Wszystko o Interze

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Lukaku9

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2021
Posty: 9
Rejestracja: 18 marca 2021

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 19:40

Gość @MRN który za każdym razem musi pisać Inter z małej litery bo brakuje mu szacunku do rywala wie najlepiej co sądzą zawodnicy we Włoszech o klubach. On wie lepiej, że wszyscy uważają Inter za klub drugiej kategorii. Przecież to jest tak śmieszne i głupie, że ręce opadają.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 21:19

Crunny pisze:
14 października 2021, 09:02
Ja zdecydowanie wolę Angellich i mądre zarządzanie jak w latach 2011-2017 albo Bayern.

Uważam, że pojawienie się teraz szastających forsą szejków w Serie A, to najgorsze, co może nas spotkać. Jesteśmy w sportowym i finansowym w dołku, a nasz pomysł na wyjście z niego, to powrót do ItalJuve. Jeśli teraz pojawi się jakiś szejk, to może z miejsca zgarnąć wszystkie największe włoskie talenty (jak X lat temu zrobiła Chelsea w Anglii i potem seryjnie wychowywała dobrych piłkarzy).
Oczywiście, że ja też wolę. Odnosiłem się do Interu. Żaden Włoch ich nie kupi, a czy Araby, czy Chinole...jeden ciort. Chińczycy już nie mogą pompować kasy. Dla dobra Interu, byłoby to dobre rozwiązanie.

Ja cieszę się, że jesteśmy dalej "włoskim" klubem i mam nadzieję, że super liga wypali, żebyśmy mogli konkurować z petrodolarami itp i nie daj, nie zostali kiedyś w przyszłości sprzedani.


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2021, 13:28

Jestem kibicem Nerazzurrich juz wiele, wiele lat, jednak tak grajacego Interu dawno nie widzialem. Wczorajsze spotkanie bylo wrecz majstersztykiem w wykonaniu gospodarzy. To na jakiej intensywnosci zagrali caly(!) mecz bylo imponujace. Glod kolejnych goli (po raz kolejny osiagamy bardzo wysoka statystyke strzalow), zazarty pressing, szybki doskok do przeciwnika, mobilnosc, pokazywanie sie na pozycje, ciekawy oraz jakosciowy sposob budowania akcji, przyspieszenie w strefie ataku - wszystko sie zgadzalo. Rywal zostal stlamszony calkowicie, a chec do gry brutalnie odebrana i tylko pojedyncze improwizowane strzaly mogly chwilowo zagrozic bramce Handanovicia. Wszystko to w dosc mocno oslabionym skladzie, bez minimum 4ch podstawowych graczy - co warto odnotowac. Oczywiscie to tylko Spezia, natomiast juz od jakiegos czasu gramy coraz lepiej, w wyzej okreslonym stylu.

Conte nie tylko zdobyl Mistrzostwo. Zbudowal takze konkretne podstawy pod ewentualne dalsze sukcesy. Jest naprawde dobra gra w obronie, schematy, pewnosc siebie oraz cierpliwosc. Nie chcialem odejscia Antonio, natomiast gdzies z tylu glowy mialem obawy przed kolejnym sezonem z tym trenerem - wiadomo na czym bazuje Wloch, a taka formula zazwyczaj szybko sie konczy. Kandydatura Inzaghiego od razu mi sie spodobala, poniewaz wiedzialem, ze zostanie zachowana formacja do jakiej przyzwyczajeni sa pilkarze, a ponadto Simone da zawodnikom troche luzu, swiezosci co pozwoli im odetchnac - takie zmiany sa potrzebne. Nie wiem jakim wynikiem zakonczymy kampanie, czy w ogole bedzie jakies trofeum, jednak na ten moment widze ogromna poprawe w samej grze, ktora jest ciekawsza, szybsza oraz bardziej jakosciowa jak na realia terazniejszej pilki. Poza tym mamy juz awans do 1/8 LM, a to juz cos, zwlaszcza po tylu latach posuchy. W lidze dorobek punktowy po niemrawym poczatku rowniez zaczyna sie zgadzac, a Napoli oraz Milan sa juz w zasiegu reki (mimo ich fantastycznego poczatku) - wyglada to dobrze, zwazywszy na to, ze wydawaloby sie Inter dopiero sie rozpedza.

Takie moje male wnioski po 1/3 sezonu co do Nerazzurrich.


