Wszystko o Interze

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2020, 20:46

Może się podzielimy. Juve po LM, Inter po Scudetto;)


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2020, 20:57

Coz... wynik i 3 pkt oczywiscie ciesza. Gra natomiast srednio. W pierwszej polowie to byl totalny dramat. Do 30 minuty naszym jedynym pomyslem na gre bylo wymienienie miliona podan (na stojaka zreszta) pomiedzy obroncami a bramkarzem, po czym ten walil lage na Lukaku - to wychodzilo moze 1/10 razy. Potem do konca pierwszej polowy juz nieco skladniej, ale i tak masakra. Mysle natomiast, ze Conte takim graniem chcial zaprosic do biegania zawodnikow Hellasu oraz liczyl na jakas kontre/farfocla. W sumie czy to byl zamierzony plan, czy nie to gracze gospodarzy byli pod koniec meczu na tyle zmeczeni, ze totalnie nie mieli sil aby chociaz solidnie sprobowac zagrozic bramce Handy w celu ponownego wyrownania.

Druga polowa juz zdecydowanie lepiej. Bylo widac pomysl na gre i zaangazowanie. Lautaro strzela ladnego gola - nalezalo mu sie, w koncu. Jednak to co zrobil Samir to jest kpina i zenada. Tak doswiadczony bramkarz popelnia tak ordynarny blad? Sprobowalbym na 1 moze 2 mecze wystawic Radu, w koncu to nie jest jakis no-name. Na szczescie Inter wiedzial co ma grac i czuc bylo, ze to ogarnie. Hakimi to niesamowita lokomotywa, szacun dla niego.

Podsumowujac, jestem ukontentowany chwilowym (a moze i nie?) liderem, natomiast jeszcze sporo pracy oraz "dotarcia sie" miedzy pomyslami trenera, zrozumieniem zawodnikow oraz prawidlowym zarzadzaniem spotkaniem i odpowiednia rownowaga.

Siadam (juz na spokojnie) w fotelu i odpalam Milan!


Twitter: @K_Kamciu
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2356
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2020, 22:44

Milan kolejny mecz wyciąga w końcówce. z 2:0 na 2:2 i 3:2 w doliczonym czasie. Przypominają mi strasznie Juventus z pierwszego sezonu Conte. Nie jest to drużyna gwiazd, ale wygrywają wolą walki i ciągłym pressingiem.

Ciekawie się zapowiada dalsza część sezonu. Pozostaje tylko pytanie czy SerieA wygra ligowy hegemon jakim jest Antonio Conte, czy niesiony świeżością, młodością i wolą walki Milan.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2021, 22:25

śniło mi się, że Inter przegrywał z Crotone ;)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2021, 22:55

ile, do której minuty i ile ostatecznie wygrali? ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2021, 00:17

rammstein pisze:
01 stycznia 2021, 22:25
śniło mi się, że Inter przegrywał z Crotone ;)
Najwazniejsze aby ostatecznie zakonczyli spotkanie zwyciestwem.


Twitter: @K_Kamciu
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2021, 12:47

Heh i moj sen się sprawdza, wiem że było właśnie 0:1, ale końcowego wyniku nie widziałem w tym śnie:(


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2021, 12:53

rammstein pisze:
03 stycznia 2021, 12:47
Heh i moj sen się sprawdza, wiem że było właśnie 0:1, ale końcowego wyniku nie widziałem w tym śnie:(
Sny się podobno czyta na odwrót :D Spokojnie Inter to wygra.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2021, 13:11

Chyba nikt nie myślał na poważnie, że stracą punkty z takimi pyrami. Najgorsze jak stracą pierwsi bramkę bo wtedy wiadomo, że wygrają.


Obrazek
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2021, 13:55

Inter to nie Juve w tym sezonie z bólem d/serca trzeba przyznać, że idą łapczywie po swoje do końca. Dobrze, ze Milan jest też w formie, wiec trochę podrepczą po piętach i będą jeszcze jakieś emocje.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2021, 15:54

Marotta przyznał, że żółci chcą sprzedać Inter.


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2021, 16:09

Jak zobaczyłem, że nowy wpis o Interze to myślałem, że o tym, że Inter dostał karnego po Varze, a chwilę później Var zabrał jedenastkę dla Violi. Ale żeby nie było, obie decyzje jak najbardziej słuszne:)


