LaLiga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 22:13

Szkoda mi Valencji. Fajny klub, a regularnie dostają oklep. Szykuje się powrót Beniteza na stare śmieci.


Sono un Ultras Bianconero :juve:
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 08 marca 2016, 08:31

panlider pisze: Porównaj sobie ekipy od miejsc 10-20 w obu ligach.
Jedno pytanie - JAK? Jak mam tego dokonac? Jakim kryterium mam sie posluzyc? Jaka miare zastosowac? Od razu zaznaczam ze uzywane przez Ciebie porowanie "kto zgarnia mocniej w jape od lidera" jest niemiarodajne z powodow, o ktorych juz pisalem i ktore starales sie zakrzyczec argumentem
panlider pisze: Cały czas wymieniasz Barcelone, Real i Atletico.
Ja natomiast pisze o nich tylko i wylacznie w kontekscie tego, zeby wylaczyc te druzyny z porownan, bo w Anglii ekip tej klasy nie uswiadczysz.
panlider pisze: Nie zgadzam się z ocenianiem siły danej ligi na podstawie najlepszego zespołu.
Porownywanie sily ligi na podstawie wynikow nie jednego, ale czolowych 6-7 zespolow ma jedna, niezaprzeczalna zalete - te druzyny rywalizuja w rozgrywkach miedzynarodowych, wiec mozna bardzo latwo i jednoznacznie okreslic czy druzyny hiszpanskie grajace w LM i LE sa lepsze od angielskich - wystarczy spojrzec na wyniki. Wolno Ci oczwywiscie byc zdania ze kluczowym punktem w dyskusji nad wyzszoscia ligi X nad liga Y powinno byc to, ktore rozgrywki sa mocniej obsadzone na miejscach 10-20, problem w tym ze nie ma tego jak sprawdzic. Ty twierdzisz ze druga polowa Primera Division dostawalaby baty w Ekstraklasie. Ja moge napisac ze skoro 10. w tabeli Valencia gwalci w dwumeczu 10:0 Rapid Wieden, to calkiem prawdopodobne jest ze i 15. czy 18. zespol w tabeli w Europie nie narobilby obciachu. Ani ja Tobie, ani Ty mi nie udowodnisz ze nie mam racji.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 08 marca 2016, 09:32

zahor pisze:Jedno pytanie - JAK? Jak mam tego dokonac? Jakim kryterium mam sie posluzyc? Jaka miare zastosowac? Od razu zaznaczam ze uzywane przez Ciebie porowanie "kto zgarnia mocniej w jape od lidera" jest niemiarodajne z powodow, o ktorych juz pisalem i ktore starales sie zakrzyczec argumentem


Może porównaj kadry tych zespołów? W Anglii nawet tragicznie grające Newcastle ma w składzie takiego Wijnalduma.
zahor pisze:Porownywanie sily ligi na podstawie wynikow nie jednego, ale czolowych 6-7 zespolow ma jedna, niezaprzeczalna zalete - te druzyny rywalizuja w rozgrywkach miedzynarodowych, wiec mozna bardzo latwo i jednoznacznie okreslic czy druzyny hiszpanskie grajace w LM i LE sa lepsze od angielskich - wystarczy spojrzec na wyniki. Wolno Ci oczwywiscie byc zdania ze kluczowym punktem w dyskusji nad wyzszoscia ligi X nad liga Y powinno byc to, ktore rozgrywki sa mocniej obsadzone na miejscach 10-20, problem w tym ze nie ma tego jak sprawdzic. Ty twierdzisz ze druga polowa Primera Division dostawalaby baty w Ekstraklasie. Ja moge napisac ze skoro 10. w tabeli Valencia gwalci w dwumeczu 10:0 Rapid Wieden, to calkiem prawdopodobne jest ze i 15. czy 18. zespol w tabeli w Europie nie narobilby obciachu. Ani ja Tobie, ani Ty mi nie udowodnisz ze nie mam racji.
Nie napisałem, że dostawałyby baty w Ekstraklasie, tylko, że to zespoły na tym poziomie. 10. miejsce Valencii to nieporozumienie, kadrowo i sportowo to jest zespół, który powinien bić się o lokaty 4-6.
Skrzętnie pominąłeś moje odniesienie do meczu "czołowych" drużyn PD, gdzie Real zgwałcił Celtę. Wynik tego meczu pokazuje, jaka przepaść jest miedzy czołówką La Liga (miejsca 1-3), a całą resztą.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 08 marca 2016, 09:52

