Bundesliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 09 listopada 2020, 22:44

Ein moment, może ktoś się orientuje. Bayern zdobył przed chwilą 30 mistrzostwo Niemiec. Pierwsza gwiazdka jest za trzecie, następne za piąte, dziesiąte i dwudzieste. Za trzydzieste nie dostali kolejnej gwiazdki?


baron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 122
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 10 listopada 2020, 12:45

W Niemczech pierwsza gwiazda jest przyznawana za 3 tytuły, druga za 5 tytułów, trzecia za 10 , 4 za 20. Co do kolejnych to nie wiem, ale Bayern zawsze dostawał kolejne gwiazdki z pominięciem pierwszego tytułu z lat 30, gdy nie istniała Bundesliga. Więc może tylko są liczone tytuły z Bundesligi.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 listopada 2020, 15:10

Jest źle. Od nowego sezonu prawa znikają z tv bo przetarg wygrała jakaś platforma streamingowa. Oby nie zrobili tego samego z Serie A.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 listopada 2020, 15:53

może ruscy sopcasterzy? ;)

będą pewnie odsprzedawać, nie ma co panikować raczej


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2020, 00:29

Brak Haalanda daje się BvB we znaki. Początek sezonu to bilans 5 wygranych, 1 przegrana, ale od czasu listopadowej porażki z Bayernem zaliczyli 2 zwycięstwa, remis i 3 porażki w tym wczorajszą z Unionem.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2021, 14:02


gdzie jest Zeman? czemu nikt nie mówi, że Bayern szprycuje zawodników jak kiedyś w przypadku Juve i Del Piero?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2021, 14:08

Lewy z osobistym rekordem, Baja frajerzy. https://www.sport.pl/pilka/7,65081,2667 ... RelRecImg5 Flick 10/10 :D


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2021, 14:50

Jedyna zmiana wczoraj w Bayernie to Costa out za Comana. Ogólnie z tego co mówili komentatorzy można było zrozumieć, że Brazylijczyk zagrał bardzo słabo. Nie wiem jak tam ogólne mu się wiedzie w Niemczech (ktoś tutaj kiedyś pisał, że jeszcze nie wylądował ani razu na L4), ale takie występy średnio dobrze wyglądają w kontekście letniego mercato. Oby nie było z nim problemów.


Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2021, 18:34

vitoo pisze:
09 stycznia 2021, 14:50
Jedyna zmiana wczoraj w Bayernie to Costa out za Comana. Ogólnie z tego co mówili komentatorzy można było zrozumieć, że Brazylijczyk zagrał bardzo słabo.
Chiesa > Costa i tyle w temacie. Brazylijczyka trzeba po sezonie jakoś spieniężyć, ale znając naszych działaczy, to co najwyżej rozwiązanie kontraktu uda im się wynegocjować.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2021, 22:03

nikt go nie łyknie, w tym linku podrzuconym przez jackopa Flick mówi, że Costa od początku sezonu nie złapał jeszcze formy... i to by było na tyle w temacie czy oni go wykupią czy nie ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2021, 01:50

Czyżby PSG, za bezcen, oddało do Leverkusen prawdziwy diament? Moussa Diaby to może być jedno z najgorętszych nazwisk w Bundeslidze. Chłopak z rocznika 99' jest już przedstawiany jako nowy Mane. Wczoraj gol i asysta w wygranym meczu przeciwko BvB. Brakuje mu jednego ostatniego podania, żeby wyrównać liczby z poprzedniego sezonu - 8 goli, 8 asyst. Na bok ataku w 4-3-3 jak znalazł. Grający po przeciwnej stronie Leon Bailey już się poprawił 9g./8a. 35 pkt. w kanadycje tych dwóch gości to o 4 więcej niż łącznie mają: Chiesa, Cuadrado, Kulu, Berna, Frabotta i Sandro.

