Wszystko o Interze

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 07:51

Umówmy się Arab w takim Interze to zmiótł by ligę z serią jak Juventus do niedawna. Jakby wpadł konkretny piniądź do Interu to taki Juventus, Milan to by były biedne jak mysz koscielna przy nich.
Jakby Araby wpadły do 3 klubów z Włoch np. Juve, Inter, Milan wtedy miałoby to dla nas sens bo by faktycznie te 3 zespoły się wzmocniły i odskoczyły od stawki, a i w europie zaczęły coś znaczyć, ale jeden Arab w lidze to po paru latach wzmocnień może być "przypadek PSG".


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 08:55

Nie przesadzaj, różnie może być a PSG czy MC pokazują, że tak różowo nie jest. Przypominam, że Lille zdobyło zdobyło tytuł mistrza Francji a w LM ani MC, ani PSG zbytnio się nie liczą. MC także nie zdobywa tytułu co roku. Ja nie wiem czy wolę Agnellich na czele czy wolałbym Arabów, którzy mogą traktować klub jak zabawkę.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 09:02

Ja zdecydowanie wolę Angellich i mądre zarządzanie jak w latach 2011-2017 albo Bayern.

Uważam, że pojawienie się teraz szastających forsą szejków w Serie A, to najgorsze, co może nas spotkać. Jesteśmy w sportowym i finansowym w dołku, a nasz pomysł na wyjście z niego, to powrót do ItalJuve. Jeśli teraz pojawi się jakiś szejk, to może z miejsca zgarnąć wszystkie największe włoskie talenty (jak X lat temu zrobiła Chelsea w Anglii i potem seryjnie wychowywała dobrych piłkarzy).


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 09:16

A ile tych włoskich talentów jest ? Ja tylko przypominam, że my byliśmy/jesteśmy w posiadaniu włoskich talentów, których nie potrafimy wykorzystać, poza tym same pieniądze nie wystarczą bo liczy się też wola zawodnika co pokazuje przykład Chiesy i Locatelliego. Ja się Arabów w interze w ogóle nie obawiam, przy zarządzaniu jak Bayern czy nasze zarządzanie w latach przez Ciebie wskazanych zaorałyby Arabski hajs. inter nigdy nie będzie postrzegany we Włoszech i Europie jak Juve czy Milan i arabskie pieniądze tego nie zmienią. Zawodnicy mając do wyboru Juve/Milan/inter przy założeniu, że każdy z tych klubów będzie walczył o najwyższe lokaty wybierze Juve lub Milan chyba, że prywatnie jest kibicem interu jak Loca kibicem Juve a Tonali kibicem Milanu. Nie jest to pstryczek złośliwości w stronę interu, stwierdzam tylko fakt bo trochę czasu ta ligą włoska już się interesuję. Depay i Aguero mieli propozycje kontraktów lepszych niż zaoferowała im Barca, Juve jest klubem w stosunku do Barcelony lepiej poukładanym ale to zdało się na nic gdyż oni chcieli do Barcelony.


Obrazek
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 09:34

MRN pisze:
14 października 2021, 08:55
Nie przesadzaj, różnie może być a PSG czy MC pokazują, że tak różowo nie jest. Przypominam, że Lille zdobyło zdobyło tytuł mistrza Francji a w LM ani MC, ani PSG zbytnio się nie liczą. MC także nie zdobywa tytułu co roku. Ja nie wiem czy wolę Agnellich na czele czy wolałbym Arabów, którzy mogą traktować klub jak zabawkę.
Od sezonu 2012/13 PSG nie zdobyło tylko 2x majstra.
Anglia to inna bajka bo tam wiele klubów ma dużo kasy więc i City nie zdobywa seriami majstra, a we Włoszech gdyby w Interze pojawił się szejk z pełna sakiewką to byłby Inter, z tyłu Juve, a potem długo długo nic jeżeli chodzi o budżety klubowe.
MRN pisze:
14 października 2021, 09:16
. Zawodnicy mając do wyboru Juve/Milan/inter przy założeniu, że każdy z tych klubów będzie walczył o najwyższe lokaty wybierze Juve lub Milan
Absolutnie się nie zgadzam, w obecnych czasach 90% zawodników wybierze kasę. Jak Juve da 7mln/sezon, a Inter 15mln to wybór jest prosty.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 09:40

