Ligue 1

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2012, 23:10

P$g chce być jak Juventus, niepokonane :smile: Nie toleruje klubów, które destabilizują sytuacje na rynku transferowym, toteż mam nadzieje, że kłopoty drużyny z Paryża dopiero się rozpoczęły


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2012, 23:24

Może Zlatan się obrazi i zacznie kopać po głowach kolegów na treningu?

W tym sezonie obejrzałem wszystkie mecze P$G i czegoś tak dalekiego od atrakcyjności nie widziałem dawno. Z resztą cała Ligue1 z ich 'miszczoskim miszczem kraju' jest słaba jak barszcz. C+ zrobiło "świetny" interes. :roll:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 10:17

Nawet nie macie pojęcia, ja mnie ten mało znaczący remis P$G ucieszył. Myślałem, że obejrzę ich drugą połowę, ale na Orange Sport zamiast Ligue1 leciał mecz Benfiki (swoją drogą, słabo zaprezentował się Cardozo).


Obrazek
koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 11:05

Ciężko będzie Ancelottiemu zbudować prawdziwą drużynę w Paryżu mając Zlatana w kadrze. Niemal połowa wczorajszego pierwszego składu po prostu bała się Zlatana. Po każdym złym zagraniu Szwed wściekał się niemiłosiernie, a taki Rabiot przepraszał mając maślane oczka.

Paryżanie całkiem nieźle wymieniali piłkę... ale oczywiście do pewnego momentu. przy 30 metrze zaczynały się niemiłosierne problemy. I tu należy pochwalić także Bordeaux, bo to oni znakomicie się bronili. Z początku byłem pewny, że to czekanie na wyrok i prędzej czy później PSG przełamie ten mur. Mile byłem zaskoczony w 2 połowie. Nastał okres 10-15 minut, gdzie to Żyrondyści mogli strzelić bramkę. Końcówka meczu wyglądała jak gra Milanu w poprzednim sezonie. Dzida na Zlatana i może coś zrobi. Z tym, że obrona Bordeaux nadal grała wspaniale.

Ciani i Mariano zagrali dobre zawody w obronie, zaś w ataku znakomicie spisywał się Diabate. Temu ostatniemu warto się przyglądać. 24 lata, dorodny murzyn, świetnie grający tyłem do bramki. Ciekaw jestem jego postawy w meczu, gdzie Bordeaux będzie atakować.


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 11:22

Liczę na więcej potknięć P$G. Cały czas modlę się , żeby spotkało ich to samo co Malagę , w którą zaczęli inwestować jak głupi szejkowie , a potem się mamona skończyła i są na skraju bankructwa.


Espaneta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 12:43

jackop pisze: W tym sezonie obejrzałem wszystkie mecze P$G i czegoś tak dalekiego od atrakcyjności nie widziałem dawno. Z resztą cała Ligue1 z ich 'miszczoskim miszczem kraju' jest słaba jak barszcz. C+ zrobiło "świetny" interes. :roll:
Bez przesady, inauguracja była świetna, wtedy też zremisowali ale sam mecz był bardzo ładny, wczoraj też nie było tragedii tylko brakowało goli. Co do reszty bez obrazy ale ja się cieszę że C+ wybrało Francję kosztem Serie A, wolę obejrzeć mecz średniaków z Francji bądź mecz na szczycie Ligue 2 niż mecz na szczycie w Serie A i nie tylko ja tak myślę bo wiele takich opinii spotkałem, wiadomo kwestia gustu, ogląda się to co lubi ale Serie A naprawdę nie ma argumentów żeby przyciągnąć sobie widzów, jeden Juventus i od biedy Inter to stanowczo za mało.
koki90 pisze: Paryżanie całkiem nieźle wymieniali piłkę...
Właśnie Bordeaux świetnie wymieniało piłkę i moim zdaniem byli lepsi w tym meczu i nawet zasługiwali na zwycięstwo, PSG nie pokazało NIC! 0 zgrania, 0 kolektywu, no nic, totalne zero! Jeśli tak dalej pójdzie to w LM będzie blamaż bo wydyma ich każda zgrana ekipa.

