Koniec kariery - legendy odchodzą

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 07 października 2011, 11:16

a ja go nigdy nie lubiłem ; ) pamiętam, ze w 2000 roku, kiedy straciliśmy scudetto na rzecz Lazio, pojawiła się informacja o jakimś lewym paszporcie tego gracza (nie pamiętam dokładnie o co chodziło), i przez chwilę mówiło się nawet o odebraniu Lazio mistrzostwa, no a że sprawa upadła, tak więc moje negatywne emocje skierowały się na Verona właśnie ; )


Tata

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2006
Posty: 155
Rejestracja: 08 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 07 października 2011, 12:21

Dla mnie zawodnik całkowicie obojętny, ale jedno trzeba mu przyznać w swoim fachu był mistrzem trudno teraz w kadrze Argentyny szukac zawodnika, który mógłby się z nim równać w rozgrywaniu piłki.
Za to u mnie w PES-ie wymiata "odrodzony" Veron skill 106 :P


Vojtimar

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 października 2004
Posty: 807
Rejestracja: 14 października 2004

Nieprzeczytany post 07 października 2011, 15:35

Co do dyskusji że dawne było lepsze to faktycznie jest w tym trochę racji, ludzie mają tendencję do powtarzania tego typu rzeczy, sam też czasem tak robię. Częściowo jest to prawda, ale częściowo to faktycznie iluzja którą sami sobie stwarzamy.

A z tym charakterem to troche przesadzacie. Nie każdy piłkarz musi mieć charakter jak Davids czy Montero. Na tym polega też różnorodność. Ciężko mi wyobrazić sobie Messiego czy Xaviego jako super walczaka, oni mają inne role na boisku. Może piłkarze "techniczni" zazwyczaj nie walczą aż tak mocno jak tzw "wyrobnicy" ale jest to imo normalne. Co nie znaczy że nie mają dawać z siebie wszystkiego, to inna sprawa.

Co do Verona to na pewno zapisał się w historii piłki, ale jakoś nie był nigdy na topie w moim rankingu. Ale szacunek mu się należy bo piłkarz z niego świetny.


Z Juve na dobre i złe!
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 07 października 2011, 16:38

deszczowy pisze:A Staama pamiętacie i tę jego łysą glacę?
No,co z nim ?
deszczowy pisze:Swoją drogą: są dziś piłkarze genialni. Lepsi od Platiniego, DP, Rijkaarda, Beckenbauera.
Kto ? Tak z ciekawości pytam bo obecnie geniuszem jest Messi czy Xavi,to piłkarze którzy robią nieprawdopodobne rzeczy na boisku,takich kiedyś było więcej,przez co futbol był ciekawszy,atrakcyjniejszy,jak oglądałeś Ligę Mistrzów,to to była Liga Mistrzów a nie to co dzisiaj jest. Ogólnie bardzo tęsknie za starymi czasami,następców takiego Del Piero,Maldiniego,Zidane'a czy Zanettiego ze świecą szukać,już nie chodzi o umiejętności ale właśnie o charakter,charyzmę,miłość do klubu,coś czego w dzisiejszych czasach praktycznie nie ma wcale,wystarczy chociażby spojrzeć że za Neymara który dla mnie jeszcze nic wielkiego nie pokazał rzuca się 40 mln.,Pastore itd. Dzisiaj wszystko jest takie....plastikowe i to nie tylko w sporcie ale chociażby w muzyce czy filmie,pokażcie mi następców Nirvany czy U2 albo Biggiego czy Dr.Dre ? Pokażcie mi następce De Niro,Pacino czy chociażby Eastwooda ? Kiedyś trzeba było mieć talent,zapał,po prostu kochać to co się robi dzisiaj wystarczy żel na głowie,opalone ciało. Za co tak wielu ludzi kocha Justina Biebera ? Przecież on nawet śpiewać nie potrafi,gdybym go spotkał to przecież zaraz bym mu w tubę przyładował i nie dlatego że jest gwiazdą i mu zazdroszczę ale tego że robi bigos z mózgu ludziom,Rihanna ? oprócz kręcenia tyłkiem na scenie w czym jest dobra ? A obecnie jest mega-super-hiper-ultra gwiazdą ? Dobrze ktoś wyżej zauważył,wystarczy popatrzeć co się dzieje w gimnazjach,szkołach itd. ludzie po prostu są coraz głupsi,aż strach pomyśleć co będzie za parę lat...