Twitter: @K_Kamciu
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2021, 15:39

Można to podsumować jednym zdaniem - samograj po Conte.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2021, 16:20

Maly pisze:
02 grudnia 2021, 15:39
Można to podsumować jednym zdaniem - samograj po Conte.
Nie zgodze sie. Po Conte zostalo wiele wypracowanego, tez wiele dobrego jesli chodzi o mentalnosc. Aktualnie jednak Inter gra calkiem inna pilke niz za Antonio, a ten styl narzucil Inzaghi, ktory (owszem) korzystajac z podwalin poprzednika wdrozyl swoja filozofie zmieniajac oblicze druzyny (na ten moment). Poza tym Simone musial wiele wypracowac takze od zera, dlatego, ze w lecie odeszlo 2ch kluczowych graczy (Hakimi, Lukaku), na ktorych glownie bazowal Conte w swoich pomyslach na gre.


Twitter: @K_Kamciu
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2021, 18:22

Dlaczego nagle taka podnieta Interem po meczu ze spadkowiczem ?🤔


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2021, 20:57

Niech się pyry jarają, mają swoje 5 minut.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2021, 14:44

Bo oni większą radość czerpią z niepowodzeń Juve niż że scudetto oraz tego że wyszli z grupy LM. No ale w sumie nie ma co się dziwić bo interu nikt poważnie nie traktuje i ten klub zawsze będzie w cieniu Juve i Milanu. Takie są fakty. Ja pamiętam jak inter pojechał na tournee po Azji i na ich mecz z MU przyszło 80 tys. ludzi co przed meczem powodowało u nich zachwyt. Rzecz w tym że cały stadion ubrany był na czerwono 🤣


Obrazek
Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2021, 15:02

MRN pisze:
16 grudnia 2021, 14:44
Bo oni większą radość czerpią z niepowodzeń Juve niż że scudetto oraz tego że wyszli z grupy LM. No ale w sumie nie ma co się dziwić bo interu nikt poważnie nie traktuje i ten klub zawsze będzie w cieniu Juve i Milanu. Takie są fakty. Ja pamiętam jak inter pojechał na tournee po Azji i na ich mecz z MU przyszło 80 tys. ludzi co przed meczem powodowało u nich zachwyt. Rzecz w tym że cały stadion ubrany był na czerwono 🤣
Ja osobiscie czerpie niesamowita radosc z tego, ze Inter odzyskal Scudetto. Czerpie rowniez radosc, ze wyszlismy z grupy LM - jest sie z czego cieszyc, dla nas kibicow Nerazzurrich. Natomiast czerpie takze radosc i satysfakcje z tego, ze aktualnie Inter jest lepszy niz Juventus i dobrze mi z tym. Tak samo dobrze jak wiekszosci z Was bylo przez te 9 lat dominacji, kiedy to Mediolanczycy byli nizej, byli slabsi. Z Nerazzurrich wowczas polewka byla gigantyczna tu i nie tylko. Aktualnie karta sie odwrocila (zobaczymy na jak dlugo) wiec osobiscie rozumiem @Vujka - podejrzewam jakie emocje tlily sie nie tylko w nim, ale prawie kazdym sympatyku Interu przez ten czas. Moze te prowokacje sa niepotrzebne, ale z drugiej strony to tylko pilka. Zlap/zlapcie troche dystansu. Poniekad ta rywalizacja miedzy oboma klubami jest budowana na wlasnie takich zaczepkach, szpileczkach oraz utarczkach - one takze tworza te otoczke, atmosfere, ktora owiana jest ta klubowa relacja miedzy tymi wloskimi gigantami.

"Raz na wozie, raz pod wozem", jak to mowia. A z tymi Twoimi "faktami" to przyznaje, troche zabawne.


Twitter: @K_Kamciu
Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2021, 18:06

Oficjalnie Eriksen rozwiazal kontrakt z Interem za porozumieniem stron.

