Wszystko o Milanie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2010, 18:56

Milan zagrał poprawnie, pokusze się nawet o stwierdzenie że dobrze, a z pewnością lepiej od Juventusu i innych ligowych rywali (wyłączając Inter, oczywiście) w pojedynku z drużyną z Mediolanu. Mimo wszystko przegrał, 2-0 co wskazuje na poprostu umiejętnośc gry w pilkę Interu, który co raz większymi krokami odskakuje od reszty Serie A. Pokazując dobry, ba nawet bardzo dobry futbol, który ustępuje jedynie najwiekszym drużyną Świata. Ale żeby bylo ciekawiej i do tej elity zbliża się Inter, wprawdzie jeszcze jest w progu, ale salony czekają, ze stolami obsadzonymi samymi pysznościami dla świata piłkarskiego. Tam zasiadają tylko i wyłącznie najlepsi, Juventus też tam kiedyś był i siadał u szczytu stoły i delektowal się tamtejszymi danimi podawanymi na złotych talerzach, teraz jeśli pojawia się wsród starych znajomych to jedynie jako kelner, który ulatwia spożycie tamtejszych delicjii. Takie niestety są fakty, że Inter, wyśmiewany i z byle błachego powodu obsmarowywany blotem przez co nie których użytkownikow, którze nadal żyją w czasach świetności Juventusu, jest definitywnym liderem ligi włoskiej, oraz z wielkim potencjalem rusza na batalie, po zwycięstwa, po prestiż i wreście po puchary w gronie klubow z całej futbolowej Europy. Oczywiście Inter nie ma wszystkiego na tacy, ale jeśli nadal bedzie prezentował coraz wyższe poziomy umiejętności, dopnie swego i wbije włucznie zwycięscy w pierś każdego z rywali na forum światowym.


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2010, 18:22

Luker pisze: Teoretycznie wyglada to dla was nie najgorzej, zgadza sie.

Wygraliscie w niezlym stylu ostatnie mecze, ALE (kolejne ale ;p)
- Juve jest w fatalnej sytuacji
- Siena, ostatnia druzyna w lidze (tak tak, o malo z nami nie wygrali, jednak nie zmienia to faktu)

Inter gral ostatnio fatalnie, ale wielu z was milnisti nie wie o tym, o czym interisci wiedza. To jest o tym, ze ostatnio Mourinho kombinowal z ustawieniem 4-2-3-1, nie 4-4-2 Rombo, ktorym wygralismy z wami 4-0.

(trzeba tu jednak nadmienic, ze i wy wtedy graliscie innym ustawieniem jak teraz, ale skupiam sie w tej chwili na interze)

Nie chce wdawac sie w szczegoly, bo czas mi ucieka niemilosiernie, zwlaszcza, ze i tak juz ten post sie robi przydlugi, ale jesli ogladales mecze ostatnie Interu, to zauwazyles jak przeciwnicy wchodzili w nasza obrone jak w maslo. 5 goli w 2 mecze, przy 14 golach w poprzednich OSIEMNASTU meczach.

4-2-3-1 powodowalo u nas niesamowite luki w pomocy, brak tego przyslowiowego "muru Mourinho", ktory woli wynik 1:0, niz 4:3.

Wszystkie media donosza, ze Mourinho wroci na ten mecz do 4-4-2 Rombo, i juz tak latwo jak to wygladalo z Bari czy Siena nie powinno byc.

Do tego dochodzi obecnosc Cambiasso, ktorego zabraklo w tych dwoch ostatnich fatalnych wystepach, do tego wielkie inne braki w pomocy (Stankovic kontuzje, Motta kontuzje, Muntari kontuzje)
Ciesze sie, ze teoria kolejna raz byla gora 8)

...

Choc sedzia robil wiele, zeby Inter tego meczu nie wygral.

