli zapewnie cos dzis strzela.
Z drugiej stronie obrona Napoli tez daje sie zaskoczyc i Milan moze dojsc do konkretnych sytuacjach.
W ostanich spotkaniach obie druzyne wiecej strzelaja w drugiej polowie tak ze watpie ze spotkanie zakoncze sie wynikiem 0-0.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 16:56

Donnarumma co zrobil!!! :shock: :bravo:

Trzeba dzisiaj wygrać!


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 16:57

Bylo blisko ale Donnaruma obronil 100% sytuacja Milika w 93 min.
Tym razem Napoli nie mial takiego szczescia jak w ostanim spotkanie u siebie.
Musimy dzis wygrac zeby odskoczyc na +6


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 17:01

No i pięknie! 0-0 Wynik który ani jednym, ani drugim nic nie daje. Czas odskoczyć na 6 punktów!

Spodziewałem się wprawdzie zwycięstwa Napoli, ale mile się zaskoczyłem.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 17:08

To co zrobił Donnarumma :o :| To była interwencja z kosmosu. Sporo widzi się interwencji, w których bramkarze instynktownie bronią strzał z bliska, ale lecący mniej więcej w ich zasięgu (coś a'la Dudek 2005). Tutaj Milik wykonał strzał bardzo dobrze, do rogu. Naprawdę nie przypominam sobie, żebym kiedyś widział taki szybki rzut bramkarza przy strzale z tak niewielkiej odległości. Interwencja stadiony świata!


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 17:13

Piękna interwencja:



:bravo:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
ODPOWIEDZ