Chyba trochę odbiegłem od tematu :roll:


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 07 października 2011, 16:55

Może i trochę odbiegłeś ale taka jest prawda, kiedy ja miałem tyle lat co teraz uczniowei 1 klasy gimnazjum to jedyne co mnei interesowało to ganiać za piłką po podwórku całe dnie a teraz te , ciężko ich nazwać dziecmi, bardziej interesują się jaraniem sprzętu, piciem alkoholu etc....
Zresztą to widać po poziomie jaki prezentują nawet na różnych forach , czy generalnei jaką mają postawę a i dobry przykładem jest pokolenie jp , ale tego to już wogóle nie chce komentować.

Natomiast co do piłkarzy to owszem zgadzam się że nie wszyscy musza być walczakami/technikami bo nie tylko o rolę na boisku mi chodzi ale pod pojęciem mentalności mam tez na myśli to że kilka(naście) lat wstecz nie było aż tyle symulowania (tak tak tak panie Serbio B. ;) ), piłkarze dali by się pozabijać za swoje kluby , wypruwali sobie za nie flaki na boisku a teraz?
Teraz wystarczy że ktoś pokopie dobrze przez jakiś okres i juz jest mega gwiazdą przestaje się starać bo wie że ktoś i tak go kupi i z głodu nie zejdzie.

Także dla mnie pod pojęciem mentalności kryje się podejście do "zawodu" a nie stricte piłkarze pokroju Montero czy Davidsa - choć nei ukrywam że ich odejścia z Juve (bez względu na przyczyny) żałuję ogromnie :)


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 07 października 2011, 17:23

Problemem jest kasa. Kiedyś duże pieniądze płacono za bardzo dobrych/świetnych zawodników. To byli gracze z już wyrobioną marką, sprawdzeni. Dziś podpisuje się kontrakty z 11-latkami i płaci 10 mln € za gościa - bo ma paszport brazylijski. W ubiegłym wieku pensje odwzwierciedlały klase i role w drużynie. Dzisiaj mamy Amauriego. Od liczby zer na koncie poprzewracało się w głowach wielu. Koleś podpisze kontrakt z lepszym klubem i od razu - z gotowym papierkiem stawia się Adidas, Lays, Samsung, Swatch, Gillette... Mało kto potrafi nie zwariować.


Obrazek
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 07 października 2011, 17:52

deszczowy pisze: Pamiętasz Erica Cantonę? Soalskjera? Davidsa? Montero? Desailly'ego? Oni byli ludźmi z jajami. A dziś? Technika może i bajeczna, ale co poza tym? Widzisz takiego Lassa na miejscu Davidsa? Di Marię na miejscu Nedveda? O to mi chodzi.
Może tak się nam tylko wydaje. Wtedy mieliśmy zaledwie kilka/kilkanaście lat (zapewne większość z nas) i po prostu inaczej postrzegało się tych 'herosów' którzy biegali na boisku. A teraz z biegiem lat patrzymy na piłkarzy jak na zwykłych ludzi.
Spójrzcie na dzieci, którzy w dzisiejszych czasach tak bardzo jarają się Messim czy CR, dla nich to są nadludzie i za kilkanaście lat kiedy dorosną pewnie powiedzą to samo- "kiedyś to byli piłkarze- nie to co teraz".
baron pisze: O to to zgadzam się że piłkarze nie maja już dzisiaj takich jaj jakie miało jeszcze umownie pokolenie z roczników 65-75 rzecz jasna były później wyjątki.
Po prostu futbol się zmienia, kiedyś dominowali gracze "walczaki", a w dzisiejszej piłce liczy się głównie technika, panowanie nad piłką itd.


