Wszystko o Milanie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 11:37

Nie. Po prostu byłoby mi smutne i źle.


Wiem , że to też biznes. Ale dużo bliżej mi do modelu prowadzenia kluby jak Bayern czy my aniżeli PSG czy MC. A zaraz Milan.


Obrazek
jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 11:41

No to może im jest smutno i źle, a jak ktoś obraża ich klub to nie są zadowoleni.


gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 13:10

Cabrini_idol pisze:Czyli jakby nas Araby wykupily albo rząd Korei Północnej to byś powiedział ,,no i co z tego jak mają pieniądze". :facepalm:


Różnimy się w pojęciu ,,klub i historia". Naucz się, że dla kibiców to nie biznes a w wielu przypadkach miłość. Jak dla Ciebie to tylko biznes to współczuję z oglądania tego sportu.
Tak, to lepiej żeby podzielić los Parmy no ale miłość ważniejsza od pieniędzy ;) piłka to biznes czy Ci się to podoba czy nie. Można mówić o miłości do klubu z perspektywy kibica ale jeśli chodzi o zarządzanie i zdobywanie trofeów to bez grubej kasy zapomnij. Przypomnę Ci tylko, że wydajecie co mercato ponad 100mln, bez takiego nakładu (a Berlusconi już zwyczajnie nie miał takiej kasy bo klub przynosił straty) to by wam czołówka uciekła.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 13:15

Może. Ja jestem kibicem Juve i podśmiechiwanie się z Milanu i Interu, szczególnie z Interu uważam za całkiem normalne jako kibic, fan Juventusu. Niektórzy wolą lizać się po tyłkach, spoko nic mi do tego. Milan i Inter od wielu lat ma kosę z Juve, szczególnie z kibicami i niech tak zostanie. Nie interesuje mnie lizanie się z nimi, od zawsze byli to przeciwnicy i każda możliwa sytuacja aby ich wyśmiać będzie wykorzystana. Bo wiesz, że piłka to nie tylko gra ale również kibice ? Rozumiem, że na meczu Juve (zakładam, że byłeś) jeśli zaczynają wjeżdżać przyśpiewki wyklinające Milan Inter itd to milczysz i nawracasz kibiców, żeby się pokochali ? :hellyes:


Piłka to biznes, piłka to biznes , piłka to biznes.... i tak na okrągło. Fajnie, dla mnie piłka nożna to coś więcej niż biznes i mam bekę, że kluby z Mediolanu doprowadziły się do takiej sytuacji, tak nisko upadły, że musiały sprzedać swoją historię, klub skośnookim. Tyle.


Wydajemy po 100 mln ? Od wielu lat Juventus równoważy bilans dochodów z transferów. Wydajemy ale zarabiamy. Wychodzimy na plus minus 20-30 mln co okienko, jeśli chodzi o transfery.


Obrazek
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 13:25

gpl88 pisze:
Cabrini_idol pisze:Czyli jakby nas Araby wykupily albo rząd Korei Północnej to byś powiedział ,,no i co z tego jak mają pieniądze". :facepalm:


Różnimy się w pojęciu ,,klub i historia". Naucz się, że dla kibiców to nie biznes a w wielu przypadkach miłość. Jak dla Ciebie to tylko biznes to współczuję z oglądania tego sportu.
Tak, to lepiej żeby podzielić los Parmy no ale miłość ważniejsza od pieniędzy ;) piłka to biznes czy Ci się to podoba czy nie. Można mówić o miłości do klubu z perspektywy kibica ale jeśli chodzi o zarządzanie i zdobywanie trofeów to bez grubej kasy zapomnij. Przypomnę Ci tylko, że wydajecie co mercato ponad 100mln, bez takiego nakładu (a Berlusconi już zwyczajnie nie miał takiej kasy bo klub przynosił straty) to by wam czołówka uciekła.
Jak się robi machloje przy transferach to tak potem jest. Poczytaj sobie jak Parma skończyła. Piłka to biznes zgoda, ale trzeba mieć łeb na karku żeby go prowadzić. Skoro nie masz pieniędzy na dobrych piłkarzy to stawiasz na wyrobników. Proste! Albo sprzedajesz drogo i tanio kupujesz. Juve jest prowadzone modelowo i to zajęło nam kilka lat. Na początku były transfery za waciki typu Armand Traore, Leandro Rinaudo. Teraz 90 mln na Igłę to nie był dla nas problem. Palotta uderzył w Milan, że Fassone wystosował oświadczenie na acmilan.com. W czuły punkt dostał, ten Twój Milan robi pokazówkę, ale jak Wam nie pyknie to podzielicie los Parmy. I nie mam bólu czterech liter, bo podoba mi się prowadzenie Juve. Cabrini podbijam :ok: .


jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 13:45

Cabrini_idol pisze:Może. Ja jestem kibicem Juve i podśmiechiwanie się z Milanu i Interu, szczególnie z Interu uważam za całkiem normalne jako kibic, fan Juventusu. Niektórzy wolą lizać się po tyłkach, spoko nic mi do tego. Milan i Inter od wielu lat ma kosę z Juve, szczególnie z kibicami i niech tak zostanie. Nie interesuje mnie lizanie się z nimi, od zawsze byli to przeciwnicy i każda możliwa sytuacja aby ich wyśmiać będzie wykorzystana. Bo wiesz, że piłka to nie tylko gra ale również kibice ? Rozumiem, że na meczu Juve (zakładam, że byłeś) jeśli zaczynają wjeżdżać przyśpiewki wyklinające Milan Inter itd to milczysz i nawracasz kibiców, żeby się pokochali ? :hellyes:
To Ty Cabrini jesteś takim "prawdziwym" kibicem, który jak widzi kolesia w koszulce Milanu lub Interu na ulicy to odrazu idzie mu w..erdolić. No "niestety" nie jestem takim kibicem jak Ty, jakoś nie podnieca mnie wyzywanie innych kibiców, żeby się dowartościować że mój klub jest lepszy. Masz rację nie śpiewałbym przyśpiewek obrażających innych. A co do docinek na temat innych klubów to można sobie z nich pożartować, ale w granicach zdrowego rozsądku.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 13:47

Kto mówi o wpier... ? Ja mówię o szyderze i podśmiechiwaniu się. :facepalm:\

No i dzięki, nie śpiewałbyś na meczu Juve przyśpiewek kibiców Juve. Spoko, nic mi do tego.