Warto też zaznaczyć że Obraniak grał świetnie (ogólnie po przejściu do Bordeaux gra znakomicie) i bardzo przyjemnie się go ogląda. Wczoraj raz nawet dał takie podanie w stylu Xaviego :-D


Mnie tam zadziwia Marsylia, po odejściu Deschampsa i zakontraktowaniu nowego szkoleniowca myślałem że będzie większa padaka niż w poprzednim sezonie tymczasem wczoraj nawet pokonali Montpellier na wyjeździe i mają 3 zwycięstwa na koncie, do tego Gignac w końcu się rozstrzelał i widać że mu zależy, W KOŃCU! Liczę że dadzą radę wylądować na podium i zakwalifikować się do LM, Lyon też by mógł spiąć dupę ale jak ten zespół się rozlatuje to szkoda gadać, jeszcze Gourcuff wypadł na około 3 miesiące a szkoda bo już powolutku wracał do swojej wielkie formy z Bordeaux.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 13:02

Oglądając PSG jeszcze bardziej mozna docenic dobra robote, ktora robi u nas Conte. Ancelotti to typ, ktorego druzyna albo bedzie grala bajeczny futbol, ktory sobie wymyslil przy kominku albo nie bedzie grala wcale. A niestety z takimi elementami jak Maxwell, Sakho, Alex, Jallet czy Matuidi to niewykonalne. Moze kiedy Motta wroci do formy a Silva zacznie kierowac gra druzyny tak ukladanka zaskoczy ale mozna sie zdumiec, ze druzyna kierowana przez Wlocha i czlowieka, ktory w Italii zdobywal doswiadczenie jest budowana od zlej, ofensywnej strony.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 13:30

Espaneta pisze:
jackop pisze: W tym sezonie obejrzałem wszystkie mecze P$G i czegoś tak dalekiego od atrakcyjności nie widziałem dawno. Z resztą cała Ligue1 z ich 'miszczoskim miszczem kraju' jest słaba jak barszcz. C+ zrobiło "świetny" interes. :roll:
Bez przesady, inauguracja była świetna, wtedy też zremisowali ale sam mecz był bardzo ładny, wczoraj też nie było tragedii tylko brakowało goli. Co do reszty bez obrazy ale ja się cieszę że C+ wybrało Francję kosztem Serie A, wolę obejrzeć mecz średniaków z Francji bądź mecz na szczycie Ligue 2 niż mecz na szczycie w Serie A i nie tylko ja tak myślę bo wiele takich opinii spotkałem, wiadomo kwestia gustu, ogląda się to co lubi ale Serie A naprawdę nie ma argumentów żeby przyciągnąć sobie widzów, jeden Juventus i od biedy Inter to stanowczo za mało.
To jak Ty trafiłeś na forum Juventusu, skoro tak nie trawisz Serie A, że wolisz oglądać francuskie średniaki? ;)

Serie A ma argumenty jeśli chodzi o sam poziom i atrakcyjność spotkań, tylko że przegrywają one ze stereotypami. Widziałeś zeszłosezonowe Derby Mediolanu? Albo Juve-Milan w Coppa? Spotkania Juve z Romą? Napoli?

Serie A wbrew pozorom wcale nie brakuje dużo do La Ligi jeśli chodzi o poziom. Tylko że tam hegemoni odwalają cały marketing. Dlatego dystans z roku na rok robi się większy. I większy. I większy.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 13:40

Espaneta pisze:Serie A naprawdę nie ma argumentów żeby przyciągnąć sobie widzów, jeden Juventus i od biedy Inter to stanowczo za mało.
Jedno PSG to natomiast dużo. Widać, że nie oglądałeś tych zeszłorocznych meczów na szczycie, jak przywołane przez Alfę i Omegę, mecze Juventusu z Napoli, Romą, derby Mediolanu. Więc też nie rozumiem po co przebywasz na tym forum, aby sobie popisać o La Lidze? To wyjdź.


Obrazek
Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 13:50

Moim skromnym zdaniem ta opinia to lekka prowokacja :P Wczorajszy mecz PSG-Boro widziałem i prawie zasnąłem. A to niby jeden z hitów ligi. Nie lepiej było podczas spotkania Evian-Lyon. Naprawdę uważam, że lepsze, bardziej emocjonujące spotkania nawet w ten weekend odbyły się na Półwyspie Apenińskim.

