Ligue 1

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 15:10

Espaneta pisze:
Alfa i Omega pisze: To jak Ty trafiłeś na forum Juventusu, skoro tak nie trawisz Serie A, że wolisz oglądać francuskie średniaki? ;)
Nie że nie trawię, po prostu ta liga jest odpychająca a nie zachęcająca do oglądania ich meczy, cała medialność, marketing to wszystko jest na tak żałosnym poziomie że szkoda gadać, tu nasuwa się pytanie czy to władze ligi dają ciała czy po prostu nawet nie ma czego reklamować. Tak naprawdę jedynie Juventus jest obecnie taką wizytówką Serie A bo ma mocny zespół i gra na nowoczesnym obiekcie czym nie może pochwalić się żaden inny klub we Włoszech (już nawet San Siro bardziej przypomina skansen niż obiekt sportowy). Nie wypowiadam się co do poziomu sportowego ale myślę że jednym godnymi uwagi i poświęceniu czasu na obejrzenie meczu jest jedynie Juventus, Napoli i Inter.
Cóż mogę powiedzieć? Pooglądaj sobie Romę Zemana (znasz postać Zemana? Ciekawa persona bardzo. Ultraofensywny futbol gra. I mówiąc "ultraofensywny" mam na myśli "ultraofensywny" ;) ) , Violkę Montelli, Udinese. Może zmienisz zdanie. Nie sądzę, żeby ich spotkania odbiegały poziomem od, nie wiem, Atletico-Valencia, czy Malaga-Bilbao.

Marketing marketingiem, ale to mecze jednak powinny stać na pierwszym miejscu a nie to, czy PR jest dobrze prowadzony.


Espaneta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 15:25

Buffalo pisze:A czym sie rozni stadion Barcelony od San Siro, albo tego w Neapolu?
Proszę Cię powiedz że żartujesz? :shock: :shock: Barcelona dba o Camp Nou, non stop przeprowadzane są jakieś remonty, teraz nawet w planach jest modernizacja (albo już jest przeprowadzana) tymczasem San Siro obecnie wygląda strasznie, z zewnątrz obdrapany a od środka też nie robi takiego wrażenia jak kiedyś, problem w tym że Hiszpanie już działają kiedy pojawia się zagrożenie, Włosi na razie są na etapie zbudowania jednego nowoczesnego stadionu z którego można normalnie obejrzeć mecz, Hiszpańskie obiekty też nie powalają ale są małe i rentowne, do tego bardzo dobrze przystosowane do potrzeb kibiców a do 2015r. swoje nowe obiekty do użytku ma oddać Aletico, Bilbao, Valencia i bodajże ktoś jeszcze, Espanyol już gra drugi sezon na nowym stadionie tymczasem Włosi dalej mają to w pupie (jedynie chyba Inter zacznie budować), także z całym szacunkiem ale w tej kwestii kibice Serie A raczej nie powinni zabierać głosu.

Stadion Napoli? serio, mówisz poważnie?

Buffalo pisze:Bo chyba nie powiesz, ze Getafe, Rayo czy jakies inne Santandery sa fajniejsze niz Stadio Olimpico, albo remontowanego Udine.
Olimpico? jakoś nie ciągnie mnie do takich ogromnych kloców z bieżnią, do tego sam wygląd też raczej nie powala, nie wiem co tam jest fajnego/ładnego, ładnie wygląda od środka jak są pełne trybuny ale to też nie zdarza się za często.

Buffalo pisze:Co do kibicow, to nie rozumiem co mialem sobie darowac. Wytlumaczysz? Moze byc pirv.
To że po jednym meczu już masz wyrobioną opinię na temat całej ligi, to co powiesz na temat portugalskiej? tam to dopiero by się powiedziało że piknik a fanatyzmem nie ustępują Włochom ani na trochę, to samo jest we Francji, teraz co prawda frekwencje spadły w związku z modernizowaniem stadionów (jak np. w Marsylii) co odbija się w jakiś sposób na kibicowaniu ale czy Ty chcesz mi tu wmówić że we Francji na stadionach nie ma dopingu? :shock:
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2012, 15:48 przez Espaneta, łącznie zmieniany 2 razy.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 15:25

C+ to chyba na rękę. Oglądalność Serie A leciała w dół, więc zaoszczędzili sporo pieniędzy nie wykupując prawa. Sami też mam wrażenie, nic nie robili by podnieś jej oglądalność (usypiający komentatorzy, z czego jeden mniej więcej wiedział o co chodzi; wyciszone trybuny; chyba słaba reklama, zresztą mam wrażenie, że takie mecze jak ostatnie spotkanie Del Piero, można dobrze sprzedać, wystarczy dobra promocja; brak studia, itd.). Pozwolili po prostu, aby wymarła śmiercią naturalną.