Obrazek
gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 13:58

Dybala 4ever pisze:Jak się robi machloje przy transferach to tak potem jest. Poczytaj sobie jak Parma skończyła. Piłka to biznes zgoda, ale trzeba mieć łeb na karku żeby go prowadzić. Skoro nie masz pieniędzy na dobrych piłkarzy to stawiasz na wyrobników. Proste! Albo sprzedajesz drogo i tanio kupujesz. Juve jest prowadzone modelowo i to zajęło nam kilka lat. Na początku były transfery za waciki typu Armand Traore, Leandro Rinaudo. Teraz 90 mln na Igłę to nie był dla nas problem. Palotta uderzył w Milan, że Fassone wystosował oświadczenie na acmilan.com. W czuły punkt dostał, ten Twój Milan robi pokazówkę, ale jak Wam nie pyknie to podzielicie los Parmy. I nie mam bólu czterech liter, bo podoba mi się prowadzenie Juve. Cabrini podbijam :ok: .
Dlatego Berlu sprzedał Milan bo nie potrafili już w tych czasach sprawnie prowadzić Milanu i nie miał hajsu na grube transfery a widocznie nie chciał, żeby Milan sprowadzał "wyrobników".

I to żadna pokazówka, w umowie kupna klubu Chińczycy musieli umieścić gwarancję inwestycji w drużynę na co najmniej 300mln w 3 lata. A widocznie chcą szybko podnieść jakość i wydadzą to w 2 okienka.
My też mamy pewne obawy o finanse jakby coś poszło nie tak, ale trzeba myśleć pozytywnie. Chińczycy mają łeb na karku i raczej robią przemyślane ruchy. Będzie to o tyle łatwiejsze, że Milan mimo słabej pozycji w ostatnich latach to wciąż gigant marketingowy.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 14:06

A Biglia i Mussachio to nie są wyrobnicy? Juventus na calciopoli według obliczeń (bardzo prawdopodobnych skoro przestraszyła się ich włoska federacja) stracił około 450 mln euro to jest niemalże tyle ile rok dwa lata temu wynosił nasz przychód, nie mówiąc już o zysku netto. Przez jeden sezon finansowo dostaliśmy tak w dupę, że pewnie plasowaliśmy się gdzieś w okolicach finansów średniego europejskiego zespołu lub nawet niżej, ale nawet mowy nie było o tym by Juventus sprzedać ;) i ja jestem z tego dumny i mam prawo do tego, każdy kibic Juventusu ma do tego prawo. Własną pracą i zaangażowaniem doszliśmy do tego momentu w którym jesteśmy, zarówno finansowym jak i sportowym. Wybacz, ale właśnie z tego względu mamy prawo do podśmiechujek z Interu, Milanu czy nawet Romy, które nie potrafiły się obejść bez sprzedaży klubu.

Piłka to biznes, a Juve aktualnie jest w elitarnym gronie najlepszych pod tym względem. Na palcach jednej ręki myślę, że można policzyć europejskie zespoły, które nam w tym względzie dorównują. Nie sztuką jest wydać grube miliony na transfery, sztuką jest je wydać tak by się naprawdę wzmocnić. Czy Milan to zrobił w tym okienku? Mam wrażenie, że tak, jednak uważałbym z ocenieniem już tego okienka za sukces. Przyjdzie sezon to przekonamy się ile faktycznie warte były transfery i czy zapożyczenie się odniesie sukces.


gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 14:37

Musacchio raczej nie, Lucas "forza Lazio" Biglia już prędzej.
Nie zaprzeczam, że wasz klub jest prowadzony bardzo dobrze. Berlu niestety wolał się bawić w politykę to i takie efekty. Mam nadzieję, że Fassone pójdzie znacznie lepiej.

Na tym polega kibicowanie, wy śmiejecie się z nas że się sprzedaliśmy Chińczykom, my z was że przegraliście kolejny finał LM, tak to już wygląda.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 15:15

Dlatego nie rozumiem Twoich pretensji do Cabriniego ;)


gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 15:22

Poulinho pisze:Dlatego nie rozumiem Twoich pretensji do Cabriniego ;)
Yyy jakich pretensji? Normalna dyskusja.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 17:53

gpl88 pisze:
Poulinho pisze:Dlatego nie rozumiem Twoich pretensji do Cabriniego ;)
Yyy jakich pretensji? Normalna dyskusja.
Nie wiem czy nie pomyliłem Cię z drugim kolegą milanistą, jeśli ta to wybacz :D


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 12:03

Milan dzisiaj pierwszy mecz w sezonie na San Siro. Grają w eliminacjach Ligi Europy z jakimiś Rumunami. Do tej pory sprzedano na ten mecz 62 tysiące wejściówek. Przed spotkaniem mają zaprezentować Bonucciego i Biglie.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 12:23

ale jak coś to pamiętajcie, że nasz stadion pojemnościowo jest w sam raz :ok:


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