panlider pisze: Może porównaj kadry tych zespołów?
Porownalem kadre Chelsea z Leicester - wychodzi mi ze te zespoly powinny sie zamienic miejscami w tabeli. Z innego porownania wyszlo mi ze Man Utd nieslusznie odpadl z Ligi Mistrzow, bo ma na papierze mocniejsza kadre niz grupowi rywale. Mam dalej wymieniac przyklady tego jak bardzo z fujary jest to kryterium? Pilka nozna polega na tym, ze na boisko wychodzi 11 gosci z kazdej z druzyn i probuja oni strzelic wiecej goli niz rywale, a nie na tym ze bierze sie do reki liste z nazwiskami i ocenia ktory zespol jest mocniejszy.
panlider pisze: Skrzętnie pominąłeś moje odniesienie do meczu "czołowych" drużyn PD, gdzie Real zgwałcił Celtę. Wynik tego meczu pokazuje, jaka przepaść jest miedzy czołówką La Liga (miejsca 1-3), a całą resztą.
Nie pominalem, po prostu z uporem godnym lepszej sprawy probuje Ci wyperswadowac ze tak trojka tak samo odstawalaby od reszty w Premier League i majacy dobry dzien Real tak samo mogly zapakowac wiekszosci tamtejszych zespolow szesc czy siedem goli. Byc moze graliby przeciwko pilkarzom o wyzszych umiejetnosciach, ale za to ganiajacymi wesolo po murawie we wszystkie strony i zadania obronne traktujacymi po macoszemu.
panlider pisze:10. miejsce Valencii to nieporozumienie, kadrowo i sportowo to jest zespół, który powinien bić się o lokaty 4-6.
10. miejsce Valencii nie jest przypadkiem, nie jest skutkiem jednego czy dwoch gorszych spotkan, a tego, ze zespol przez caly sezon prezentuje rowny, stabilny, niski poziom sportowy. Jednoczesnie poziom ten jest na tyle wysoki, zeby w takim a nie innym stylu wejsc do kolejnej rundy LE. Takie sa fakty.
Valencia moze i ma potencjal na to, by byc zespolem z pierwszej szostki, Premiership ma potencjal na to, zeby byc najlepsza liga swiata, ale tu i teraz na pewno nia nie jest.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 marca 2016, 18:06

zahor pisze:
panlider pisze: Może porównaj kadry tych zespołów?
Porownalem kadre Chelsea z Leicester - wychodzi mi ze te zespoly powinny sie zamienic miejscami w tabeli. Z innego porownania wyszlo mi ze Man Utd nieslusznie odpadl z Ligi Mistrzow, bo ma na papierze mocniejsza kadre niz grupowi rywale. Mam dalej wymieniac przyklady tego jak bardzo z fujary jest to kryterium? Pilka nozna polega na tym, ze na boisko wychodzi 11 gosci z kazdej z druzyn i probuja oni strzelic wiecej goli niz rywale, a nie na tym ze bierze sie do reki liste z nazwiskami i ocenia ktory zespol jest mocniejszy.
Koledze nie wytłumaczysz, ostatnio próbowałem zrobić to samo zdaje się w innym wątku. Moim zdaniem siłę ligi pokazują występy w puchar (nie ważne czy to CL, czy EL), a w tych ostatnio angielskie zespoły strasznie dostają. Możemy sobie teoretyzować, który zespół ma mocniejszą kadrę, ale co z tego skoro te ,,mocniejsze" nazwiska dają dupy w europejskich pucharach ?