Rzut wolny na Maiconie sie nie nalezal - zolta kartka dla Maicona.
Maicon lezal nie slusznie rowniez w innej sytuacji - kolejny blad sedziego na niekorzysc Milanu.

ALE

Czerwona kartka dla Sneijdera za klaskanie i slowo "Bravo", podczas gdy pod koniec meczu Boriello uderza z wiazanka na sedziego, po czym sedzia nie dosc, ze nie daje kartki Boriello, to jeszcze go uspokaja, i "glaszcze" po twarzy jest dla mnie dziwnym przejawem "obiektywizmu" w tym meczu.

Rzucilem okiem na pare zagranicznych forow, i nigdzie sie nie spotkalem, zeby ludzie smiechem nie wybuchali na ta czerwona kartke dla Sneijdera, rowniez dlatego poniewaz sedzia zabil swietne widowisko, ktore do tego momentu mialo miejsce.

Reka Lucio to rowniez jakis zart. Maicon zostal uderzony z voleja w reke z odleglosci <2m, gdzie chlop nie mial czasu nawet dobrze reka ruszyc. Nie ma tu mowy o jakimkolwiek umyslnym zagraniu Lucio.

Juz minelo pare dni od Derby, nie ma co tego roztrzasac, ale ten mecz jest najlepszym dowodem na to, ze sedziowie nie traktuja Interu w sposob "szczegolny", jak wielu sie wydawalo. Owszem zdarzaly sie w ostatnich latach bledy na nasza korzysc, ale tak samo zdarzalo sie duzo bledow na nasza niekorzysc, a tylko dlatego, ze prasa sie skupia na pierwszych, a nie na drugich nie jest zadnym dowodem na to, ze Inter jest szczegolnie traktowany we Wloszech. Ten mecz byl tego najlepszym dowodem.

Dobrze, ze chociaz Gazzetta napisala po meczu o tragicznym sedziowaniu Rocchiego, bo gdyby nie to, to bym calkowicie stracil wiare w jakakolwiek obiektywność we Wloszech.


Obrazek
Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2010, 16:15

Na oficjalnej stronie internetowej Milanu znalazłem informację o dzisiejszym charytatywnym meczem między Juve, Milanem i Torino dla Haiti. Relacja na SKY SPORT 1, a dzięki temu może na jakiś justinach. Każdy z każdym po 30 minut, o 20 Derby Turynu :twisted:
źródło: http://www.acmilan.com/InfoPage.aspx?id=115073
Ps. Może warto o newsa na głównej z tej okazji ?


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
Pontius21

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2008
Posty: 156
Rejestracja: 24 listopada 2008

Nieprzeczytany post 01 lutego 2010, 16:33

Luker pisze: Czerwona kartka dla Sneijdera za klaskanie i slowo "Bravo", podczas gdy pod koniec meczu Boriello uderza z wiazanka na sedziego, po czym sedzia nie dosc, ze nie daje kartki Boriello, to jeszcze go uspokaja, i "glaszcze" po twarzy jest dla mnie dziwnym przejawem "obiektywizmu" w tym meczu.
a skąd wiesz że Marco puścił wiązankę ? wyczytali to z ruchu warg ?

bo wersja samego zainteresowanego jest taka :
"sędziemu nie powiedziałem nic szczególnego poza zwykłym zdaniem 'czy trzeba odgwizdywać takie faule?" ( źródło : acmilan.pl )
Luker pisze: Rzucilem okiem na pare zagranicznych forow, i nigdzie sie nie spotkalem, zeby ludzie smiechem nie wybuchali na ta czerwona kartke dla Sneijdera, rowniez dlatego poniewaz sedzia zabil swietne widowisko, ktore do tego momentu mialo miejsce.
nie wiem jak wyglądają największe zagraniczne fora Interu ale jeśli chodzi o te Milanu i Juve to jest to rynsztok i tylko czasem tam wchodzę jak mam dobrą okazję zrobić tym jamochłonom na złość. Nie wiedziałem co to chamstwo i kretynizm dopóki nie przeczytałem kilku tematów np na juventuz.com


