LaLiga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 22:43

zahor pisze: Owszem, jest tam dominacja dwóch drużyn, ale zastanów się co by było gdyby ich nie było - z pewnością liga byłaby bardziej wyrównana, nieprzewidywalna, więcej drużyn walczyłoby o mistrza, ale czy oglądalność by wzrosła? Z pewnością nie.
Real i Barca napędzają tę ligę to fakt, ale również ją zabijają, zabijają rywalizację czyli automatycznie zabijają oglądalność i zainteresowanie co wiąże się z coraz mniejszą kasą. Zresztą, popatrz na Bundesligę, Bayern od zawsze zabijał tam rywalizację rozkupując wszystkie zespoły które były ich potencjalnym zagrożeniem. Teraz do czołówki po latach wraca Borussia, Gladbach jest wielką niespodzianką + obecnie w Niemczech pojawiło się wielu świetnych młodych piłkarzy, niebawem rusza przetarg do praw TV w Bundeslidze, sądzę że Niemiaszki dostaną więcej kasy niż dotychczas, to jest wręcz pewne - jak myślisz czego to jest winą? Tylko i wyłącznie ich dobrym zarządzaniem na co głównie stawia się rozwój całej ligi a nie tylko 2 zespołów.
A z tą stówą to nie przesadzaj, nawet chyba dziecko by sobie poradziło

zahor pisze: A jaką masz gwarancję że gdyby dostali dwa razy więcej siana, to by go nie wypatrywali? Jeżeli zobaczymy jak spożytkowali te 40 które otrzymali, to można się domyślać że nawet jakby im dać stówę to do walki o mistrza by się nie podłączyli.
Większa kasa z pewnością byłaby większym polem manewru i szansą na rozwój jednocześnie szybszym spłacaniem długu a nie dryfowaniem po morzu czekając na zbawienie dostając szlagi po mordzie z każdej strony. :prochno:


mazi12

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2009
Posty: 810
Rejestracja: 30 września 2009

Nieprzeczytany post 02 lutego 2012, 20:49

Podobno jesteśmy zainteresowani Higuainem i Benzemą. Wiem, że to bajka ale nie o to chodzi. Wbiłem na stronkę Realu w tego newsa i co patrzę w komentarzach?:
"ha ha ha ha ha ha ha dobre żart"
"To mogą sobie pomarzyć"
"Nie dla psa kiełbasa"
"Oni są za dobrzy na serie B"
No jak to zobaczyłem to tak się w...zdenerwowałem, że zaraz wybuchnę :angry: no zero szacunku. są zapatrzeni w swój żałosny klubik i nic poza tym a od Barcy to lanie regularnie zbierają. Jak ja nienawidzę takich kibiców :naughty:


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 02 lutego 2012, 21:07

Radziłbym zachować spokój;) Kibice innych klubów, "co bardziej zasłużonych" w historii piłki nożnej czyni podobne "uwagi" na temat innych zespołów. W większości są to komentarze niewarte czytania, marne wypociny. Nie mniej pokora to w wielu przypadkach zapomniana postawa.


Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 02 lutego 2012, 21:07

mazi12 pisze:Podobno jesteśmy zainteresowani Higuainem i Benzemą. Wiem, że to bajka ale nie o to chodzi. Wbiłem na stronkę Realu w tego newsa i co patrzę w komentarzach?:
"ha ha ha ha ha ha ha dobre żart"
"To mogą sobie pomarzyć"
"Nie dla psa kiełbasa"
"Oni są za dobrzy na serie B"
No jak to zobaczyłem to tak się w...zdenerwowałem, że zaraz wybuchnę :angry: no zero szacunku. są zapatrzeni w swój żałosny klubik i nic poza tym a od Barcy to lanie regularnie zbierają. Jak ja nienawidzę takich kibiców :naughty:
Spraw Panie, abym miał tylko takie problemy :pray:


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
mazi12

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2009
Posty: 810
Rejestracja: 30 września 2009