Zaraz kolega panlider wyskoczy Ci z argumentem, że Angoli bardziej interesuje liga i nie zwracają tak mocno uwagi na rozgrywki europejskie. Ale sorry ten argument jest inwalidą, bo Liga Mistrzów to o wiele większy prestiż, niż wygrana ligi angielskiej.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 08 marca 2016, 22:10

zahor pisze:Nie pominalem, po prostu z uporem godnym lepszej sprawy probuje Ci wyperswadowac ze tak trojka tak samo odstawalaby od reszty w Premier League i majacy dobry dzien Real tak samo mogly zapakowac wiekszosci tamtejszych zespolow szesc czy siedem goli. Byc moze graliby przeciwko pilkarzom o wyzszych umiejetnosciach, ale za to ganiajacymi wesolo po murawie we wszystkie strony i zadania obronne traktujacymi po macoszemu.
Śmiem wątpić, że Real czy Atletico by tak sprało City, Chelsea, United czy nawet Liverpool. Barcelona być może, ale też jest to raczej mało prawdopodobne.
Sila Spokoju pisze:Zaraz kolega panlider wyskoczy Ci z argumentem, że Angoli bardziej interesuje liga i nie zwracają tak mocno uwagi na rozgrywki europejskie. Ale sorry ten argument jest inwalidą, bo Liga Mistrzów to o wiele większy prestiż, niż wygrana ligi angielskiej.
Uważam, że niektóre kluby angielskie (Liverpool, Arsenal, Tottenham, United) mogą mieć dużo większe ciśnienie na ligę, niż na europejskie puchary. Z różnych powodów.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 08 marca 2016, 22:14

panlider pisze:
zahor pisze:Nie pominalem, po prostu z uporem godnym lepszej sprawy probuje Ci wyperswadowac ze tak trojka tak samo odstawalaby od reszty w Premier League i majacy dobry dzien Real tak samo mogly zapakowac wiekszosci tamtejszych zespolow szesc czy siedem goli. Byc moze graliby przeciwko pilkarzom o wyzszych umiejetnosciach, ale za to ganiajacymi wesolo po murawie we wszystkie strony i zadania obronne traktujacymi po macoszemu.
Śmiem wątpić, że Real czy Atletico by tak sprało City, Chelsea, United czy nawet Liverpool. Barcelona być może, ale też jest to raczej mało prawdopodobne.
Sila Spokoju pisze:Zaraz kolega panlider wyskoczy Ci z argumentem, że Angoli bardziej interesuje liga i nie zwracają tak mocno uwagi na rozgrywki europejskie. Ale sorry ten argument jest inwalidą, bo Liga Mistrzów to o wiele większy prestiż, niż wygrana ligi angielskiej.
Uważam, że niektóre kluby angielskie (Liverpool, Arsenal, Tottenham, United) mogą mieć dużo większe ciśnienie na ligę, niż na europejskie puchary. Z różnych powodów.
Nie wiem co ćpasz ale zarówno Atletico jak i Barcai zapewne Real goliliby wszystkie zespoły angielskie aż by gwizdało. Przecież oglądając każdy mecz w PL widać jak zacofane taktycznie są te zespoły. To, że mecze są ekscytujące i z duża intensywnością są właśnie pokłosem tej nieudolności taktycznej.

Proszę przestańcie porównywać PD do PL. To jak porównywać Porsche z Oplem.


Obrazek
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 09 marca 2016, 06:43

Cabrini_idol pisze:Nie wiem co ćpasz ale zarówno Atletico jak i Barcai zapewne Real goliliby wszystkie zespoły angielskie aż by gwizdało.
Real? Ten Real, który gdyby nie indolencja strzelecka Romy byłby już za burtą w LM? Nie rozśmieszaj mnie.
Cabrini_idol pisze:Proszę przestańcie porównywać PD do PL. To jak porównywać Porsche z Oplem.
Jakby Porsche miało kilka części ze Stuttgartu, a resztę z FSO, to może wtedy to porównanie miałoby sens.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Wojtek1207