Jasne, a kto ma PSG zagrozić i dlaczego Anglia to inna bajka ? Inna bajka dlatego, że jest więcej atrakcyjnych klubów dla piłkarzy przy czym MC mimo kasy szejków jest najmniej atrakcyjny. Do PSG idą dla wysokich kontraktów, już widzę Messiego czy Ramosa, którzy idą do Lille lub Lyonu.
Wracając do Anglii to Chelsea, MU, Liverpool zawsze będą bardziej atrakcyjnym kierunkiem dla piłkarzy od MC i kasa tego nie zmieni.
marcinek pisze:
14 października 2021, 09:34
Absolutnie się nie zgadzam, w obecnych czasach 90% zawodników wybierze kasę. Jak Juve da 7mln/sezon, a Inter 15mln to wybór jest prosty.
No tak, czego świetnym przykładem jest Locatelli, któremu L'pool oferował znacznie więcej niż Juventus.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 09:55

marcinek pisze:
14 października 2021, 09:34
Od sezonu 2012/13 PSG nie zdobyło tylko 2x majstra.
Anglia to inna bajka
A Włochy to ta sama bajka? PSG nigdy nie miało na swoim podwórku takich rywali, jakich ma Inter.

Zgadzam się z MRN i Crunnym, my musimy przede wszystkim skupić się na nas samych, wrócić do tego, co dobrze funkcjonowało. Bayern pokazuje, że odpowiedni dobór ludzi i mądre zarządzanie pozwalają na zbudowanie najlepszej drużyny w Europie i wcale nie potrzeba do tego arabskiej kieszeni bez dna. Nie chciałbym, żeby Juventus stał się sztucznym tworem w rękach szejków jak City czy PSG.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 11:18

MRN pisze:
14 października 2021, 09:16
A ile tych włoskich talentów jest ? Ja tylko przypominam, że my byliśmy/jesteśmy w posiadaniu włoskich talentów, których nie potrafimy wykorzystać, poza tym same pieniądze nie wystarczą bo liczy się też wola zawodnika co pokazuje przykład Chiesy i Locatelliego.
Chodzi o kolejnych Chiesów i Locatellich. Włochy to na tyle duża i futbolowa nacja, że zawsze będzie produkowała świetnych graczy. Oczywiście będą okresy, że na 5 roczników z rzędu będzie ich 3-4, a będą takie, że będzie ich 10-12. Jeśli pojawi się jakiś szejk w Serie A, to pewnie w ciągu 2-3 lat zgarnie wszystkie perełki na różnych etapach rozwoju (zarówno chłopaczków mających po 13-18 lat, jak i bardziej już ukształtowanych w wieku 19-21 lata). Nawet jeśli już jakiegoś wyłowimy wcześniej, to i tak będzie chciał grać w najlepszym i najlepiej płacącym klubie w kraju, którym prędzej czy później stanie się pewnie klub zarządzany przez szejków.

Kibice ManU i Arsenalu też początkowo myśleli, że Chelsea i City wzmocni konkurencję w lidze i fajnie będzie rywalizować na co dzień z tak silnymi ekipami. Warto sprawdzić listę trofeów ManU i Arsenalu po wkroczeniu szejków do Premier League. ManU przynajmniej jakoś trzyma się dzięki globalnej marce. Obawiam się, że moglibyśmy podzielić los wspomnianych ekip. Nie twierdzę, że w ciągu pierwszego czy drugiego roku, ale w ciągu kolejnych 10-15 lat.


Lukaku9

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2021
Posty: 9
Rejestracja: 18 marca 2021

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 14:18

MRN pisze:
14 października 2021, 09:40
Wracając do Anglii to Chelsea, MU, Liverpool zawsze będą bardziej atrakcyjnym kierunkiem dla piłkarzy od MC i kasa tego nie zmieni.
Wymieniasz tu Chelsea, o którym jeszcze nie dawno mówiono to samo gdy kupił ich Abramowicz. Można się śmiać z PSG ale dla dzisiejszych 5-10 latków ten klub za 10 lat będzie klubem z "tradycjami". Wymieniamy tu takie kluby jak Milan a kim ten klub był dla Berlusconiego? Zabawką? Gdzie takie kluby jak Milan czy Real byłyby bez bogatych właścicieli? To jest ten sam schemat tylko szejkowie mają więcej kasy i to wszystkich boli.


