LaLiga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2012, 23:50

Kolejna frajerska strata punktów i już 7 oczek straty do Realu. Jak tak dalej będzie grała Barcelona, to będzie mogła zapomnieć o mistrzostwie(w końcu :prochno:)
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2012, 00:15 przez pablo1503, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 00:06

Nie widziałem całego spotkania z Villarreal, ale w końcówce niezłe wejście miał Tello. Jedna jaskółka wiosny nie czyni lecz to może być wartościowy piłkarz.

Bardzo podobała mi się postawa sędziego. Nie wiem jak to wyglądało w przeciągu całego spotkania, ale w końcówce zachowywał zimną krew i nie dawał nabierać się na żadne tanie zagrywki piłkarzy z obu stron.

Co do samej straty punktów przez Barcelonę to uważam, że ma ona okres przejściowy, gdzie Guardiola zaczyna wprowadzać nowych zawodników z rezerw i młodzieżówki. Być może robi to trochę nieumiejętnie, trochę z konieczności, ale moim zdaniem to zaprocentuje w przyszłości.

Jakkolwiek, strata pkt. mnie cieszy, bo w starciu o mistrza Primiera Division jestem za madrytczykami.


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 00:11

pablo1503 pisze: Jak tam dalej będzie grała Barcelona, to będzie mogła zapomnieć o mistrzostwie(w końcu :prochno:)
Moim zdaniem juz dzis jest pozamiatane. Nawet jezeli Barcelonie sie uda wygrac z Realem u siebie, co po ostatnim meczu tych druzyn na CN nie jest takie pewne, watpie zeby nagle do bolu regularny Real zaczał tracic punkty.

Mou zreszta powiedzial, ze on Mistrzostwo zdobedzie ale niekoniecznie wygrywajac z Blaugraną. Wizja sie sprawdza. I bardzo dobrze.


Obrazek
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 01:26

Dla mnie to już pozamiatane nawet było przed dzisiejszym meczem Villarreal-Barcelona, to jest liga Hiszpańska, tam parę punktów straty i już można wytypować mistrza, szkoda mi reszty zespołów bo nic nie mogą wskórać a kryzys coraz bardziej daje się we znaki.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 13:48

DiaVolO pisze:Dla mnie to już pozamiatane nawet było przed dzisiejszym meczem Villarreal-Barcelona, to jest liga Hiszpańska, tam parę punktów straty i już można wytypować mistrza, szkoda mi reszty zespołów bo nic nie mogą wskórać a kryzys coraz bardziej daje się we znaki.
:ok:
W tych kilku zdaniach temat został wyczerpany.
Swego czasu ktoś wrzucił na forum schemat z podziałem zysków ze sprzedaży praw TV, który wyraziście ilustruje tą hiszpańską patologię. Nie dziwię się tym protestom klubów z początku sezonu. To w końcu musi się zmienić. Najbardziej szkoda mi klubów pokroju Valencii czy Sevilli, które mimo wielu starań pewnego poziomu po prostu przeskoczyć nie są w stanie :angry:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 19:39

francois pisze:Najbardziej szkoda mi klubów pokroju Valencii czy Sevilli,
Dokładnie, szczególnie Valencii mi żal, fajny klub, zawsze byłem za nimi w Hiszpanii ale niestety, trafili się im ludzie w zarządzie którzy omal nie doprowadzili klubu do bankructwa, na szczęście teraz widać mają człowieka z głową na karku który wyciąga ten klub z błota. Niemniej i tak podział zysków to jest istna kpina, co z tego że Real i Barcelona to największe kluby na świecie, to nie mianuje ich do tego żeby wszystko sobie przywłaszczać, ta liga po prostu się nie rozwija, nie ma do tego warunków a wszyscy się dziwią czemu szejki inwestują tylko w angielskie zespoły, ale tam są zbudowane fundamenty, ta liga jest tak skonstruowana żeby zarabiać dlatego Ci bogacze lecą tam jak muchy do gó...
Najbardziej rozwala mnie jak jeszcze niedawno ktoś z zarządu Realu powiedział że niebawem Real i Barcelona będą musiały opuścić La Ligę ponieważ jakakolwiek rywalizacja przestanie mieć tam znaczenie jednocześnie płacząc że reszta nie rozwija się w takim tempie jak Ci dwaj giganci :rotfl:


A co do tabelki to

Obrazek
To idealnie obrazuje że La Liga po prostu nie ma szans na rozwój!

Chętnie zobaczyłbym podział zysków we Włoszech ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć :?


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 20:14

Nie znam włoskiego, ale mam nadzieję, że wiele się nie pomylę. Przykładowy podział z praw telewizyjnych (po prawej stronie ?) za lata 09/11 (orientacyjnie może przybliży temat, nie znalazłem aktualnego na sezon 11/12).

Obrazek


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 20:25

Akurat co do tego podziału zysków to mam takie mieszane uczucia. Z jednej strony faktycznie dysproporcja jest rażąca, w żadnym innym kraju (przynajmniej z tych piłkarsko najsilniejszych) nie ma tak, żeby trzeci w zestawieniu zespół dostawał ponad trzy razy mniej niż drugi. Ale jak popatrzy się na bezwzględne sumy - czterdzieści dwie bańki to naprawdę nie jest mało. To przecież niewiele mniej niż dostaje Lyon czy Tottenham, dużo więcej niż jakakolwiek drużyna w Niemczech - gdyby te drużyny były mądrzej zarządzane, to w Europie osiągnęłyby dużo więcej, a to jest chyba główny problem Primera División - nie to, że dwa pierwsze zespoły są mocne tylko to, że kolejne są słabe.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 20:47