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 230
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 09 marca 2016, 07:16

panlider pisze:
Cabrini_idol pisze:Nie wiem co ćpasz ale zarówno Atletico jak i Barcai zapewne Real goliliby wszystkie zespoły angielskie aż by gwizdało.
Real? Ten Real, który gdyby nie indolencja strzelecka Romy byłby już za burtą w LM? Nie rozśmieszaj mnie.
Tak, ten sam Real, który mając słabszy sezon ogrywa 2:0 (a mogło być więcej, z samych sytuacji Ronaldo) drużynę, która tak jak Real jest na 3 miejscu i ma serię 7 zwycięstw z rzędu w lidze.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 09 marca 2016, 07:41

Wojtek1207 pisze:
panlider pisze:
Cabrini_idol pisze:Nie wiem co ćpasz ale zarówno Atletico jak i Barcai zapewne Real goliliby wszystkie zespoły angielskie aż by gwizdało.
Real? Ten Real, który gdyby nie indolencja strzelecka Romy byłby już za burtą w LM? Nie rozśmieszaj mnie.
Tak, ten sam Real, który mając słabszy sezon ogrywa 2:0 (a mogło być więcej, z samych sytuacji Ronaldo) drużynę, która tak jak Real jest na 3 miejscu i ma serię 7 zwycięstw z rzędu w lidze.
Real jest obecnie cienki, jak ogon węża, a miejsce w lidze zawdzięcza wyłącznie faktowi, że pozostałe drużyny w PD są jeszcze słabsze. Jak w ćwierćfinale trafią na jakąkolwiek inną drużynę niż Wolfsburg czy ktoś z pary Zenit/Benfica, to pożegnają się z CL. No chyba, że zaczną coś grać, ale jakoś w to wątpię.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 09 marca 2016, 08:16

panlider pisze: Real? Ten Real, który gdyby nie indolencja strzelecka Romy byłby już za burtą w LM? Nie rozśmieszaj mnie.
Twoj problem polega na tym, ze caly czas poruszasz sie w sferze teroetyzowania i formulujesz tezy, ktore nijak sie maja do rzeczywistosci. Valencia, niezaleznie od tego ktore miejsce Twoim zdaniem powinna zajmowac, obecnie jest w tabeli PD dziesiata. Nie wiem co by bylo gdyby babcia miala wasy, ale fakty sa takie ze Real ogral w dwumeczu Rome 4:0. Wylacz raz na jakis czas tryb filozofa, przestan dorabiac karkolomne teorie, zamiast tego rzuc okiem na suche fakty - lada moment druzyny hiszpanskie w komplecie (3+4) zamelduja sie w kolejnej rundzie europejskich pucharow, a nie jest to pierwszy tak udany dla nich sezon. Angielskie zespoly z kolei, te ktore rzekomo maja odprawiac z kwitkiem druzyny z Madrytu, ostatnimi czasy maja w zwyczaju wyrznac sie na ryj w LM o przeszkody takie jak PSV czy Bazylea. Tylko nie pisz prosze ze Real grajac w lidze holenderskiej czy szwajcarskiej rowniez musialby sie ostro napocic zeby wygrac mistrzostwo.
Ostatnio zmieniony 09 marca 2016, 09:52 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 09 marca 2016, 09:33

panlider pisze:Real jest obecnie cienki, jak ogon węża, a miejsce w lidze zawdzięcza wyłącznie faktowi, że pozostałe drużyny w PD są jeszcze słabsze.
Nie lubię oglądać drużyn hiszpańskich, ale pisanie że pozostałe kluby z poza grona Atletico, Realu i Barcelony są słabe trąca o hipokryzję.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 09 marca 2016, 12:54