Buffalo pisze:albo remontowanego Udine.
Udinese wyremontowało jedną trybunę. Elewację i wymienili wszystkie ławki na trybunie głównej, te zgniłe, malutkie, brudne, zastąpili czarnymi, rozkładanymi. Teraz czeka ich przesunięcie płyty boiska do trybuny głównej oraz wyburzenie reszty trybun, a na ich miejscu powstaną całkowicie nowe, zadaszone, blisko murawy. Budowę nowego stadionu szykuje również Inter, za pieniądze Chińczyków i Amerykanie walczą z włoską biurokracją od roku, aby znaleźć miejsce do postawienia nowego obiektu dla Romy. Zresztą na oficjalnych stronach interentowych włoskich klubów, co jakiś czas pojawiają się informacje o planach budowy stadionu, wypowiadają się prezesi, pokazują już jakieś wstępne projekty (np. Palermo, Catania, Cagliari, Bologna). Teraz Della Valle, poinformował o powrocie myśli o budowie stadionu. Fajnie, jakby to wszystko ruszyło, ale sami wiecie...

Osobiście z włosich stadionów bardzo podoba mi się Luigi Feraris, ale też pzydałaby się mu jakaś renowacja (np. wymiana krzeseł)

Espaneta pisze:tymczasem San Siro obecnie wygląda strasznie,
Na San Sio ma być przeprowadzona modernizacja, bo liczą na finał LM.

Alfa i Omega pisze:Pooglądaj sobie Romę Zemana (znasz postać Zemana? Ciekawa persona bardzo. Ultraofensywny futbol gra. I mówiąc "ultraofensywny" mam na myśli "ultraofensywny" ;) ) , Violkę Montelli, Udinese.
Na zachętę bramka z wczoraj: :dance:


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 15:33

Espaneta pisze:
Buffalo pisze:A czym sie rozni stadion Barcelony od San Siro, albo tego w Neapolu?
Proszę Cię powiedz że żartujesz? :shock: :shock: Barcelona dba o Camp Nou, non stop przeprowadzane są jakieś remonty, teraz nawet w planach jest modernizacja (albo już jest przeprowadzana) tymczasem San Siro obecnie wygląda strasznie, z zewnątrz obdrapany a od środka też nie robi takiego wrażenia jak kiedyś
Wybacz, ale nie wyglądasz w tej dyskusji na obiektywnego :stop: San Siro również przechodzi drobne renowacje na bieżąco i naprawdę nie widzę różnicy między Camp Nou i stadionem Milanu. Oba obiekty to legendy, które mają taki sam standard według Uefy. Olimpico jest również modernizowane na bieżąco i również ma najwyższą ocenę Uefa, co potwierdza niedawne przyznanie finału. Jest jeszcze stadion Sampy, który jest na wzór typowego stadionu angielskiego.
Ok, nie lubisz bieżni, rozumiem, ale nie możesz się sugerować tylko nią.
Oczywiście w Italii infrastruktura jest przestarzała że ho, ho i tutaj nie zamierzam się oszukiwać. Ale w Hiszpanii jeśli jest lepiej, to bardzo niewiele
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2012, 15:36 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
szycha21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2009
Posty: 212
Rejestracja: 03 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 15:34

Nie no panowie...nie róbmy popeliny... nie chcę tutaj nikogo obrazić aby mówić że w ogóle sie nie zna na piłce, jednak prawda jest taka że liga francuska ma jeszcze daleko do serie a (i nie mówie tego tylko dlatego że mój ukochany klub w niej gra). Może w ostatnich latach Serie A nie zachwycała (tzn były oczywiście afery, drużyny włoskie nie grały zbyt dobrze w europejskich pucharach itp), ale była na dobrym poziomie - znacznie wyższym niż Lique 1. Są w niej lepsze kluby: Juventus, Inter, Milan, Roma, Napoli, Lazio, Udinese, Fiorentina; lepsi zawodnicy; lepsi trenerzy; frekwencja na stadionach też lepsza (a jeżeli nie to wcale nie gorsza); no... jedna klasa wyżej. I z całym szacunkiem do ligi francuskiej, jednak to jeszcze nie to.


szycha21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2009
Posty: 212
Rejestracja: 03 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 15:40

Il Fenomeno pisze:C+ to chyba na rękę. Oglądalność Serie A leciała w dół, więc zaoszczędzili sporo pieniędzy nie wykupując prawa. Sami też mam wrażenie, nic nie robili by podnieś jej oglądalność (usypiający komentatorzy, z czego jeden mniej więcej wiedział o co chodzi; wyciszone trybuny; chyba słaba reklama, zresztą mam wrażenie, że takie mecze jak ostatnie spotkanie Del Piero, można dobrze sprzedać, wystarczy dobra promocja; brak studia, itd.). Pozwolili po prostu, aby wymarła śmiercią naturalną.