Atutem ligi francuskiej jest wyrównany poziom. OK, ale czy to naprawdę gwarantuje ciekawsze starcia niż derby d'Italia lub della Madonnina?

Druga liga francuska mnie nie interesuje. Pewnie zobaczę jedno czy dwa spotkania z ciekawości i przerzucę się mecze pokazywane przez Polsat (w rosyjskiej są fajne mecze, polecam, liga holenderska też jest IMHO bardziej widowiskowa niż francuska).

Dla mnie decyzja Canal+ jest kompletnie niezrozumiała.

Co do samej Francji - mam nadzieję, że szejki z PSG nic nie wygrają. Niestety, pewnie mogą rozegrać tylko pół sezonu dobrze, a i tak będą mistrzami. Bo kto im może zagrozić? Ewentualne inne silniejsze zespoły poodbierają sobie wzajemnie punkty i potracą je z takimi potęgami jak Evian, czego przykład dał już O.Lyon.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 13:58

Effe pisze:Moim skromnym zdaniem ta opinia to lekka prowokacja :P Wczorajszy mecz PSG-Boro widziałem i prawie zasnąłem. A to niby jeden z hitów ligi. Nie lepiej było podczas spotkania Evian-Lyon. Naprawdę uważam, że lepsze, bardziej emocjonujące spotkania nawet w ten weekend odbyły się na Półwyspie Apenińskim
:ok: Ja o tym piszę już od ponad pół roku, kiedy to od rundy rewanżowej zacząłem regularnie oglądać Lugue1 z racji posiadania Orange Sport. Autentycznie nie pamiętam żadnego, żadnego (!) porywającego spotkania. Natomiast Serie A jest tłamszona (przynajmniej w Polsce) przez stereotypy wpajane widzom przez dennych komentatorów nieznających się na rzeczy.
Wiecie, to jest tak. Przed Francją duży turniej, modernizacja infrastruktury i ogólny zgiełk. Do ich ligi wkroczyły duże pieniądze a co za tym idzie gwiazdy. To podnosi medialność ligi dla zwykłych pikników, nawet, jeśli dalej będą to flaki z olejem
Effe pisze:Co do samej Francji - mam nadzieję, że szejki z PSG nic nie wygrają
:ok:


Obrazek
Buffalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2012
Posty: 393
Rejestracja: 22 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 14:09

Nie powinno byc w ogole dyskusij o tym czy L1 jest lepsza od SerieA, bo tak nie jest. Wystarczy spojrzec na wczorajszy mecz chociazby Romy i popatrzec na trybuny. Dzialo sie. A u zabojadow ? Siedza biali, zmieszani z czarnymi i brazowymi i czekaja z mysla, ze mialo tu byc French Open. Tak samo cofajac sie o dekate czy dwie, mozna zobaczyc ile druzyn z ligi wloskiej dotarlo do 1/2 czy to finalu LM. Francuskie teamy walczyly wtedy o to, żeby tylko na farcie wejsc do cwiercwinalu pucharu uefa, czy innego intertoto...

Dla tych ktorzy nie wiedza, Canal+ jest spolka francuska, wiec to ze transmituja tam L1 nie moze dziwic.

Serie A ma to do siebie, ze zle wyglada w telewizji. Po prostu, zle to sie oglada na tych starszych stadionach. Zielen jakas nie taka, nie tyle luxow co trzeba, tu jakas mgla, tu jakis dym, trybuna pol kilometra od plyty itp.

Ale jest klimacik i ja to lubie.


