Ligue 1

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2013, 17:51

Fenomenem to Becks jest w ogóle pod względem piłkarskim. Gościa od takiego Kosowskiego czy innego Krzynówka różnią tylko 2 elementy gry. Kapitalnie dośrodkowuje i bije wolne. Nie jest szybszy, zwrotniejszy czy lepiej wyszkolony technicznie (drybling) od w/w, a dzięki tym dośrodkowaniom i wolnym wybił się na niesamowity poziom - United, Real, Milan, PSG czy nawet to Galaxy.


Obrazek
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2013, 17:55

meda11 pisze:Fenomenem to Becks jest w ogóle pod względem piłkarskim. Gościa od takiego Kosowskiego czy innego Krzynówka różnią tylko 2 elementy gry. Kapitalnie dośrodkowuje i bije wolne. Nie jest szybszy, zwrotniejszy czy lepiej wyszkolony technicznie (drybling) od w/w, a dzięki tym dośrodkowaniom i wolnym wybił się na niesamowity poziom - United, Real, Milan, PSG czy nawet to Galaxy.
Ktoś tu chyba mało Becksa w życiu oglądał i powtarza jakieś mające niewiele wspólnego z prawdą mity ;) Facet miał kozacki przegląd pola, świetnie się ustawiał, do jego szybkości w czasach świetności też nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Bardzo inteligentny skrzydłowy, jeden z najlepszych.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2013, 18:17

pan Zambrotta pisze:Sam bredzisz. Motta to typowy grajek niczym nie wyróżniający się, gubi krycie, walczak z niego ale częściej głupio kartkuje i jest objeżdżany przez zwrotnych zawodników. Mieliśmy kiedyś podobnego gościa, nazywał się Tiago i grał podobną kupę.
Porównujesz Tiago do Motty? Proszę. Co prawda piszę na podstawie meczów Interu, których sporo widziałem (bo PSG już nie), ale Motta dobrze utrzymuje się przy piłce, ustawia się i przewiduje, umie rozegrać piłkę, całkiem dużo widzi. Najlepiej gra w samym środku, taka gorsza (dużo gorsza) wersja De Rossiego. Jego odejście z Interu w środku sezonu było bardzo odczuwalne.


Obrazek
Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2013, 18:35

Ktos tu wspominal ze zarobi przez ten czas w PSG 14 milionow euro, tylko ze Becks zapowiedzial ze cala kasa zarobiona przez ten czas pojdzie na paryskie domy dziecka i przyjechal pograc dla frajdy, a nie dla kasy ;)