Oooo...to to. Gdyby o Serie A było więcej w prasie/telewizji/internecie, to jestem przekonany że oglądalność tak by wzrosła, że żadna stacja telewizyjna nie mówiłaby o braku zainteresowania. Ale jak oni cały czas gadają o Realu i Barcelonie... albo miliarderach z PSG/City/Chelsea, to tak się musiało stać. Liga jest bardzo dobra, tylko po prostu brakuje podstawowej rzeczy w dzisiejszym świecie: reklamy. Polsat nawet śmieszną polską lige potrafi 'polepszyć' poprzez transmisje meczy/długie studia/analizy/magazyny itp.


Espaneta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 16:52

szycha21 pisze:Nie no panowie...nie róbmy popeliny... nie chcę tutaj nikogo obrazić aby mówić że w ogóle sie nie zna na piłce, jednak prawda jest taka że liga francuska ma jeszcze daleko do serie a
Ale najlepsze jest to że ja tu nie powiedziałem niczego w tym stylu, jasne że Serie A jest lepsza od Ligue 1 i co do tego nie ma wątpliwości ale ja wolę oglądać jednak tych drugich gdyż grają piłkę moim zdaniem ładniejszą i ciekawszą, rzadko zdarza się żeby któryś mecz mnie nudził, jest to subiektywna ocena dlatego mówię że to kwestia gustu bo każdy lubi co innego, dla jednego fajny mecz może być Juventus-Roma a dla mnie może być on słaby i gorszy od np. Lyon-Saint Ettiene który może się jeszcze komuś innemu nie podobać, zależy co kto w piłce lubi :ok:
Il Fenomeno pisze:Zresztą na oficjalnych stronach interentowych włoskich klubów, co jakiś czas pojawiają się informacje o planach budowy stadionu, wypowiadają się prezesi, pokazują już jakieś wstępne projekty (np. Palermo, Catania, Cagliari, Bologna). Teraz Della Valle, poinformował o powrocie myśli o budowie stadionu. Fajnie, jakby to wszystko ruszyło, ale sami wiecie...
No ale sam widzisz, na razie są to jedynie plany budowy, wstępne projekty które zarówno mogą rzeczywiście ujrzeć światło dzienne jak i przepaść w klubowych biurach. A gdzie konkrety?
pumex pisze:Wybacz, ale nie wyglądasz w tej dyskusji na obiektywnego :stop: San Siro również przechodzi drobne renowacje na bieżąco i naprawdę nie widzę różnicy między Camp Nou i stadionem Milanu. Oba obiekty to legendy, które mają taki sam standard według Uefy. Olimpico jest również modernizowane na bieżąco i również ma najwyższą ocenę Uefa, co potwierdza niedawne przyznanie finału. Jest jeszcze stadion Sampy, który jest na wzór typowego stadionu angielskiego.
Jasne że San Siro to legenda (dla mnie jeszcze jakiś czasu temu najpiękniejszy piłkarski obiekt na świecie) ale jakoś nie widzę żeby Inter czy Milan przeprowadzali na nim jakieś remonty, obiło mi się o uszy że mają w planach przybliżyć trybuny do murawy aby poprawić widok i też móc kandydować do rozgrywania finału LM (czego obecnie jak domniemam nie mogą) a i prac na San Siro jak nie było tak nie ma a to też nie jest tak hop-siup w tydzień czy dwa zrobić taki remont. Kumpel ostatnio był w Mediolanie (zresztą co roku tam jeździ - kibic Milanu) i sam powiedział że stadion z roku na rok wygląda coraz gorzej, coraz bardziej zaniedbany, brudny i odstraszający.