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2021, 16:19

Poprostu pisze:
13 stycznia 2021, 15:54
Marotta przyznał, że żółci chcą sprzedać Inter.
Z tego co czytałem, to w Chinach odwalają się jakieś grube akcje, Alibaba przejmuje Suning: https://www.techinasia.com/alibabas-tao ... ers-shares
“All shares of Suning Holdings Group held by chairman Zhang Jindong, his son Zhang Kangyang, and Nanjing Runxian have been pledged to Taobao, Alibaba’s ecommerce platform, according to the Chinese government’s credit information agency,”
podczas gdy jej założyciel Jack Ma 'nie pokazuje się publicznie', co równie dobrze może znaczyć, że gości w chińskim "hotelu", albo zapadł się pod ziemię - dosłownie. Komentarz ze strony Interu:
Coraz bardziej skłaniam się do wizji sprzedaży Interu przez Sunning. Sytuacja jest wielowątkowa, ściśle związana z polityką Chin. Zhang jest w partii, która odeszła od "kursu na piłkę", a Zhang nie zrobi nic wbrew Xi i nie zaryzykuje popadnięcia w niełaskę w kraju.
Poza tym ma bliskie, rodzinne powiązania z Jackiem Ma z Alibaby, który od kilku miesięcy nie pokazuje się publicznie i nie wiadomo co się z nim dzieje, po tym jak skrytykował chyba banki państwowe, w kazdym bądź razie, jego wypowiedź został odebrana jako atak na partię. Wczoraj czytałem artykuł na WP o jego sytuacji i tam było takie zdanie, nawet pocieszające dla Jacka Ma, że za tą krytykę i pokazanie mu miejsca w szeregu, wcale nie musi grozić mu śmierć.
https://intermediolan.com/news/31453/cz ... edac-inter
Rzeczywiście, nowa polityka chińskiego rządu wobec inwestycji rodzimych firm w piłkę nożną uległa diametralnej przemianie. Czasy, kiedy prezydent Xi Jinping, kibic piłki nożnej, planował przekształcić Chiny w wielką potęgę piłkarską przed 2050 rokiem, odeszły w niepamięć. Firmy nie mogą od teraz łączyć swoich nazw z klubami piłkarskimi, a właściciel zwycięzcy Super Ligi, Jiangsu Suning, może przez to zrezygnować zupełnie z inwestycji w futbol w swoim kraju. W związku z tym w planach jest również obniżka pensji i dalsze cięcia kosztów.

Wspomniana zmiana stosunku Pekinu do inwestowania kapitału w kluby piłkarskie może mieć daleko idące skutki. Żadna chińska firma nie może ignorować "sugestii" rządu. Suning Group znalazł się w trudnej sytuacji, ponieważ nie może już wkładać środków w mediolańskiego giganta równie intensywnie jak do tej pory, z drugiej strony rodzina Zhangów zdaje sobie doskonale sprawę, że bez dalszych nakładów finansowych nie ma co liczyć na zwrot dotychczas przekazanych pieniędzy.
Tak przy okazji, transfery do Chin za dużą kasę to już przeszłość. Było miło, ale się skończyło.


Miszczowie są obecnie między młotem (zablokowany hajs od Zhanga) a kowadłem (fundusz, który zrobi z nich maszynkę do dojenia hajsu).

https://intermediolan.com/news/31584/za ... lacalnosci
- Zhang Jr stara się pozyskać fundusze, które mogłyby pomóc firmie, więc przez jakiś czas nie wróci do Włoch. Inter jest obecnie bliski niewypłacalności, a rata za prawa telewizyjne pokrywa zaledwie piętnaście dni wypłat. Łączne wynagrodzenia zespołu to 63% wszystkich kosztów.
https://fcinter.pl/news/nie-dla-pakietu ... ascicielem
W przeszłości BC trzymało w swoim portfolio firmy po 5-7 lat i zainteresowane było ich reorganizacją, podwyższeniem ich wartości a następnie sprzedażą ich z zyskiem rzędu 10-15%. Wizja ta różni się od wizji Suning, które interesuje długoterminowy wzrost - BC Partners interesują szybsze rezultaty, cięcie kosztów i sprzedaż po kilku latach.

Jakie więc zmiany czekałyby Inter? Z całą pewnością cięcia w płacach - Inter nie mógłby sobie pozwolić na drogich rezerwowych takich jak Sanchez, Eriksen, czy Nainggolan. Koniec z kosztownymi kampaniami transferowymi i wysokimi wydatkami na trenerów. Taki model miałby działać podobnie do klubów jak Milan, Lipsk, Salzburg, czy Monaco.
Może @Kamciu coś dorzuci w tym temacie jak zawita ponownie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2021, 04:32

Kłopoty tego klubu zawsze cieszą, bez względu na to jak idzie Juventusowi ;)


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2021, 08:52

Marat87 pisze:
14 stycznia 2021, 04:32
Kłopoty tego klubu zawsze cieszą, bez względu na to jak idzie Juventusowi ;)
Nie mogę się nie zgodzić :prochno: :D z pewnością nie pomaga im, że trenerski geniusz antka kolejny raz wywalił ich z LM, przez co stracili kupę hajsu. Aczkolwiek bardziej od pozbycia się drogich rezerwowych (którzy de facto i tak nic nie wnoszą) czekam, aż będą musieli zacząć myśleć o pozbyciu się tych z podstawy like Lautaro, Skriniar czy nawet Lukaku.

Co prawda wątpię, aby to się stało tak nagle, nie mniej wolę nasz rodzimy burdel w klubie bez wizji od zachłyśnięcia się sporą dawką hajsu z Chin i jej szastaniem w momencie, w którym nagle kurek z dolarami się przykręca.


ODPOWIEDZ