L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 01 lutego 2010, 23:09

Pontius21 pisze: nie wiem jak wyglądają największe zagraniczne fora Interu ale jeśli chodzi o te Milanu i Juve to jest to rynsztok i tylko czasem tam wchodzę jak mam dobrą okazję zrobić tym jamochłonom na złość. Nie wiedziałem co to chamstwo i kretynizm dopóki nie przeczytałem kilku tematów np na juventuz.com
Mowiac o zagranicznych forach, mialem na mysli zagraniczne z punktu widzenia Italii, nie Polski ;)

Np. forum Man Utd.

ps. Mancini u was. Nie zazdroszcze wam, bo wiem, ze ten koles jest juz skonczony.


Obrazek
Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2010, 23:18

Luker pisze: ps. Mancini u was. Nie zazdroszcze wam, bo wiem, ze ten koles jest juz skonczony.
Wiesz, kiedyś też skończony był Ronaldinho, a jak będzie z Mancinim to nikt nie wie :whistle:


Pontius21

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2008
Posty: 156
Rejestracja: 24 listopada 2008

Nieprzeczytany post 01 lutego 2010, 23:49

A w Milanie już nie jeden piłkarz przeżył drugą młodość , my się w tym specjalizujemy 8)

Luker nie odniosłeś się jeszcze do jednego wątku ... skąd niby wiesz co powiedział Boriello ... :whistle:


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 02 lutego 2010, 00:13

Muszę się zgodzić z powyższą wypowiedzią.
Każdy piłkarz się może odbudować, tym bardziej że Mancini wcale taki stary już nie jest, ale pierwszym najważniejszym krokiem dla niego będzie zrzucenie trochę tej masy bo jak dla mnie ma widoczną nadwagę, a jego największym atutem była od zawszę motoryka i świetny drybling. Zobaczymy czy Milanello zdziała cuda i podłączy go do odsysacza tłuszczu ;).


18danek97

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lutego 2008
Posty: 194
Rejestracja: 27 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 lutego 2010, 21:02

macini razcej już kariery nie zrobi w milanie chociaż w domu starców może przeżyć drugą młodość chcę zobaczyć w czasie meczu jak będzie się spisywał. Ale wydaje mi się, że Mourinho go zmarnował i już nic dobrego nie będzie z niego.


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 02 lutego 2010, 21:48

W sumie Milan stratny na tym transferze nie będzie, może tylko zyskać. To tylko półroczne wypożyczenie, jeśli się odbuduje pewnie zostanie, jeśli nie, to za pół roku nikt nie będzie pamiętał, że ktoś taki grał w Milanie. Ostatnio transfery na linii Inter - Milan nie były zbyt udane (vide Vieri, Favalli), chociaż są i tacy, którzy przypominają sobie historię Pirlo czy Seedorfa i wierzą, że tak samo będzie w przypadku brazylijczyka. Jak dla mnie przesadny optymizm, Mancini już w ostatnim sezonie w Romie był mocno przeciętny...


Obrazek
pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 04 lutego 2010, 18:09

co do Manciniego jesli wezmie sie w garsc i zacznie ciezko pracowac a nie beda go interesowac tylko pieniadze to jeszcze beda z niego ludzie,ale nie sadze,ze cos pokaze w tym sezonie.


Obrazek
L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 05 lutego 2010, 18:55

Pontius21 pisze:A w Milanie już nie jeden piłkarz przeżył drugą młodość , my się w tym specjalizujemy 8)
Moze i tak, ale to nie zmienia faktu, ze szanse z Mancinim na to samo sa bardzo niewielkie, co nie znaczy, podkreslam, niemozliwe.
Luker nie odniosłeś się jeszcze do jednego wątku ... skąd niby wiesz co powiedział Boriello ... :whistle:
Wyczytalem na wloskim forum Interu.