Bardzo przykra sprawa... kiedy przychodzil do Mediolanu cieszylem sie jak dziecko, poniewaz to byl jeden z moich ulubionych zawodnikow. Mialem poczucie, ze przychodzi top, ktory pomoze nam wskoczyc na wyzszy poziom. Byl znakiem, ze idziemy w dobrym kierunku. Nalezy jednak przyznac, ze caly pobyt Dunczyka w Italii nie nalezal do najlepszych pod wzgledem indywidualnym. Poczatek mial bardzo niemrawy, a tak naprawde swoje umiejetnosci zaczal pokazywac pod koniec sezonu, kiedy zlapal luz i pewnosc siebie. Kiedy zobaczylem te tragedie w meczu Euro, bylem praktycznie pewien, ze juz w czarno-niebieskiej koszulce go nie zobacze. Musze przyznac, ze w tamtym momencie chyba nawet uronilem kilka lez, a cala ta sytuacja mocno mnie przytloczyla - jakie zycie jest kruche.

Mimo, ze Eriksen nie dal w pelni Interowi tego czego oczekiwano to bardzo mi przykro z powodu jego nieobecnosci juz w tym klubie. Mysle, ze w tym sezonie, zwlaszcza pod nieco luzniejsza batuta Inzaghiego, moglby rozwinac skrzydla i pokazac swoj kunszt, bedac zarazem jedna z kluczowych postaci. Ogromna szkoda. Z drugiej strony przyszedl Hakan, ktory poki co gra koncert i szczerze, mimo, ze Christian wzbudza we mnie o wiele wieksza sympatie to czysto sportowo nie zamienilbym aktualnie Turka na powrot Dunczyka (zdrowego) - zobaczymy jak bedzie za pol roku.

P.S. Dzis licze na pewne zwyciestwo w Salerno. Chociaz takie mecze swego czasu Inter lubil sobie "sfrajerzyc". Biorac pod uwage jednak aktualna forme, doswiadczenie Interu, problemy Salernitany, a takze klase obu zespolow to mysle, ze problemow byc nie powinno. Natomiast pilka potrafi byc przewrotna.


Twitter: @K_Kamciu
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2021, 23:24

@tom_gru
Po pierwsze to ty wklejasz cytat z dupy , daj linka, po drugie
https://fcinter.pl/news/inter-wypelnil- ... owy-suning
https://fcinter.pl/news/oficjalnie-suni ... od-oaktree
https://fcinter.pl/news/belinazzo-245-m ... ej-sciezce
https://fcinter.pl/news/la-reppublica-i ... ej-zapasci

Już mi się nie chce szukać (powiem z pamięci), ale to o czym mówisz
Ma być przedłużone o 5 lat więc nie wyplywaj na nieznane wody bo twój kajak zostanie zatopiony przez fale zrobioną potężnym niszczycielem .

Mowisz coś jeszcze o dobrym prowadzeniu finansowym Juve, Jest tak dobre ,że Exor ciągle musi dopłacać. Przewagą Juve jeśli chodzi o infrastrukturę jest stadion niestety miasto robi ciągle problemy Mediolanskim ekipom .

Marotta mówi,że sytuacja finansowa jest stabilna
Inter przedłuża kontrakty, Podpisał już Barella,Skriniar,Martinez więc nie licz na to , że Juve zgranie za darmo zawodników Interu.


Forza Inter
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2021, 12:54

VVujek pisze:
18 grudnia 2021, 23:24
@tom_gru
Po pierwsze to ty wklejasz cytat z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> , daj linka, po drugie
https://fcinter.pl/news/inter-wypelnil- ... owy-suning
https://fcinter.pl/news/oficjalnie-suni ... od-oaktree
https://fcinter.pl/news/belinazzo-245-m ... ej-sciezce
https://fcinter.pl/news/la-reppublica-i ... ej-zapasci

Już mi się nie chce szukać (powiem z pamięci), ale to o czym mówisz
Ma być przedłużone o 5 lat więc nie wyplywaj na nieznane wody bo twój kajak zostanie zatopiony przez fale zrobioną potężnym niszczycielem .

Mowisz coś jeszcze o dobrym prowadzeniu finansowym Juve, Jest tak dobre ,że Exor ciągle musi dopłacać. Przewagą Juve jeśli chodzi o infrastrukturę jest stadion niestety miasto robi ciągle problemy Mediolanskim ekipom .