Nieprzeczytany post 02 lutego 2012, 21:42

Kamil_on pisze:
mazi12 pisze:Podobno jesteśmy zainteresowani Higuainem i Benzemą. Wiem, że to bajka ale nie o to chodzi. Wbiłem na stronkę Realu w tego newsa i co patrzę w komentarzach?:
"ha ha ha ha ha ha ha dobre żart"
"To mogą sobie pomarzyć"
"Nie dla psa kiełbasa"
"Oni są za dobrzy na serie B"
No jak to zobaczyłem to tak się w...zdenerwowałem, że zaraz wybuchnę :angry: no zero szacunku. są zapatrzeni w swój żałosny klubik i nic poza tym a od Barcy to lanie regularnie zbierają. Jak ja nienawidzę takich kibiców :naughty:
Spraw Panie, abym miał tylko takie problemy :pray:
No rzeczywiscie. To jest moj jedyny problem w zyciu... :doh:

Nie chcesz szacunku dla Juve? Po prostu sie wkurzylem czytając te komentarze...ale widocznie Ciebie to nie obchodzi to nie komentuj


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 02 lutego 2012, 21:51

mazi12 pisze:No rzeczywiscie. To jest moj jedyny problem w zyciu... :doh:

Nie chcesz szacunku dla Juve? Po prostu sie wkurzylem czytając te komentarze...ale widocznie Ciebie to nie obchodzi to nie komentuj
Kolega chciał przez to powiedzieć, że spinanie się i tracenie nerwów przez małoletnich napinaczy, których Real (w tym przypadku) i Barca mają najwięcej z kibiców (niezależnie od formy drużyny) to delikatnie mówiąc bezsens. Naprawdę boli Cię to co w internecie napiszą pryszczate dzieciaki, które na widok bramki strzelonej przez Alexa w Coppa Italia mówią "Del Piero stzrelił bramke w stylu Ronaldo."? Daruj sobie.


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 08:48

Takie rzeczy trzeba olać. Najzwyczajniej w świecie. Bo co możesz poradzić na 8mio-13to latków? Bo mniej więcej w takim przedziale wiekowym dzieci piszą tego typu komentarze.

Inna sprawa, że jestem ciekaw jakby zareagowała społeczność JP na newsa "Stoke City zainteresowane Buffonem i Marchisio". Bo taka różnica punktów (+/-) dzieli Juve od Realu w rankingu UEFA, jak Juve od Stoke... Dla dużej liczby kibiców Realu, Manchesteru, Barcy itd. Juventus to nadal klub zniszczony, pałętający się w okolicach 5-8 miejsca w Serie A.

Aha no i jeszcze jedno! Komentarze z "głównej" też nie są dobrym wyznacznikiem, wiele tam dzieciaków (jak pisałem wyżej). Lepiej zaglądać na forum. A na RM.pl w szczególności jest wiele osób po prostu głupich, nierozgarniętych, ze względu na masakryczną ilość kibiców. Zawsze trafiają się perełki, pod każdym newsem.

Na JP to zjawisko też istnieje, tylko w mniejszym formacie.

***
Można jednak też zauważyć głosy rozsądku na stronie Realu.


Amarillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2009
Posty: 356
Rejestracja: 08 listopada 2009

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 09:22

Zgadzam się z moimi przedmówcami, takimi ludźmi się po prostu nie należy przejmować. Nie to, że się czepiam fanów Królewskich, ale od 2003 roku, czyli pamiętnego półfinału na Delle Alpi, dostają od nas regularny oklep za każdym razem, więc mimo wszystko z szacunku do swoich pupilków zamilknąłbym. Ale od kogoś, kto swoją miłością do Realu zapałał kiedy do ekipy dołączył CR7 i reszta ferajny nie można wymagać, by pamiętali takie czasy bo albo nie było ich jeszcze w planach, albo przewijano im pieluchy.