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2013, 19:02

Alfa i Omega pisze:
meda11 pisze:Fenomenem to Becks jest w ogóle pod względem piłkarskim. Gościa od takiego Kosowskiego czy innego Krzynówka różnią tylko 2 elementy gry. Kapitalnie dośrodkowuje i bije wolne. Nie jest szybszy, zwrotniejszy czy lepiej wyszkolony technicznie (drybling) od w/w, a dzięki tym dośrodkowaniom i wolnym wybił się na niesamowity poziom - United, Real, Milan, PSG czy nawet to Galaxy.
Ktoś tu chyba mało Becksa w życiu oglądał i powtarza jakieś mające niewiele wspólnego z prawdą mity ;) Facet miał kozacki przegląd pola, świetnie się ustawiał, do jego szybkości w czasach świetności też nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Bardzo inteligentny skrzydłowy, jeden z najlepszych.
Ale zaraz, Ty masz chyba 20 lat? Czyli jak Becks grał swoje najlepsze sezony w karierze (ostatnie lata w ManU) to miałeś jakieś 7-8 lat. Oczywiście nie ma co oceniać znajomości zawodników po wieku rozmówcy, bo zawsze mogłeś całą masę jego meczów obejrzeć gdzieś na video, albo później w internecie. Jednak według mnie ja i meda możemy się trochę lepiej orientować w grze tego piłkarza, zwyczajnie jesteśmy parę lat starsi i dokładniej to pamiętamy. Bo tutaj zdecydowanie zgadzam się z medą. Beckham był kimś w rodzaju Messiego w obecnych mediach, kiedy zaczynałem mieć "naście lat". Wszędzie było o nim głośno, niestety nie zawsze szło to w parze z jego umiejętnościami. Oczywiście tak jak piszesz - miał genialny przegląd pola, perfekcyjne podania i świetne dokręcał rzuty wolne i różne. Ale ogółem patrząc na jego karierę i występy to ani szybkość, czy drybling niestety nie były na wysokim poziomie, a przecież to podstawowe cechy typowego skrzydłowego. Zidane również nigdy nie był sprinterem, ale poza tym był piłkarzem wręcz idealnym. Każdy element gry miał opanowany do perfekcji, czego nie można było powiedzieć o Becksie. Oczywiście miał sezony w MU, kiedy to grał tak rewelacyjnie, że faktycznie wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i był jednym z 2-3 najlepszych skrzydłowych na świecie. Genialnymi asystami i rzutami wolnymi skutecznie maskował wymienione przeze mnie braki i podbijał serca kibiców. Jednak transfer do Realu dogłębnie zweryfikował jego umiejętności. Miał obok siebie jednych z najlepszych piłkarzy wszechczasów: Zizou i Ronaldo, przy których wypadał niestety bardzo blado. Oczywiście wtedy były różne przetasowania w Realu, dziwni trenerzy i decyzję transferowe, ale piłkarz tej marki (a przynajmniej taką jaką sobie wyrobił) powinien prezentować wyższe umiejętności. A tymczasem jedynym sukcesem z jego pobytu w Hiszpanii było granie w reklamówkach i zarabianie pieniędzy. Beckham stał się najbardziej znanym piłkarzem świata dzięki związkowi z Posh Spice, gazety towarzyszyły im na każdym kroku, a jego wartość marketingowa rosła. Pod tym względem Anglik był po prostu fenomenem.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2013, 19:33

hipsterski ewerthon wrócił, wypomina że oglądał beckhama wcześniej niż inni, before he was... not cool 8) masz jakiś stary wymięty sweter i karnet do starbucks'a ?

Mówicie, że Becks był przeciętny, miał tylko jedwabiste podania i wolne. To tak jakby powiedzieć, że Maserati jest przeciętne, ma tylko fajny design i dużo KM.
Faceta w okresie 2000-2003 chciał chyba każdy trener na świecie na prawą flankę, jego podania otwierały akcję w sposób mistrzowski. Nie musiał wiele biegać, dlatego w Realu bez problemu przekwalifikowali go na środek. Jego karierę zahamował show biznes, ale zrobił to na wlasne życzenie. Stał się bardziej celebrytą niż piłkarzem.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2013, 22:10

pan Zambrotta pisze:Mówicie, że Becks był przeciętny, miał tylko jedwabiste podania i wolne.
Nie powiedziałem, że David był przeciętny. Facet był dobry + miał genialne podania (technika, siła, przegląd pola) i stałe fragmenty gry. To go wyraźnie odróżniało od większości skrzydłowych. I na tych dwóch elementach dorobił się miana topowego prawoskrzydłowego. Weźmy teraz takiego Bale'a. Porównując go do takiego Kosowskiego czy Krzynówka gołym okiem widać, że różni go więcej niż 2 elementy gry. Ma wyraźnie lepsze przyspieszenie, szybkość, technikę, drybling, dośrodkowania czy nawet stałe fragmenty gry. I gdzie jest Bale? Czy tak jak Beckham co roku bije się o mistrzostwo? Czy gra w topowym klubie ligowym? Czy chce go taki sam procent trenerów jak męża Spice Girl? Czy jak będzie miał 37 lat PSG czy City da mu +10 mln eurasów za 1.5 roku gry/siedzenia na ławce? Wątpię. Dlatego podobnie jak np. Boniek dziwie się, że taki gość zrobił aż taką karierę.


