LaLiga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 22:16

SD Huesca to chyba nowy postrach faworytów. Remisy z Villareal, Valencią i Atletico to kosmiczny sukces jak na beniaminka.

Suarez taki dobry jak nasza pomoc, na jeden mecz. Dziś zmieniony w 62 minucie :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 października 2020, 16:10

9 minut, 2 gole - oby tak dalej, to dostaniemy wyborny Klasyk.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 października 2020, 16:15

co za różnic skoro cały świat i tak ogląda Atalantę?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 października 2020, 16:22

Oglądałem Atalantę w pierwszej połowie i myślałem wow, ale oni znowu grają. Włączyłem Gran Derbi i tempa gry nawet nie ma co porównywać. 2 szybkie kontry i 2 gole, gdyby ktoś tak wreszcie w Juve się zreflektował i popatrzył jak powinno wykonywać się szybki atak :think:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 października 2020, 16:47

Ależ Asensio <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Messiego ♥ Niby nic, ale kocham takie techniczne sztuczki.

Dobra pierwsza połowa z obu stron i kultura gry na wysokim poziomie. Myślałem, że to Zidane lubi trzymać setki milionów euro na ławce, ale Koeman zawstydził go dziś Griezmannem i Dembele :prochno:
Maly pisze:
24 października 2020, 16:15
co za różnic skoro cały świat i tak ogląda Atalantę?
Gud dżołk 👌


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 24 października 2020, 17:53

Dobry mecz w wykonaniu Realu, w porównaniu do padaki z Cadiz i Szachtarem to jak niebo a ziemia. Wciąż bezzębnie w ofensywie, Benzema kopie się po czole, ale młodzi (Vinicius, Valverde) nie zawodzą, przynajmniej jeśli chodzi o zaangażowanie i szukanie dogodnych okazji. Sporo ładnego klepania dzisiaj, ambitniejsza postawa, więcej biegania i mniej głupich błędów mam wrażenie (choć inne zdanie mogą mieć Varane, Casemiro czy Nacho).

Sędzia oczywiście nie uniknął kontrowersyjnych decyzji, brak karnego na Messim dyskusyjny. Jedenastka dla Realu słusznie podyktowana, trzeba mieć sędziego za idiotę, by myśleć, że nie zauważy ciągnięcia za koszulkę. Podsumowanie lekkomyślej postawy Langleta w tym spotkaniu.

Fati świetnie się zaprezentował, drugim Messim nie będzie, ale na poziom Neymara może wejść. Ma drybling, szybkość, niezłe boiskowe IQ, umie grać w systemie Barcy i ma ciąg na bramkę rywala. Wykończenie też na plus, Vinicius mógłby się od niego uczyć. Owszem, brakuje mu doświadczenia i nie umie jeszcze radzić sobie z konkretniejszymi obrońcami, ale wszystko przed nim, dopiero w przyszłym tygodniu kończy 18 lat.

No nic, fajnie się oglądało, obie ekipy zaprezentowały ofensywny futbol bez skupiania się na murowaniu bramki, co poskutkowało nierzadko wesołą grą defensywną. Cenne zwycięstwo, mam nadzieję, że mentalnie podbuduje zawodników Realu do lepszej gry po tych dwóch ostatnich wpadkach. Posada Zizou też obroniona, przynajmniej do grudnia (czy tam kiedy są ostateczne rozstrzygnięcia w fazie grupowej LM).

Bramka Modricia wisienką na torcie :happy:


1902 Para Siempre

Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 października 2020, 18:04

Jakby skończyło się 2:2 to Neto mógłby prosić o podwyżkę :) Oprócz Włocha, wyróżniali się też Fati i Coutinho.

Po zejściu Nacho myślałem, że zobaczę Marcelo, a tu Lucas. Wyglądał zaskakująco dobrze zarówno z przodu jak i z tyłu - świetny wybór Zidane'a. Na drugim biegunie Winiczius - chłopak powinien poprawić celność podań, bo koledzy mogli mieć 'sam na sam' ze 3 razy gdyby nie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Valverde 🐗

Druga połowa słabsza. Real mimo paru kiksów we własnej 16stce skutecznie kontrolował Barcę i mógłby groźnie kontrować, gdyby Vini potrafił lepiej dograć.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 24 października 2020, 18:31

jackop pisze:
24 października 2020, 18:04
Jakby skończyło się 2:2 to Neto mógłby prosić o podwyżkę :) Oprócz Włocha, wyróżniali się też Fati i Coutinho.
Włocha?
Neto, właśc. Norberto Murara Neto – brazylijski piłkarz występujący na pozycji bramkarza w hiszpańskim klubie FC Barcelona.
Chyba, że miałeś na myśli kogoś innego, hmm?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 października 2020, 18:35