San Siro i Camp Nou są jak np. dwa Mercedesy, tylko że jeden z nich jest notorycznie pucowany, sprawdzany przez właściciela a drugi stoi i tylko służy do przemieszczenia się z punkty A do B (czyt. rozegrania meczu). Popatrz sobie chociażby na stan murawy na CN a na SS, w Barcelonie notorycznie wymieniają i nie tylko dlatego że grają tak a nie inaczej i muszą mieć równiutkie podłoże :wink:
pumex pisze:Ok, nie lubisz bieżni, rozumiem, ale nie możesz się sugerować tylko nią.
Oczywiście w Italii infrastruktura jest przestarzała że ho, ho i tutaj nie zamierzam się oszukiwać. Ale w Hiszpanii jeśli jest lepiej, to bardzo niewiele
No tak tylko w Hiszpanii nawet tych starych stadionach masz trybuny blisko murawy, wszystko spełnia indywidualnie wymogi kibica bo ten nie musi brać lornetki żeby zobaczyć kto jest przy piłce. No i czy jest jedynie niewiele lepiej? tutaj też raczej nie masz racji bo w 2015/16r. Primera Division będzie już miała 3 nowoczesne obiekty o których pisałem wyżej + do tego Santiago Bernabeu i Camp Nou a Włochy? wciąż będą plany i wstępne projekty? na to się zanosi.
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2012, 17:23 przez Espaneta, łącznie zmieniany 1 raz.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2012, 17:02

Espaneta, odpowiem Ci w temacie "Primera Division", żeby nie robić syfu w temacie o lidze francuskiej.


Obrazek
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2012, 22:31

Ponoć miała miejsce, na treningu, "mała" sprzeczka pomiędzy Ibrą, a Nene. Uważam, że im szybciej dojdzie do upadku "petrodolarów" z Paryża, tym lepiej dla światowej piłki, dlatego: Forza Ibra !! :D


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2012, 17:45

Van Der Wiel w PSG ! W koncu ktos na prawa obrone znany, a nie Jallet. Ale i tak PSG nic nie ugra :prochno:


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2012, 19:35

Dobry Mudżyn pisze:Van Der Wiel w PSG ! W koncu ktos na prawa obrone znany, a nie Jallet. Ale i tak PSG nic nie ugra :prochno:
Na fanpage'u Transferów.info strasznie go hejtują. Że niby słaby w defensywie i Jallet nawet lepszy :think: A ja kiedyś widziałem go w Juve.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2012, 20:38

francois pisze:Na fanpage'u Transferów.info strasznie go hejtują. Że niby słaby w defensywie i Jallet nawet lepszy :think:
Coś jest w tym, że holenderscy obrońcy nie powalają w... obronie, szczególnie ci boczni. Van Bronckhorst, Reiziger, Jaliens, Emmanuelson - ci wszyscy grali w reprezentacji, ale raczej byli pamiętani ze swoich zapędów ofensywnych niż z dokonań defensywnych. Z tego ostatniego Milan zrobił... trequartistę. Ale to wszystko tak na marginesie :wink:

P$G nie lubię i otwarcie mówię dlaczego. Ancelotti, Leonardo i ich działania na włoskim rynku - to mnie uwiera najbardziej


Obrazek
Sandro.

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 listopada 2012
Posty: 75
Rejestracja: 19 listopada 2012

Nieprzeczytany post 20 listopada 2012, 14:29

Paryż ostatnio znowu dostał w pupkę :dance: Zlatan może i daje nieprawdopodobną jakość zespołowi ale z drugiej strony jeśli go nie ma to już gra się całkiem sypie i to jest jego główna wada, że uzależnia od siebie wszystkie zespoły w których gra. Mimo wszystko jestem zdania że prawdziwą siłę PSG będzie można dopiero zweryfikować w przyszłym sezonie kiedy zespół się na dobre zgra bo teraz było za wiele roszad w pierwszym składzie.

Cieszy mnie postawa Lyonu i Marsylii, myślałem że znowu będą cieniować po sprzedaży kilku ważnych zawodników ale jak widać wyszło im to na dobre, Bordeaux też zadziwia, Obraniak rozgrywa świetny sezon jak na razie.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2012, 16:18

A propos paryskiego szejkanatu, co się dzieje z Lavezzim? Miał jakąś kontuzję czy Ancelotti nie widzi go w pierwszym składzie? Z tego co widzę, to wystąpił tylko w czterech meczach ligowych.


Obrazek
Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 25 listopada 2012, 18:47

Rzeczywiście Lavezzi miał jakąś długą absencję, według transfermarktu spowodowaną czerwoną kartką(może go zawiesili na pare meczów). Ale teraz już zaczął grać, w LM strzelił 2 gole a w lidze bodajże asystował.

Ja za to mam pytanie z innej beczki. Wie ktoś jak spisuje się Thiago Silva w PSG? Bo ocena na whoscored to jedno a rzeczywista gra to drugie. Ogląda ich ktoś czasem czy to w lidze czy w LM i mógłby się wypowiedzieć?


ODPOWIEDZ