Obrazek
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 01 lutego 2013, 08:18

pan Zambrotta pisze:hipsterski ewerthon wrócił, wypomina że oglądał beckhama wcześniej niż inni, before he was... not cool 8) masz jakiś stary wymięty sweter i karnet do starbucks'a ?
Cicho mi tutaj, bo zaraz wyciągnę jakieś stare brudy z twojej kartoteki, a uwierz mi, że jest co wyciągać 8)
pan Zambrotta pisze: Mówicie, że Becks był przeciętny, miał tylko jedwabiste podania i wolne.
Nie, nie, nie. To zbytnie spłycenie naszej wypowiedzi. Porównałem go między innymi do Zidane'a, który piłkarsko był zawodnikiem kompletnym (poza szybkością). Natomiast u Beckhama tych słabszych elementów było trochę więcej.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 02 lutego 2013, 20:39

David Beckam bedzie zarabial 2200 Euro co mieszac, bo jest to minimalna wynagrodzenie pilkarza w Francji, reszta zarobkow ma isc w celach humanitarnych.
Jest to oficjalna wersja, czyli pekna bajna.
Nieoficjalnie mowi sie ze dostanie z Kataru az 20 milionow euro!!!


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 09 maja 2013, 23:11

Hiszpańska telewizja La Sexta podała, że Falcao przechodzi do... AS Monaco :shock: Generalnie podobno nie jest to stacja, która wymyśla sobie newsy, więc może coś jest na rzeczy. W Monako nie obowiązują te nowe francuskie przepisy podatkowe. Karta ma kosztować 60 milionów euro, roczne zarobki to 10 milionów.

W najbliższych dniach pewnie się okaże czy to prawda. Jeśli tak, to Ranieri z radości pewnie już sięga po nalewkę księcia Poniatowskiego :prochno:


Obrazek
Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 maja 2013, 23:29

Czytałem właśnie to samo na fcbarca.com i ciekaw jestem na ile to prawdziwa informacja. Trzeba przyznać że byłaby to wielka sensacja która na pewno wywołałaby zdziwienie piłkarskiego świata. Pytanie czy sam Falcao chce tam grać. Myślę że gość ma ambicję by pozdobywać trochę trofeów a budowa nowego projektu zawsze trwa przynajmniej 2-3 lata...


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 09 maja 2013, 23:57

:shock: :shock: :shock:

No to teraz się zdziwiłem na dobranoc. Czyli Falcao też kuszą pieniążki? Z jeden strony - to ich zawód. Z drugiej sprzedawać się do beniaminka, gdy ma się dużo bardziej prestiżowe opcja? :stop:

No, chyba że skusiły go uroki księstwa.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2013, 00:29

Falcao mógłby zasilić absolutnie topowe europejskie kluby, powalczyć o Ligę Mistrzów itd. Facet ma 27 lat, więc chyba czuje jeszcze jakiś głód trofeów, Liga Europy to jednak nie to samo, a w Monaco nawet tego (przynajmniej przez pierwszy sezon) by nie miał. Jak mu będzie brakowało pieniążków na twarożek i masło, to niech idzie na emeryturę do jakichś Emiratów i może rodzinę jakoś wykarmi. Ja będę w lekkim szoku, jeśli przejdzie do Monaco. Dlaczego tylko w lekkim? Kasa, kasa, masło, twarożek, bochenek chleba...

P.S.
Przydałby się w Juve. :prochno:


Sandro.

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 listopada 2012
Posty: 75
Rejestracja: 19 listopada 2012

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 22:13



Policja to lekko nie miała podczas fety kibiców PSG :C


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 09:56

Sandro. pisze:

Policja to lekko nie miała podczas fety kibiców PSG :C
cywilizowany Zachód, a w Polsce mamy takie problemy z kibolami :think:


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
ODPOWIEDZ