Nie, mój błąd. Myślałem już o Perinie jak pisałem komentarz i zmieniłem Neto narodowość. Celne oko, dzięki za poprawkę ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 24 października 2020, 18:37

Czyli jednak miałeś na myśli kogoś innego i to nawet z innego meczu :D

A co do Neto, też tak myślałem, że jeśli jakoś Barcelona nie przegra tego meczu, to Neto powinni na rękach nosić a potem padła bramka na 1:3. Całkiem solidny jest gościu, myślę, że może rywalizować na spokojnie z Ter Stegenem. A u nas to babol za babolem.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 24 października 2020, 23:13

Gratulacje dla kibiców Realu.

Co do meczu, to Koeman dobrze wystawił pierwszą 11 bez Griezmanna z Destem na prawej obronie. Bardzo mi się podobał Amerykanin, dobrze wyłączał/ograniczał Viniego (poza początkiem meczu) i mam nadzieję, że w końcu doczekam się godnego piłkarza na tę pozycję od czasu Alvesa. Jednak im dalej w las to bierność ze zmianami była dramatyczna. Busquets był tragiczny, każdy piłkarz Realu mu odjeżdżał na 2 metrach, a ten truchcikiem sobie wracał. Po przerwie od razu powinien wejść Pjanić za niego i Dembele za Pedriego na prawe skrzydło. Tymczasem Real strzela na 2-1 a Koeman odwala valverdyzm i czeka ze zmianami jeszcze 20 minut, po czym wprowadza jednocześnie 3ech napastników. No kto tak robi? Niestety ZZ zjadł Koemana, mimo że do 2-1 spotkanie było wyrównane w miarę. Real po drugim golu ładnie się okopał i nie dawał miejsca na rozgrywanie piłki pod swoim polem. Oczywiście Lenglet swoją głupotą dołożył cegiełkę. Ramos motm i nie ma nic dziwnego, poza zgubieniem Fatiego w 8 min, potem już dobrze trzymał defensywę w ryzach i zrobił robotę w PK Barcy. Valverde i Kroos też dobre mecze rozegrali. Neto uchronił Barcelonę przed manitą.

Co do tej sytuacji Casemiro na Messim no to, kurcze wszedł tam jak dzik w szyszki. Dotknął piłkę, ale nawet nie wybił jej poza obszar kontroli Messiego po czym skasował Argentyńczyka. Nie piszę że przez to Barcelona przegrała. Tutaj może sobie nadinterpretuje, ale Casemiro miał już żółtą, wiec sędzia musiałby dać mu drugą i do tego karnego. Jakoś tak w tym sezonie te wszystkie stykowe/kontrowersyjne sytuacje są interpretowane, na niekorzyść Barcelony (nie chodzi mi nawet o tę sytuację). Co ciekawe w prasie więcej mówi się o wątpliwości co do faulu na Ramosie, który dla mnie był oczywisty.

Tak czy inaczej muszę przyznać, że dobrze się to oglądało. Gra dosyć otwarta, defensywy niepewne (chociaż Real i tak wypadł tutaj lepiej) więc i trochę sytuacji było. Mam nadzieję, że nowe pokolenie wprowadzi trochę powiewu świeżości. Bo ostatnie klasyki to nudy okrutne, zabetonowane drużyny walczące w klinczu. Ale w Barcelonie nadal jest dużo pracy do wykonania.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 31 października 2020, 23:21

Barca: pokonuje Juventus na legendarnym lajcie



Też Barca: remisuje z Deportivo Alaves




Kolejny raz przyniosłem pecha zawodnikowi, którego wcześniej pochwaliłem. Sorry Neto :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 listopada 2020, 15:30

W końcu znalazłem czas, żeby przekopać się przez temat Barcy. Ciekawe ile kasy przytulił Bartomeu, żeby tuż przed dymisją zaakceptować zaproszenie: https://www.fcbarca.com/97110-jak-wygla ... tomeu.html

Na marginesie dodam, że wolałbym gdyby Superliga zastąpiła rozgrywki krajowe.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 listopada 2020, 11:57



Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2020, 07:50

system interweniował 52 razy, a tylko w jednym przypadku błędnie. Jednocześnie przy czterech akcjach zabrakło stosownej reakcji ze strony VAR (...) W ocenie Komitetu sędziowie powinni byli pokazać jeszcze cztery takie kartki, a w dwóch przypadkach nie skorzystali z takiego wskazania VAR.
https://www.fcbarca.com/97737-komitet-t ... ledow.html

ciekawe jak to wygląda w Serie A...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