Nie patrz na to ile mam postów, bo i tak wiem wiecej od Ciebie.
Espaneta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 14:23

Alfa i Omega pisze: To jak Ty trafiłeś na forum Juventusu, skoro tak nie trawisz Serie A, że wolisz oglądać francuskie średniaki? ;)
Nie że nie trawię, po prostu ta liga jest odpychająca a nie zachęcająca do oglądania ich meczy, cała medialność, marketing to wszystko jest na tak żałosnym poziomie że szkoda gadać, tu nasuwa się pytanie czy to władze ligi dają ciała czy po prostu nawet nie ma czego reklamować. Tak naprawdę jedynie Juventus jest obecnie taką wizytówką Serie A bo ma mocny zespół i gra na nowoczesnym obiekcie czym nie może pochwalić się żaden inny klub we Włoszech (już nawet San Siro bardziej przypomina skansen niż obiekt sportowy). Nie wypowiadam się co do poziomu sportowego ale myślę że jednym godnymi uwagi i poświęceniu czasu na obejrzenie meczu jest jedynie Juventus, Napoli i Inter.
Il Fenomeno pisze: To wyjdź.
Ok, Ty natomiast zamiast wytykać komuś brak znajomości (bo akurat widziałem derby Mediolanu i wasze mecze z Napoli) zacznij oglądać Ligue 1 bo o niej widać nie masz bladego pojęcia.
Effe pisze:Moim skromnym zdaniem ta opinia to lekka prowokacja :P Wczorajszy mecz PSG-Boro widziałem i prawie zasnąłem.
Aha czyli oficjalnie mecz był do dupy bo tobie się nie podobał, najs. To zależy co kto lubi, mnie np. ten mecz się podobał (co prawda daleko mu było do świetnego widowiska ale bez przesady).
Effe pisze:A to niby jeden z hitów ligi. Nie lepiej było podczas spotkania Evian-Lyon. Naprawdę uważam, że lepsze, bardziej emocjonujące spotkania nawet w ten weekend odbyły się na Półwyspie Apenińskim.
Co się tak uczepiłeś tego Lyonu i Evian? Skoro już o Lwach mowa to może zobacz ich mecz z Troyes, zobacz na Lille, Marsylia też zapodaje świetne mecze, ale nie, wybrałeś sobie słaby mecz i kurczowo się go trzymasz i podpinasz pod to całą ligę, bo Evian Lyon było słabe=Ligue 1 słabe, może nie napisałeś tego wprost ale tak to wygląda z twojej strony.
Effe pisze: w rosyjskiej są fajne mecze, polecam, liga holenderska też jest IMHO bardziej widowiskowa niż francuska).
No widzisz, w rosyjskiej są fajne mecze ale czy jest tam wysoki poziom? nie sądzę i tu sam się wtopiłeś mówiąc wcześniej w tym samym kontekście o Ligue 1 przecząc nad widowiskowością ich meczy a Serie A, trochę zaleciało hipokryzją no ale....



Buffalo
Ale ja tu mówię o atrakcyjności meczów a nie o poziomie a jedno nie musi przeczyć drugiego bo świetnie widowisko może dać nawet Sprzęgło Opole z Huragan Szczecin gdzie wiadomo że jednak poziomem nie powalą :wink:
A twój tekst o trybunach i kibicach to już mogłeś sobie darować...


