Ligue 1

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 19 maja 2012, 11:36

Nie śledzę w ogóle Ligi Francuskiej, nie miałem pojęcia co się tam dzieje. PSG i Lille w czołówce mnie w ogóle nie dziwi. Pierwsi wydali kupę szmalu latem i mają tego efekty, a drudzy juz kilka razy występowali w LM.
Natomiast kiedy zobaczyłem kto jest na czele, to szczena mi na wierzch opadła :shock:
Nie znam Montpellier i w życiu nie stawiałbym, że zdobędą mistrzostwo (to już prawie pewne). Wstyd przyznać, ale nie kojarzę zbyt wielu zawodników z ich obrony i pomocy, jedynie atak nie jest mi obcy. Utaka, S. Camara i ta rewelacja sezonu czyli Giroud. Jak na Ligue 1 to całkiem dobrze.
Mistrzostwo Montpellier będzie jeszcze większym zaskoczeniem od zwycięskiego Juventusu.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 maja 2012, 11:49

ewerthon pisze:Nie znam Montpellier i w życiu nie stawiałbym, że zdobędą mistrzostwo (to już prawie pewne). Wstyd przyznać, ale nie kojarzę zbyt wielu zawodników z ich obrony i pomocy, jedynie atak nie jest mi obcy. Utaka, S. Camara i ta rewelacja sezonu czyli Giroud. Jak na Ligue 1 to całkiem dobrze. Mistrzostwo Montpellier będzie jeszcze większym zaskoczeniem od zwycięskiego Juventusu.
Czyli nie znasz chyba największej ich gwiazdy - Belhandy :wink: U nas jest jeszcze względny spokój, jeśli chodzi o tego grajka, ale na forach innych drużyn wyczuwalna jest niezła podnieta Marokańczykiem. Poza tym całkiem nieźle spisuje się Yanga-Mbiwa


Obrazek
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 19 maja 2012, 12:17

pumex pisze:
ewerthon pisze:Nie znam Montpellier i w życiu nie stawiałbym, że zdobędą mistrzostwo (to już prawie pewne). Wstyd przyznać, ale nie kojarzę zbyt wielu zawodników z ich obrony i pomocy, jedynie atak nie jest mi obcy. Utaka, S. Camara i ta rewelacja sezonu czyli Giroud. Jak na Ligue 1 to całkiem dobrze. Mistrzostwo Montpellier będzie jeszcze większym zaskoczeniem od zwycięskiego Juventusu.
Czyli nie znasz chyba największej ich gwiazdy - Belhandy :wink: U nas jest jeszcze względny spokój, jeśli chodzi o tego grajka, ale na forach innych drużyn wyczuwalna jest niezła podnieta Marokańczykiem. Poza tym całkiem nieźle spisuje się Yanga-Mbiwa
Właśnie się zastanawiam, gdzie Belhanda wyląduje. Ostatnio były ploty o Realu :think:


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2012, 13:28

ewerthon pisze: Mistrzostwo Montpellier będzie jeszcze większym zaskoczeniem od zwycięskiego Juventusu.
Ligue 1 nie oglądam regularnie, ale w ostatnich sezonach (od momentu awansu Montpellier do ekstraklasy) drużyna z południa Francji zajmowała miejsca w lidze wyższe niż Juventus. Także totalnymi ogórami to oni nie byli.


Obrazek
MichałJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 17
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 21 maja 2012, 09:54

Ale emocje w Ligue 1 ! Brawo dla Montpellier, bardzo ciekawa ekipa. PSG za rok będzie mistrzem ;)


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 21 maja 2012, 10:44

zoff pisze:Ligue 1 nie oglądam regularnie, ale w ostatnich sezonach (od momentu awansu Montpellier do ekstraklasy) drużyna z południa Francji zajmowała miejsca w lidze wyższe niż Juventus. Także totalnymi ogórami to oni nie byli.
Zwłaszcza w ostatnim sezonie, kiedy to zajęli 14 miejsce...

Meczów nie oglądałem, ale interesowałem się układem tabeli Ligue 1. Fajnie, że Montpellier wygrało, utarli nosa szejkom. Ponadto (według Smokowskiego i Białasa) grali najładniejszą piłkę w lidze.

Ich prezesowi (właścicielowi?) odebrało wczoraj mowę. Smokowski mówił, że 38 lat temu przejmował drużynę w 5 lidze, żeby teraz doczekać się pierwszego w historii mistrzostwa i to w roku, w którym PSG tak niesamowicie się wzmocniło. Całkiem przyjemna historia.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Espaneta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 21 maja 2012, 18:20

Również bardzo się cieszę że ciężka praca wygrywa nad pieniędzmi szejków! Montpellier już od jakiegoś czasu w Ligue 1 pokazywało się z dobrej strony, byłem przekonany że niebawem wystrzelą ale nie przypuszczałem że akurat w tym sezonie i tak bardzo że będą walczyli o mistrzostwo :prochno: Wielkie brawa i szacunek!