zahor pisze:
panlider pisze: Real? Ten Real, który gdyby nie indolencja strzelecka Romy byłby już za burtą w LM? Nie rozśmieszaj mnie.
Twoj problem polega na tym, ze caly czas poruszasz sie w sferze teroetyzowania i formulujesz tezy, ktore nijak sie maja do rzeczywistosci. Valencia, niezaleznie od tego ktore miejsce Twoim zdaniem powinna zajmowac, obecnie jest w tabeli PD dziesiata. Nie wiem co by bylo gdyby babcia miala wasy, ale fakty sa takie ze Real ogral w dwumeczu Rome 4:0. Wylacz raz na jakis czas tryb filozofa, przestan dorabiac karkolomne teorie, zamiast tego rzuc okiem na suche fakty - lada moment druzyny hiszpanskie w komplecie (3+4) zamelduja sie w kolejnej rundzie europejskich pucharow, a nie jest to pierwszy tak udany dla nich sezon. Angielskie zespoly z kolei, te ktore rzekomo maja odprawiac z kwitkiem druzyny z Madrytu, ostatnimi czasy maja w zwyczaju wyrznac sie na ryj w LM o przeszkody takie jak PSV czy Bazylea. Tylko nie pisz prosze ze Real grajac w lidze holenderskiej czy szwajcarskiej rowniez musialby sie ostro napocic zeby wygrac mistrzostwo.
Masz racje, wywieszam białą flagę.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 12 marca 2016, 03:55

A tak swoją szosą, czy to na ważne, by ustalić która liga jest najlepsza? To jest na prawdę trudne, bo ani kryteria "oceń miejsca 10-20", ani kryteria "oceń top 3 ligi" nie są miarodajne. Są to po prostu ligi o innej specyfice, co w dużej mierze zawdzięczamy podziałowi z praw telewizyjnych. Angielska dzięki równiejszemu podziałowi oraz dzięki temu, że sama suma jest niebotyczna, doprowadziła do tego, że drużyny poniżej miejsca 10 pewnie rozgromiłyby swoich odpowiedników z innych lig. Daj tą kasę innej lidze, podziel tak samo i w kilka lat sytuacja powtórzy się gdzie indziej. Po prostu, są to dwie ligi o podobnym potencjale, wyraźnie dystansujące w tym momencie resztę. Tuż za nimi postawiłbym Serie A i Bundesligę, również ligi na podobnym poziomie.
Zresztą nie śmiałbym się tak bardzo z Premiership. Nie jest chyba możliwe, by taka kasa była marnowana cały czas, oni w końcu się ogarną. Może nie dziś, może nie jutro, ale pewnie to w końcu nastąpi.
Już w przyszłym roku mogą zrobić duży krok i mieć czterech świetnych taktyków w czołowych zespołach. Klopp i Guardiola już potwierdzeni, a być może Conte pójdzie do Chelsea, a Mourinho do United. I własnie takich ludzi potrzebują, by się w końcu ogarnąć.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 12 marca 2016, 04:08

A ja właśnie nie jestem pewien czy takie drużyny 10-20 z PL rozgromiłyby swoich odpowiedników z pozostałych lig. Ostatnia drużyna PL dostaje więcej hajsu niż chociażby Sevilla i chyba porównywalnie do Atletico. MU wydało w ostatnim okienku fortunę. Być może masz rację, że w dłuższej perspektywie wygrają, chociaż to dziwne że poziom PL zamiast wzrosnąć, to wyrównuję się między sobą (in minus dla czołowych drużyn), mimo potężnych pieniędzy. Cofnijmy się niecałą dekadę gdzie PL reprezentowało w 1/2 LM 3 ekipy. Teraz muszą się modlić o to żeby chociaż jedna ekipa tam dotarła. Coś poszło nie tak. PL na poziomie taktycznym ssie. Widać po Kloppie że wchodząc w pół sezonu rozbitej drużyny już składa to w zespół. I upatruję w nich głównego faworyta LE. Dla mnie jest to szokujące, że te pieniądze nie zrobiły chociaż jednej drużny godnej stawania w szranki z 2xFCB, Real a nawet PSG i Juve rzecz jasna, które na 80% odprawia każdą z angielskich ekip.


ODPOWIEDZ