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 14:43

Espaneta pisze: cała medialność, marketing to wszystko jest na tak żałosnym poziomie że szkoda gadać, tu nasuwa się pytanie czy to władze ligi dają ciała czy po prostu nawet nie ma czego reklamować. Tak naprawdę jedynie Juventus jest obecnie taką wizytówką Serie A bo ma mocny zespół i gra na nowoczesnym obiekcie czym nie może pochwalić się żaden inny klub we Włoszech (już nawet San Siro bardziej przypomina skansen niż obiekt sportowy). Nie wypowiadam się co do poziomu sportowego ale myślę że jednym godnymi uwagi i poświęceniu czasu na obejrzenie meczu jest jedynie Juventus, Napoli i Inter.
Mam wrażenie, że budujesz swe zdanie wlaśnie na podstawie stereotypu :wink:
Okej brak nowoczesnych obiektów to ogromny minus dla Serie A, ale nie przesadzajmy już, sama otoczka już wcala tak bardzo nie odbiega od tego co sie widzi choćby w twojej PD. Przykład? Wczorajszy mecz Pescary z Interem. Bardzo fajna atmosfera mimo, że mecz rozgrywany na boisku beniaminka. Wątpie, żeby w Hiszpańskiej lidze pod jakim kolwiek kątem sytuacja zespołów z ostatnich miejsc wyglądała lepiej aniżeli ich odpowiedników z Włoch. Wyspy za to to inna bajka- tam nawet beniaminki mają kasy na przeprowadzanie XX milionowych transferów.
Espaneta pisze:Nie wypowiadam się co do poziomu sportowego ale myślę że jednym godnymi uwagi i poświęceniu czasu na obejrzenie meczu jest jedynie Juventus, Napoli i Inter.
Jeżeli patrzymy tylko pod względem sportowym to dodać do tego tak czy siak musisz Milan i być może Rome. Jeżeli chodzi o poziom gry w piłke, to Wlochy i Francje dzieli przepaść. Tam jest tylko PSG i powracający po dłuższym spadku formy Lyon, które na ten moment są na poziomie Lazio-Udine. Marsylia upadła, Lille jest niezłe ale bez szału, jednosezonowych wybryków typu zeszłoroczny mistrz nie licze.
Espaneta pisze:zacznij oglądać Ligue 1 bo o niej widać nie masz bladego pojęcia.
Od paru lat mam okazje śledzić LE dzięki uprzejmości OS i musze powiedzieć, że topowe mecze bywają niezwykle atrakcyjne :wink: Ale powtórze jeszcze raz- czysto piłkarsko jest sporo słabiej.
Nie od wczoraj wiadomo, że Serie A to liga dla koneserów a nie niedzielnych kibiców którzy lubią popatrzeć na hokejowe wyniki. I dlatego tez nigdy z Bundeskopanką czy PD nie wygramy. I jakoś mam to gdzieś, przyjdzie LM to licze, że Juventus udowodni, że jednak jeszcze Serie A nie upadła :wink: Tak samo jak rep Italii udowodniła na ME, że miejsce w szeregu zajmuje niezwykle wysokie wbrew temu co myślało 90% 'ekspertów' i 'kibiców'.
Espaneta pisze:Aha czyli oficjalnie mecz był do ### bo tobie się nie podobał, najs.
Oglądałem ostatnie 30 min więc może nie powinienem sie wypowiadać, ale nawet nie dotrwałem do końca bo ta kopanina poprostu mnie odrzucała.
Espaneta pisze:Ale ja tu mówię o atrakcyjności meczów a nie o poziomie a jedno nie musi przeczyć drugiego bo świetnie widowisko może dać nawet Sprzęgło Opole z Huragan Szczecin gdzie wiadomo że jednak poziomem nie powalą :wink:
Dochodzimy do meritum sprawy w tym momencie :wink: Mianowicie: Kto czego wymaga oglądając piłke nożną?
My, fani Calcio szeroko pojętego oprócz tego, że zależy nam na widowisku lubimy skupiać sie na pewnych zawiłościach taktycznych i wszystkim tym czym jest piłka nożna za swego rodzaju 'kurtyną'. Oprócz tego, że jarają nas indywidualne popisy w ofensywie, lubimy poanalizować perfekcyjną gre w defensywie czy te aspekty gry, na które szary kibic PD nawet nie zwróci uwagi. I pod tym względem, żadna liga Serie A nie dorówna. Jedyny szkopuł w tym, że zawiłości jakie tworzą Calcio i Włoski styl gry są bardzo malo przystępne dla niedzielnego kibica. Taki kibic, zdecydowanie wybierze zamiast Serie A PE,PL,Bundeslige czy nawet LE. I pod tym względem Canal + zrobił dobrze- wybrał ten produkt który dla przeciętnego widza jest bardziej przystepny.


Buffalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2012
Posty: 393
Rejestracja: 22 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 14:51

@Espaneta

Nie zgadzam sie, ze tylko Juventus. A czym sie rozni stadion Barcelony od San Siro, albo tego w Neapolu? Tez juz jest wiekowy. Liga hiszpanska i wloska maja podobne zaplecze co do stadionow. Bo chyba nie powiesz, ze Getafe, Rayo czy jakies inne Santandery sa fajniejsze niz Stadio Olimpico, albo remontowanego Udine.
Co do kibicow, to nie rozumiem co mialem sobie darowac. Wytlumaczysz? Moze byc pirv.


Nie patrz na to ile mam postów, bo i tak wiem wiecej od Ciebie.
ODPOWIEDZ