...

Co do stratnosci na Mancinim, to Milan stratny nie bedzie, o ile placenie mu kontraktu sie w to nie wlicza. Z tego co bylo pisane, Milan mu zaplaci calosc kontraktu polrocznego, co nie jest wcale taka mala suma. Mancini zarabia okolo 4 mln Euro.

Dla nas to na pewno dobry interes, bo placic gosciowi 2 mln za zagranie moze 90 minut przez cale 6 miesiecy, to kiepski interes.


Obrazek
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 05 lutego 2010, 19:25

Milan zmienia głównego sponsora

Obrazek
Jak poinformował Il Corriere dello Sport, AC Milan oraz Fly Emirates doszli do porozumienia w sprawie warunków kontraktu sponsorskiego dla ekipy z Mediolanu. Szejk Ahmed bin Sae­ed Al Maktoum, właściciel dubajskich linii lotniczych, zobowiązał się do corocznego wpłacania na konto klubu Silvio Berlusconiego 15 mln &#8364; plus ewentualne profity za sukcesy na szczeblu europejskim aż do roku 2014, co daje łączną kwotę sponsorską w wysokości co najmniej 60 mln &#8364;. W zamian za to, Fly Emirates na okres czterech lat stanie się głównym sponsorem rossonerich.
http://www.acmilan.com.pl/?id=14164
http://sport.onet.pl/74327.4,1248705,21 ... omosc.html

A więc Bwin żegna się z Milanem a na koszulkach zagości znany już z piłkarskich salonów Fly Emirates. Milan dostanie całkiem niezłą sumkę za kontrakt z Arabami. Przejęcie przez nich klubu to według mnie zwykła plotka, historia którą dziennikarze lubią sobie dopisać przy takich okazjach.

Swoją drogą nam też zdaje się w tym sezonie kończy się kontrakt z NH, a powyższa wiadomość skłoniła mnie trochę do przemyśleń czy też będziemy mieć nowego sponsora czy może zostanie obecny.. ale to już tak poza tematem :wink:


Obrazek
K.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2004
Posty: 676
Rejestracja: 17 lutego 2004

Nieprzeczytany post 19 lutego 2010, 12:03

http://www.goal.com/en/news/10/italy/20 ... o-juventus

Wujek Fester na koniec sezonu ma zmienić Milan na Juve.

Do czego to doszło, żebym się cieszył z takiego newsa. :angry:


Obrazek
Pałlo3

Milanista
Milanista
Rejestracja: 19 kwietnia 2009
Posty: 181
Rejestracja: 19 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 19 lutego 2010, 12:21

Talentu negocjatorskiego odmówic mu nie można. Przy tych 'sucharach' jakimi darzy go Berlusconi jakoś trzyma w ryzach nasz zespół. Gdyby miał takie zasoby w Milanie jak mają Ancelotti w Chelsea czy Mancini w ManCity to jestem pewien, że kluby te ściagałyby tych samych zawodników za dużo mniejsze pieniądze. Wielu delikwentów krytykuje go tylko, że to nie on wyciąga kasę na transfery tylko ten stary erotoman. Jak Galliani miał kasę to potrafił sciagnac kazdego (od Van Bastena przez Nestę, aż po Pato). Sukcesów na tym szczeblu miałby więcej gdyby Moggi, który potrafił wykorzystac okazje i wykupic takich grajków jak Buffon, Thuram, Cannavaro czy inny Nedved... Mam nadzieję, że to plotka i kiedyś przyjdzie taki dzien, że Berlu skupi się tylko na dziwkach i polityce , a Łysy za pieniądze Arabów czy Taciego będzie budował hegemona na wzór tego z przełomu lat 80 i 90. :] Dobra koncze marzyc, schodzę na Ziemię :D


FORZA MILAN!
ODPOWIEDZ