IL_Serpente

Interista
Interista
Rejestracja: 26 maja 2018
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2018

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 14:26

MRN
Marna prowokacja zakompleksiony dzieciaku ale nawet nie warto wdawać się w takie dyskusje.
Wracając do tematu to we Włoszech jest dużo talentów i starczy dla kilku klubów. Dla ligi I tak lepiej jak jeden włoski klub będzie je wykupywal aniżeli angielskie kluby. Wyjazd najlepszych zawodników z kraju to najgorsze dla ligi a tak przynajmniej gwiazdy by zostały na boiskach Seriea. A przykłady Lille pokazują że nie zawsze hegemon musi wygrywać lige co roku.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 15:56

Nie mogę, kiedy ktoś podaje przykład Lille lub Leicester na to, że petrodolary nie dominują ligi.

Ligue 1
2012/13: PSG
2013/14: PSG
2014/15: PSG
2015/16: PSG

2016/17: Monaco
2017/18: PSG
2018/19: PSG
2019/20: PSG

2020/21: Lille

Premier League
2004/05: Chelsea
2005/06: Chelsea

2006/07: ManU
2007/08: ManU
2008/09: ManU
2009/10: Chelsea
2010/11: ManU
2011/12: City
2012/13: ManU
2013/14: City
2014/15: Chelsea

2015/16: Leicester
2016/17: Chelsea
2017/18: City
2018/19: City

2019/20: Liverpool
2020/21: City
*dodam, że przed erą petrodolarów Chelsea zdobyła mistrza w 1955 roku, a City w 1968


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 16:05

Dzieciakiem to mógłbym nazwać ciebie gnojku, fajnie, że kolejne konto założyłeś bo już chyba wyleciałeś. Nie wiem gdzie ty widzisz prowokacje prawda w oczy kole ?


Obrazek
IL_Serpente

Interista
Interista
Rejestracja: 26 maja 2018
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2018

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 17:29

jaka prawda? Inter wygrał więcej na krajowym podwórku od Milanu I wiecej na europejskim od Juve. Grały u nas największe gwiazdy, zdobywcy złotych piłek, uwierz nikt u nas nie ma kompleksów Milanu czy Juve. Są 3 wielkie włoskie kluby rozpoznawalne na całym świecie czy Ci się to podoba czy nie. A w Ameryce Południowej czy Azji Inter jest bardziej popularny i sławny niż Milan np więc my nie mamy się czego wstydzić. Nie będę się wdawać w jakieś głupie gadki z jakimś gówniarzem. Posiadam tu jedno konto od dość dawna I nigdy nie było problemu.
Pozdro dla normalnych kibiców.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 17:44

Gówniarza poszukaj sobie w domu pało bo jestem starszy od ciebie, idź do swoich ziomali na śmieszną stronę się żalić. Ja tylko napisałem, że spośród trzech najlepszych włoskich klubów, inter najmniejsze emocje wywołuje i takie są fakty.


Obrazek
Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 19:12

W mojej opinii @IL_Serpente ma racje. Od poczatku moich odwiedzin tutaj zauwazylem, ze @MRN w pewien specyficzny, wcale nienachalny, ale z niesmacznym, lekko odrzucajacym i dajacym do myslenia przekasem naigrywa sie z Interu. Nie znam odpowiedzi - dlaczego. Moge sie tylko domyslac, chociaz w sumie niezbyt mnie to interesowalo wiec nie reagowalem. Natomiast dzis szanowny kolega troszke sie zagalopowal. Rozumiem zasady rywalizacji, czy niechec, jednak deprecjonowanie i umniejszanie Nerazzurrim, jako ogolu, w ten sposob jakiego sie dopuscil jest totalnym nieporozumieniem, zaklamywaniem rzeczywistosci oraz ignorancja. Troche mnie to rozbawilo, nie powiem.


Twitter: @K_Kamciu
ODPOWIEDZ