MichałJuve pisze:PSG za rok będzie mistrzem ;)
Też mi się tak wydaje choć liczę że Lyon odzyska swój dawny blask a Marsylia znów będzie mocna :wink:
wojczech7 pisze: Ich prezesowi (właścicielowi?) odebrało wczoraj mowę. Smokowski mówił, że 38 lat temu przejmował drużynę w 5 lidze, żeby teraz doczekać się pierwszego w historii mistrzostwa i to w roku, w którym PSG tak niesamowicie się wzmocniło. Całkiem przyjemna historia.
Nawet nie wiedziałem ale jeśli tak faktycznie jest to wspaniała historia zdobycie mistrzostwa po tylu latach i po takiej pracy pewnie smakuje jak kluski i rolada w niedzielę :D A ten ich prezes to w ogóle nie wygląda na...prezesa :P Taki zwykły facet, jakby pracownik klubu, coś jak u nas Espaneta, gruby mały, zawsze w rozpinanej koszuli i luźnymi gaciami :prochno:


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 22 maja 2012, 17:28

Brawa dla Montpellier :bravo: Taki francuski Ruch Chorzów. I co można? Można.

Mam nadzieję, że nie dadzą się rozkupić po tym sukcesie, a w dodatku jeszcze się wzmocnią i na dłużej zakotwiczą w czołówce.

PS O ile się nie mylę to jest to czwarty mistrz Francji w ciągu ostatnich czterech lat. Po okresie dominacji Lyonu trudno tam teraz utrzymać się na szczycie :whistle:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 22:01

Skusiłem się dzisiaj na mecz Peesże. Paryżanie grają u siebie na inaugurację z Lorient. Co prawda brakuje w składzie Paryżan Silvy, Pastore czy Motty, ale np. Ibra, Alex, Verratti, Menez czy Lavezzi grają.

Niby P$G częściej utrzymuje się przy piłce, ale Lorient gra bardzo dobrze z kontry, wypracowali sobie na prawdę kilka świetnych okazji. Po dwóch z nich padły dwa gole. Właśnie, co do goli. Pierwszy gol to samobój Maxwella, drugi natomiast padł po katastrofalnym błędzie obrońców. Napastnik Lorient czuł się chyba jakby kiwał się z pachołkami, bo tak właśnie zachowywali się obrońcy Peesże.

Nie ukrywam, że bardzo mnie cieszy taki obrót sprawy, bo życzę szejkom jak najgorzej. Ibra, Lavezzi, Menez bez błysku. Najlepszy w ekipie Paryżan jest...Verratti. Kilka razy zagrał bardzo dobrą piłkę do napastnika a'la Pirlo. Z tego chłopaka będzie wielki piłkarz, jeśli mu tylko sodówka do głowy nie uderzy. Zmykam na drugą połowę, bo całkiem dobry meczyk.


Obrazek
Ciągnik_Na_Gąsienicach

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2010
Posty: 330
Rejestracja: 17 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 22:09

Dokladnie. Ten wpiernicz to miod na moje serce.
Dostane karteczke, ale nie dbam o to, musze to powiedziec:

KASA TO NIE WSZYSTKO, <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ! :dance:


Bo żeby wyjść to trzeba wejść, a żeby wejść to trzeba wyjść !
Espaneta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 23:04

Szkoda że nie dociągnęli tego zwycięstwa ale Paryżanie strasznie cisnęli w tej drugiej połówce ta bramka wręcz wisiała w powietrzu, wchodzili w obronę Lorient jak w masło, cóż remis też dobry ale to niestety nie powstrzyma PSG od sięgnięcia w tym sezonie po mistrzowski tytuł na dodatek zapowiada się kilku letni okres dominacji jak kiedyś Lyon :(


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 23:09

Bardzo dobry mecz Zlatana. Zagrał zespołowo,widział wszystko na boisku. Skończyło się 2:2 ale spokojnie mogło być 4:2.


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2012, 22:22

Ale to PSG jest slabe. Opierajac opinnie na dzisiejszym meczu z Bordeaux to mam szczera nadzieje ze trafimy na nich w LM. Moge sobie kupowac ile gwiazd chca za 50 mln euro, z takim zgraniem i kolektywem jakie mamy w Juventusie to nie maja szans. Ich gra przypomina mi nasza gre za Del Neriego. Nikt tak naprawde nie wie co ma robic z pilka.

Biedny Zlatanek :lol:


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2012, 22:59

Monte Cristo pisze:Ale to PSG jest slabe. Opierajac opinnie na dzisiejszym meczu z Bordeaux to mam szczera nadzieje ze trafimy na nich w LM. Moge sobie kupowac ile gwiazd chca za 50 mln euro, z takim zgraniem i kolektywem jakie mamy w Juventusie to nie maja szans. Ich gra przypomina mi nasza gre za Del Neriego. Nikt tak naprawde nie wie co ma robic z pilka.

Biedny Zlatanek :lol:
Emmmm... To dopiero początek sezonu, pewnie ogarnięcie się zajmie im jeszcze cztery-pięć kolejek. Dostali furę nowych zawodników, z których większość przyszła w późniejszym okresie obozu przygotowawczego. Więc słaba gra nie powinna nikogo dziwić. Mogą sobie pozwolić na falstart, bo Ligue 1 i tak jest od nich słabsza o kilka długości.


Espaneta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2012, 23:00

Ale warto też zauważyć że Bordeaux postawiło bardzo wysoko poprzeczkę, byli lepsi pod każdym względem i to grali bez kompleksów na wyjeździe, Paryż jeszcze gołym okiem widać jako surowy produkt, tam nie ma mowy póki co o żadnym kolektywie, wszystko opiera się na indywidualnościach dzięki czemu to przypomina cyrk a nie drużynę piłkarską.

Jak tak patrzę teraz na Ancelottiego to nie widzę już w nim tego świetnego trenera z Milanu czy Chelsea a jakąś marionetkę z ulizaną grzywką na bok, śmiesznie teraz wygląda :lol:


ODPOWIEDZ