Marotta mówi,że sytuacja finansowa jest stabilna
Inter przedłuża kontrakty, Podpisał już Barella,Skriniar,Martinez więc nie licz na to , że Juve zgranie za darmo zawodników Interu.
Bazujesz na jakiś artykułach kibiców Interu, którzy widzą świat swojego klubu w kolorowych barwach. A ja bazuję na dokumentach finansowych Interu:
https://www.inter.it/media/downloads/20 ... 0-2021.pdf

Być może nie wiesz na czym polega ryzyko wykupów lewarowanych, zwłaszcza dokonywanych przez fundusze inwestycyjne. Oczywiście fundusze będą grać tym, że udało się Interowi pozyskać kilku sponsorów więcej i mają obecnie dobrą formę sportową... więc jest świetnie i przez Interem świetlana przyszłość :) W rzeczywistości robią to tylko po to, by opchnąć klub do innego funduszu, przerzucić problem długu klubu na ten fundusz, a samemu spieniężyć swoje udziały z zyskiem. Dlatego nie dokapitalizują Interu tylko udzielają mu wysokooprocentowanych pożyczek... i to nie z myślą, że klub jest w stanie je kiedyś spłacić, tylko z myślą, że się pojawi ktoś kto zrefinansuję tę pożyczkę razem z odsetkami.

Dopóki nie są wymagalne te pożyczki, to Marotta sobie może mówić, że sytuacja jest stabilna... jak się nie uda ich zrefinansować to Marotta dostanie za zadanie sprzedać co najbardziej wartościowych piłkarzy po to, by te środki przeznaczyć na spłatę pożyczek udzielonych przez fundusz. Firmy upadają, bo kiedyś ktoś decyduję, że już nie warto więcej pożyczać i wtedy zaczyna się wyprzedaż majątku.

W przypadku Juventusu, nie stoi za nim jakiś inwestor finansowy mający kilkuletni horyzont inwestycyjny. Exor dokapitalizował Juventus, bo niestety rząd włoski nie wypłacał odszkodowań klubom za zamknięte stadiony, a lukę z tyt. tzw. dnia meczowego trzeba było jakoś pokryć i pokrył to właściciel. Po drugie Juventus posiada limity kredytowe w bankach, na co liczyć nie może Inter (dlatego finansują ten klub fundusze a nie banki). Inter, by pokryć straty covidove musiał zaciągnąć kolejną pożyczkę i sprzedać dwóch kluczowych zawodników. Różnica jest widoczna gołym okiem.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2021, 13:41

Widzę, że piszesz dla Interu najczarniejsze scenariusze , wielka wyprzedaż i inne bzdury. Tak jak wcześniej pisałem to na czym bazujesz ma być przedłużone o 5 lat. Dotarło ? 5 lat spokój i dalszy rozwój.

Brak spłaty w terminie wcale nie oznacza wyprzedaży, może oznaczać również sprzedaż klubu czy też bezpośrednie przejęcie go przez inne podmioty.

Pożyczkę która zaciągnął Inter na straty covidowe nie obciąża Interu , i nie musiał on sprzedać 2 a jednego zawodnika.

Tak ogólnie co do tego typu zadłużeń to są kluby które mają jeszcze większe dlugi a jakoś sobie radzą wiec nie ma co płakać. Covid popsuł plany Interu ale jak widać Inter jakoś sobie radzi.

Naprawde nie powiedziałbyś , że Inter ma większy potencjał kadrowy ? Xd

Martw się o Juventus bo to wy musicie odbudować zespół co jest najtrudniejsze, nawet dając ci najbardziej pozytywny scenariusz ( Exor wykłada latem <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>... hajs na transfery) To zrobienie czystek i znalezienie odpowiednich pilkarzy + zrobienie z tego drużyny to najtrudniejsze zadanie. Takie kluby ja Arsenal czy MU od lat co roku wydają setki miliony euro na zawodnikow i nie mogą się odbudować sportowo.


Forza Inter
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2021, 16:05

https://www.calcioefinanza.it/2021/12/2 ... ede-inter/

Guardia di Finanza odwiedziła biura Interu i zebrała dokumenty w ramach prowadzonego przez prokuraturę mediolańską śledztwa w sprawie zysków kapitałowych.


Juve per sempre sara...!!!!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2021, 18:29

Więc dlaczego dziś tak cicho w mediach, gdzie groźba degradacji do Serie B ? Gdzie te wiadra pomyj jak na Juve ? Czy fani tego podklubu nadal jarają się wizją degradacji Juve do Serie B ? Po meczu Atalanty z Romą cicho bo błąd sędziowski dał korzyść Romie a nie Juve, dziś też cicho, no jak to pieprzeni hipokryci :prochno:


Obrazek
ODPOWIEDZ