#AllegriOut
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 listopada 2011, 12:19

Podobno Gattuso jednak kończy karierę z powodu kłopotów z oczami. Nie wiem na ile to pewne info, bo nie widziałem nigdzie indziej potwierdzenia, choć o jego problemach od paru dni się mówi.
Jeśli jednak to prawda, to powoli kończy się era pewnych zawodników którzy w zeszłym dziesięcioleciu, trzeba przyznać czarowali w europie (może nie zawsze na krajowych boiskach). Jest jeszcze niby Nesta, ale on jak wiadomo w kratke, także fizycznie, Inzaghiego praktycznie już nie ma, na LM nie powołany w Serie A też wątpliwe by go zobaczyć.
Co do Gennaro, można dyskutować o jego czysto technicznych umiejętnościach, ale jego zaangażowanie było jak trzech innych zawodników w sumie. Może gorąca głowa i ostro gra, ale nie jest to rzeźnik typu Materazzi.
Szczerze mówiąc, skoro nie ma już Pirlo i Gattuso w Milanie, to już z czystym sumieniem mogę w pełni (na nowo) nie znosić tej drużyny.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 27 listopada 2011, 16:42

Tragedia na Wyspach:
http://www.eurofutbol.pl/news/384666-Ga ... mobojstwo/
Takie wydarzenia zawsze są ogromnym nieszczęściem. Pamiętam Speeda jeszcze z czasów gry w Boltonie...


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 20:38

W Indiach powstaje liga piłkarska. Jest to wydarzenie o tyle ciekawe, że weźmie w nim udział kilku piłkarzy w przeszłości będących jednymi z najlepszych na starym kontynencie. Do wznowienia karier namowiono m.in. Fabio Cannavaro, Roberta Piresa czy Hernana Crespo. Za sezon gry, który będzie trwał dwa miesiące, każdy zarobi ok 600tys. euro.
Bardzo przyjemna emerytura. :)
zoff pisze:
Juras_Senat pisze:Do wznowienia karier namowiono m.in. Paolo Cannavaro
Wiem, że wiele osób tutaj Canny nie trawi, ale na imię miał Fabio. Paolo gra w Napoli.
:doh: Mój błąd. Dzięki. :ok:
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2012, 21:40 przez Juras_Senat, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 20:47

Juras_Senat pisze:Do wznowienia karier namowiono m.in. Paolo Cannavaro
Wiem, że wiele osób tutaj Canny nie trawi, ale na imię miał Fabio. Paolo gra w Napoli.


Obrazek
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 10 marca 2012, 17:04

Karierę zakończył chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy a już na pewno jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) lewy obrońca świata, mianowicie chodzi o Roberto Carlosa! Kocham gościa, to był po prostu wielki profesjonalista, bawił się grą, zawsze uśmiechnięty, potrafił podać rękę nawet największym rywalom, przeprosić za faul, to jest po prostu wzór do naśladowania no i te jego torpedy z lewej nogi, grazie Roberto za wszystko :happy:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 marca 2012, 18:16 przez DiaVolO, łącznie zmieniany 1 raz.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 10 marca 2012, 17:13

Facet, który miał forsy jak lodu i reklamował lizaki :doh: No ale kopyto miał, fakt. Na swojej robocie się znał. 39 lat, kurde... a liga rosyjska to nie jest jakiś Katar czy inne republiki bananowe.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 10 marca 2012, 18:17

Co w tym dziwnego, większość gwiazd występuje w przeróżnych reklamach.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 marca 2012, 18:28

Gracz wybitny. Na koszulkach z targu można było kupić tylko jednego obrońcę - był to właśnie Carlos.


Obrazek
ODPOWIEDZ