Bayer za 28,5 mln znakomicie obstawił sobie flanki - świetny skauting + dobra robota Nagelsmanna. Jeden z moich ulubionych styli budowania drużyny. Chciałbym, żeby takich młodych perspektywicznych zawodników wyciągał przez te lata Juventus i na takiej bazie budował dream team cegiełka po cegiełce - zostaje mi co najwyżej FM. Od jakiegoś czasu talentu w Bundeslidze nie brakuje, można się przekopywać jak przez L1. La Liga została w tyle, Serie A może pomarzyć, a Premier League kupi pewnie połowę hurtem :prochno:

Jak już wspomniałem o Dortmundzie to wypożyczony z Realu Reinier musi być chyba jakimś gówniakiem. Marne 136 minut w 8 spotkaniach nie wróży dobrze.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2021, 09:57

jackop pisze:
20 stycznia 2021, 01:50
Bayer za 28,5 mln znakomicie obstawił sobie flanki - świetny skauting + dobra robota Nagelsmanna.
a co ma Bayer do Nagelsmanna?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2021, 11:44

@Maly może kiedyś będzie ich trenować :prochno: Tak się kończy późne wysyłanie postów, jak chce się napisać o kilka rzeczach jednocześnie. Leverkusen prowadzi oczywiście Holenderski Pepunio. Mój błąd ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 17:27

jackop pisze:
20 stycznia 2021, 01:50
Chciałbym, żeby takich młodych perspektywicznych zawodników wyciągał przez te lata Juventus i na takiej bazie budował dream team cegiełka po cegiełce - zostaje mi co najwyżej FM. Od jakiegoś czasu talentu w Bundeslidze nie brakuje, można się przekopywać jak przez L1. La Liga została w tyle, Serie A może pomarzyć, a Premier League kupi pewnie połowę hurtem :prochno:
Zapomnij, decydenci Juve są zbyt patriotyczni, żey szukac pilkarzy w jakich Niemcach czy Francjach, tutaj trzeba przepłacać za mocno średnich Włochów, ktorzy w Bayernie by nie powąchali boiska, dopóki nie nauczyliby sie grac w piłke ;)


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 20:24

prezes3c pisze:
21 stycznia 2021, 17:27
jackop pisze:
20 stycznia 2021, 01:50
Chciałbym, żeby takich młodych perspektywicznych zawodników wyciągał przez te lata Juventus i na takiej bazie budował dream team cegiełka po cegiełce - zostaje mi co najwyżej FM. Od jakiegoś czasu talentu w Bundeslidze nie brakuje, można się przekopywać jak przez L1. La Liga została w tyle, Serie A może pomarzyć, a Premier League kupi pewnie połowę hurtem :prochno:
Zapomnij, decydenci Juve są zbyt patriotyczni, żey szukac pilkarzy w jakich Niemcach czy Francjach, tutaj trzeba przepłacać za mocno średnich Włochów, ktorzy w Bayernie by nie powąchali boiska, dopóki nie nauczyliby sie grac w piłke ;)
Już tak nie przesadzajcie, bo Juve wcale nie nastawia się na robienie zakupów tylko wewnątrz Serie A. Potwierdzają to chociażby transfery De Ligta, McKenniego, Moraty, Arthura, Rabiota czy Ramseya, a i w nieodległej przeszłości chociażby Pogby, Vidala, Teveza, Moraty, Evry, Alvesa Alexa Sandro. Powiedziałbym, że na chwilę obecną, to wyciąganie zawodników rozkłada się pewnie u nas w stosunku 1:1 w odniesieniu tych z ligi włoskiej w porównaniu do tych zagranicznych. Wielokrotnie narzekaliśmy na forum, że ostatnio ciężko dogadać się nam z rodzimymi klubami odnośnie jakichś wyróżniających się piłkarzy i niestety nie mamy tak komfortowej sytuacji jak chociażby Bayern, który tylko wskaże palcem i zaraz dany gracz u nich ląduje za stosunkowo przyzwoitą kwotę. Ponadto i tak mamy zbyt obszerną kadrę i Paratici wciąż musi robić porządki, by zrobić miejsce dla nowych zawodników (a trzeba pamiętać, że niedługo wrócą do nas pewnie Costa, Rugani, Pjaca, Pellegrini i może De Sciglio, a odejdzie tylko Khedira oraz na wypożyczenia pójdzie Frabotta). Rzeczywiście młodych wyszukujemy raczej wewnątrz Serie A, ale wynika to też z jakichś wałków finansowych do FFP.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ODPOWIEDZ