Trochę dziwi mnie fakt, że Juventus w sezonie, w którym zajął dopiero 7. miejsce, dostał najwięcej z praw TV. Oczywiście cieszy mnie ten fakt, ale postulowałbym przede wszystkim jasny i sprawiedliwy podział środków.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 21:00

francois pisze:Trochę dziwi mnie fakt, że Juventus w sezonie, w którym zajął dopiero 7. miejsce, dostał najwięcej z praw TV. Oczywiście cieszy mnie ten fakt, ale postulowałbym przede wszystkim jasny i sprawiedliwy podział środków.
A mnie nie dziwi. Juventus to jednak marka, miliony kibiców na całym świecie. Mecz Milanu czy Interu z Juventusem przyciąga znacznie większą liczbę widzów niż z Lazio albo Udinese, nawet jeżeli zespoły w tabeli są wyżej.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 21:12

francois pisze:postulowałbym przede wszystkim jasny i sprawiedliwy podział środków.
Dlaczego ma być sprawiedliwy skoro Juventus, Milan i Inter mają znacznie większą oglądalność niż reszta ekip?


DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 21:12

zahor
Faktycznie masz rację z tym zarządzaniem bo można często odnieść wrażenie jakby pierwszy lepszy kibic na stadionie lepiej obchodził się z klubem niż Ci wielcy biznesmeni.

Ale do rzeczy, 40 milionów to nie jest mało ale zważ że Primera Division jest druga w rankingu co do najlepszych lig a tytuł od paru dobrych lat wygrywają tylko 2 zespoły i przez następne kilka lat będzie to samo, to nie wróży zbyt dobrze na oglądalności (która raczej będzie spadać) jak i całe zainteresowanie tą ligą, popatrz na różnice punktowe między trzecią a drugą drużyną, chyba nigdzie indziej tak nie ma. Z resztą kryzys w Hiszpanii jeszcze bardziej się pogłębia (z resztą we Włoszech tak samo) co nie wróży dobrze z frekwencjami czy sprzedażą klubowych gadżetów, teraz po prostu to wygląda tak że Real i Barca siedzą w skórzanych fotelach licząc kasę podczas gry reszta wypatruje przez okno komornika. Hiszpanie mogli zbudować na prawdę kapitalną ligę, jak dla mnie lepszą od Anglii, ale zaprzepaścili to i teraz pewnie będą musieli czekać długie lata aby wyglądało to w miarę przyzwoicie.


Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 21:15

Z jednej strony rzeczywiście jest dysproporcja a z drugiej tak jak ktoś napisał: taka Valencia czy Atletico dostają dużo więcej niż ktokolwiek z Niemiec, a zarazem nie odstają wcale tak bardzo od 3-4 siły w Anglii czy topowych sił we Francji.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 21:35

DiaVolO pisze:zahor
Faktycznie masz rację z tym zarządzaniem bo można często odnieść wrażenie jakby pierwszy lepszy kibic na stadionie lepiej obchodził się z klubem niż Ci wielcy biznesmeni.
Gadałem z kilkoma Hiszpanami na ten temat i powiedzieli mi że np. to że zasłużone kluby spadają do drugiej ligi to nie przypadek. Pełno jest tam takich prezesów-samozwańców, co to im się wydaje że znają się na tym, narobią długów a potem się zwijają. Tacy jak u nas Wojciechowski, z tą różnicą że on daje przynajmniej na to wszystko kasę. A tam taki np. bardzo zasłużony Betis ląduje w Segunda División, Valencia musi wyprzedać absolutnie wszystkich czołowych piłkarzy a Levante w ogóle nie kupuje żadnych graczy tylko szuka darmowych wzmocnień, bo ma 40 mln długu. Naprawdę wydaje mi się że pierwszy lepszy kibic większych szkód by nie narobił.
DiaVolO pisze: Ale do rzeczy, 40 milionów to nie jest mało ale zważ że Primera Division jest druga w rankingu co do najlepszych lig a tytuł od paru dobrych lat wygrywają tylko 2 zespoły i przez następne kilka lat będzie to samo, to nie wróży zbyt dobrze na oglądalności (która raczej będzie spadać) jak i całe zainteresowanie tą ligą, popatrz na różnice punktowe między trzecią a drugą drużyną, chyba nigdzie indziej tak nie ma.
Owszem, jest tam dominacja dwóch drużyn, ale zastanów się co by było gdyby ich nie było - z pewnością liga byłaby bardziej wyrównana, nieprzewidywalna, więcej drużyn walczyłoby o mistrza, ale czy oglądalność by wzrosła? Z pewnością nie.
DiaVolO pisze: teraz po prostu to wygląda tak że Real i Barca siedzą w skórzanych fotelach licząc kasę podczas gry reszta wypatruje przez okno komornika.
A jaką masz gwarancję że gdyby dostali dwa razy więcej siana, to by go nie wypatrywali? Jeżeli zobaczymy jak spożytkowali te 40 które otrzymali, to można się domyślać że nawet jakby im dać stówę to do walki o mistrza by się nie podłączyli.


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 21:41

Nie lubię hiszpańskiej piłki i nie oglądam hiszpańskiej ligi, chyba że wielce osławione spotkania Real - Barcelona. Ale zawsze jakoś miałem sentyment do Basków, mam nadzieje że dosyć sensacyjnie Athletic Bilbao znajdzie się w pierwszej czwórce i stanie przed próbą eliminacji do Ligi Mistrzów. Była by to ciekawa sprawa, bo nie co dzień takie zespoły mają szansę na zaprezentowanie się w najważniejszych rozgrywkach europejskich. Musiałoby to wzbudzić wielki podziw, z taką polityką transferową...


ODPOWIEDZ