P.S.
Znam kibica Realu, takiego prawdziwego nie od czasów obecnego Realu (no może od pierwszych Galacticos :smile: ) i nigdy się bez szacunku w kontekście Juve nie odnosił więc nie szufladkujmy wszystkich fanów Realu.


Sapere Aude!
sebastian10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 665
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 11 lutego 2012, 15:12

śmieszy mnie cena za kake liczą ze dostana za niego 30 mil od PSG . całym szacunkiem dla zawodnika i dla kasy szejków ale jak połowe jest wart tego .


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 11 lutego 2012, 22:05

Real przed wielka okazja zeby odkoczyc 10 punktami od barsa.


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 11 lutego 2012, 22:08

No cóz, widzac komu pep daje odpoczac przed Liga Mistrzów w meczu ktory de facto moze zakonczyc rywalizacje w lidze hiszpanskiej, rzuca biały recznik. Widac, ze woli skupic sie na obronie Ligi Mistrzów. Wszak broniac to trofeum, przejdzie do historii.

PS: Bedzie szpaler na Camp Nou. :dance:


Obrazek
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 11 lutego 2012, 22:15

Jaka ta liga jest żałosna...
Do końca sezonu jeszcze po 16 kolejek i już można uznać sezon za zakończony...masakra. Liga 2 zespołów.


Vojtimar

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 października 2004
Posty: 807
Rejestracja: 14 października 2004

Nieprzeczytany post 11 lutego 2012, 22:32

Bez przesady, Valencia czy Atleti to dobre drużyny. Po prostu Barca i Real są ponad innymi, nawet teraz "słabszy" sezon Barcy (o ile takie statystyki można nazwać słabszymi) pozwala jej na komfortowe 2 miejsce. To że siła Barcy i Realu jest wielka i znacznie większa od innych w Hiszpanii nie znaczy że liga jest słaba. Chyba do tego się dąży w sporcie, prawda? Do dominacji absolutnej, to jest chyba ostateczny cel jaki można sobie założyć. Dla postronnego obserwatora schemat Primera Division może być nudny, ale sam futbol jest z reguły otwarty i ciekawy dla oka.

Gdyby Juve miało przewagę 10 pkt. nad 2 drużyną po 22 kolejkach to piałbyś z zachwytu, i ja również. Jasne jak ktoś ma wielką przewagę to może świadczyć o tym że albo jest tak dobry, albo przeciwnik jest tak słaby, albo i to i to częściowo. Inne drużyny w swojej historii nie raz zdobywały mistrza i na pewno to jeszcze nastąpi.

Nie chce tu być zaciekłym obrońcą PD, ale staram się być obiektywny. Chciałbym żeby Juve tak zdominowało Serie A.


Z Juve na dobre i złe!
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 11 lutego 2012, 22:34

Fakt, pamiętam czasy kiedy Primera Division była bardzo interesującą ligą. Co sezon do walki o mistrzostwo włączały się Valencia bądź Deportivo La Coruna. Niestety od kilku lat mamy trochę żenujący spektakl walki dwóch zespołów. Reszta stawki się kompletnie nie liczy, choć "Los Ches" starają się jak mogą. Real i Barca to prawdopodobnie dwie najsilniejsze drużyny na świecie, jednak gdyby liczyć tylko pozostałe kluby z tej ligi, to pewnie w europejskim rankingu byłaby ona jeszcze za Francją ;). Można sobie tak gdybać, ale przykre jest to, że różnica między nimi jest tak ogromna. Już nawet liga szkocka jest bardziej wyrównana.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 11 lutego 2012, 22:53

Niestety - dla kogoś , kto nie jest fanem Realu czy Barcy - mamy nieciekawą sytuację .
Walka o pierwsze miejsce i o trzecie . Barca i Real , długo , długo nic ... Valencia , Sevilla , Villarreal , Atletico , a trochę za nimi reszta .
Jako kibic 2 pierwszych był bym kontent , ale to wygląda jak gra o mistrzostwo PD "A" i mistrzostwo PD "B" (3 miejsce) .


ODPOWIEDZ